Jump to content

Zemljotres


brue

Recommended Posts

Japanski zvaničnici za nuklearnu bezbednost sumnjaju da je jezgro reaktora u bloku 3 u nuklearki "Fukušima 1" možda napuklo. To znači još veću radijaciju.

Portparol Agencije za nuklearnu bezbednost Hideiko Nišijama rekao je da je "nešto u reaktoru u bloku 3 možda oštećeno".

Sumnja o mogućem oštećenju reaktora pojavila se kada su dva radnika zagazila u vodu s 10.000 puta većom radioaktivnošću od normalne i zadobili opekotine na koži kada se voda prelila preko njihovih zaštitnih čizmi.

Link to comment
Share on other sites

kapiram da morskom vodom hlade vodu kojom hlade reaktor.

Taj fazon, svaka elektrana je sagradjena blizu reke, mora ili neke vece stalne kolicine vode (osim hidro elektrane, ona je bas na reci).

Nuklearne elektrane imaju zatvoreno kolo struje vode, koja se zagreva nuklearnom reakcijom dok ne postane para pod visokim pritiskom, pa se onda fluid u tom stanju koristi za pravljenje struje preko turbine, a posle turbine se hladi upravo tom vodom iz prirode. I tako u krug.

A "slana para" je stetna za lopatice turbine pre svega, a i ostalih komponenata :)

To mozda margi moze bolje da objasni, moj smer se nije bas bavio time najbolje :D

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Plus, onaj link od ranije, covek je naveo da jedan od problema sa koriscenjem morske vode je sto stvara mnogo vise radioaktivnih ostataka zbog svoje necistoce. Ima vise elemenata za koje mogu slobodni radikali da se vezu i stvore radioaktivne materije. Ovako bi to bio samo vodonik i kiseonik da mogu da koriste namenjenu vodu.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

lol "SCAID | Dule"

Nego, priznajme poceo sam da govnam topik.

Dakle, nesto sam dumao, kazu plutnijum je gori od uranijuma jer ima daleko veci half-life. Hm, mkay 1 ili 2 miliona godina ne znace zbilja puno.

Voleo bih da vidim kolika je maksimalna steta od jednog procurelog reaktora. Ono, broj gorivih sipki, potencijal svake i koliko moze da zatruje. Mislim sta takodje znaci smanjenje stete? Radioaktivne cestice ce dospeti na zemlju/cikluse na planeti svakako. dakle stata je ucinjena, potrebno je samo nadati se da ce se cestici dovoljno "rasprsiti" da ne prave stetu.

A ovo oko proporcionalnosti zracenja udaljenosti...ne znam za to. Tj ne znam da li je radijacija sila kao gravitacija pa da je u srazmeri sa razdaljinom. Mislim da nije, zovi Tomkeusa!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...