Jump to content

Slike ljubimaca forumaša


Recommended Posts

Jel ima neko iskustva sa maltezerima da moze da mi ih prenese,ozbiljno se razmisljam da uzmem jednog...

od par ljudi za koje znam da ih ima sam za pocetak cuo samo da su sto se tice higijene extra,nemaju onaj miris karakteristican za kuce i jako jako slabo se linjaju uprkos tome sto imaju dugacku dlaku.Zezao sam se sa njih par i stvarno su super,ovog jednog vidjam cesto,mada nije cistokrvni nego je mesanac sa pikinezrom :P prelep je,preblesav i prelepo mirise a cak ga ne kupaju cesto,ima dugu dlaku,kao komad jambolije sa kreveta pokojne babe:PP a ne linja se niti ostavlja dlake po kuci,krevetu,kolima...ima 2 godine i 950 grama,jebeni sou program,ali pravi beli maltezer je ipak malo veci.

Oduvek sam hteo da imam suntavo malo blesavo kuce ali posto sam osudjen da zivim u stanu,a stvarno sam rigorozan po pitanju zivotinjskih mirisa i higijene (dlaka) u stanu nekako sam izbegavao da uzmem dok ovde to npr. nije slucaj...bio sam kod ljudi koji ga imaju i nikad ne bi rekli da ima zivotinja u stanu,dok npr ortak uzeo mopsa,bio kod njega pre nego sto je imao psa,sve cool...dosao posle kad je pas vec postao gospodar gajbe,osecao se jak i ostar miris i dlacice su bile svuda...jebeni horor.

Mi imamo kod kuće maltezera i iako se ne bavim njime jer nikad nisam kod kuće jeste ovo što kažeš tačno, slabije se linja (iako se linja) i zaista ne dismr toliko koliko bi moglo kuče da smrdi. Sa druge strane, imaš taj čitav paket stvari koje stižu sa malim kučetom, pentra se svuda itd, što ja automaCki ne volEm i zato gotivim veće kučiće. Sa druge strane ja imam i dvorište pa je tu čitava stvar olakšana što se tiče šoranja i kenjanja. Mislim, šta znam, ako voliš male kućiće, ok je izbor, nije ružan kakvi mogu da budu, tipa pekinezer ili mops (sori zwerko!)

Link to comment
Share on other sites

Devojka mi maltezera starog par godina i stvarno se ne oseća i ne linja, iako ima dugu dlaku. Isti je slučaj kao sa lakijevim, stalno nešto smara, trči, laje, gura, grize, al' njen maltezer navodno to radi samo kad dođu gosti. I da, izvalio sam da je klasična sisica, jer laje na velike pse dok je na povodcu a čim ga pustiš ti se mota oko nogu i cvili :D

evo slika, btw

25194_1355177232437_1021626629_31054276_7663192_n.jpg

342_31481972829_609627829_969788_9776_n.jpg

239_11554987829_609627829_471729_3350_n.jpg

4471_84441852829_609627829_1847957_7735219_n.jpg

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem sve ovo što je Doca rekao, ima moja drugarica maltezera. Mnogo energični psi, mogu po ceo dan da se igraju... jedini smor je pošto se ne linjaju, posle određenog vremena moraš da ih vodiš kod 'frizera' da im skrati dlaku, a frizer košta čini mi se i do 2k dinara, ako ne i više. :D

:v

Link to comment
Share on other sites

I da, izvalio sam da je klasična sisica, jer laje na velike pse dok je na povodcu a čim ga pustiš ti se mota oko nogu i cvili :D

0mAww.png

Potpisujem sve ovo što je Doca rekao, ima moja drugarica maltezera. Mnogo energični psi, mogu po ceo dan da se igraju... jedini smor je pošto se ne linjaju, posle određenog vremena moraš da ih vodiš kod 'frizera' da im skrati dlaku, a frizer košta čini mi se i do 2k dinara, ako ne i više. :D

Ima neku foru da svakih par dana uđe u "euforiju" i onda pravi krugove oko kuće najvećom mogućom brzinom jedno 5 minuta ...

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa maltezerima da moze da mi ih prenese,ozbiljno se razmisljam da uzmem jednog...

Pazi, ja imam mopsa, kao što reče Laki i generalno jedini problem jeste sa dlakama pošto se dosta linja, ali ima naravno mnogo pozitivnih osobina. Što se maltezera tiče generalno su vrlo kul kučići, ali mnogi ljudi koji ih uzmu smatraju da pošto su mali i lajavi ne treba da ih puštaju da se igraju s velikim kučićima, što je velika greška - treba ih socijalizovati što više dok su malo. Kod mene u kraju ima mesto gde se skupljaju kučkari i dešava se da se skupi i po 10-15 pasa, pre koju nedelju je bio veliki incident, došla je riba s malim maltezerom koji je izuzetno histeričan, a ovi imaju neku užasno histeričnu srednju pudlu koja ga je napala i iskopala mu oko, baš je bila hevi scena. Pritom ono labradori i rotovi stoje okolo u fazonu "wtf?!"... Tako da ne treba napraviti tu grešku i od njega napraviti samo psa za krilo, treba da se druži s drugima bez obzira što je mali i stalno uplašen.

Ako tako nešto planiraš da uzmeš možeš da razmisliš i o kovrdžavom bišonu ili pudli. Suštinski gledano još manji je problem s njima jer se ne linjaju uopšte, ali s druge strane mora da se vodi više računa o njima u smislu četkanja i friziranja.

No, da ne bi bio potpuni off-topic, moja zver je pre dve nedelje bila u poseti Obedskoj bari :)

IMG_20120512_161212.jpg

IMG_20120512_184524.jpg

I jedna kad pokušava da gleda kroz malo višu terasu :)

2012-05-26-16.38.jpg

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ja sam pre neki dan na dorcolu gledao kako mops juri nekog predivnog dobermana (skoro nisam video tako lepog dobermana),zastao sam i smejao se nekih 30ak sekundi i onda nastavio dalje :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...