Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

ja sam nesto isto u osamdesete-devedesete lezernom fazonu posle lobotomije koju mi je donela borba titana rimejk:)

izmedju ostalog sam gledao poslednjeg akcionog heroja i, cak i ako sklonimo u stranu nostalgiju i bilo kakve emo momente, dobijamo fantastican film sa brdom objektivno odlicnih fora koje su isto tako objektivno odlicno izvedene, fenomenalne scene i reziju, atmosferu i da ne nabrajam dalje. jednostavno mi nije jasno kako danasnje holivudske filmadzije uspevaju da toliko fejluju sa toliko mogucnosti...jasno mi je da neki film ne ubode zicu po svim aspektima, tipa promasen poneki kasting, neke fore u filmu su neupecatljive i neiznesene kako treba, scenario ima par rupa itd. medjutim, odgledam random akcionu komediju sa svarcenegerom iz devedes trece i ne mogu da se setim nijedne akcije iz poslednjih pet godina da je upola dobra...lol...pogotovo sto se tice nekog gotivnog hemijskog vajba...

planiram da gledam i tango i kes i jos gomilu slicnih...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

akcije u stilu osamdesetih i devedesetih su gotovo izumrle, i to je greška koju bi expendables-i trebalo da isprave. :)

pa ne samo akcije, evo sad se setih i onog filma sa kevinom kostnerom valjda i onim klincem sto ga kidnapuje i na kraju ga zveknu. izlizan film koji opet na neki arhetipski nacin indukuje emo overflow svojim vajbom. a u novim filmovima imamo paradoks, filmovi traju po 2-3 sata, a opet, bilo ko da umre, ravnodusan si i samo zevas iako su imali sat vremena duze da te nafiluju vezanoscu za likove...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

to je odlichan klintov film

http://www.imdb.com/title/tt0107808/

eto, jos bolje za komparaciju:) mislim, gledas ove nove klintove sto ih stancuje i realno su tragicniji od tog po scenariju, a opet te boli dupe sto ginu glavni likovi samo tako...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

GREEN ZONE

Green_Zone_poster.jpg

Sjajan Gringras-Dejmon kombo ko što neko već reče, jedino što je zakasnio jedno 6-7 godina da bi bio adekvatno kontroverzan i angažovan (s obzirom na tematiku). Sa druge strane, sve funkcioniše gotovo besprekorno: izvrsna režija (sa smanjenim drmusanjem kamere koja dočarava dramatičnu autentičnost), sjajna gluma (na stranu Dejmon i ostali poznati glumci, pojedini vojnici i oficiri deluju kao stvarni military personel) i gomila sitnica koje sjajno funkcionišu i izgledaju na ekranu (npr. kad se izdaju naređenja, skraćenice i on the fly kodovi i žargoni, pa način na koji vojnici gledaju i primaju k znanju info/naređenja koja im se daju, predpostavljam da u stvarnosti nije ništa drugačije). Plus poslednjih supernapetih pola sata koji su baš profi odrađeni, vidi se da Gringrasu leži ova military tematika.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

near dark - najbolji film o vampirima koji sam gledao kul je 

the crazies - zaobici djubre 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

jebiga noob sam ... gledacemo i taj vampire kiss danas sjutra :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

I LOVE YOU PHILIP MORRIS

ILoveYouPhillipMorrisMP.jpg

Izvrsna komedija sa blagim elementima drame koji opet brzo ustupaju mestu sjajnom humoru. Džim Keri odličan, vidi se da se suzdržava od svoje standardne retard rutine, dok je MekGregor odradio fantastično ulogu emo geja iz zatvora, pogled, maniri, kad priča, dok trči, fantastično. Inače, u pitanju je istinita priča o liku koji se odmetnuo od porodice i počeo da živi otvorenim gej životom uz put postavši master prevara i bežanja iz zatvora na najneverovatnije načine. Jedna od retkih komedija koja drži pažnju svo vreme i gde fazoni postaju bolji što film dalje odmiče, sa sjajnim i neočekivanim finalom. Ako niste previše homofobični, obavezna preporuka.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

I LOVE YOU PHILIP MORRIS

ILoveYouPhillipMorrisMP.jpg

Izvrsna komedija sa blagim elementima drame koji opet brzo ustupaju mestu sjajnom humoru. Džim Keri odličan, vidi se da se suzdržava od svoje standardne retard rutine, dok je MekGregor odradio fantastično ulogu emo geja iz zatvora, pogled, maniri, kad priča, dok trči, fantastično. Inače, u pitanju je istinita priča o liku koji se odmetnuo od porodice i počeo da živi otvorenim gej životom uz put postavši master prevara i bežanja iz zatvora na najneverovatnije načine. Jedna od retkih komedija koja drži pažnju svo vreme i gde fazoni postaju bolji što film dalje odmiče, sa sjajnim i neočekivanim finalom. Ako niste previše homofobični, obavezna preporuka.

odlican film i sjajno "pisanje" po fegetima, do momenta kada

se ladno poljube u zatvoru, jebem ti sve.

jebeni gej lobi. FU

sjajna zabava, upropastena. naravno, nisam stigao ni do polovine

Bring It

Link to comment
Share on other sites

jeee green zone, film koji priblizava pricu o tome kako je zahvaljujuci pristutnoj svesti o nekoj kvazi pravdi medju nekim pripadnicama americkih prasinara dovelo do toga da je istina i ratu izasla na videlo... i sad svi mozemo da mirno spavamo, pogotovo ameri kojima je savest mirna nakon gledanja ovog filma, jer zaboga istina je izasla na videlo, svi su razotkriveni, njihovi momci koji su ubijali hiljadama km daleko zapravo nisu znali zasto su to radili, nisu znali zasto su unistili ostatke jedne od najstarijih civilizacija, zasto su uneli haos gde ga nije bilo... jos uvek ima ljudi koji veruju u pravdu i silno se bore za vise ciljeve pravih amerkinaca, njih ne interesuje materijalno, njih ne interesuje nafta, teritorija dominacija, njih interesuje da pokazu svetu motiv zbog kojih su se borili zapravo pravedan, a da su lose cike u crnim odelima zakuvale sve.... no shit... evo i sada bi trebalo i meni da bude mnogo lakse kada sam odgledao film jer je kao izneshena istina (doduse istina koja se znala par meseci posle rata al nije bitno), a nije mi lakse jer je sve to sranje najvece cist marketing i mazanje ociju naravno

kako mi se sere od ovih proamerickih sranja... USA ima losu i dobru stranu, ali dobra ce nekako preovladati.... lol ... doduse suptilniji su od hurt locker-a ali opet isto sranje....

ako vas ne tangira ta prica solidan film, mnogo bolji od gorepomenutog

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

^ Green Zone je prosto film za one sa jeftinijim ulaznicama. Svakako nije "proamericki" , jer bi takav film branio poziciju SAD i njene razloge izgovore za ulazak u rat.

Uostalom, niti su filmovi stvorili ovaj problem, niti je na njima da ih resavaju. Ako je nekom klincu otvorio oci ili ga podstakao na razmisljanje, kul.

This sentence defines me.

Link to comment
Share on other sites

kako nija proamericki? nije u onom najbanalnije smislu, ala topgun i sl ..u ostalom finansirala ih je americka vojska (otuda helikopteri, dzipovi, i sl) sigurno nije kriticki orijentisan :)

mada da kazem, kao akcioni film stvarno solidan :) born u iraku, nimalo lose :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da je glavni problem ovde to sto Amerikanci snimaju film o tome kako su SAD uradile to,to i to pa ispada da tim putem peru ruke od svega. Moje misljenje je da se ovde vise radi o tome kako film upire na veliko govno u sopstvenom dvoristu. I da nije stvar u tome da Amerikanci sad mogu mirno da spavaju i da im je savest cista nego upravo suprotno. Zbog svoje lakovernosti su dozvolili drzavi da urade sve te stvari zbog kojih se sada stide i da je to nesto sto ne sme da se zaboravi. Nigde u filmu nema optimizma, nigde se ne kaze "e sad je sve ok" i "mi smo ustvari super". Na kraju je ostao Dejmon sa lajnom "ko ce vam ikad vise verovati" i facom "u jebote u kakvoj zemlji ja zivim". I onih par mejlova ne opra nista .

Film koji govori o ratu koji SAD vode da bi ostvarile svoje pogane interese , lazuci pritom svoje vojnike i obmanjujuci javnost plasiranjem laznih prica o naoruzanju, i koji prikazuje rasulo u kojem se Irak nalazi upravo kao posledica te invazije, kao i savrsen nemar americke administracije da irackom narodu pruzi ono sto mu treba, vec na mesto predsednika postavlja svoju marionetu ja ne bih nazvao proamerickim samo zato sto postoje dve i po osobe koje su toga svesne.( Sam taj segment sa marionetom je tu da bi se cela prica SAD o uvodjenju demokratije u Irak izvrgla ruglu. )

I ne, ne gotivim Amere :D.

This sentence defines me.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, mada mi nije ni jasno čemu tolika analiza nečega što je toliko očigledno u filmu da je gotovo sporedno, mnogo više je akcenat na tome kako se nešto dešava, a ne šta se dešava. Ono što je meni interesantnije kao ideja za analiziranje, a na konto pljuvanja tog "proamerikanizma" u njihovim filmovima, je pitanje: šta bi se desilo da su Amerikanci igrom slučaja imali svog nekog Mladića koji je/ili nije uradio to za šta se tereti. Kladim se da bi do sada bilo snimljeno bar deset filmova koji bi na to gledali sa kritičke strane, mi ovde ne možemo ni da se složimo dal se nešto u stvari i desilo ili nije, koliki nas put tek čeka do scene u kojoj se smrtno ozbiljni Met Dejmon obraća Mladiću sa "Generale, došao sam da vas privedem..."

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

koliki nas put tek čeka do scene u kojoj se smrtno ozbiljni Met Dejmon obraća Mladiću sa "Generale, došao sam da vas privedem..."

Mene više interesuje koliki put nas čeka da taj isti Mat Dejmon dođe i utvrdi da je isti onaj usa majstor izmislio "balkanskog Magellana" uz pomoć bosanskih turaka (potpomognutih muslimanima) hrvata (uz pomoć starog saveznika Nemačke) a sve uz odobrenje usa kongresmena i senatora plaćenih šiptarskim parama od prodaje droge i slovenačkim gay ponašanjem

Ili da utvrdi činjenicu da su sve republike podeljene po AVNOJ-evskim komunističkim granicama (a koliko znamo NATO je napao komunističku Srbiju) koji je većinski narod na Balkanu ostavio kao manjinu u pet novostvorenih država sa teritorijama koje im nikada istorijski nisu pripadale, i da je jedina država koja nije profitirala od omrženog komunizma je upravo Srbija...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...