Jump to content

Pusenje


coll

Recommended Posts

Uleteh u neku diskusiju sinoc, pa reko da otvorim topic i na ruru, posto me jelte zanima vase misljenje, plus, vidim da nema nesto mnogo "ajmo da mudrujemo i proseravamo se" topica, pa evo jedan :D

Licno se smatram nepusacem, ili ako bolje razmislim - drustveni sam pusac. Volim da zapalim ponekad, u vecini slucaja kad bas pijem, ali posle nedeljama ne pusim niti imam zelju. Kao takav sam uvek tolerisao pusace oko sebe, i nikad nisam bio izdrkan nepusac kojme dim smeta na jebenih 100 metara.

Proslo vece sam se dovatio u kostac sa jednom ribom, klasicnim robom novog svetskog poredka za koju nista drugo osim iphona nije telefon i za koju svako ko jede meso je ubica, i naravno, svako ko pusi je trovac i ugrozava je. Sto je donekle, da se razumemo i istina.

Licno mislim da ako neko par puta zapali i ne preteruje, ne moze mnogo toga da mu se desi. Cinjenica je da svako moze da pokupi rak pluca i ostale tegobe i od par pakli, ako ga "usere" ali realno je da par cigara nedeljno ili mesecno vam ne prave neko veliko sranje u organizmu. Riba je tvrdila da SVAKA cigara moze da vas ubije, i guglala mi je neke testove, preko iphone naravno :) Mada, ja u danasnje vreme tomu nista ne verujem, propaganda protiv duvana je toliko velika da mogu da pisu sta hoce. Realno - Kolko su cigare zaista stetne?

Elem, da ne se proseravam previse. Da li pusite i koliko? Kad vam pljuga najvise prija? Kad ste poceli i da li ste pokusali da prestanete ... brdo ljudi mi kaze, da jednostavno vole pljugu i bole je patka. Drugi se opet stalno zale i kukaju kako treba da prestanu vec jendom, da je vec to sve strasno etc.

:)

P.S. Cuo sam da je u Srbiji novi zakon sto se pusenja tice - sta se promenilo? Nisam pratio.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče zakona.Ne smeš da pušiš u klubovima i zatvorenim prostorijama ukoliko nemaju posebnu prostoriju za to.

Al naravno da se idalje puši po klubovima i nikoga ne zanima novi zakon.

A što se tiče pušenja.Ako si u okruženju pušača i udišeš dim to ti je isto kao da pušiš?

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bio dug topik o ovome.

Ne pusim, niti shvatam svrhu pusenja cigara. Nemam nista protiv pusaca, majka mi je pusac od kad znam za sebe, jedino sto mi smeta je sto se usmrdim sav kad odem u lokal gde se pusi. Ne podnosim drustvene pusace kao sto si ti (Coll), ako pusis pusi dok ne crknes (see what I did there?) a ne ovo izadjem u grad, obucem kosuljicu i onda kao pusim ili jos gore puckam, kad vidim zensko da to radi udario bih joj samar.coolface-1.png

Edited by dustman

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče zakona.Ne smeš da pušiš u klubovima i zatvorenim prostorijama ukoliko nemaju posebnu prostoriju za to.

Al naravno da se idalje puši po klubovima i nikoga ne zanima novi zakon.

A što se tiče pušenja.Ako si u okruženju pušača i udišeš dim to ti je isto kao da pušiš?

Kapiram, kao i vecina zakona :)

Pa po meni to nije isto, jer tvoja pluca kao takva se regenerisu i ako im das vreme - regenerisu se kompletno. Sto znaci da u prksi bi covek koji ne pusi morao 24/7 da bude okruzen pusacima da to imao nekog nezeljenog dejstva. Ako si celo vece u zadimljenom klubu, i posle nedelju dana nemas oko sebe dim, tvoja pluca ce se normalnim putem ocistiti. Bar to ja tako kapiram. E sad da to vece u tom klubu je za tebe stetno to jeste, al jebiga.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

kazi joj da jede govna i nadji drugu ribu.

anyway, ja sam nepusac ali mi smeta kada su purnjali na poslu. i naravno kada mi ekipa, moja ili zenina, dodje na gajbu svi moraju da skapiraju da moraju biti umereni posto nisam u fazonu da mi gajba bazdi na duvan kada oni otpale ali nije ni da im zabranjujem, nadje se zlatna sredina. kada se izadje negde ona mi je svejedno ionako gde god da sednes dim se siri.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Za mene su cigare samo dodatan trosak...

A nemam nista protiv kad neko pusi u mojoj blizini, svi u porodici su mi pusaci, osim mene. cale doduse vec dosta godina ne pusi, al u kad je pusio, po 4/5 kutije dnevno...

Jedino mi smeta kad burazer ostavi punu pepeljaru pa smrdi cela soba i sl. :)

Edited by sleeper.
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bio dug topik o ovome.

Ne pusim, niti shvatam svrhu pusenja cigara. Nemam nista protiv pusaca, majka mi je pusac od kad znam za sebe, jedino sto mi smeta je sto se usmrdim sav kad odem u lokal gde se pusi. Ne podnosim drustvene pusace kao sto si ti (Coll), ako pusis pusi dok ne crknes (see what I did there?) a ne ovo izadjem u grad, obucem kosuljicu i onda kao pusim ili jos gore puckam, kad vidim zensko da to radi udario bih joj samar.coolface-1.png

Znam, kapiram sta mislis. Mada ja nemam zelju za cigarom dok bas ne popijem, a onda mi to prija. Ne znam ... kad ne izlazim nesto cesto, mesecima se i ne setim da cigare postoje, a onda za vece odvalim 5-6 komada :)

Puckanje je za klince :P

kazi joj da jede govna i nadji drugu ribu.

anyway, ja sam nepusac ali mi smeta kada su purnjali na poslu. i naravno kada mi ekipa, moja ili zenina, dodje na gajbu svi moraju da skapiraju da moraju biti umereni posto nisam u fazonu da mi gajba bazdi na duvan kada oni otpale ali nije ni da im zabranjujem, nadje se zlatna sredina. kada se izadje negde ona mi je svejedno ionako gde god da sednes dim se siri.

Nije to moja riba, nego neka koja je se nama sedela to vece :)

http://www.cslacker.com/images/file/mediums/forever_alone.jpg

[:)]

Edited by Coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Uleteh u neku diskusiju sinoc, pa reko da otvorim topic i na ruru, posto me jelte zanima vase misljenje, plus, vidim da nema nesto mnogo "ajmo da mudrujemo i proseravamo se" topica, pa evo jedan :D

Licno se smatram nepusacem, ili ako bolje razmislim - drustveni sam pusac. Volim da zapalim ponekad, u vecini slucaja kad bas pijem, ali posle nedeljama ne pusim niti imam zelju. Kao takav sam uvek tolerisao pusace oko sebe, i nikad nisam bio izdrkan nepusac kojme dim smeta na jebenih 100 metara.

Proslo vece sam se dovatio u kostac sa jednom ribom, klasicnim robom novog svetskog poredka za koju nista drugo osim iphona nije telefon i za koju svako ko jede meso je ubica, i naravno, svako ko pusi je trovac i ugrozava je. Sto je donekle, da se razumemo i istina.

Licno mislim da ako neko par puta zapali i ne preteruje, ne moze mnogo toga da mu se desi. Cinjenica je da svako moze da pokupi rak pluca i ostale tegobe i od par pakli, ako ga "usere" ali realno je da par cigara nedeljno ili mesecno vam ne prave neko veliko sranje u organizmu. Riba je tvrdila da SVAKA cigara moze da vas ubije, i guglala mi je neke testove, preko iphone naravno :) Mada, ja u danasnje vreme tomu nista ne verujem, propaganda protiv duvana je toliko velika da mogu da pisu sta hoce. Realno - Kolko su cigare zaista stetne?

Elem, da ne se proseravam previse. Da li pusite i koliko? Kad vam pljuga najvise prija? Kad ste poceli i da li ste pokusali da prestanete ... brdo ljudi mi kaze, da jednostavno vole pljugu i bole je patka. Drugi se opet stalno zale i kukaju kako treba da prestanu vec jendom, da je vec to sve strasno etc.

:)

P.S. Cuo sam da je u Srbiji novi zakon sto se pusenja tice - sta se promenilo? Nisam pratio.

Sprco?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

e, zajebi ti te pljuge, popravi joj iphone i dostavi neke slike na rur :)))))))

nego, nikada nisam pusio, pre par meseci sam se nesto istripovao i krenuo, prvo pod dejstvom alkohola a posle toga i bez.

zapitao sam se kada sam tokom poker turnira od 6h sprzio celu paklu cigara i tokom jedne teske nedelje (jedan dan, nedelja, doduse bio derbi koji smo izgubili) popusio sam 2 pakle...

od tada sam rekao NE, ne koje znaci da ne zelim da rizikujem svoje zdravlje zarad neceg loseg, ako ne moram. 4 nedelje vec ne pusim, probao sam da uvucem dim, dva puta do sada i mnogo mi se gadilo \o/ sto je super.... znaci definitivno vise ne pusim :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bih prvo pošao od narušavanja tuđeg zdravlja, u ovom slučaju nepušača, gde je smetnja dimu dovoljan razlog da pušač ne zapali cigaretu u prisustvu te osobe. Naravno, pričamo kao da se radi o prostoriji koja nije pušačka. Najveći problem po meni predstavlja obrazac kod pušača o njihovom pravu da zapale, iako, ponavljam, fizički ugrožavaju drugu osobu u svom prisustvu. Veoma loša navika, pomutila je svako racionalno rasuđivanje kada se potegne ovakva diskusija između pušača i nepušača. Razumem fizičku zavisnost, ali to nije nikakav argument da zapale ako drugoj osobi to smeta. Istu količinu razumevanja bih imao i za zavisnika kreka, ali mu nikada ne bih dozvolio da puši u mom prisustvu, a isti slučaj bi bio da pušač koji ne konzumira krek i ja, zamenimo uloge. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na stranu zdravlje (iako mi je apsurdno da ti svesno skracujes sebi zivot i povecavas sansu za razne bolestine), ono sto jos vise ne razumem je kako neko moze svesno da puca 500+ evra godisnje na pljuge. I to u nekom idealnom slucaju da popusis jednu paklu cigara dnevno od 150 din, a cak i ja znam da em uglavnom ljudi puse vise, em u izlascima to ide brze od raznih ljudi koji se grebu okolo (pogotovo vikend pusaca koji su u fazonu ne pusim, ali ajd uzecu ti jedno 5 cigara). Jebenih 500e godisnje. To ti je jedno letovanje/skijanje/putovanje negde vise. Na bazi par godina, kola. Itd. I meni stvarno nije jasno kako gimnazijalci/studenti nalaze toliko para za to (osim maminih i tatinih sinova) i kako ih ne bi radije trosili na nesto drugo?

Tako da je ocigledno da nikad nisam pusio, niti cu i kad god sam zapalio cigaru (mozda 2-3 puta, samo mi je bilo lose) i stvarno mi nije jasno kako neko radije ne bi stavio 500e sebi u dzep.

Link to comment
Share on other sites

ceo problem toga je to sto ljudi obrcu pare i jedu govna. nepusac sam vec skoro dve godine, ne smeta mi dim, ali u te stvari necu ni da ulazim jer mislim da nije potrebno. ono sto je bitno, a ljudi uglavnom ne primecuju svesno, je sto su cigarete legalne. dakle, postoji nesto sto je mnogo stetno i za osobu koja to upraznjava i za osobe okolo. zabrani to onda. pozatvaraj fabrike, stavi cigarete van zakona, isto ko i gudro i to je to. najbolji nacin i jedini posten nacin.

ovako imamo produkt koji se kupuje na kiosku, REKLAMIRA, ali ne moze nigde maltene da se upraznjava. what gives? previse licemerja i proseravanja. pa onda idemo u jos debilnije 'jebo bi se, al ne bi da mi udje' proseravanje tipa mozes da reklamiras cigare ako u reklami nemas cigare (lol?) i tome slicno.

kafane sa 'delovima za nepusace i pusace' su tek lol, ko da dim ne pici sa jednog mesta na drugo. znam jedan splav gde ide pusacki sto, pa nepusacki, pa pusacki, pa nepusacki:) kolko je to proseravanje...

licno sam misljenja da je kafana tvoja i da mozes s njom da radis sta god oces, stavis je celu da je pusacka, stavis je celu da je nepusacka, pa ko voli nek izvoli. ne vidim logiku u tome da si duzan da ostavljas prostor za bilo sta. sto se mene tice, napravi kafanu gde obezbedjenje mora da te kara u dupe na ulazu, ja tamo necu odlaziti, cica mica gotova prica:)

sto se pusenja tice, zabraniti skroz ga nece, sto je nesto najlicemernije na svetu. prica 'ima mnogo ovisnika' ne pije vodu jer jednostavno postoji i pasivno udisanje dima, tako da mu dodje da je pusenje stetnije od dopa jer se dopom radis sam. tako da ga treba onda zabraniti skroz (ako je naravno istina to o tolikoj stetnosti pusenja, sto je za diskusiju). medjutim, kurac ces da zatvoris i outlawujes filipa morisa, tako da se ide na ove retardirane tripove, tipa, mos da pusis ovde, al ovde ne mozes blabla.

sto se mene tice, ako vec moramo ovako krnje, onda mislim da je logicno zabraniti pusenje na sharovanim mestima, tipa radno mesto ako ga delis sa nepusacima, autobus i tako te stvari. kafana je arbitrarna stvar tako da nek prave kafane kakve god oce. sto se tice zabranjivanja purnjanja napolju, to je svojevrstan lol, a cini mi se da sam video da negde ne sme ni napolju. naravno, ja cim startujem kola napolju, jebo sam mu kevu ko sto pusaca za sat vremena, ali te paralele ne rade na ovakvim retardizacijama.

licno se ne bih bunio kad bi zabranili pusenje, stavise, potpuno sam za to, ali ovo proseravanje je proseravanje i nista vise. izivljavanje nelogicnostima.

Na stranu zdravlje (iako mi je apsurdno da ti svesno skracujes sebi zivot i povecavas sansu za razne bolestine), ono sto jos vise ne razumem je kako neko moze svesno da puca 500+ evra godisnje na pljuge. I to u nekom idealnom slucaju da popusis jednu paklu cigara dnevno od 150 din, a cak i ja znam da em uglavnom ljudi puse vise, em u izlascima to ide brze od raznih ljudi koji se grebu okolo (pogotovo vikend pusaca koji su u fazonu ne pusim, ali ajd uzecu ti jedno 5 cigara). Jebenih 500e godisnje. To ti je jedno letovanje/skijanje/putovanje negde vise. Na bazi par godina, kola. Itd. I meni stvarno nije jasno kako gimnazijalci/studenti nalaze toliko para za to (osim maminih i tatinih sinova) i kako ih ne bi radije trosili na nesto drugo?

Tako da je ocigledno da nikad nisam pusio, niti cu i kad god sam zapalio cigaru (mozda 2-3 puta, samo mi je bilo lose) i stvarno mi nije jasno kako neko radije ne bi stavio 500e sebi u dzep.

ih sad, pa to mozes za sve da kazes, osim za vodu i leba:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja recimo trosim pa ajd necu da kazem stotine evra, ali bar 100-200e godisnje na knjige. I naravno da neko moze da bude iz fazona pa tebi ne trebaju tolike knjige, ali ja sam kolekcionar i volim da ih citam. I da ne kupujem knjige verovatno bih mogao da priustim neko (bolje) letovanje nego inace. Ali jebeno ne smetam ni ne stetim nikoga time, ponajmanje sebi. Druga stvar je sto knjige traju, dok se ovo trosi. I opet sad neko moze da kaze blabla pa onda sto pijes koka kolu, to isto steti, ali svakako ne pijem 2l koce dnevno pa da mi steti puno ili da mi pravi neki veci trosak.

Link to comment
Share on other sites

znam, ali ti nisi pricao o intenzitetu, vec o principu (nije mi jasno kako neko blabla), ja ti kazem da taj princip vazi za sve stvari maltene, samo sto su neke tebi bliske, a neke ne.

nepismeni:

pa jel bi banovo il bi povecao cene. eto, to je to sto ja pricam.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

znam, ali ti nisi pricao o intenzitetu, vec o principu (nije mi jasno kako neko blabla), ja ti kazem da taj princip vazi za sve stvari maltene, samo sto su neke tebi bliske, a neke ne.

Pa dobro, naravno da je intenziet povezan sa stetnoscu i kolicinom para koje neko pukne. Kad se to sve sabere, dodjemo do te cifre od 500e pa mi nije jasno kako ne bi radije hteo 500e. :D

Link to comment
Share on other sites

a jebiga sad, onda je to tokom zivota par desetina hiljada evra:)

ja se trudim da ne gledam tako na stvari jer onda ne bih radio gomilu stvari koje me cine hepi pandom u datom trenutku:)

nekad sam i ja bio u tom fazonu, sad vise nisam. dakle, ako mi se danas pije kristal i jebe kurva od 500 evra, ajmo idemo, nema kajanja:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

lepo je moj cale rekao,ovim zakonom pusaci su postali ljudi drugog reda u Srbiji i umesto da ti digne cenu cigareta na 500 dinara pa da se zapitas da li ces da pusis,oni postavljaju taj potpuno licemerni zakon sto kaze Dule...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Smesno je to pomalo... Cigarete i alkohol su legalne supstance, dok npr. vutra nije. rofl.

Pre nego sto sam poceo da pusim sam bio zagoreli nepusac, gusio se u dimu i hejtovao sve koji mi smrde itd. Bejah licimur, i guess. Sad je malo druga prica.. :P

Poceo sam da pusim kada sam imao neki napad anksioznosti u busu (ekskurzija-krivljenje po 8h u putu), nasao se ortak i ponudio pljugu. Prijalo mi je omg, i sad volim da pusim, uz komp, uz knjigu, posle zdranja.

Prestao sam na par meseci, isto imao trip kao manager, da mi je muka kad zapalim, ali ono posle par tih mucnih trenutaka vrati se potreba. Sad spusim otprilike paklu dnevno, malo manje mozda. Ali ne pusim u drustvu odredjenih osoba, jednostavno mi nije toliko potrebno da zapalim kada znam da ce stetiti nekome. Mogu da izdrzim i po 6-7 sati bez pljuge, iako pusim vec godinu i nesto dana. Ne znam, jebem li ga, negde sam procitao da plucima treba oko 6 meseci da se preciste od duvana, naravno ne misli se na jednu pljugu mesecno.

Ovaj novi zakon je smesan, isto kao i onda kada su probali, go kurac, uzece stotinjak kazni za pusenje na radnom mestu i to je to, nazad na staro.

@pare: Ne gledam na to tako, ako imam pare kupicu to i to, u ovom slucaju pljuge, necu sabirati sad koliko kesa sam puk'o, to je besmisleno. Danas se zivi, pare su tu da se trose. =)

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...