Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jel zna neko kolika je provizija kad dizem pare na bankomatu erste banke sa meridian karticom? npr.

nadam se da ste me skontali.

veca nego kad dizes na bankomatu meridian banke :D:D:D znam npr kad je drug dizao evre u crnoj gori tudji bankomat je bio da ima fixnu proviziju dizo 50 e ili 200 e mislim da su mu uzimali 10 e :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

jel zna neko kolika je provizija kad dizem pare na bankomatu erste banke sa meridian karticom? npr.

nadam se da ste me skontali.

razlikuje se od banke do banke i od kartice do kartice, al u principu nije neka osetna. meni konkretno uzima između 20 i 100 dinara, nikad se nisam udubljivao da vidim kako se to određuje. čak i u inostranstvu ne košta nešto puno, poslednji put mi je uzeo 80 centi na 20 evra. ne znam odakle kaliju ovih 10e, nije toliko sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Vidi ove omladince sto misle da su popili svu pamet sveta. Na svim velikim sportskim dogadjajima se volontira, a pre svega u svetu. Jedino ovde ljudi nisu navikli da volontiraju posto su dobijali 50 godina pare a da nista nisu morali da rade, sto je sasvim suprotno volontiranju. Tako da iz te perspektive ima logike sto nam je omladina raspala.

Brate Bole, Novi Beograd je izgrađen volontiranjem. S tim što si tad znao šta radiš tj imao si opipljive rezultate (a i morao si jer su te terali da ideš), a ovde će neki multimilijarderi da skupljaju kajmak na zaradi sa olimpijade, a ti ćeš da drkaš kurac kući za džabe jer para nemaš da izvedeš tu ribu što si je upoznao volontirajući. Drugo je vreme i drugi svet, u vreme najgoreg kapitalizma, a naročito u popljačkanoj državi koja nikako da izađe iz tranzicije, nema rada za džabe. Što ne daju toj deci tipa 100 evra za to vreme što su radili za univerzijadu, nekom klincu će to da znači da sufinansira recimo letovanje ili da ima da pije mesec dana, a organizator koji ne zna šta će s parama i koji će da namakne milione na reklamama to apsolutno neće ni osetiti. Ali neće to da urade, jer su govna. I još te ubeđuju da je to kul, pa jebem mu život. I ja ne znam što ovo uopšte objašnjavam, a još gore što ti tako nešto uopšte podržavaš, jer to odgovara samo tim buržujima menadžerima koji krešu troškove na najnižoj radnoj snazi (što nisi) i klincima koji su rešili da to leto jebu po svaku cenu (što nisi).

Link to comment
Share on other sites

mozda ce cigosi da se prijave da volontiraju ako omoguce da imaju jedan obrok u meku!

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

razlikuje se od banke do banke i od kartice do kartice, al u principu nije neka osetna. meni konkretno uzima između 20 i 100 dinara, nikad se nisam udubljivao da vidim kako se to određuje. čak i u inostranstvu ne košta nešto puno, poslednji put mi je uzeo 80 centi na 20 evra. ne znam odakle kaliju ovih 10e, nije toliko sigurno.

meni su preko uzeli po 5 evra, sad najnoviji primer - 5 eur u hrvatskoj, 5 eur u nemackoj.

Link to comment
Share on other sites

Brate Bole, Novi Beograd je izgrađen volontiranjem. S tim što si tad znao šta radiš tj imao si opipljive rezultate (a i morao si jer su te terali da ideš), a ovde će neki multimilijarderi da skupljaju kajmak na zaradi sa olimpijade, a ti ćeš da drkaš kurac kući za džabe jer para nemaš da izvedeš tu ribu što si je upoznao volontirajući. Drugo je vreme i drugi svet, u vreme najgoreg kapitalizma, a naročito u popljačkanoj državi koja nikako da izađe iz tranzicije, nema rada za džabe. Što ne daju toj deci tipa 100 evra za to vreme što su radili za univerzijadu, nekom klincu će to da znači da sufinansira recimo letovanje ili da ima da pije mesec dana, a organizator koji ne zna šta će s parama i koji će da namakne milione na reklamama to apsolutno neće ni osetiti. Ali neće to da urade, jer su govna. I još te ubeđuju da je to kul, pa jebem mu život. I ja ne znam što ovo uopšte objašnjavam, a još gore što ti tako nešto uopšte podržavaš, jer to odgovara samo tim buržujima menadžerima koji krešu troškove na najnižoj radnoj snazi (što nisi) i klincima koji su rešili da to leto jebu po svaku cenu (što nisi).

cek cek, za sta da im daju 100 evra?

za to sto ce da bleje i zajebavaju se?

ako mi kazes firmu u kojoj radis manje od 6 sati dnevno, i za 5-6 dana dobijes sto evra, a pritom se zajebavas sa slatkim ribicama odmah tamo saljem cv...

neki od "volontera" ce provereno biti placeni, ali vecina nece. i ne treba. jer realno nece raditi ni jedan bitan posao(ne, stojanje na infocentru i delenje brosure svakome ko prodje se ne karakterise kao bitan niti kao tezak posao)

realno ne znas o cemu pricas. znam par ljudi koji rade(u organizaciji ne kao volonteri) i realno prica koju pricas je prica coveka koji je video nesto na tv-u i nema nikakve informacije van toga

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

cek cek, za sta da im daju 100 evra?

za to sto ce da bleje i zajebavaju se?

ako mi kazes firmu u kojoj radis manje od 6 sati dnevno, i za 5-6 dana dobijes sto evra, a pritom se zajebavas sa slatkim ribicama odmah tamo saljem cv...

neki od "volontera" ce provereno biti placeni, ali vecina nece. i ne treba. jer realno nece raditi ni jedan bitan posao(ne, stojanje na infocentru i delenje brosure svakome ko prodje se ne karakterise kao bitan niti kao tezak posao)

realno ne znas o cemu pricas. znam par ljudi koji rade(u organizaciji ne kao volonteri) i realno prica koju pricas je prica coveka koji je video nesto na tv-u i nema nikakve informacije van toga

Realno, na skupu nam je decko sam rekao ovde ste prvenstveno zbog druzenja, znaci 80% vremena cete provesti u blejanju i zezanju sa drugima, znaci u jednom od sektora (ne mogu se setim imena, mislim da je logisticka podrska, ispravite me ako gresim) posao ti oduzme 20 minuta da ubacis vodu i sendvice na neko mesto i ostalo provedes setkajuci se i pricajuci sa drugima. Jedino ovi malo tezi poslovi tipa Atesei zasluzuju platu jer je njihov posao da bude ceo dan sa svojom delegacijom odnosno da su oni njihovi vodici kroz Univerzijadu i Univeritetsko selo.

@Bole: sta cu kad nisam tu, idem u selo da berem maline i mlatim pare :D

Edited by kreator_

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

jeste radi se 24h, obracash se svima sa Gospodaru i ako nekog pogledash od organizatora ili iz stranih sportskih delegacija dobijesh tri udarca bichem i pola sata klecish na kukuruzu . Ja da imam 16,17 godina da nemam kesha da odem negde van grada, ne bih se bunio da volontiram svaki dan po 6,7 sati jer se ne radi o nosenju dzakova cementa nego se uglavnom bleji u nekom sportskom objektu sa drugim volonterima a mozesh da upoznash neke zanimljive osobe iz inostranstva

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

^Mislish da bi i sa 16 tako razmishljao?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

jeste radi se 24h, obracash se svima sa Gospodaru i ako nekog pogledash od organizatora ili iz stranih sportskih delegacija dobijesh tri udarca bichem i pola sata klecish na kukuruzu . Ja da imam 16,17 godina da nemam kesha da odem negde van grada, ne bih se bunio da volontiram svaki dan po 6,7 sati jer se ne radi o nosenju dzakova cementa nego se uglavnom bleji u nekom sportskom objektu sa drugim volonterima a mozesh da upoznash neke zanimljive osobe iz inostranstva

U prevodu :"brate mozda bude nesto da se umoci"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

U prevodu :"brate mozda bude nesto da se umoci"

da znash samo kako su iranke seksi, sve onako "misteriozne" ispod chalmi i marama... [:)]

ali realno, ljudi misle da ako si volonter da peresh vesh sportistima ili da cistish chucavce sa mlohavom cetkicom za zube.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...