Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Калија човек мора да испоштује. филм се скида. Кали, мој дубоки наклон.

Карадин и Слај, овакав плот са наци футуристичким режиму виђеним очима '70тих у позадини...

ГДЕ ЈЕ ОВАЈ ФИЛМ БИО ДО САДА!!!!

једва чекам да га погледам и потврдим да је у поређењу са овим филмом, "Тркач" гарант отужни покушај рестилизовања ове исте приче.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ako vam se svidja taj film i taj zaplet onda overite i cannonball sa Dzejms Kanom

Kolega, vi zapravo mislite na Rollerball

397px-RollerballPoster.jpg

Cccc, te osnove kinematografije da se pojačaju malo u sledećem ispitnom roku :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odlgedah Sherloka, sjajan film, nisam ocekivao nesto ovako ali me je stvarno zakovalo za fotelju, trepnuo nisam.

edit: odgledah i the man who stare at goats, ili kako god, malo pointless, ocekivao sam mnogo vise. :/

Edited by trnzzz
Link to comment
Share on other sites

Taj, rad ako ste gledali stari Rollerball, ni u kom sluchaju ne gledajte remake!

LM, back on topic:

The Book Of Eli - odgledao juche u bioskopu, pochetak je vrh, sredina nije losha iako malo nebulozna, ali kraj je po meni FAIL ovog filma...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je bio jedan od omiljenih filmova do jedno 12,13te godine a i sada mi je drag. RTS ga je dosta cesto pustao do jedno 93te.

Covek iz Ria - Zan Pol Belmondo , 1963, prizori devicanske Brazilie, Oskar Nimajer...nesto kao francuski Dzejms Bond

l_homme_de_rio.jpg

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ma smorili me ljudi, svi su u fazonu 'uzmi gledaj vudija'.

poskidam sve moguce i skontam da su filmovi prosecni :)

Вуди је сморио. сама његова појава је сувише позоришна и страховито напорна. његова наводна дубина се заснива на његовим бесконачним монолозима или као "доскочицама". иначе је тежак јебени тупаџија.

пређи на Линча. хеехее...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne bih rekao da je tupadzija...on je jedan od onih likova koje vole osobe koje se trude da budu urbane i kul tako sto izjavljuju da im se dopadaju sto opskurnije grupe/filmovi. Vudi je kul ako se u njegovim filmovima ne trazi neka filozofija. On je jednostavno imao srece da snimi sta god mu padne na pamet, pa su njegovi filmovi samo to - aspekti njegove lichnost (zato su svi isti) i nista vishe

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne bih rekao da je tupadzija...on je jedan od onih likova koje vole osobe koje se trude da budu urbane i kul tako sto izjavljuju da im se dopadaju sto opskurnije grupe/filmovi. Vudi je kul ako se u njegovim filmovima ne trazi neka filozofija. On je jednostavno imao srece da snimi sta god mu padne na pamet, pa su njegovi filmovi samo to - aspekti njegove lichnost (zato su svi isti) i nista vishe

слажем се. зато и тврдим да је тупаџија, јер сам упознао његову невероватно досадну личност "интелектуалца" са логорејом.

јебе ми се какве је фрустрације преживео у животу, што нас мучи њима. јбг. НУЛА од глумца, мада је малко бољи као режисер, али само мааааалко.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Aj da ne ulazimo u dubinu Vudijevih filmova, za mene su oni zivotni, a meni se to dopada pored nacina na koji radi. S obzirom da je snimio mnogo filmova, razumljivo je da ima losih, ali njih je jako malo. Doduse, malo je i vrhunskih, ali ih ima.

Mogu da razumem da se nekome ne dopadaju njegovi filmovi, medjutim reci da je on reziser malo iznad nule je za mene nepoznavanje rezije ili se ne slazemo oko toga sta je rezija.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

слажем се. зато и тврдим да је тупаџија, јер сам упознао његову невероватно досадну личност "интелектуалца" са логорејом.

јебе ми се какве је фрустрације преживео у животу, што нас мучи њима. јбг. НУЛА од глумца, мада је малко бољи као режисер, али само мааааалко.

Ako bismo usli u analizu licnosti prema ovome sto imamo i znamo, covek jebe svoju usvojenu cerku. FFS.

Sa druge strane, filmovi su mu guzopomerajni,zbot tih finih, suptilnih, malih zivotnih istina kroz price koje prica. Bar ovo sto sam ja gledao.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Slicna prica je bila sa Tarantinom kad su ga napadali da je Kill Bill suvise nasilan. I on im kaze nesto ovako : " Sure , Kill Bill is a violent movie. But it's a Tarantino movie. You don't go to see Mettalica and ask the fuckers to turn the music down. "

Meni se dopadaju neki od njegovih filmova. Ne neki, vecina. Annie Hall ili Crimes and misdemeanors npr. To su dobri filmovi.

Ali ovde je bolje izgleda to bolje zadrzati za sebe da ne bi pala etiketa ili dve. Labeling is a bitch.

This sentence defines me.

Link to comment
Share on other sites

Npr. kristina viki barselona je mogao da bude vrhunski film, samo da je vudi ubacio vise kadrova same barselone i da je preskocio scene u avionu...whatever works ima fenomenalnu opustajucu atmosferu, ali opet sve to nekako unisti nekim replikama koje su ocigledno produkt nepotrebno visokog ega...

hocu da kazem da ima ok i zanimljive ideje, samo mi se ne svidja realizacija svega toga...

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Npr. kristina viki barselona je mogao da bude vrhunski film, samo da je vudi ubacio vise kadrova same barselone i da je preskocio scene u avionu...whatever works ima fenomenalnu opustajucu atmosferu, ali opet sve to nekako unisti nekim replikama koje su ocigledno produkt nepotrebno visokog ega...

hocu da kazem da ima ok i zanimljive ideje, samo mi se ne svidja realizacija svega toga...

A da se film zove samo Viki Kristina?

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

huh, evo jos jednom.

obzirom da se kroz film proteze umetnost(slikarstvo/fotografija), a barselona je grad lepe arhitekture, prebogat umetnickim zdanjima, mislim da je mogao vise da iskoristi barsu kako bi ulepsao film i napravio neke lepe scene van one gajbe...

nemoj da me teras da nabrajam sta mi se nije dopalo za svaki film pojedinacno, leba ti.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Uf, odgledao sam  moon.

Konacno jedan valjani SF posle duzeg vremena, odlicna gluma, odlicna prica, nema momenata u razradi koji vredjaju inteligenciju, adekvatan tempo, sve je na mestu. Ima par sitnih praznina u pozadini, koje uvek trazim u filmovima, ali to je vec moj problem :D

Jednu stvar samo nisam skapirao

Jel period ugovora od 3 godine istovremeno i "rok trajanja" klonova, posto su otprilike svi poceli da se razboljevaju i propadaju u to vreme, sto se videlo kada je pregledao one logove. Mislim znam da ih odmenjuju  tako sto stare kremiraju, ali mi nije bilo jasno da li bi i oni sami propali i bez kremiranja?

I isto me zivo interesuje da li je originalni Sem pristao da se njegovi klonovi koriste, ili je cak mozda i Sem sto je na zemlji klon, a originalni je odapnuo... aaaahh, tako puno pitanja, odlican film :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Uf, odgledao sam  moon.

Konacno jedan valjani SF posle duzeg vremena, odlicna gluma, odlicna prica, nema momenata u razradi koji vredjaju inteligenciju, adekvatan tempo, sve je na mestu. Ima par sitnih praznina u pozadini, koje uvek trazim u filmovima, ali to je vec moj problem :D

Jednu stvar samo nisam skapirao

Jel period ugovora od 3 godine istovremeno i "rok trajanja" klonova, posto su otprilike svi poceli da se razboljevaju i propadaju u to vreme, sto se videlo kada je pregledao one logove. Mislim znam da ih odmenjuju  tako sto stare kremiraju, ali mi nije bilo jasno da li bi i oni sami propali i bez kremiranja?

I isto me zivo interesuje da li je originalni Sem pristao da se njegovi klonovi koriste, ili je cak mozda i Sem sto je na zemlji klon, a originalni je odapnuo... aaaahh, tako puno pitanja, odlican film :)

Odlična atmosfera, dobra priča koja je razrađena taman toliko da izgleda kao sf pričica iz neke veće kompilacije, fenomenalni Sem i odlična poruka cele stvari (koju nećemo da spojlujemo), ali daleko od toga da film nema momente koji vređaju inteligenciju:

- Na celom mesecu postoji samo jedna firma koja kopa rudu, samo jedna baza i samo jedan čovek koji odrađuje posao. U nekom manjem okviru, gde setting nije toliko bitan koliko poruka filma štima, ali opet...

- Sa meseca sasvim opušteno telefonom nazoveš kućni broj na Zemlji i ispričaš se bez ikakvih problema, olololo....

- Sistem koji ubija neposlušne ili klonove svesne situacije bazira se na fizičkom slanju kaznene ekspedicije koju čini trio koji i izgleda kao da je prošle noći pobegao iz Zabele.... Zar nije jednostavnije pustiti neki plin ili narediti onom rojbotu da im jednostavno slomi vrat dok spavaju or something...

Što se tiče "ugovora":

Ugovor i ne postoji i tu je samo da zavara klonove da ne prave sranje i ne postavljaju previše pitanja (kao što je i slučaj sa ugrađenim sećanjima pravog Sema), i vremensko trajanje "ugovora" jednostavno odgovara pukom trajanju klonova koji se razboljevaju i umiru posle tri godine (sjajno je odrađen taj kontrast upravo probuđenog i napucanog Sema i njegovog raspadajućeg predhodnika. Ovo za Sema ne Zemlji je zanimljiva teorija, indeed, ali nisu baš ništa tu dodatno razrađivali.

Iako mi je prvi utisak bio mlak, moram da priznam da mi je posle drugog gledanja film bio mnogo zanimljiviji, možda i zato što sam zanemario stvari koje mi smetaju i više obratio pažnju na nepobitne kvalitete (naročito fenomenalni Sem, again).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...