Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

@TheJack

Zar se danas josh negde stavljaju metalne cevi pored onih plastichnih, zelenih...

Dunno za cevi and shit. Ali kada mora biti uzemljena, kao i cela kuca jebeno, ne razumem o cemu se prica ovde. :D

Mislim, ne pricamo o tome kako neki uredjaji moraju biti uzemljeni, nego o celoj konstrukciji u zidovima itd.

@Debeli: Kako to provodnik moze da se uzemlji betonom i plocicama?

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ uzemljenje: Pa ne znam sta i kako ide u Srbiji, ali u Nemackoj se svaka metalna cev u kupatilu uzemljuje. Meni je prva pomisao bila wtf kad sam video kako izgleda to uzemljenje za kadu, ali tako se to radi. :)

To nije samo u nemackoj to je celom svetu tako :D

koliko ja znam cevi moraju da budu dobro uzemljene da stvari kao što su neispravni bojleri ne bi pravili veselja ukućanima.

ali treba nam neki elektrotehničar (koji nije završio softversko inženjerstvo) da nam raščisti nedoumice :)

Ako se stavljaju metalne cevi sve se uzemlji odnosno svaka cev je uzemljena. Ne znam jel ste primetili ali svako kupatilo ima razvodnu kutiju 100x100 jer se tu spajaju sve uzemljene zice, i to je must have, inace gradjevinska inspekcija nece da da "pecat" odnosno ne moze se dobiti upotrebna dozvola. Kada kao kada se ne uzemlji, jer su odvodne cevi plasticne, a slavine su uzemljene jer su spojene sa tim uzemljenim cevima, tako da nema potreba da se sama kada uzmeljuje.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...