Jump to content

Zemljotres


brue

Recommended Posts

Level 7: Chernobyl, Ukraine, 1986 - explosion and fire in operational reactor, fallout over thousands of square kilometres, possible 4,000 cancer cases

Level 7: Fukushima, 2011 - tsunami and possibly earthquake damage from seismic activity beyond plant design. Long-term effects unknown

Level 6: Kyshtym, Russia, 1957 - explosion in waste tank leading to hundreds of cancer cases, contamination over hundreds of square kilometres

Level 5: Windscale, UK, 1957 - fire in operating reactor, release of contamination in local area, possible 240 cancer cases

Level 5: Three Mile Island, US, 1979 - instrument fault leading to large-scale meltdown, severe damage to reactor core

Level X: Iraq, 1991 - depleted uranium, unknown number of cancer cases

Level X: Federal Republic of Yugoslavia, 1999 - depleted uranium, unknown number of cancer cases

Level X: Iraq, 2003 - depleted uranium, unknown number of cancer cases

fizički poluživot uranijuma - 4,5 milijardi godina

inkubacioni period za osiromašeni uranijum - 5-6 godina

ne zaboraviti, ali ovaj put ni ne oprostiti, jer ni osiromašeni uranijum neće oprostiti...

Link to comment
Share on other sites

Pa ako već navodiš i incidente koji nisu vezani za mirnodopsko ratovanje možda bi bilo pošteno navesti i Hirošimu i Nagasaki? Čuo sam da su tad oslobođene neke sitne količine Uranijuma i Plutonijuma :)

Po meni ovo nije ishitren potres, japanci već imaju vrlo negativna iskustva sa radijacijom i nuklearnim oružijem, tako da je vrlo logično da je javno mnjenje protiv dalje proizvodnje struje u nuklearnim elektranama. S druge strane, oni su fakat bogata zemlja i možda upravo ovo može biti dobra prilika da se u potpunosti okrenu obnovljivim izvorima energije poput solarne, vetra ili čak i plime. Ono što je sada nezgodno jeste što na kratak rok gašenje nuklearnih elektrana ima dva vrlo negativna efekta - prvo može izazvati restrikcije sad na leto što će štetiti industriji od koje svi žive, a drugo što suštinski na kratak rok povećava potrošnju fosilnih goriva za pravljenje električne energije što je loše. Ali ja im držim fige da će naći neko održivo, dugoročno rešenje za svoje energetske potrebe koje ne uključuje korišćenje nuklearne energije.

Da se razumemo, ja sam načelno vrlo pro-nuklearno orijentisan, mislim da bi recimo Srbiji na srednji rok (narednih 20-30 godina) donelo mnoge benefite i mnogo manje zagađenje, ali na duži rok smatram da bismo svi trebali da gledamo kako da energiju pravimo a da to ne bude opasno po okolinu i nas same. Japan je tu mnogo napredniji od nas i zato baš smatram da je ovo idealna prilika gde ih neki viši faktor gura ka čistijim izvorima energije.

pa nisu ih zatvorili za "vjek i vjekov" vec dok ne prodju opsezna testiranja koliko sam razumeo

Moraju lokalne samouprave da se slože s ponovnim otvaranjem, bez obzira na testiranja. U ovoj klimi javnog mnjenja to će biti vrlo teško da se desi osim ako ih država ne uslovi na neki način.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Оно прво је преузето са линка. С обзиром да су бомбе са тим срањем падале по целој територији и Ирака и Србије, а поготово по земљи у којој живим, а и сам сам чистио једну од локација за време служења војног рока, нешто ми није пало на памет да помињем ww2 и Јапан...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Sama podrška navodno japanskom narodu je bio neverovatno dobro odrađen spin srpskih političara i medija, i jedina „uteha“ je to što svetski mediji nisu ništa drugačije reagovali. Umesto da javno mnjenje, mediji i zvaničnici pozovu vlade i kompanije na odgovornost oni su im pružali bezrezervnu podršku. Pozivanje na odgovornost bi bio najveći izraz saosećanja sa običnim Japanskim narodom što je i bio krajni cilj.

http://www.akuzativ.com/teme/465-japan-haiti

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

dobar je chlanak, moram da priznam da sam se iznenadio kada sam video ko je autor teksta.. mislim, ne shvatite me pogreshno, ali nisam ochekivao takvu analizu nekog dogadjaja od choveka koji se profesionalno bavio fudbalom :) prijatno sam iznenadjen :)

 

elem, prizvao si zemljotes, danas:

 

http://trojka.rs/vesti/svet/katastrofalan-zemljotres-na-filipinima-video-foto

 

blic javlja da ih ima josh i vishe:

 

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/412981/U-zemljotresu-na-Filipinima-107-mrtvih

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...