Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5050582606041.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0060474/

jedan od najpopularnijih francuskih filmova ikada i verovatno najsmeshnija komedija koju sam ja ikada gledao, pishanje od pochetka do kraja. obozhavao sam ovaj film kad sam bio klinac, ali sa vhs kasetama je i on otishao u zaborav. ne znam odakle mi pade na pamet nocas, al drago mi je da jeste, zavrshio sam ga pre chuku vremena i josh mi ne silazi kez sa lica :) a must see

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

gone baby gone na nečiju preporuku ovde

dobar je film

ali neke stvari su fejlovale, recimo njegova riba, koja je njena poenta, mutava je bila sve vreme, skontali smo da je dobra u dušu, a opet ni na kraju nije imala nikakvog uticaja

i nije mi jasno uopšte zašto su ubacili ceo onaj deo sa kidnapovanjem onog dečaka, mada moguće i da sam nešto prevideo, spava mi se :)

Edited by čovek
Link to comment
Share on other sites

riba mu stalno kontrira...prvo u startu kada uopste nece da se prihvate posla da traze devojcicu, a onda i na kraju kad on hoce da prijavi kapetana. da nema nje ili da je rekla 'prijavi ga brate' taj trip moralne dileme bi bio mnogo manji

a deo sa decakom je da zaboravis na devojcicu :) a i morali su bolje da se upoznaju glavni glumac i ona dva pandura!

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

BURIED

Buried.jpg

Uf, odličan. Priča o liku koji se budi zatvoren u sanduku, duboko ispod zemlje i pokušava da provali šta se dešava, uz povremene gotovo uznemirujuće frikaute. Pojedine nelogičnosti i propusti u priči su debelo kompenzovani maestralnom režijom, izvrsnim kadriranjem i Rejnoldsovom glumom koja je odlična, naročito kada se uzme u obzir da se ceo film dešava u tih par kvadratnih frtalja prostora (nema katova na neke događaje iz spoljašnosti niti bilo kakve druge likove osim onih koji se čuju kroz mobilni telefon). Veliki plus je što se i sama radnja odvija vrlo logično i surovo realno kako film odmiče.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ništa ja nisam preporučio, samo mi se svideo film. Jer osećam da će većina da počne da cokće prvih deset-petnaest minuta, "e jeste, ma daj...." i slično :))

Sa druge strane, to što je malo izgledno da se tako radnja odvija, ne znači da je i nemoguće. Zar ne pronalaze stalno ljude zakopane na sve strane sa horor pričama kako su uspeli da prežive.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ja skinuo, ali odlučio da ipak sačekam bioskop

i ovaj pip bi mogao ponekad u bioskop!

Oću ja, čim ga ponovo sagrade u ovoj mojoj selendri. E kad se setim studiranja i karata od 3 i 5 din, mislim, kad smo se skupili i išli da gledamo prvog Univerzalnog Vojnika u bioskopu pet godina nakon što je bio veliki VHS hit, sve ti jasno :)

Elem,

BOAT THAT ROCKED

boat_that_rocked.jpg

U suštini sranje, i jasno ti je da je film sranje dok gledaš, ali opet nekako uspeva da ne ide mnogo na živce i opušteno može da se odlgeda do kraja. Preterali su sa tom feel good atmosferom svo vreme, totalno jednodimenzionalnim likovima koji su na kraju filma isti kao i na početku i presmornim scenama montaže u kojima se random ljudi po Britaniji kao nešto jako vesele kad god ovi nešto kenjaju preko radija (k'o reklame za kreditne kartice ili koka-kolu). Sranje je i što film nema neku opipljivu radnju, sve deluje kao zbirka nabacanih wacky avantura ekipe sa broda koje se smenjuju kao na traci. Jedino što valja je muzika (koje takođe nema previše, često puste samo refren ili slično da prepoznaš pesmu i to je to, što je nedopustivo u filmu koji za temu ima upravo muziku a traje dva sata), ribe avioni koje izgledaju bar 30% privlačnije u svim tim kostimima i odeći iz 60-ih, i finale koje uopšte nije loše snimljeno (iako takođe ima retardirani, feel good karakter). I na kraju nisu mogli a da ne useru motku, odjavna špica prikazuje naslovnice popularnih rokerskih albuma i grupa i tu tresnu mrtvi ladni Black Eyed Peas i slična sranja, a u filmu ni pomena od Bitlsa npr.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...