Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Unstoppable, zaobidjite... holivud je prso kada u navodno AAA filmu vidis jednu scenu koja se ponavlja, i to ne 2 puta vec pet sest puta... i pri tom je ta scena kao neki specijalni efekat... npr posto se u filmu radi o vozu koji juri bez masinovodje, malo malo ide scena kako koci i prste varnice i to jedna te ista! pa ista scena kada snimaju lokomotivu odnapred kako sa svojim svetlima juri 130km/h, pa isti uglovi kamere non stop i tako dalje i tako blize... gluma plitka, jedino malo talasa denzel ali i on totalno predvidiv sa svojim crnci su keva fazonom glume, i to vec godinama... ne znam ni zasto sam gledao do kraja... neverovatno, ali nisam skoro video film koji toliko odaje utisak da se radi o b produkciji sa poprilicno poznatih faca u ekipi... a samo denzel je dobio 20 milkii za ovaj film... neverovatno...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

social network, au kakovo iznenadjenje! poprilicno solidan film, ma dobar! bio sam ubedjen da je neko vnogo. ipak je to dejvid fincher a sto je bitno producent je kevin spejsi! preporuka

trivia: natali portman je bila na harvardu 99-2003 i pomagala scenaristi oko detalja sta se i kako desavalo kad se fb pojavio :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I SPIT ON YOUR GRAVE

i-spit-on-your-grave-poster1.jpg

Mnjah, bledunjav i polukomičan u završnici rimejk filma iz sedamdesetih koji je verovatno mnogo više disturbing, s obzirom na temu o devojčurku koju siluju neki redneck tupsoni nakon čega ona krene u pravedničku osvetu. Glavna riba je previše slatkasta i neuverljiva, likovi su klasični moroni bez trunke (negativne) karizme koja je presudna za ovakav film (osim možda glavnog baje), priča je bušna ko guma od sredine pa do kraja, gluma ispodprosečna i netalentovana, a celoj stvari jednostavno fali osećaj mučnosti i neprijatnosti koju ovakva tema mora da ima (čak i sama silovanja deluju fejk i preglumljeno, a film dobija na retardiranosti kako se primiče kraju i mučenjima na kojima bi i SAW pozavideo, što je potpunosti u disproporciji sa krhkim izgledom i pojavom same ribe kod koje se transformacija iz žrtve u mučitelja ogleda u dve scene gde je kao ljuta i bez šminke, nakon čega je odmah ponovo skockana bolje nego na početku filma, wtf). Last House on the Left je i dalje neuporedivo bolji izbor za ovakav tim horora, ovde početnu anticipaciju šok-efekta smenjuje prilično izražen podsmeh neuverljivosti koja zrači sa ekrana, što je zadnje što film sa ovakvom tematikom sme sebi da dozvoli.

Jedine svetle tačke su gotovo potpuno odsustvo CGI-a, velika većina stvari su solidno odrađeni praktični efekti i maske, a ima par kreativnih torture momenata.

Sve u svemu, Laki, ne gledaj :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam 'Misterije Organizma' od Makavejeva, i nasao u nekom folderu njegov dokumentarni film Rupa u dusi.

Jako zanimljiva stvar ako vas interesuje da cujete i vidite razmisljanja i neke zanimljive kadrove Beograda coveka koji pravi nekomercijalne filmove. Vrlo inspirativan dok. film, mogu reci :)

Inace, u toku filma mozete videti kako poznate face, tako i obicne ljude u raznim situacijama.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

PARANORMAL ACTIVITY 2

Paranormal_Activity_2_Poster.jpg

Nije preterano loše, fino su uklopili priču i likove u odnosu na keca, ima par napetih scena i glavni likovi su mnogo podnošljiviji od onih iz prvog dela, ali se vidi da je u pitanju prežvakavanje i recikliranje identičnog koncepta s kojim su zgrnuli pare prvi put (gledaš minut u scenu i čekaš da se nešto mrdne, i onda to ponavljaš sto pedeset puta). Film bi definitivno morao da bude kraći, preko sat i dvadeset minuta se bukvalno ništa ne dešava, i onda u zadnjih petnaest zbrzaju sve. Takođe se pokazala i retardirana odluka da se snime tri različita završetka prvog dela, koji su sada u konfliktu sa načinom na koji se dvojka završava (bar onaj kraj koji sam ja gledao).

Ker car.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

EXIT THROUGH THE GIFT SHOP

GlR6t.jpg

Mnjeh, ništa naročito, iako ga hvale na sav glas kao jednog od najvećih favorita za Oskara u kategoriji dokumentarnih filmova. Film prati nekakvog francuzčića opčinjenog snimanjem filmova koji besomučno beleži razne stvari vezane za street-art kulturu, dok jednog trenutka i sam ne odluči da se bavi istom, pri čemu sebe ubeđuje da je kralj avangarde, iako ceo film deluje kao da ne zna gde mu je dupe a gde glava. Film je režirao Benksi, čuveni grafiti/street art umetnik, i on i ostali su daleko zanimljiviji likovi od ovog zamlate, koji je izgleda namerno osmišljen kako bi se prikazao taj svet iz nekog kvazi igranog/dokumentarnog ugla. Zato je film do sredine zanimljiv i gledljiv, posle toga zamara i deluje duplo duži nego što zaista jeste.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Vanishing on the 7th Street

Veliki sam scifi ljubitelj i svašta bih progutao, ali ovaj film je potpuno nemušt, od početka do kraja. Priča se o mraku koji je pojeo praktično celo čovečanstvo, i samo šačica preživelih koji su imali uz sebe izvor svetlosti pokušavaju da prežive. Cloverfield mi se npr. svideo iako ne objašnjava ništa, jer predstavlja perspektivu beznačajnog civila na pogrešnom mestu u pogrešno vreme; Ovde protagonisti diskutuju o uzrocima nestanaka, Sudnjem Danu, ali gledalac ne može nikakav zaključak da izvuče iz svog tog brbljanja, a pritom je ceo film izrešetan nelogičnostima.

Slobodno zaobići.

Link to comment
Share on other sites

cinema_komunisto.jpg

Film jeste da je dokumentarac, ali je užasno zanimljiv i čak zabavan. Sama forma je nešto potpuno novo (bar od stvari koje sam ja gledao) jer uopšte nema naracije, priča se priča pomoću isečaka iz filmova koji su fantastično uklopljeni sa intervjuima relevantnih ličnosti (od Titovog ličnog kino operatera preko tadašnjih producenata i režisera do Bate Životinje). Ako svi (uključujući i mene) hvale BBC-evu formu dokumentarca, usudio bih se da kažem da je ova bolja!

Trejler

http://www.cinemakomunisto.com/

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

odgledo sam red, sta ja znam, ne kajem se sto sam gledao, ail mislim da je ono moralo mnogo bolje sa onakvom postavom. cudna je rezija (nekako muzka prati 99% scena, cak i onih gde ne pasuje npr), ne znam, nisam mogao mnogo da se immersujem sto bi reko vudu.

iskreno, po mom nekom ukusu, mislim da ni spilberg ni bej nisu za takav film. mozda neki kameron ili nolan...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

cinema_komunisto.jpg

Film jeste da je dokumentarac, ali je užasno zanimljiv i čak zabavan. Sama forma je nešto potpuno novo (bar od stvari koje sam ja gledao) jer uopšte nema naracije, priča se priča pomoću isečaka iz filmova koji su fantastično uklopljeni sa intervjuima relevantnih ličnosti (od Titovog ličnog kino operatera preko tadašnjih producenata i režisera do Bate Životinje). Ako svi (uključujući i mene) hvale BBC-evu formu dokumentarca, usudio bih se da kažem da je ova bolja!

Trejler

http://www.cinemakomunisto.com/

Gledao, izuzetno mi se dopalo :)

Ako neko negde navata torrent ili bilo sta drugo, neka javi

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...