Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

hteo sam da napisem post u stilu tek probudjenog hejta ali posto su u poslednje vreme poceli svi da se vredjaju i nalaze povredjenim kad im neko protivreci onda samo par stavki

1. kola nisu za da se ide sa njima na posao ili mogu da budu u slucaju da neko bas zeli da odvoji veliki deo novca za taj komfort

2. ko ima tu nesrecu da su mu najblize linije gsp-a trole i tramvaji, ja licno imam zelju da se upucam u nogu kada se vozim tim objektima koji idu 10 na sat, posebno na duze relacije kada bi brze stigao peske negde

3. kola pruzaju slobodu, bezbroj mogucnosti i na kraju, daleko bilo, da se brzo brzo i odma stigne do hitne umesto da se zavisi od drugih

primer: (ko pokusa da opovrgne ili mu se nije desilo nikad nek se nabije na ivicu od drvene stolice)

zove te ortak/prijatelj u jedan ujutru jer se polomio od alkohola/da se nadjete, u problemu je/ sednete na limunadu

- najbolji smo drugovi 30 godina ali nema gspa jbg sta cu

- nemam pare za taksi platio sam racun za mobilni duplo vise ovog meseca. ili

- mogu da dodjem za 10min

.

Link to comment
Share on other sites

evo ja ću da ti opovrgnem primer :D

ako ne želiš/ne možeš da ideš kolima na posao (npr. radiš u centru pa bi te ubijao parking) a pri tom imaš relativno solidne linije gsp-a u blizini, za stavku 3 možeš deset puta mesečno da platiš taxi i opet si potrošio daleko manje nego što bi te koštalo imanje kola.

vudu, vozio sam par dana dačiju sandero (rent a car) i kao prevozno sredstvo je vrlo korektna. rekao bih da je bolja od jugo punta. prostrana je, pregledna (dosta se visoko sedi), iznenađujuće udobna na lošim putevima (udobnija od bilo kog zapadnog automobila skorije proizvodnje jer se ne tripuju da bude sportska). 1,4 benzinac je dovoljno jak i za autoput, ide 120-130 bez preteranog dranja, ali će na otvorenom putu potrošiti više benzina nego neka kola sa većim motorom.

ali tu su grozne renoove komande. volan nema nikakav osećaj, kao da voziš need for speed sa isključenim fidbekom, kvačilo ima hod od pola metra, kočnica je preosetljiva a pored papučice gasa nema nikakvog oslonca za desnu nogu tako da sam posle prvog dana vožnje imao upalu nekog sitnog mišića u stopalu :D

Link to comment
Share on other sites

pa onda bi dosli do zakljucka da sem u slucaju da se ne radi o novim kolima koja su izasla iz fabrike juce i u slucaju da kada bi to bio punto i u slucaju da nasi vredni radnici nisu apsolutno nista zasrali i da u slucaju da moze da usere nekog da se apsolutno nista ne pokvari na godisnjem nivou pa da onda ta cifra ne predje 250e na odrzavanje i takse

onda ima logike da je taksi bolja opcija ako neko ne planira da ide kolima na posao ali da taj taksi u proseku kosta 250 dinara, ako ces da ides deset puta mesecno negde sto bi na kraju dovelo do toga da uzimanje kola ima samo veze sa time da se kao sto je nas drugar mohi rekao bi se plodila neka udavaca iz okoline barajeva

Link to comment
Share on other sites

pa ne, prosto ne možeš to posmatrati čisto sa finansijske strane jer onda nikada nećeš kupiti kola (osim ako zarađuješ pomoću njih). kola poboljšavaju kvalitet života a to je nešto za šta vredi potrošiti pare.

druga stvar je što kod nas kupuje kola i onaj koji ne može da ih priušti, i što često uz sve probleme i nerviranje koje kola neminovno donesu kvalitet života zapravo opadne.

Link to comment
Share on other sites

vudu ja bih ako je ista cena pre uzeo daciu sandero sa trecim nivoom opreme (ona je sad 8500) nego fiata sa ekvivalentnom opremom.

ako ces polovan, tu ne mogu pomoci :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa ne, prosto ne možeš to posmatrati čisto sa finansijske strane jer onda nikada nećeš kupiti kola (osim ako zarađuješ pomoću njih). kola poboljšavaju kvalitet života a to je nešto za šta vredi potrošiti pare.

druga stvar je što kod nas kupuje kola i onaj koji ne može da ih priušti, i što često uz sve probleme i nerviranje koje kola neminovno donesu kvalitet života zapravo opadne.

I to nerviranje je nepotrebno. Sve što treba je da skontaš šta za pravo radiš. Znači moraš da budeš svestan da nije sve registracija, benzin i vozi. I to čak ako je sve u redu, a da ne pričamo da svašta može da se desi (od loše kupvine u startu [:I] do ko zna kakvih sranja koje mogu da izazovu svakojaki vozači, loši putevi, loš benzin,... the list goes on).

Ja sam se svesno zarobio, ali sam isto tako najsrećniji na svetu kad treba da se vozim negde. Nepotreban mi je luksuz, ali to je moj izbor. Svako ima pravo sebi da kroji kako hoće. Ako Vudu hoće da kupi kola, zašto bih ga ja (ili bilo ko drugi) terao da ne kupuje jer eto, pare su skupe. Da ne pričamo o tome da je apsolutno nepotrebno da mu solim pamet koji auto treba da kupi. Naravno, kad god se pita za savet čuće milion raznih i naći će se u još većem problemu. Koliko vidim više ste ga zbunili nego što ste mu pomogli.

Vudu. Sve što treba da odlučiš je koliko hoćeš para da daš (održavanje imaš pa imaš, koji god da je auto) i da vidiš koja ti stavka najbitnija. Da manje troši, da je benzin ili dizel, na koji način hoćeš da održavaš kola, da li ti se više sviđa jedan ili drugi, neku zlatnu sredinu,... Stavki imaš milion. Koliko ja kontam ti bi prevozno sredstvo od tačke A do tačke B. Ako biraš od ova dva nova (Punto, Sandero) svaki ima svoje prednosti i mane i kad odlučiš šta hoćeš od kola lakše će ti biti da izabereš. Ako ćeš na "jeftiniju" varijantu polovnjaka tu moraš da otvoriš četvore oči i to je to. Naravno, opet treba da se odlučiš koje stavke presuđuju u odabiru automobila.

Link to comment
Share on other sites

Vudi ako ne plaćaš sve kešovinom, obavezno overi ove ponude za reno/hyundai/kurac palac finansiranje. Što jeftinija rata to bolje.

Za razliku u kamati možeš uzeti bolju opremu bez problema.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Kupujem kola zato shto uzivam u voznji - nije vazno da li brze mogu da stignem vozom, metroom ili autobusom, voznja kola mi je super sama po sebi. To je kao ono iz onog klipa gde lik pricha o letenju avionom - svi seru kako je malo mesta, losha hrana i slichno, a to shto mogu da prelete 6000 km za 8 sati je neshto o chemu su nashi preci mogli da sanjaju....

U kolima, chak i kada sam u guzvi koja traje 2 sata, uvek se osecam kao chovek, drndam dugmice, slusham radio, gledam okolo (nisam pod zemljom u mraku kao u metroou, npr.), u krajnjoj liniji okrenem drugare na mobilni (BT veza rulez!) i imam vremena da razmishljam o lichnim stvarima. A kada nema guzve, voznja ~100 km/h po Moskovskim bulevarima pod gotivnu muziku uvek izvuche osmeh od uveta do uveta ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

to stoji, ali dok voziš ne možeš da uradiš nešto preterano pametno. pozvati nekoga telefonom ili izbistriti glavu - to su otprilike najproduktivnije stvari koje možeš da odradiš dok si za volanom. većina ne uradi ni to, nego sluša neku glupost na radiju i pizdi što je gužva. s druge strane, dok sediš u autobusu, možeš da čitaš, odgovaraš na mejlove i generalno obaviš gomilu tako nekih gluposti na koje bi gubio vreme kad stigneš kući sa posla. naravno, to zahteva da autobus bude iole civilizovan, jer ti u gužvi na 50 stepeni sigurno nije do čitanja knjige.

Link to comment
Share on other sites

danas promenio tri busa (75,65,72) i sva tri bila pod klimom :)

Elem skrenusmo sa teme, posto je sad akcija pomoci ivanu, ajde javi se kazi sta/kako pa da vidmo. Nov/polovan sta vec.

Ja sam bacio neki dan kolko sam love za ovih 5 godina roknuo na geca :)

Inicijalno :

oko 12000 eura sa sve kreditom.

oko 2500 na troskove

13000 km ~ 1200 L gorivaX1.2 euro, 1440 eura

Daklen 16 000 eura za 5 godina, 3k eura godisnje.

Cisto malo da kukam :) ili da razmotrim.

Eto to su troskovi iz mog ugla :)

mogao sam po mom racunu sve potrebe da pokrijem sa 1k eura taksija godisnje :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

овај Гуза спава на лови.

Пунтићем са накуцао преко 50.000км за непуне 4 године, е то се исплати. цена му је пала за око 30-40%, уложио сам у њега још можда око 1к јура. месечно ме са све горивом, амортизацијом, сервисима, уљима, гумама, регистрацијама и осталим курцима-палцима не изађе више од 120 јура у просеку (од тога гориво не прелази 60 јура сада, а ишло је и до 100 јура месечно у неким тренуцима). не рачунајући гориво и регистрације, а рачунајући пад цене и уложена средства, калирао сам на ауту око 2,5к јура, дакле нешто око 600 јура годишње, с тим што сада ти трошкови падају, јер му мање пада цена, а и мање се улаже.

предлажем да се узме проверени Пунтић до 3к јура и да се изака за све паре.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sad bi linkovao post sa tezak tezak dan gde pretis demokratama jer ne mozes vise da izdrzis tolike namete za gorivo i troskove kola :)

Sve je u percepciji :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

па да нам свима пада стандард, то ваљда није ни питање ни тема. поента је оптимизовати трошкове тако да ти стандард најмање трпи у време све лошијег економског стања.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kupujem kola zato shto uzivam u voznji - nije vazno da li brze mogu da stignem vozom, metroom ili autobusom, voznja kola mi je super sama po sebi. To je kao ono iz onog klipa gde lik pricha o letenju avionom - svi seru kako je malo mesta, losha hrana i slichno, a to shto mogu da prelete 6000 km za 8 sati je neshto o chemu su nashi preci mogli da sanjaju....

U kolima, chak i kada sam u guzvi koja traje 2 sata, uvek se osecam kao chovek, drndam dugmice, slusham radio, gledam okolo (nisam pod zemljom u mraku kao u metroou, npr.), u krajnjoj liniji okrenem drugare na mobilni (BT veza rulez!) i imam vremena da razmishljam o lichnim stvarima. A kada nema guzve, voznja ~100 km/h po Moskovskim bulevarima pod gotivnu muziku uvek izvuche osmeh od uveta do uveta ;)

Srba drug.

Link to comment
Share on other sites

Srba pojasnio

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...