Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Letters from Iwo Jima. Ovaj Klint kako stari tako mu raste sve veca vagina. Jebote od 2 iPo sata mozda 20 min borbe, ostalo samo neki emo sentimentalni momenti. I sta je na kraju poenta? Kako su i Japanci i Ameri hrabri vojnici. Mda, prvo izbombarduju ostrvo, pa onda sa gunshipovima izbombarduju pa onda pesadija dokusuri twitching, smoldering forms on the ground. Hrabrost! Napravio covek film za zene od rata.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

AVATAR - definitivno film koji treba gledati ovih dana i gledati ga u 3D formatu. Pricha je manje-vishe klishe, ali to cete zaboraviti posle prvih nekoliko minuta jer vas ovaj film bukvalno teleportuje na Pandiru i vozi skoro 3 sata po neverovatnom i do sada nevidjenom SF svetu. Ma koliko neke stvari vredjale nashu inteligenciju (ruda sa Pandore se zove "Unobtanium" LOL), ovaj film je takvo remek delo na audio i naravno vizuelnom planu da cete ga gledati na jednom dahu i zeleti josh kada se zavrshi.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Gran Torino

http://www.imdb.com/title/tt1205489/

Kakva uloga za legendu batinaša : ) veteran u tipičnom Američkom hudu koji pokušava da izvede malog klinju na pravi put i spasi ga od lokalne kikiriki bande koja ga vabi u svoje redove na silu. Istvud je maestralno odglumio, i scene kada reži kao besan pas su prajsles :)

sve preporuke.

Moon

http://www.imdb.com/title/tt1182345/

Koliko daleko čovek može da ide kako bi imao što veći profit je neverovatno.

You're a slave, Neo...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

AVATAR - definitivno film koji treba gledati ovih dana i gledati ga u 3D formatu. Pricha je manje-vishe klishe, ali to cete zaboraviti posle prvih nekoliko minuta jer vas ovaj film bukvalno teleportuje na Pandiru i vozi skoro 3 sata po neverovatnom i do sada nevidjenom SF svetu. Ma koliko neke stvari vredjale nashu inteligenciju (ruda sa Pandore se zove "Unobtanium" LOL), ovaj film je takvo remek delo na audio i naravno vizuelnom planu da cete ga gledati na jednom dahu i zeleti josh kada se zavrshi.

ja, ja, tacno tako. kameron redovno uzme SVE klisee koji postoje u univerzumu, pokliseizira ih jos malo i ubaci na svakih pet sekundi. medjutim, on to tako profi uradi da to nije zdravo, dvaes minuta je bilo dovoljno da skroz uronim i mrzim zle likove, volim dobre, kontam da je cgi riba jebozovna, smorim se kad umre neko dobar (za koga sam znao da ce da umre), svisnem od besa, pa se onda naprzim itd. stvarno car od rezisera...

i jos plus sto nikad nisam gledao 3d film, cak sam preskocio i one gej 3d tipa 'ajkula' pre dvaes godina, pa sam bio u fazonu jooooj visoko pascu i tome slicno. mada je reklama za kafu jaca od filma (u koloseju), pola bioskopa je izbegavalo zrna kafe u letu:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja, ja, tacno tako. kameron redovno uzme SVE klisee koji postoje u univerzumu, pokliseizira ih jos malo i ubaci na svakih pet sekundi. medjutim, on to tako profi uradi da to nije zdravo, dvaes minuta je bilo dovoljno da skroz uronim i mrzim zle likove, volim dobre, kontam da je cgi riba jebozovna, smorim se kad umre neko dobar (za koga sam znao da ce da umre), svisnem od besa, pa se onda naprzim itd. stvarno car od rezisera...

i jos plus sto nikad nisam gledao 3d film, cak sam preskocio i one gej 3d tipa 'ajkula' pre dvaes godina, pa sam bio u fazonu jooooj visoko pascu i tome slicno. mada je reklama za kafu jaca od filma (u koloseju), pola bioskopa je izbegavalo zrna kafe u letu:)

+1 :)

Film k'o film, nece sigurno uzeti Oskara za scenario, ali svaki klishe je fino ispeglan iako su neke stvari mozda previshe predvidljive (a i ne znam shta im je trebao "unobtanium"). Obavezno u 3D, nemo' bez naochara da ulazite, gre'ota je ovo ne doziveti...

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja Avatar juce u Koloseju u XpanD 6D sali.Kratko o filmu.Zaista impresivan 3D svet je Kameron stvorio sa Pandorom.Zaite fotorealizam doveden skoro do perfekcije.Sam scenario je neoriginalan,ali nije los.No,to se vrlo brzo zaboravi i uziva se u audio-vizuelnom spektaklu.I da,ovaj film mora da se gleda u 3D-u.

E sad,moram da iznesem negativno iskustvo koje sam imao juce u Koloseju u TC Usce pre gledanja filma,koje je pokvarilo uzivanje u gledanju.Naime,misleci da film ima te dodatne specijalne efekte na stolicama,hteo sam da ga gledam u XpanD 6D sli.Ispostavilo se da nema tih efekata,vec "samo" 3D i svejedno je da li se gleda u XpanD 3D ili 6D sali.No ono sto je usledilo me navodi da kazem da u XpanD 6D salu ne idete nikad,vec samo u 3D.Posto nikad ne volim film da gledam previse blizu,vec na ako je moguce idealnoj udaljenosti,telefonski sam prilikom rezervacije karata trazio dalja mesta i dobio 10.red sedista 13 i 14.Medjutim kad smo dosli tamo,ispostavilo se da je mehanizam koji je zaduzen da pomera ta sedista sa "spec.efektima" pokvaren za mesta 11,12,13 i 14. u 10.redu.Sedista su bila zaglavljena u pognutom polozaju skroz nazad i u njima je bilo nemoguce sedeti.Odmah smo zvali razvodnicu,koja je rekla da ce operater pokusati da ih pomeri.Takodje je rekla da su juce takodje imali problema sa tim sedistima(!!!)Posto operater nije mogao pomocu mehanizma da ih pomeri,trazili su od mene i brata da fizicki na sliu pokusamo d aih pomerimo,sto smo i uradili,ali nije pomoglo.Na kraju je sisao i taj operater da i on fizicki pokusa,ali nije vredelo.onda nam on da parafraziram rece da sednemo tu kako znamo i umemo(!!).Razvodnica,koju pohvaljujem na trudu,nas je onda zamolila da nadjemo da sednemo gde ima mesta,sto nije bilo lako,jer je maltene sve bilo popunjeno.Na kraju smo seli u 4. redu i odatle gledali film,sto je definitivno preblizu,zato sam i rezervisao dalja mesta.Sve ovo je odlozilo projekciju za nekih 25min,sto je verujem mnoge iznerviralo.Totalno je neprofesionalno da izdaju mesta za koja se zna da nisu u funkciji.Dalje,sto ta mesta ne poprave.A i ovo nije prvi put da u Koloseju telefonom rezervisem jedna mesta a da na kraju moram da sednem na druga,sto rezervacije cini potpuno besmislenim.

Dakle pohvale za film i velika kritika za Kolosej bioskop u TC Usce.

Edited by Raider
Link to comment
Share on other sites

Pošto ću se sledeći vikend naći u BG-u, interesuje me koja je apsolutno najbolja sala/bioskop u gradu za gledanje Avatara, cena ulaznice nije bitna.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja predpostavljam da nemaš baš izbora, pošto je jedina "prava" 3D sala trenutno Kolosej u Ušću. Odnosno ja sam sad izneo "marketinško" shvatanje, jer do Avatara nijedan domaći bioskop nije furao 3D sem tog. E sad, da li to znači da oni imaju neku specijalnu 3D salu, a da svi drugi ti sada samo uvale 3D naočare i kao furaj, nemam pojma, možda bi mogao da objasni neko ko je bio, pošto ja nisam :) Search po netu kaže da sad svi drugi takođe imaju Avatar 3D projekciju.

Ali ako uzmemo da je svugde isti 3D, onda ti se izbor svodi na Tuckwood, Ušće, Deltu i recimo Rodu, pri čemu mnogi kažu da je Roda megavrhstrava, a ja opet ni tu nisam bio :)

btw, šta bi sa onim da će avatar moći da se gleda samo u 3D-u? Vidim da Dom Sindikata fura u 2D pored 3D.

Link to comment
Share on other sites

AVATAR

Ovaj film sam odgledao u Takvudu u velikoj sali iako sam planirao da to uradim u Uscu...

Prvo sto mogu da kazem jeste da smo za projekciju dobili one 3D cvike i iskreno nisam ocekivao

od istih bog zna sta... NO.... dozivljaj je bio zaista VRHUNSKI! Osecaj dubine 3D prostora me

je potpuno kupio vec u prvih par minuta filma, ostrina slike i prateci zvuk su takodje bili na

vrhunskom nivou i osim OST-a koji ponekad podseca na neka Selin Dion proseravanja sve je bilo

na nivou koji prilici Kameronu...

Prica filma kao sto neko rece moze da se podvede kao shablonska ali je izvedba ono sto briljira

u ovom filmu koji je mnogo vise od jos jednog prenadrkanog CGI naslova.

Ne propustite ga dok traju projekcije po bioskopima !!!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Nema smisla gledati Avatara u 2D. JC nije preterivao sa 3D stereo efektima i nije ceo film odradio seljachki da stalno neshto "iskache iz ekrana", shto ga je zaista podiglo na jedan novi nivo u mojim ochima. Ima par momenata u filmu gde sam, kao jedan od specijalista za stereo filmove, bio u fazonu "How the f*ck did they do this?!?". Definitivno cu morati josh nekoliko puta da odgledam ovaj film u 3D bioskopu.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

U Koloseju u Uscu koriste XPanD 3D tehnologiju u Tuckwood-u,Rodi i Domu Sindikata Dolby 3D.Nema u Ster Cinemas u Delta City-iju 3D-a,barem za sad.Par linkova koji malo objasnjavaju razliku u 3D tehnologijama.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=342286&page=29

http://3dvision-blog.com/what-to-choose-imax-3d-versus-reald-versus-dolby-3d-for-3d-movies/

Da li je bolji XpanD 3D ili Dolby 3D ne znam.Posle onoga sto sam doziveo u Koloseju,verovatno cu otici do Rode i pogledati jos jednom film sa Dolby 3D tehnologijom.

Link to comment
Share on other sites

Pa, ja bih pre rekao da je to prvenstveno drama sa komicnim elementima, cenim da si trebao to da izvalis posle jedno pola sata od pocetka filma.

Meni je licno film ispao ok, nimalo lame; Apatow je pucao na visoko u nekakvom realisticnom pokusaju da u svom maniru dostavi drugaciju, prizemniju sliku zivota ljudi koji se profesionalno bave zabavljanjem masa. Kol'ko je u tome uspeo, i da li je film na kraju zbog toga vise naporan ili zabavan, moze da se raspravlja, ali je pokusaj definitivno solidan.

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja 500 dana, stvarno vrhunski film u svakom pogledu, hvala za preporuku :)

taj fazon.

priča je toliko dobro ispričana da svako ko je prošao kroz nešto slično prosto vidi šta će sledeće ona/on da uradi :)

a posebna pohvala za nju, koja je odglumila tako nadrkano, hladno i iritantno, baš kako treba.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...