Jump to content

old school brijaci sa izmenjivim ziletom


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Elem: dopizdili su mi gillete i wilkinson i svi ostali brijaci - ponajvise zbog cene.

Da li neko zna gde ima da se kupi ovo?

800px-Chrome-Safety-Razor.jpg

i eventualno koja je cena

Kupio sam juce ovakav brijac samo crini Wilkinson (kupljeno u Prokuplju u parfimeriji nekoj, kapiram da ima u Bg da se nadje), i dobije se jos u paketu kutijica sa 5 zileta. Sve ukupno 300dinara. Znaci brijac ima granicnike i bukvalno je isto kao kad se brijes obicnim brijacem. Ja sam prezadovoljan.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

ja koristim neki Gillette platio sam ga fazon 300 dindzi ali gore mogu da se menjaju pa sam kupio za 200d tih 5 nozeva i ekstra je brijac fura ko lud,imam osetljivo lice i brijam se na svakih 3 dana ako zapustim malko duze odma mi krecu bubuljice neke :S

hwala brate,swe pohwale

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Par stvari, mada nije da imam neku bradu pa verovtno i nisam kompetentan.

Olskul zileti su totalno sranje, verovatno sad nekom deluju retro i oh, ali brijanje njima dovodi do krvi. Ako zategnes jako pa se zilet iskrivi - krv.

Ako ne zategnes - krv. Ako je sve ok - krv. Krv krv, krv. Evo ako neko oce imam 2 kuci ruska, slobodno uzmite ta govna.

Kada sam otkrio gillete mach ili sta vec, poreporodio sam se iako nisam olskul :)

Sad koristim onaj gilete (zilet lol) za 1kratnu upotrebu sa 2 zileta, gumama i kul je traje po 2-3 meseca. 100 dingerosa za 3 meseca = win!

Losioni posle brijanja - sva ta govna izazivaju iritaciju bar kod mene. Ja sa napljuskam lozovacom i voila, zato sam ovako mladolik.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ćale ima frku sa iritacijom posle brijanja, ja se iskreno nadam da t onisam pokupio od njega, za sada mi deluje da sam ok, ali je on upravo zbog toga iz apoteke kupio, a to pravi apoteka beograd, neki kao losion za posle brijanja na biljnoj bazi tralala, i sa njim je sve kul, deluje kao aftershave ali nema iritacije.

Link to comment
Share on other sites

Par stvari, mada nije da imam neku bradu pa verovtno i nisam kompetentan.

Olskul zileti su totalno sranje, verovatno sad nekom deluju retro i oh, ali brijanje njima dovodi do krvi. Ako zategnes jako pa se zilet iskrivi - krv.

Ako ne zategnes - krv. Ako je sve ok - krv. Krv krv, krv. Evo ako neko oce imam 2 kuci ruska, slobodno uzmite ta govna.

Mozda ti tvoji oldskul zileti nemaju granicnike nego samo zilet, u tom slucaju jeste zajebano. Ovaj sto sam ja kupio je isti kao oldskul (znaci menjaju se zileti) ali ima granicnike kao ovi novi zileti tako da se normalno sasvim brijes. Nisam imao nikakvih problema.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Strasno je to da kada procita neko ceo topic skonta da 80% ljudi ovde ima problema sa iritacijom koze posle brijanja...losioni u Srbiji su crap neverovatan isto vazi i za vecinu gelova/pena za brijanje...ja npr imam problema sa iritacijom posle brijanja ovde ali ne znam da li ste primetili razliku kada odete negde preko, meni se tada lice iscisti i brijanje je uzivanje...ne znam zasto ali kontam da je to sto kod nas plasiraju proizvode ko zna koje klase...bila je i frka oko toga u par emisija na tv kako proizvodi koji se uvoze su tipa min 3 klase ispod proizvoda u nemackoj a placamo ih gotovo isto...trajala frka par dana i posle toga niko nista...

Link to comment
Share on other sites

Mozda ti tvoji oldskul zileti nemaju granicnike nego samo zilet, u tom slucaju jeste zajebano. Ovaj sto sam ja kupio je isti kao oldskul (znaci menjaju se zileti) ali ima granicnike kao ovi novi zileti tako da se normalno sasvim brijes. Nisam imao nikakvih problema.

Naravno da nemaju, pravi drug mora da zna da se brije takvim sranjem dok pusi karbovanjec cigare!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

blabla

istina je da se kod nas prodaju proizvodu žnj klase (jer država ne štiti potrošače nimalo) ali daleko od toga da su muke sa brijanjem prisutne samo kod nas, svuda se ljudi sa osetljivom ili zajebanom bradom pate kao isus.

Link to comment
Share on other sites

e to shto reche insomnia, ja sam na primer kupovao ovde mach 3 zhilete i traju mi po 2-3 brijanja maksimalno. dodje burazer iz nemachke, pozajmim od njega jedan i traje mi mesec dana :/ i to se nije dogodilo jednom vec je redovna pojava, zato sam i presto da ih kupujem mamu im jebem hohshtaplersku. bic ftw!

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

e to shto reche insomnia, ja sam na primer kupovao ovde mach 3 zhilete i traju mi po 2-3 brijanja maksimalno. dodje burazer iz nemachke, pozajmim od njega jedan i traje mi mesec dana :/ i to se nije dogodilo jednom vec je redovna pojava, zato sam i presto da ih kupujem mamu im jebem hohshtaplersku. bic ftw!

Ti žileti iz Nemačke inače traju 4 meseca, međutim tebi je trajao samo mesec dana zbog tvrde vode u Srbiji i uticaja nekvalitetnog srpskog vazduha :(

Link to comment
Share on other sites

istina je da se kod nas prodaju proizvodu žnj klase (jer država ne štiti potrošače nimalo) ali daleko od toga da su muke sa brijanjem prisutne samo kod nas, svuda se ljudi sa osetljivom ili zajebanom bradom pate kao isus.

Naravno da nije problem samo kod nas ali ako pogledas koliko mi proizvoda imamo na raspolaganju i kalitet istih mnogo je velika razlika u uspesnosti resavanja tog problem.

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo osetljivo podrucje brkova, sa ostatkom lica nemam nikakvih problema. Dugo vremena sam koristio mach3 koji traje bas dosta dugo. Jednom prilikom sam kupio bio masinicu Braun series 320 kad sam bio u Andori, ovakva.

S5744_vb.jpg

Moze da se kvasi nije striktno za suvo brijanje, ali sam kasnije shvatio koliko je sranje brijati se ovim sa bradom starijom 2-3 dana. Jednostavno je dizajnirano za svakodnevno brijanje sta god reklame pricale, a posto nemam naviku svakodnevno da se brijem vratio sam se na mach3.

Keva mi jednom prilikom donela kuci Gilette power fusion, onaj sa baterijom, ovakav

Gillette_Fusion_Power_Stealth_size_10.jpg

Ja se uhvatio za glavu jer znam koliko su skupi zileti, ali kad sam ga isprobao jednom nema vracanja na nista losije. Najopustenije brije bradu od nedelju dana a posto vibrira nema sanse da se iseces jer bukvalno klizi preko face. Iako svi pricaju da sa ovim ne mozes da se iseces i da hoces, ja uspevam da napravim male posekotine oko brkova jer sam debil i prelazim to podrucje brkova pet puta jer hocu da bude savrseno glatko a nekad i jace stisnem. Nimalo ne pomaze cinjenica sto mi je to podrucje brkova osetljivo ali jbg..

Sve u svemu probaj taj oldskul brijac, moj cale se brijao takvim, a ako opet ne valja mozes da probas ovaj fusion sa vibracijom. Malo je skuplji ali..

Link to comment
Share on other sites

Meni onaj mach3 rešava pitanje brijanja i jako dugo traju "ulošci". Jesu skuplji ali mislim da jedna ona kutija traje po godinu dana, što nije malo.

A ovo oko različitih proizvoda, iskren da budem, nikad nisam primetio razliku među proizvodima kojih ima i kod nas. Vidi se kod onih koji se lokalno rade za "Evropu", ali nisam snimio da je recimo Nivea sapun "tamo" drugačji nego "ovde". Izuzimam sastav, to nisam naravno upoređivao, pa je moguće da "tamo" ima manje nekih štetnih supstanci i tako to.

Link to comment
Share on other sites

O tome je i bila rec Lucky, da je kod nas sastav drugaciji tj da ima previse nekih cuda a premalo drugih i da se cak desava da kod nas imaju u sastavu supstance koje su za taj proizvod zabranjene u EU ili kako vec sve to ide...tu se npr bas secam da je bila prica izmedju ostalog o prasku Ariel (kod nas sadrzi nesto sto cesto u toj kolicini izaziva osip kod ljudi sa osetljivom kozom i jos neka cuda, a u EU nema toga)...nego da ne duzim oko ovoga vise kada na to ne mozemo da uticemo nikako...

Edited by Insomnia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...