Jump to content

kreacionisti vs darvinisti


LaG

Recommended Posts

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

The Protestant Reformation was a Christian reform movement in Europe. It is thought to have begun with Martin Luther's Ninety-Five Theses and may be considered to have ended with the Peace of Westphalia in 1648.[1] The movement began as an attempt to reform the Catholic Church. Many western Catholics were troubled by what they saw as false doctrines and malpractices within the Church, particularly involving the teaching and sale of indulgences. Another major contention was the practice of buying and selling church positions (simony) and what was seen at the time as considerable corruption within the Church's hierarchy. This corruption was seen by many at the time as systemic, even reaching the position of the Pope.
Link to comment
Share on other sites

Kako se tacno u Hriscanstvo moze uklopiti cinjenica da je Zemlja stara 4.6+ milijardi godina?

ах, време је РЕЛАТИВАН појам.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

To je to :), kada neko u neshto veruje apsolutno, ne moze se razuveriti :). Ali nazalost, konceptu religija koje danas imamo je skoro pa odzvonilo cini mi se, doci ce do neke nove promene i ideje...mozda cak i za nashih zivota.

Ovime pre svega mislim na katalicku crkvu, ali i ostale.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

To je to :), kada neko u neshto veruje apsolutno, ne moze se razuveriti :). Ali nazalost, konceptu religija koje danas imamo je skoro pa odzvonilo cini mi se, doci ce do neke nove promene i ideje...mozda cak i za nashih zivota.

Ovime pre svega mislim na katalicku crkvu, ali i ostale.

odzvonilo ? rofl

mora da ne pratimo istu realnost :]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Leisure je u pravu, mislim mozda nije dobro formulisao sta je hteo da kaze, pa daki nije skapirao.

Religija prihvata naucno istrazivanje, o bogu, bibliji, bilo cemu, sta god, tek onda kada im to odgovara, svako drugo odbacuju osim ako ne mogu da preokrenu u neki 'dokaz' svojih ubedjenja.

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

ma koliko to hteli 'vernici' da podele te dve stvari istina je da je jedna podskup druge ako posmatramo grafichki, i da je i religija 'ukaljana' crkvom, ma koliko oni voleli da ih razdvoje totalno to u realnosti nije tako, isto kao kada prichash o bilo kojoj drzhavi, a da ne prichash o njihovom drzhavnom aparatu, jednostavno nije skroz odvojeno.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Pravom verniku ne treba crkva... kao sto ni pravom gradjaninu ne treba drzava kao sto ni pravom naucniku ne treba ucitelj.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

jeste, hiljadu

to menjanje 'u skladu sa vremenom' is soooo katolichka crkva

stalno tumache bibliju kako im se svidja, i to je najgora vrsta licemerja

Kao prvo, iz razloga koji sam naveo je nastala protestantska crkva, pa ispada da su svi protestanti retardi jer se slazu sa mojim postom.

Tumachenje biblije menjaju KADA IM ODGOVARA zbog centralizovanog uticaja na pastvu, a ne zbog istine.

Gledaj sta si napisao. Oces da kazes da protestanti nisu nista promenili od razdvajanja i do dana danasnjeg? Hmm, ne bih se slozio. Cak je i pravoslavna crkva malo 'alterovala' kurs, a pritom je 'najcistija' od svih i najpribliznija onome sto je nekad bila JEDNA Crkva (prim. do 4. veka [ako se ne varam] Krst nije POSTOJAO kao simbol u Hriscanstvu vec slike zivotinja, najvise ribe, ako se ne varam... I nisu postojali popovi, biskupi, episkopi [namerno mesam termine], vec su svi bili ravnopravni i zajedno se molili)

Ti govoris kao da je lose za Crkvu da prihvati neko naucno saznanje jer se iz prve nije slagala sa tim ("licimerno" kazes). O Boze, pa i tu Crkvu vode LJUDI koji pritom nisu biolozi, fizicari, hemicari i sl...

Leisure je u pravu, mislim mozda nije dobro formulisao sta je hteo da kaze, pa daki nije skapirao.

Religija prihvata naucno istrazivanje, o bogu, bibliji, bilo cemu, sta god, tek onda kada im to odgovara, svako drugo odbacuju osim ako ne mogu da preokrenu u neki 'dokaz' svojih ubedjenja.

Tu je bit zabune svih vas. Ne mozete da odvojite religiju od Crkve.

Edited by lakjgvsmlkhvlsmekhgmlsergm
Link to comment
Share on other sites

Opet se ti dakice pravishe nevesht i naivan.

Protestantska koja? I ta na koju ti mislis (Martin Luter, pretpostavljam) nije nastala iz tog razloga. Ali nikako.

moj odgovor na to:

The Protestant Reformation was a Christian reform movement in Europe. It is thought to have begun with Martin Luther's Ninety-Five Theses and may be considered to have ended with the Peace of Westphalia in 1648.[1] The movement began as an attempt to reform the Catholic Church. Many western Catholics were troubled by what they saw as false doctrines and malpractices within the Church, particularly involving the teaching and sale of indulgences. Another major contention was the practice of buying and selling church positions (simony) and what was seen at the time as considerable corruption within the Church's hierarchy. This corruption was seen by many at the time as systemic, even reaching the position of the Pope.

Mislio sam da ti je to dovoljno, ali ne, ti se nimalo ne obaziresh na ove suve chinjenice i krecesh da zvacesh jedno te isto...

Gledaj sta si napisao. Oces da kazes da protestanti nisu nista promenili od razdvajanja i do dana danasnjeg? Hmm, ne bih se slozio. Cak je i pravoslavna crkva malo 'alterovala' kurs, a pritom je 'najcistija' od svih i najpribliznija onome sto je nekad bila JEDNA Crkva (prim. do 4. veka [ako se ne varam] Krst nije POSTOJAO kao simbol u Hriscanstvu vec slike zivotinja, najvise ribe, ako se ne varam... I nisu postojali popovi, biskupi, episkopi [namerno mesam termine], vec su svi bili ravnopravni i zajedno se molili)

Ti govoris kao da je lose za Crkvu da prihvati neko naucno saznanje jer se iz prve nije slagala sa tim ("licimerno" kazes). O Boze, pa i tu Crkvu vode LJUDI koji pritom nisu biolozi, fizicari, hemicari i sl...

'Promena' mishljenja ili tumachenja zbog koristi, kao i uvodenje nekih novih pravila za koje kazu da su Bozja volja i da tako pishe u Bibliji, a ustvari odgovara samo uskom krugu vrhovnog sveshtenstva itditditd....Pod korist spadaju, bogacenje, povecavanje uticaja na stado, forsirano sirenje vere naushtrb drugih vera, prikrivanje istine...(pa i prcanje u bulju i sve ostalo shto mnogi katolichki crkveni chinovnici vole da rade.)

Zbog toga ih ja i optuzujem i TO mi je mega licemerno:

Tumachenje biblije menjaju KADA IM ODGOVARA zbog centralizovanog uticaja na pastvu, a ne zbog istine.
Link to comment
Share on other sites

Prosveti me kako to pravom verniku treba crkva ?

dechko, ti toliko lupash gluposti svuda (sem na wowu) da je prosto besmisleno bilo shta odgovarati.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Jebi ga zato je sabijao sa palom :P

Ne ozbiljno storme, ovo poslednje si lupio bas onako, saberi se malo :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ok ja lupam prihvatam to ako tako kazete al ostacu sa tim posto mi niko nije objasnio zasto je moje vidjenje nelogicno.

Svaka vera je nastala prvo kroz vernike i njene vodje a tek kasnije se na njoj uspostavljala crkva.

Hriscanstvo ... prvo je postojalo kao sacica sledbenika mala grupa ljudi koja je verovala u to sto je verovala ... tek kada je ta isprva sekta brojcano nadjacala ostale religije u carstvu hriscanska crkva kao institucija je nastala. Rimsko carstvo je prihvatilo tu religiju kada vise nije imalo snage da je ignorise. Tj adaptacija ozakonjenja te religije. A u bibliji se kaze bog je ispod svakog kamena i u svakom srcu koje je spremno da ga prihvati itd. Kakvi su bili ti prvi vernici koji nisu imali crkvu prvih 100 godina hriscanstva? Oni su bili manji vernici zato sto nisu isli u crkvu jer je nisu ni imali in the first place ? Nisu imali ljude koji ce za njih da tumace ti si pravoslavac ti si katolik i da im objasne kako je ispravno verovati. Razumem ja to da vi mozete da mislite da ako neko iskreno veruje u sveto pismo a ne ide u crkvu niti prati crkveni zivot vec samo prati ono u sta on licno veruje i prati ucenje isusovo da on nije vernik , takvo je stanje stvari danas nazalost. Crkva je unistila to zvanje hriscanin ... ne mozes a da ne pripadas nekoj crkvi kao da je to pitanje opredeljenja kao da ti ni ne treba da samog sebe duhovno uzdignes.

Slicno sam rekao i za gradjanina ... nije gradjaninu potrebna drzava ... drzavi su potrebni gradjani ... drzava je sazdana od gradjanja. To je ono sto je kenedi rekao ne pitaj sta drzava moze uciniti za tebe vec ti za drzavu otrcana fraza ali istinita.

Jebi ga zato je sabijao sa palom :P

Ne ozbiljno storme, ovo poslednje si lupio bas onako, saberi se malo :)

Ok lupio sam ali ja iskreno mislim to sto sam napisao. Mozda sam u zabludi mozda sam bolestan dunno :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

storm, dechko, prestani da zhivish iza monitora, makar on bio i televizijski i izadji malo napolje. sve ti lepo to prichash, al to em nema veze sa realnoshtju, em relativno svi uchesnici ovde znaju istoriju i nema potrebe da ponovo slushamo istu. sretjom pa ne postujem vishe na politici, tamo si se tek nalupetao.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...