Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

kako mozes da poredis blueberry nights sa broken flowers???

filmovi uopste nisu isti, jedino sto ona ide i trazi nesto, kao i marey..

poenta je suprotna, potpuno suprotna...

a i drugacije su skole filmova, dzarmush ima svoj trip koji prati a wai vise radi na svoj fazon, sa svojim nekim ljubavnim pricama, odgledaj wai-ja pa ce ti biti jasno, kontam da dzarmusha bolje poznajes ...

pre sam mislio na taj ceo stil "razlicitih prica unutar price koje medjusobno nisu povezane" i na taj miran/lagan prilaz celoj radnji/filmu

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pre sam mislio na taj ceo stil "razlicitih prica unutar price koje medjusobno nisu povezane" i na taj miran/lagan prilaz celoj radnji/filmu

tako vec moze malo da se povezu...

e, odgledao sam opet danas Mancoru, as sam zeleo jos ednom da ga pogledam, sad mi se jos vise svideo..

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

Antichrist (2009)

Rezija: Lars von Trier

Uloge: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg

Zanr: Drama, Horor

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Z5tKBGcWQZE

poster_antichrist.jpg

The most shocking film in the history of the Cannes festival.

I don't think I breathed for the last half - out of shock, out of stress, out of disbelief.

must see.. [:D]

P.S. Zanemarite komentare na youtube-u, ukoliko ochekujete horor tipa "Poslednje ekskurzije 58" preskochite fon Triera, kao i sve druge filmove koje postujem.. [;)]

P.P.S. Kontam da bi prosechnog RURovca zanimala i chinjenica da je glavna glumica gola u 3/4 filma.. [;)]

Edited by friedrich
Link to comment
Share on other sites

gledao sam antihrista neki dan... jeste to von trier, ali ukupan utisak mi nije nesto spec. na momente izgleda kao da se previse trudi da bude taj njegov fazon, i to kada je vec postigao atmosferu koju hoce.

inace film deluje kao neka voznja, i ako mu tako pridjete mozda vam i bude zanimljiv. nazalost ceo back stori izgleda kao da je tu reda radi, da voznja ne ide skroz na prazno.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

pa, jbg, je l' si obratio paznju na "dedicated to.." na kraju, mislim da vecina stvari dobija kompletan smisao tek kad vidish posvetu.. naravno, samo ako poznajesh i filmografiju rezisera kome je film posvecen.. [;)]

meni se svidja shto je von Trier sasvim zadrzao svoju kameru i prelaskom na mnogo savremeniju tehnologiju, atmosera je i dalje kao na "Breaking the waves" i "The Idiots".. a, shto se priche tiche, ne slazemo se bash, meni je kompletan film jako dobar..

btw, Jim Jarmusch ima nov film i za to sam saznao tek sinoc!?

The Limits of Control (2009)

Link to comment
Share on other sites

mozda bih morao da ga gledam vise puta da bi mi se prica skockala, ne znam. ali generalno mi ne treba mnogo da takve stvari sklopim jer ne volim da gledam filmove vise od jednom. i ti koji me privuku za vise puta su uglavnom oni koji su shvaceni i prvi put, dok je svaki sledeci samo tu da doda novi aspekt ili neki zanimljiv detalj.

kod antihrista ne vidim potencijal za neko otkrovenje sto se price tice. ako mislis da gresim, daj neko svoje sazeto vidjenje price u spojleru :]

Link to comment
Share on other sites

gledao sam antihrista neki dan... jeste to von trier, ali ukupan utisak mi nije nesto spec. na momente izgleda kao da se previse trudi da bude taj njegov fazon, i to kada je vec postigao atmosferu koju hoce.

inace film deluje kao neka voznja, i ako mu tako pridjete mozda vam i bude zanimljiv. nazalost ceo back stori izgleda kao da je tu reda radi, da voznja ne ide skroz na prazno.

voznja ili ne.. jel si ti bese pohvalio Knowing?

:D

Edited by siniSter

Bring It

Link to comment
Share on other sites

mozda bih morao da ga gledam vise puta da bi mi se prica skockala, ne znam. ali generalno mi ne treba mnogo da takve stvari sklopim jer ne volim da gledam filmove vise od jednom. i ti koji me privuku za vise puta su uglavnom oni koji su shvaceni i prvi put, dok je svaki sledeci samo tu da doda novi aspekt ili neki zanimljiv detalj.

kod antihrista ne vidim potencijal za neko otkrovenje sto se price tice. ako mislis da gresim, daj neko svoje sazeto vidjenje price u spojleru :]

ok, sve to stoji, prvi put u fimu skontash radnju, ali, vrlo retko obratish paznju na neke 'sporedne' priche i detalje, koje svi dobri reziseri uglavnom imaju u svakom filmu (glup primer, Wendersovo 'Nebo nad Berlinom', svaki, bash svaki lik koji se pojavljuje u filmu ima neku svoju prichu, koja nekada traje svega par sekundi, svakim gledanjem sam video josh neki detalj koji mi se svideo, isto je i sa Fellinijem, Jarmuschom, von Trierom...)

e, sad, pitanje je razlog zbog koga gledash film, ako hocu 2 sata chiste zabave obichno preskochim sve gore navedene i josh par drugih rezisera..

ne mislim da greshish, daleko od toga, vidjenje jednog filma (umetnichkog dela uopshte, pa i bilo chega drugog) je sasvim subjektivna stvar, i objektivnih pogleda postoji koliko i posmatracha istog dela. Mrzim da ulazim u tumachenje i raspravu o nekom delu, ali, evo spojlera sa nekim mojim vidjenjem [;)]

a, shto se Antihrista tiche, posvecen je Tarkovskom, tako da je shuma, dete, glavni lik i josh gomila stvari direktna posveta, ukljuchujuci i samu postavku celog filma.

von Trier ima jaku psiholoshku pozadinu svakog filma (Breaking the waves, Idiots, Dancer in dark, Boss of it all...), ovde je sad tu kompletnu psiholoshku temu probao da pretvori u samu glavnu prichu filma, shto je meni sasvim ok, od njega ne ochekujem Gaj Richi trip filma gde ce te sama radnja voziti ceo film. Potencijal ovog filma su dijalozi/kamera/'sitnice'/ideja Tarkovskog vidjena sa Trierove strane, to je bar neko moje mishljenje, jbg, nabacano, ali, trenutno nemam vishe vremena za neshto opshirnije. Pogledacu ovih dana film josh jedan put, pa cu, ako zelish da iznesem svoje mishljenje..

ajd, preporuchi par filmova/rezisera, ako ti nije problem, kontam da neko ko uopshte zna ko je Trier i ko moze da pogleda vishe od 15min bilo kog njegovog filma nema losh filmski ukus.. [;)]

Link to comment
Share on other sites

The Ugly Truth - 7/10

nije pis-pis za zene, vise pis-pis za muskarce. :) Dende, za cupiku boli glava. ;)

odvratna gluma, posebno ona plava i Gray Anatomije, ali ima dosta smeha i forica "this is sparta" lika koji polovinu filma pisa na zene i njihovo shvatanje idealnog muskarca, a ove nase moderne pa im se to svidelo. film, ne pisanje.

Link to comment
Share on other sites

kalijeva potera za dobrom komedijom nije najbolje proshla, odgledao sam dva prosechna filma

step-brothers-poster-big.jpg

Step Brothers

Josh jedna od Will Ferrel komedija, ima par dobrih momenata

infestation.jpg

Infestation

Scifi komedija o nekolicini ljudi koji se bude i vide da su zemlju zauzeli insekti iz svemira. losha.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam The Signal ... ne mogu da se setim jel neko odavde beše rekao da je to gledao, jer je to otpr jedini način da skinem neki film, ali wtf je ono bre? :) Znači, jesam se ja smejao jedno 10 puta u filmu ali onakvo neopevano sr*nje dugo nisam gledao :)

Evo ga imdb - http://www.imdb.com/title/tt0780607/

Ne zunam ni kako bih ga opisao ... on nešto kao vuče na onaj Dead Snow po tom pitanju trešine od filma, ali je baš glup.

Link to comment
Share on other sites

treba upucati onoga ko je osmislio da super anime traju 18 minuta (23 sa svim uvodima)

sad moram da chekam nedelju dana za one piece... :/

e tako mi i treba kad sam cekao 2 godine, i izashle su samo 100 epizoda...i ja ih ko alavac sve odgledam...

418 ... waiting.... :/

( [;)] )...

“The finest steel has to go through the hottest fire...”

Link to comment
Share on other sites

odgledao harija poterchica i order of fenix ili kako se vec zove 5. deo... nije loshe, malo sam se iznenadio... preskochio sam 4. i 3. deo jer su me prva dva ubila u pojam, a i ovo sam gledao vish zbog toga sto je nekakab br rip od 6.5 gb :D

ali generalno fin filmic, kako bih se lozio na njega da sam nekakav klinja :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

antichrist

vredi gledati definitivno. ima dosta scena tipa "omg, pa nece valjda..." takodje slow-mo prilicno doprinosi atmosferi

jebote ceo dan razmisljam o filmu :)

prvi put gledam triera, i prilicno mi se svidja stil

matori, trier je odlican, ako ti se svideo antihrist, onda ce ti se svideti i rani i studentski radovi, gde je vise svoj, vise se vidi njegov pecat filmu..

edit: da ti sad ne preporucujem neki odredjeni zato sto su mi svi odlicni, idi imdb, pa redom idi jedan po jedan, neces se prevariti..

Edited by depresSed

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

brate, tebi je posle 100 epizoda bilo čega mozak kaša, iskuliraj bar mesec dana

hello, my name is Dave and I'm a movie/TV show/anime-holic

:)

al reshio sam da smanjim sa svim tim chudima, ipak sam preterivao.

( [;)] )...

“The finest steel has to go through the hottest fire...”

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...