Jump to content

Pusenje


coll

Recommended Posts

Ne. Palio jesam kad sam bio mladji ali to samo kad se usvinjim kao zivotinja od alkohola pa nisam ni svestan sta radim. Asmaticar sam od 11-e, kad me drmno puberter aktivirala se i ona. Genetika. Matori, od koga sam i nasledio bolest duvani od svoje 11 godine. Sad se smirio na 2 pakle dnevno, samo kad spava ne pusi bukvalno ali vecina cigara mu je nedopusena, do pola ili samo zapali da mu stoji. Ocigledno mu smeta ali narkomanija je to. Zivot pored njega je bio apso-fuking-strumpfan i bez tih govana sto pali, to je samo dodatni bonus na smaranje. Smrdi na duvan, ja smrdim na duvan, kuca smrdi na duvan. Bonus, razvio sam culo mirisa do bola, moralo se inace bi poizgorevali do sada. Dok sam izlazio, nije mi smetalo ali tad sam i pio pa sam valjda kompenzovao sa "Ja smaram vas, vi smarate mene" stavom. Zasto nisam pocinjao ozbiljnije? Averzija zbog calca, od malena mi smucio iste pa averzija prema "drustvenom" pusenju tj. "pusim u skoli a krijem se pred roditeljima" stav u srednjoj a i vec sam rekao ... alkohol. Zapaljivo. :). Sad? Smeta mi, em su se cigare srozale sto se tice kvaliteta em sam debelo asmaticarsko prase koje se iovako bori za kiseonik :) I keed, I keed. Mada jesu grdne postale, osecam da ima svega osim duvana u nekim cigarama.

Zakon? Cista glupost da napuni drzavnu kasu zvanu "Fond iz kog se krade". Ako zabrane cigare, to ce da bude potop. Smak sveta.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

svi na gajbi puse , smao ja nikad cigaru nisam zapalio i nemam neku potrebu.Nemam nista protiv pusaca i ne osecam se ugrozenim kad neko pusi pored mene ,bmk.Ovaj novi zakon mi je kul,eto ako nista cisto da mozes da nervira pusace sto ne mogu da zapale na nekim mestima.

Uvek mi je bilo cudno kako neko moze da propusi uopste , pricao sam sa ortacima o tome , i niko nema jasno objasnjenje i neki konkretan razlog.Ja sam uvek gledao na to fazon , ja se osecam normalno , a pusac mora da popusi pljugu da se nebi osecao lose(nervozno itd) , tojest da bi se osecao normalno kao ja,pa me je ta klinacka misao drzala dalje od pljuga.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Smesno je to pomalo... Cigarete i alkohol su legalne supstance, dok npr. vutra nije. rofl.

Poceo sam da pusim kada sam imao neki napad anksioznosti u busu (ekskurzija-krivljenje po 8h u putu), nasao se ortak i ponudio pljugu. Prijalo mi je omg, i sad volim da pusim, uz komp, uz knjigu, posle zdranja.

nisi se posle dima prvo zakasljao ili nesto sl ?:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ne pušim, smeta mi smrad cigara i smetaju mi pokretne piksle koje agresivno dime.

Ja bih prvo pošao od narušavanja tuđeg zdravlja, u ovom slučaju nepušača, gde je smetnja dimu dovoljan razlog da pušač ne zapali cigaretu u prisustvu te osobe. Naravno, pričamo kao da se radi o prostoriji koja nije pušačka. Najveći problem po meni predstavlja obrazac kod pušača o njihovom pravu da zapale, iako, ponavljam, fizički ugrožavaju drugu osobu u svom prisustvu. Veoma loša navika, pomutila je svako racionalno rasuđivanje kada se potegne ovakva diskusija između pušača i nepušača. Razumem fizičku zavisnost, ali to nije nikakav argument da zapale ako drugoj osobi to smeta. Istu količinu razumevanja bih imao i za zavisnika kreka, ali mu nikada ne bih dozvolio da puši u mom prisustvu, a isti slučaj bi bio da pušač koji ne konzumira krek i ja, zamenimo uloge. 

brat kori lepo kaže

Link to comment
Share on other sites

Ima toliko slow killera trenutno oko nas da je meni uvek super kako se prvo svi uhvate cigara, al ajde, prosto je super videti kako su za samo 60 godina propaganda i mediji cigare doveli od nerazdvojnog dela visokog drustva i neke elegancije i simbola slobode i opustanja (setite se samo recimo starog holivuda, Humprey Bogart, Sinatra, Dean Martin, Marlin Monroe itd...) do stapica koji seju smrt. just for the record, ovo nije moje misljenje vec cisto objektivan medijski put cigara u skroijoj istoriji, naravno podkrepljen "naucnim" istrazivanjima. Al dobro, tu me vise fascinira moc mass medija na ljude nego cigare kao takve...

A moje neko vidjenje je da generalno pusenje ne valja, to se ne moze osporiti, moze se samo diskutovati o meri stetnosti istog.

Pusaci vs nepusaci fajt, tu isto ne bi dubio, nema pobednika, uvek sam za kompromis, kada odem kod druga, kaze nema pusenja u sobi, nema problema, tvoja kuca, izacicu na terasu, prozor ili trpeti, ada dodjes kod mene (posto te je li niko ne tera da dodjes) pusicu koliko zelim i hocu s obzirom da sam ja postovao tvoj prostor, ukoliko mislis da te trujem, nacicemo druge nacine za vidjanje i mesta.

Sto se tice zakona, tolko je brljavo odradjen a kolko znam pripremali su ga dosta dugo? mada nisam siguran...

Moja situacija je da sam poceo da pusim u cetvrtom srednje dok sam bio u fazonu opsteg divljanja i daj da probam sve, svidelo mi se i nastavio, sada sam na pakli dnevno i u stalnim pokusajima da ostavim, tj lazem samog sebe, vise je ono, znam da treba da ostavim bilo bi mi mnogo bolje ali hocu da pusim, rekao sam da cu posle 3 nedelje treniranja pokusati opet s obzirom da kada treniram prepolovim kolicinu opusenih cigara..

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

pa valjda je sivma poznat nivo kulture ako hoces da zapalis pitas u drustvu nekom da li mu smeta. ako neko kaze da, ok ne smaram ga ne pusim ili odem popusim negde drugde ako mi je bas omg fkra mada retko

jer znam koliok je meni jebeno smetalo kada su svi oko mene pusili, niko me nije pitao nista i sad i ja dzmarim poprilicno na momente do pakle dnevno :| doduse ja sam imao i istoriju, pusio sam vutru a nisam cigare, godinama lol svi su me gledali kao manijaka

inace da, i ja sam uz visednevno alkoholisanje poceo od muke da pusim, i sad mi se svidja sto je nagore... tja retko varim malo redje se alkoholise, ali cigarete ostale

edit, pre neko vece smo rezervisali mesto u restoranu/kafani i naravno nisu nas ni pitali da li pusacki ili nepusacki deo, kada smo dosli prvo se sokirali sto nas nisu nista obavestili o tome, i nepusacki deo naravno prazan... odmah smo zapalili jer smo bili svi pusaci, a klopa i alkohol tesko moze da ide bez dima :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pusac sam vec par godina. Najvise volim posle jela ili dok pijem pivo, isto volim da zapalim cigaru i dok vozim kola.

Al sad se polako doterujem u red, imao sam neke "bunt" faze da pusim svuda i stalno, da gledam neke situacije kroz cigarete (tipa da li da idem peske da popusim cigaru pa da hvatam bus na sledecoj, ili da odem u dalju prodavnicu i tome slicno). Uglavnom pusim jednu kutiju dnevno, retko kad preko toga i skoro nikada 2 cele. Izvlaci me to sto ne pusim kod kuce i pred starcima (znaju, al prosto se i oni i ja osecamo lose). Sad se polako trudim da budem kolegijalan po pitanju cigareta. Ako nekome smeta ugasim, pitam u drustvu ako ne znam da li im smeta. Imao sam nekoliko faza ostavljanja jer prosto ne postoji nista sto ne mogu da zamislim bez cigare, ali uz neke stvari volim, iz neke navike ili sta ti ja znam. Ovaj zakon sada kakav god da je trudim se da ispostujem maksimalno jer mi se ni ne placaju kaze a i pomoci ce mi da smanjim jos vise.

Kapiram da pušači to ne izvaljuju jer na njima non stop sve smrdi na dim.

Ovo je tacno. Dok nisam bio pusac uvek sam osetio kada mi smrdi duks na dim posle igraonice ili kafica, a sada nista ne primecujem.

Tako da je ocigledno da nikad nisam pusio, niti cu i kad god sam zapalio cigaru (mozda 2-3 puta, samo mi je bilo lose) i stvarno mi nije jasno kako neko radije ne bi stavio 500e sebi u dzep.

Da imam 500 eura na pocetku godine i samo njih smem da trosim na cigare, ostavio bih ih odmah i te pare potrosio na nesto drugo. Ovako imam svoj odredjeni budzet u koji se uklapam. Ako ne kupim cigare, tih 150 dinara cu potrositi na nesto drugo taj ili sledeci dan.

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

kod mene u familiji svi pushe sem mene i to uglavnom zahvaljujuci tome da me jako mrzi da nosam mnogo stvari sa sobom kad idem napolje. leto izmedju osnovne i srednje sam pushio i jako me je smaralo to shto sam u dzepove od shorca morao da uguram pare, telefon, kljucheve, pa josh i cigare, tako da sam batalio. poshto sam u takvom okruzhenju odrastao, navikao sam na dim ali sam i imao prilike da vidim shta duvan mozhe da uchini od choveka i koliko patnje da mu donese, pa sam vatreni protivnik istog.

vecina pushacha koje znam se vodi logikom da jednom od necheg mora da se umre, ali valjda ne razumeju da se od cigara ne umire odmah. bilo da se razvije neki rak na plucima/grlu, bilo da dovede do shloga, to je patnja koja godinama traje i ne utiche samo na vas nego i na vashu suprugu, decu, unuchice itd. pa chak i neshto banalno tipa hrkanje ili kashalj mozhe znatno da vam ugrozi kvalitet zhivota. isto nije zanemarljiv ni finansijski aspekt priche. zhivimo u zemlji gde ne znam koliko procenata mladih nije izashlo iz zemlje, gde je ljudima zhivotni san neshto banalno, tipa da odu da vide pariz i to nikada ne ostvare jer nemaju para. pritom svake godine po jedno takvo putovanje sprzhe u cigare. da ni ne pricham o parama koje ce neminovno kad tad dati na lechenje od ove ili one boljke povezane sa pushenjem. takodje pushenje znatno smanjuje duzhinu zhivota i to nije propaganda nego je zaista tako. talozhenjem svega i svachega u plucima smanjuje se kapacitet istih, manje kiseonika dolazi u krvotok usled chega ceo organizam brzhe stari. takodje se i krvni sudovi suzhavaju, shto dovodi do visokog pritiska koji jako shteti srcu i mozgu.

malo mi je glupo kad neko celu prichu oko shtetnosti pushenja dozhivljava kao hipstersku, sa nekim argumentima tipa moj deda spira je zhiveo 105 godina a od toga je 110 godina je pushio shes pakli dnevno.

nije mi cilj da nekom solim pamet, jebe mi se ko ce shta od vas da radi sa svojim zhivotom, ovo pishem samo zato da bih naglasio da je krajnje neodgovorno (zamalo da upotrebim neku jachu rech, al reko da ne uvredim nekog) uopshte dovoditi u pitanje shtetnost pushenja, jer onima koji nemaju snage da prestanu svaki takav komentar doprinosi iluziji da to nije tako strasho, a jeste.

odmah da se ogradim, naravno da pod pushenjem u ovom postu podrazumevam dugogodishnje pushenje u velikim kolichinama. ni ja ne verujem da par cigareta dnevno ili s'vremena na vreme mozhe ozbiljno da ugrozi zdravlje, pa takav nachin umerenog pushenja (kao i svega ostalog *wink wink*) mogu da razumem.

Link to comment
Share on other sites

nije mi cilj da nekom solim pamet, jebe mi se ko ce shta od vas da radi sa svojim zhivotom, ovo pishem samo zato da bih naglasio da je krajnje neodgovorno (zamalo da upotrebim neku jachu rech, al reko da ne uvredim nekog) uopshte dovoditi u pitanje shtetnost pushenja

ja fejlujem da vidim da je iko ovde doveo u pitanje stetnost pusenja.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije problem to, nego što kad dođem iz kluba, SVE sa mene mora u veš mašinu.

Kapiram da pušači to ne izvaljuju jer na njima non stop sve smrdi na dim.

Btw pušenje je za kafane i sopstvene stanove, za sve ostalo - gtfo.

this

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

kod mene u familiji svi zivi puse, i smaraju me ceo zivot kad ih teram u kurac sa cigarama recenicama tipa "videcu tebe za koju godinu AHA VIDECU TE DA DA" i hvala bogu imam 18 i kusur i nikada cigaru ni nezapaljenu nisam stavio u usta, niti cu...mrzim pusace, mrzim gadne, smrdljive piksle, mrzim jebeni smrad odece posle boravka u bilo kojoj zatvorenoj prostoriji i mrzim jebeno ponasanje pusaca kao da su ugrozena vrsta omg omg kako cemo sad picke jedne kako moze da vam smeta ovo

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

kod mene u familiji svi zivi puse, i smaraju me ceo zivot kad ih teram u kurac sa cigarama recenicama tipa "videcu tebe za koju godinu AHA VIDECU TE DA DA" i hvala bogu imam 18 i kusur i nikada cigaru ni nezapaljenu nisam stavio u usta, niti cu...mrzim pusace, mrzim gadne, smrdljive piksle, mrzim jebeni smrad odece posle boravka u bilo kojoj zatvorenoj prostoriji i mrzim jebeno ponasanje pusaca kao da su ugrozena vrsta omg omg kako cemo sad picke jedne kako moze da vam smeta ovo

mrzim strumf gumice.

Link to comment
Share on other sites

jebote koja mi je volja potrebna da sklanjam 100 kinti sa strane godisnje.Kako bi to bilo mega.

mislim da bih pre poceo da pusim,pa kao da znam na sta dajem te pare:)))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

po meni su EU/US zakoni jedina prava stvar u vezi pušenja. U US mi je bilo genijalno što kada se vratim iz zezanja noću, ujutru mi sva garderoba i dalje miriše lepo i nemam osećaj kao da sam zaspao u pepeljari. Pušenje isključivo na otvorenom prostoru, čak ne ni u dvorištu restorana/kafića već isključivo na ulici. Na aerodromima komore za pušače.

Pasivno pušenje ubija i to je dokazana činjenica, ne vredi tu polemisati. Slažem se da ima još 100 drugih stvari koje su štetne i ubijaju, ali mora od nečeg da se krene, što ne bi prvo rešili pušenje jednom za svagda pa onda prešli, lupam, na kontrolisanu upotrebu pesticida.

Možda bih i mogao da razumem pušače kada bih uspeo da shvatim užitak cigarete, efekat, poentu, nazovite to kako hoćete. Probao sam par puta, ali izgeda da bih morao opasno da se navučem da bih osetio efekat, tj "užitak". Iz mog ugla deluje isto kao da namerno nosiš cipele 2 broja male ceo dan, ali BRATE KAKO JE DO JAJA OSEĆAJ KADA IH UVEČE SKINEŠ

dakle nešto što: ugrožava zdravlje mene i drugih, usmrdi prostoriju garderobu i kosu, ožuti zidove zavese i sve ostalo, ne proizvodi nikakav (psihoaktivni) efekat, i povrh svega košta novaca - je i dalje legalno da se koristi i može da se kupi na svakom ćošku... to je jedan od većih fail-ova ljudskog roda, al jebiga, kapiram da je mnogo para u tome. Jedino sigurno rešenje je da se čovek nikad ne navuče. Stvarno bih voleo da znam kako se neko navuče, dal ja imam preveliku snagu volje, šta li, ali probao sam par puta i bilo mi je maksimalno odbojno.

ovo je daleko najgluplja logika ikad. da li neko od nepusaca mozda uzima svaki dan 100 din i stavlja u kasicu sa strane? ne pusim, al da pusim to bih dao na pljuge i skupicu za more.

mislim, covek da ne kupi cigare rekao bi "gle sto dindzi u dzepu" i otisao kupio pljeskavicu/kolu+snikers/uplatio tiket/milion nacina da potrosis bespotrebnih 100 din, a garantujem da ni 0.01% ne odvaja sa strane za more.

ili imaš 15 godina ili te život nikada nije naterao da planiraš svoj budžet :)

Link to comment
Share on other sites

tamo gde je zabranjeno pusenje u tim amerikama i evropama (iako je navedeno da samo 4 zemlje sprovode ovakav zakon) , nije to uradjeno jer oni misle o narodu. vec su imali racunicu cistu. vise novca se gubilo na lecenju od svih posledica pusenja raka etc. nego sto su zaradjivali preko proizvodjaca duvana... jedan i jedan su dva, crva nije ni bilo

a ti trupsi, ne navlacis se na pusenje zbog 3-4 cigarete jebote, pa nije to krek

dok nadjes cigaretu koja ti odgovara, dok naucis da pusis, da drzis cigaretu, dok se izalkoholises x puta uz pusenje i tako krenes da ispitujes cigar posle klope uz kafu posle sexa tralala i kad nadjes sta ti odgovara, e onda si se navukao :)

moj deda je pusio od svoje 14 godine, VEK (i pre toga verovatno drinu bez filtera) i radio ko konj, nikad mu nista nije zafalilo po tom pitanju dok nije umro u 80. godini lol dedovi carevi!

ja kao pusac da se pitam, nabio bih cene na u proseku 500 din paklo, bile bi samo kvalitetne cigarete u opticaju, i takodje bih isto ucinio po pitanju kafe, ovo sto se pije po srbiji je obojeno brasno, katastrofa... sveze mlevena kafa wtf! :]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

koja je fora sa ovim zakonom, bio sam u par kafica/kladionica gde je pusacka od nepusacke zone odvojena bukvalno tako sto na levoj strani ima pepeljara dok na desnoj nema :o

zar nije trebalo da se odvoji to necim, znam da su pominjali neke komore za pusace

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

@g

da, ok, ne mislim ni ja da su US/EU političari godsend anđeli sa neba, al opet su našli neku računicu koja je pozitivnija od ove naše 100-din-krdža-dostupna-klincima kombinacije.

a ti trupsi, ne navlacis se na pusenje zbog 3-4 cigarete jebote, pa nije to krek

:) pa kažu da je nikotinska zavisnost odmah iza heroina. Al dobro, kapiram ja to, nego je meni bio problem da posle te četvrte uzmem petu i šestu i onu stotu... izgleda da nisam bio dovoljno dokon :)

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...