Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

posto je pre 4 dana umro jedan od najvecih ilustratora, pa i slikara 20tog veka - Frenk Frazeta, overio sam jedan crtani na kome je on radio (kao slikar pozadina i struchni saradnik)

Fire & Ice http://www.imdb.com/title/tt0085542/ - prica je banalna sto i nije neki problem koliko su jednodimenzionalni i plitki likovi. Ali nekako film ima cudan smek onih crtaca iz 70tih i 80tih, a ovaj je nastao procesom rotoskopije koji je koriscen i u onom maaaatorom Lord of the rings crtacu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

meni je iron man 2 sjajan film

mislim ko ocekuje vise od fun filma razocarace se

ja sam ocekivao kul filmic koji ce me oraspoloziti i to je i uspeo :)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

jackiechanlittlesoldier.jpg

Da bing xiao jiang / Little Big Soldier

Kvazi-istorijska priča o običnom vojniku (Džeki Čen) koji zarobljava protivničkog generala i sprovodi u domovinu. Drama sa klasičnim Džeki Čen komičnim elementima, preporuka ako volite azijske borilačke veštine bez previše oslanjanja na wire string.

Link to comment
Share on other sites

posto je pre 4 dana umro jedan od najvecih ilustratora, pa i slikara 20tog veka - Frenk Frazeta, overio sam jedan crtani na kome je on radio (kao slikar pozadina i struchni saradnik)

Fire & Ice http://www.imdb.com/title/tt0085542/ - prica je banalna sto i nije neki problem koliko su jednodimenzionalni i plitki likovi. Ali nekako film ima cudan smek onih crtaca iz 70tih i 80tih, a ovaj je nastao procesom rotoskopije koji je koriscen i u onom maaaatorom Lord of the rings crtacu

Gledao sam ovaj crtani pre jedno nedelju dana, tehnichki je fino odradjen, ali je pricha potpuno idiotska :(

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

odgledah novog robin huda

ajao kako sranje ljudi moji

ridli skot ukenjao dasku

duge smorne scene, akcija traljava, kamera nista specijalno, epskih momenata nula (dobro naziru se ali nije iskoriscen moemant da se od njih napravi nesto dobro), dijalozi prosek sa par he-he trenutaka

cela prica wtf? ja nisam citao takve knjige o robin hudu. ceo film traje 142 min a da se spakovao u 90 bio bi mnogo dinamicniji i bolji

glumci, rasel strvina je odavno dostigao svoj vrhunac lagano klizi na dole

kejt blanshet i mark strong jebeno briljiraju

ne gledati u bioskopu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kultni film. Jel zna neko ko izvodi onu rege stvar koju Ghost Dog pusta sa CDa kada digne kola? Skinuo sam OST samo zbog toga ali te pesme na njemu nema.

Armagideon Time - Willie Williams...

ima "cak" na wikipediiii.. pod ghost dog ost imas other songs in the film i onda skontas lako...:)

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

meni je iron man 2 sjajan film

mislim ko ocekuje vise od fun filma razocarace se

ja sam ocekivao kul filmic koji ce me oraspoloziti i to je i uspeo :)

Brate oba imaju 3 akcione scene, i dok Clash of the titans ima kashu od scenarija IM2 ima suvoparno i dosadno naklapanje koje ne zhelim da gledam u akcionom filmu...jer nisam doshao na triler. A ako gledas IM2 ko triler, onda je tek govno xD O Onom kraju da ne prichamu oba filma :(

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Odgledaj i ja taj Kick-Ass i nisam zadovoljan. U stvari imam jednu zamerku i jednu stvar zbog koje mi je krivo. Zamerka - film traje najmanje 20 minuta duze nego sto bi trebalo, pri cemu ne vidim nikakvo opravdanje. A zao mi je zato sto je poceo vrhunski i onda posle scene kada on dolazi kod onog dilera (ne ukljucujuci tu scenu) krece nagli pad u filmu i pretvara se u jezivi klise. Stekao sam utisak kao da je jedan covek pisao film do pola, a od pola neko drugi ko zapravo nije scenarista nego neki lik koji ispred sebe drzi upustvo "Kako napisati rasplet akcionog filma". Ako nista humor je osvezenje i svidja mi se brutalnost.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

jackiechanlittlesoldier.jpg

Da bing xiao jiang / Little Big Soldier

Kvazi-istorijska priča o običnom vojniku (Džeki Čen) koji zarobljava protivničkog generala i sprovodi u domovinu. Drama sa klasičnim Džeki Čen komičnim elementima, preporuka ako volite azijske borilačke veštine bez previše oslanjanja na wire string.

Lal, ja ga sinoc odgledao. Samo cu postovati ovo... [:D]

Ali ona scena sa strelom mi je bila najgenijalnija :))) tu sam umro od smeha

( [;)] )...

“The finest steel has to go through the hottest fire...”

Link to comment
Share on other sites

Odgledaj i ja taj Kick-Ass i nisam zadovoljan. U stvari imam jednu zamerku i jednu stvar zbog koje mi je krivo. Zamerka - film traje najmanje 20 minuta duze nego sto bi trebalo, pri cemu ne vidim nikakvo opravdanje. A zao mi je zato sto je poceo vrhunski i onda posle scene kada on dolazi kod onog dilera (ne ukljucujuci tu scenu) krece nagli pad u filmu i pretvara se u jezivi klise. Stekao sam utisak kao da je jedan covek pisao film do pola, a od pola neko drugi ko zapravo nije scenarista nego neki lik koji ispred sebe drzi upustvo "Kako napisati rasplet akcionog filma". Ako nista humor je osvezenje i svidja mi se brutalnost.

Meni je upravo u tom "padu" i najjača strana filma, počeli su prilično realno i bukvalno ti pokazali "eto, da je nastavilo ovako, izboli bi ga nožekanjama do kraja sledeći put, metak u lobanju, skršili mu kičmu or something" i to je to, gotovo je sa igranjem superheroja. Ili bi se film završio tako ili bi otišli u drugu krajnost, u stilu Riči-Tarantino na steroidima, i to je vanserijski odrađeno. Scena u mraku je omgomg, pored svih ostalih koje su fantastično režirane. Da i ne pominjemo strip čijih osam tomova mogu da se pročitaju za pola sata, s obzirom da akecenat gotovo u potpunosti na klanici.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Robin hood

jebote..nemam reci koje sranje..da ne ponavljam G-ja..veliki promassaj..ridli treba da se povuce posle ovoga..ono jebeno govno sa kevinom kostnerom je Zmaj za ovog robin huda..

mislim, ovaj covek je rezirao blade runner, tako da mora da pazi sta radi..a ovde se usrao sebi u zivot. blago receno.

Link to comment
Share on other sites

Meni je upravo u tom "padu" i najjača strana filma, počeli su prilično realno i bukvalno ti pokazali "eto, da je nastavilo ovako, izboli bi ga nožekanjama do kraja sledeći put, metak u lobanju, skršili mu kičmu or something" i to je to, gotovo je sa igranjem superheroja. Ili bi se film završio tako ili bi otišli u drugu krajnost, u stilu Riči-Tarantino na steroidima, i to je vanserijski odrađeno. Scena u mraku je omgomg, pored svih ostalih koje su fantastično režirane. Da i ne pominjemo strip čijih osam tomova mogu da se pročitaju za pola sata, s obzirom da akecenat gotovo u potpunosti na klanici.

pa ono, ja cekam ceo zivot da naprave neki realan takav film:)

uopste ne mora lik da najebe ako ne krece na zajebane krimose i ako nije klinac degen nego neki sposobni lik (samo recimo cuknut u glavu). faktor sunjanja i iznenadjenja i planiranja = moze da sjebe pet grunt likova odjednom i ako nije nindza master.

ode u studenjak i ponabada nekolko skinsa i onda se presvuce u zbunju i zableji po gradu i to je to, uvatice ga juce:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ono, ja cekam ceo zivot da naprave neki realan takav film:)

uopste ne mora lik da najebe ako ne krece na zajebane krimose i ako nije klinac degen nego neki sposobni lik (samo recimo cuknut u glavu). faktor sunjanja i iznenadjenja i planiranja = moze da sjebe pet grunt likova odjednom i ako nije nindza master.

ode u studenjak i ponabada nekolko skinsa i onda se presvuce u zbunju i zableji po gradu i to je to, uvatice ga juce:)

Pa ako je stvarno ćaknut u glavu i ima powertripove, naravno da će odma da krene na zajebane likove. Onda će da ga izbuše s prigušivačima ispred nekog splava i sutra će policija da ga nađe u kontejneru, da slegne ramenima i da prokomentariše "pojo ga grad, jbga"...

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ne mislim caknut u glavu sa powertripovima, nego jednostavno dovoljno blesav da se bavi "parapolicijskim" poslom, da ga pokrene sve to, ne mislim na nefunkcionalnog ili nesvesnog lika.

mislim, ja mogu uvece da odem na karaburmu, upucam lika, bacim utoku, vratim se gajbi i legnem da kuntam i nikad me nece savatati niko. a da ne pominjem da ovaj ne mora nikog da ubija vec da prebija ili vezuje, niko nece da se bakce da ga trazi:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

The Match Factory Girl

TheMatchFactoryGirl.jpg

Jedan dogadjaj 'socijalno retardirane' devojke prikazan u 68 minuta :)

Dobar je film, atmosfera je hladna, depresivna i spora. Radnja se odvija u Finskoj, specificna rezija.

pa aki kaurismaki, mislim da sam ti ga vec pomenuo. idi slobodno redom po njegovim filmovima, nece te smoriti :)

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

@Kick Ass

Mislim da obojica masite poentu.

Poenta filma, bar onako kako je poceo i sve do sredine, je da pokaze situaciju u drustvu gde niko nikom ne zeli da pomogne cak i u trivialnim situacijama, drustvo u kome se nasilje "tolerise", odnosno gde niko nece da mrdne prstom za "bliznjeg svog" jer se nada da se to njemu nece desiti.

I onda glavni junak zeli da to promeni, naivno, ali je spreman. I onda upada u scenu gde biva gotovo ubijen. Tu su bitna dva detalja. Prvo, momak koji ga je ubo nozem. Zasto on ima noz i sta se odvija u njegovoj glavi da ubode nekog prakticno bez razloga? Drugo, jos vaznije, posle svega sta mu se dogodilo, glavni junak ne odustaje. To je sigurno vise od trecine filma. Jedna vrlo ozbiljna postavka kojoj se desava potpuni krah posle scene u kojoj glavnog lika spasavaju devojcica i cale.

Sta dobijamo posle? Otac se sveti i to je njegov jedini razlog zasto juri kriminalce, u stvari on ne juri bilo koga nego tacno odredjenu osobu, sto znaci da se slucajno desilo da je glavni junak spasen. Onda se naravno desava situacija potpuno suprotna veoma pazljivom ocu, a to je da na najsmesniji moguci nacin bude uhvacen. Naravno, posle toga je bilo neminovno da pogine i da ga cerka osveti u obracunu koji je vidjen (ne mislim tehnicki/vizuelno) milion puta.

Samo hocu da kazem da mi se nije dopala ovakva neuskladjenost scenarija, jer je onda za mene film izgubio dvostruko, potegao je ozbiljnu temu koju je unistio banalnim raspletom.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...