Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

jbg, taj film i jeste ili 3 ili 10. zavisi koliko se lozis na taj tarantino fazon. meni je odlican film, jer sam dobio sta sam ocekivao. ali moram se sloziti da je preterao sa nekim scenama i idejama.

A kakvih sam ocajnih filmova odgledao ovih proteklih godina, koji su imali znatno veci hajp cini mi se da nije IB zasluzio bas ovakav samar na forumu, nego kontam da je kul hejtovati tarantina i njegove fanove pa eto prilike : )

a ko to hejtuje tarantina i njegove fanove?

samo fejluje da napravi klasike kao ranije (tj vidi se da nece da ih pravi, ne moguce da se toliko sprcao) :) a ovo novo je 'nako, dobro ali ne sjajno ;)

anyway Oduvek sam se lozio i uvek cu se loziti na nikol kidman [:D]

http://www.imdb.com/title/tt0427392/ Invasion - 2007, jedan od onih filmova koji naglo krecu na dole negde posle polovine... stvarno steta

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Che 1 i Che 2

ukratko - razocarenje..soderberg je imao sve - pare, benisia del tora i mogucnost da napravi pricu o jednom od najvecih likova 20. veka

od svega toga ispao je prosecan buckuris..pasivan, spor, nedovoljno definisan i na momente jako dosadan..u drugom delu ima par momenata u kojima sija ali nedovoljno da bi se popravio generalni utisak..iako benisio daje i dushu i srce ulozi..

po nekim detaljima se moze uporediti sa Mesrine-om..u oba sluchaja je u pitanju biografska pricha od 3-4 sata koja se iz dva dela u razmaku od jedno mesec dana izbacuje u bioskope..i za cilj ima da osim najzivopisnijih detalja iz zivota obojice prikaze i psiholosku stranu licnosti, odnosno da gledaocu priblizi kakav je zapravo covek bio che, odnosno mesrin.

kad se podvuche crta - kod Vinsenta je sve kvalitetnije, zanimljivije i jasnije..iako je u startu, slozicemo se, ernesto che guevara mnogo pogodniji lik za film nego neki (cak i ovakav) francuski krimos..u tome je soderbergov fejl veci..jer je osim price, propustio da prenese tu sliku, tu crtu chea koju smo kao trebali da vidimo..steta, bas steta..

da se razumemo - ovo nije djubre film, ali ovo nije ni trebao da bude film koji cilja na ocenu 5-6/10..a na kraju je upravo takav prosek i zasluzio

Link to comment
Share on other sites

kako nisi primetio beograd izlepljen plakatima svi na stanicama pricaju samo o d9 smorio sma se -.- ... realno najbolji deo filma je onaj mech na kraju to bi voleo da vozim irl :D sa sve rejlovima i tu me je opet iznerviralo sto lik je degenerik nije se okrenuo i sve ih pobio nego tu posrce nesto ko picka ... ja da sam u tom mechu stvarala bi se velika srbija hahahha :)  

Ja sam gedao D9 pre mesec dana kad se pojavio prvi TS :)

I to oblepljivanje grada ne gledam kao hajp, nego kako su oni kul shto su smislil gotivnu reklamnu kampanju da jd D9 oko nas :D Video sam chak da u bioskopu ulazish kroz kao onaj metal-skener samo za vanzemljca i kao no aliens allowed...to me odushevio, carevi!

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

I to oblepljivanje grada ne gledam kao hajp, nego kako su oni kul shto su smislil gotivnu reklamnu kampanju da jd D9 oko nas :D Video sam chak da u bioskopu ulazish kroz kao onaj metal-skener samo za vanzemljca i kao no aliens allowed...to me odushevio, carevi!

Fora je što su to sve preneli iz inostranstva, ali su kod nas nekako baš bezvezno to realizovali jer su čak i na plakatima napisali da je za film, a i već se tada pojavio hajp oko filma preko pa su ljudi već znali šta je. Da nisu, bio bi mnogo jači utisak.

Link to comment
Share on other sites

Ahaha...kao sto su nekad odradili za Independance day...

Secam se bas, da su, bas pre nego sto sam krenuo na premijeru u "Kozari", na Studiju B, u vestima napravili stos...kao prekinuli program zbog direktnog ukljucenja - invazija iz svemira, svemirci prelaze Nisavu i krecu ka Beogradu....:)

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ahaha...kao sto su nekad odradili za Independance day...

Secam se bas, da su, bas pre nego sto sam krenuo na premijeru u "Kozari", na Studiju B, u vestima napravili stos...kao prekinuli program zbog direktnog ukljucenja - invazija iz svemira, svemirci prelaze Nisavu i krecu ka Beogradu....:)

orson welles called...

Link to comment
Share on other sites

wat? jel to ozbiljno bilo :)

Ma da bre...secam se...na tom filmu sam se smuvao sa svojom exw...a, i prvi put sprcao posle...tesko da se tako nesto zaboravi....:)

Bas sam bio pravi lola :)

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

THE TOURNAMENT

Thetournamentposter.jpgthe-tournament-movie-rumble-royale.jpg

Plot govori sve:

"Every seven years in an unsuspecting town, The Tournament takes place. A battle royale between 30 of the world's deadliest assassins"

Jebemu lebac, film ima sve što treba da bude rasni trash akcioni hit, ali izgleda da je ideja izgleda bolje dok je bila na papiru. Visoka B produkcija, nekoliko poznatih glumaca, koncept i logika besmislenih akcionih video igara na svakom koraku, teške nelogičnosti i rupe u priči koje gldalac treba da proguta kao pozitivne strane, mnogo krvi i solidne akcije, i opet cela stvar jednostavno nema dušu, verovatno zato što svo vreme pokušavaju da furaju neki dead serious fazon u vrsti filma koji to ne trpi (gde prednjači Karlajlov lik, glumca inače obožavam, ali ovde konstatno izgleda kao alkos koji se upravo usrao u gaće i odbija da se obriše). Daleko lošije od Death Race na koji podseća (samo bez automobila). Inače, bilo kakvo poređenje sa japanskim Battle Royalom = fail.

Uostalom, šta reći kad su i priloženi posteri za film fail, u stvari je svakih sedam godina :))))))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

joj, pogledao sam dosta filmova, nisam kacio..

izgnanie

Inzgnanie.JPG

uf uf, svideo mi se njegov prvi film, povratak, morao sam da cekiram i ovaj. odlican, reditelj mi je vec usao u omiljene. jako lako a tesko pripoveda, sa dozom depresije i stalnih pogleda u daljinu. kamera mu je odlicna, odlicna. podseca na tarkowskog ali je sve cisto i lepo. preporuka, kao i za povratak. za mene opet 9++++/10, ne dajem desetke tako lako, mada oba filma zasluzuju.

sangre

150.jpg

hmm, prilicno pasivno ucmal film o nekim ljudima koje srecemo ali ih ne vidimo. glavni lik prsava polako ali sam ocekivao vecu reakciju. meni se film ne svidja, mozda nisam bio u fazonu za njega, bio sam previse nervozan dok sam ga gledao. skroz je amaterski uradjeno i previse, nekako mi autor nije ostavio svoj pecat.

the shout

shout.jpg

skolimovski. vidi se njegov rad i to mesanje nepoznatog lika u ustaljeni zivot 2 lika, kao u nozu u vodi. ne svidja mi se vreme snimanja, nekako mi je bljak, mada je prica tajanstvena i neobicna.

eee, ovaj film je za vudua, mozda pokusa metodu i omasti brk :d

edit: poster je sada posted :D

Edited by shad2

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...