Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Mislim da bi se iznenadio koliko srednjoškolaca nije čulo za Šerloka Holmsa, a ne za ovako egzotične stvari :)))) Trust me, pričam iz ličnog iskustva.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gledao "Hot Tub Time Machine", dooooooooobra komedijica. Recimo 3.8 / 5

Planiram da gledam "She's Out Of My League", javljam ocenu.

Born of a broken man, never a broken man.

Ko je jebo preko rura, taj se usrećio u pičku materinu

Link to comment
Share on other sites

Sad sam tek izvalio da ima tema. Meni je vuklo na to da je bio lud sve vreme zbog poslednje recenice kad kaze : Which would be worse, to live as a monster or to die as a good man? I one scene sa samog pocetka kad mu se "parner" ubaguje pri vadjenju pistolja. Uostalom kapiram da je Skorseze i nameravao da ostavi takav mindfuck posle gledanja.

Link to comment
Share on other sites

U suštini, to tvoje je jedno viđenje od mnogih, o kojima se i pisalo na topicu.

Ali pošto je film rađen po knjizi, i prati je u stopu, onda možda nije baš Skorseze imao toliko udela u tome kako će i šta reći junaci. A sudeći po nekim informacijama oko interpretacije knjige, blizu si tog nekog "glavnog mišljenja" o tome šta se zapravo desilo, mada je i to prepušteno slobodnoj interpretaciji.

Link to comment
Share on other sites

key_art_lie_to_me-744771.jpg

Lie to me

Stukao dve sezone serije o ekspertima koji sa lica mogu pročitati da li osoba laže. Iako ima dosta naivnih momenata Tim Roth sjajno nosi seriju. Ono što je Hugh Laurie za House MD, Tim je za Lie to me.

Preporuka.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Collapse

MV5BMzU5MDE5MjE4MV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTAzMTQ1Mw@@._V1._SX355_SY500_.jpg

Food, Inc.

MV5BOTI4MzU3MTIyM15BMl5BanBnXkFtZTcwNzM5MjY0Mg@@._V1._SX300_SY444_.jpg

Religilous

MV5BMTIxMDcxMTA3M15BMl5BanBnXkFtZTcwNzk5NzU2MQ@@._V1._SX640_SY948_.jpg

Prvi film je odlican... hm, intervju sa doomsday prophetom? Drugi je dokumentarac koji se uglavnom fokusira na posledice proizvodje i distribucije hrane u SAD, ali dodiruje mnogo siri spektar tema. A treci je, blago meni, aktivisticki film americkog komicara Bila Mahera, sa izrazito cinicnom, antireligijskom temom.. Svako koga zanimaju teorije zavere, prakse zavere, analiticna "predvidjanja" buducnosti, svetska ekonomska kriza, odrzivost postojeceg modela razvoja sveta, filozofiranje o covecanstvu i religijama, ocekivanje "Doba Vodonose", i slicne razbibrige, ima preporuku da pogleda ovaj kombo.

Link to comment
Share on other sites

@lie to me

Gledam je od pocetka. Sta ja znam, nekako je cudna serija, ima puno dobrih i puno losih stvari. Meni se dopada taj pristup body languageu i zaista postoji taj torimaks koji se time ozbiljno bavi, ali ostatak serije prilicno varira, mada su poslednje epizode odlicne.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

gledo sam edit i ja i meni je ono fenomenalno, sta da vam kazem:)

jeste da film nije poslednji krik tehnologije i para, al sjajno mi je sve, one pop culture fore su vrh vrhova, dijalozi su sjajni, prirodni i nisu tupavi i isforsirani (ko u nasim filmovima kad se istripuju pa grunu pedeset 'brate' kad pricaju 'mladi', kao tako to treba, ili kad ljudi od dvaes dina pricaju 'hoces li da izadjemo napolje'). ja se sjajno provedoh i na kraju sam teo jos:)

ona intermeco gej mladalacka oruzjem protivu otmicara blink182 pesmica jeste degenska, ali takva i treba da bude kad klinke u filmu spremaju ispit:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...