Jump to content

RUR automobil godine 2013.


dovlagsi

Najbolji automobil predstavljen tokom 2013. godine je?  

82 members have voted

  1. 1. .

    • Alfa Romeo 4C
    • BMW i8
    • BMW Serije 4
    • Chevrolet Corvette Stingray
    • Citroen C4 Picasso
    • Ferrari LaFerrari
    • Hyundai Veloster Turbo
    • Infiniti Q50
    • Mazda3
    • Mercedes-Benz S-klase
    • Mercedes-Benz CLA
    • Nissan Note
      0
    • Opel Cascada
    • Peugeot 308
    • Range Rover Sport
    • Renault Captur
    • Škoda Octavia
    • Suzuki SX4
    • Toyota Corolla


Recommended Posts

Došlo vremeeee…. kad se bira auto godine na ruru, nekako znate da je godini doš'o kraj!

 

Ove godine je prilično loša ponuda kola, mora se istaći… al ima šta da se bira, naravno.

 

Kao i do sada - glasa se do 31.12.2013. 23:59h i može se dati više glasova odjednom.

 

Indžoj!

 

Alfa Romeo 4C

ograničena serija modela, brz bio na Nirburgringu, vuča pozadi i snažan turbo-motor od 1750 kubika.

 

Alfa_Romeo-4C_2014_photo_04.jpg

 

------

 

BMW i8

drugi BMW (nakon i3) koji ide samo na struju… rasprodat ceo početni kontigent, iako košta oko 100 iljada.

 

BMW-i8_2015_photo_13.jpg

 

--------

 

BMW Serije 4

zapravo trojka kupe, al nema veze; izašao posle i kabriolet, u principu, lep ložački kupe kao i do sada kroz istoriju modela

 

BMW-435i_Coupe_2014_photo_03.jpg

 

--------

 

Chevrolet Corvette

nova Korveta izgleda zaista odlično, motor joj je odličan (V8 450 KS), kažu da je i u vožnji sasvim dobra

 

Chevrolet-Corvette_C7_Stingray_Convertib

 

---------

 

Citroen C4 Picasso

jedan od najprostranijih automobila u klasi i jedan od najkomfornijih za vožnju, sada i sa hrabrim dizajnom!

 

Citroen-C4_Picasso_2014_photo_01.jpg

 

---------

 

Ferrari LaFerrari

štošta zanimljivog ovde - najgluplji naziv za automobil ikada, prvi Ferari hibrid, skoro 1000 KS itd itd itd.

 

Ferrari-LaFerrari_2014_photo_01.jpg

 

-------

 

Hyundai Veloster Turbo

iako se u Evropi nudi verzija sa "samo" 184 KS, još uvek je to jedan od najzanimljivijih hot-hečbeka za mlađe kupce.

 

Hyundai-Veloster_Turbo_2013_800x600_wall

 

-------

 

Infiniti Q50

japanci sa Mercedesovim motorima napadaju sada i evropsku klijentelu, kažu da je ovo najbolji auto u klasi po pitanju voznih karakteristika i performansi.

 

Infiniti-Q50_2014_photo_07.jpg

 

--------

 

Mazda3

nova trojka sa dizajn-konceptom nove Mazde6, koja je dokazano najbolja kupovina u segmentu… videćemo dal će i trojka biti, tu je malo veća konkurencija

 

Mazda-3_2014_photo_06.jpg

 

--------

 

Mercedes S-klase

tehničko savršenstvo na točkovima sada sa seljačkim stajlingom (pre svega unutra)

 

Mercedes-Benz-S-Class_2014_photo_0a.jpg

 

-------

 

Mercedes CLA

sportska ("kupe") varijanta C-klase je mnoge odvratila sa prednjom vučom, ali dobra vest je da su u ponudi sad i 4MATIC modeli. Naravno, i CLA45 AMG sa 2,0 motorom i 360 KS!

 

Mercedes-Benz-CLA-Class_2014_photo_42.jp

 

-------

 

Nissan Note

:)

 

Nissan-Note_2014_photo_04.jpg

 

-------

 

Opel Cascada

kabriolet za četvoro sada sa platnenim krovom, što vraća i dobre vozne karakteristike

 

Opel-Cascada_2013_photo_01.jpg

 

--------

 

Peugeot 308

retko kad imamo naslednika nekog od Pežoa a da je zadržao isti broj kao prethodnik… za razliku od dosadašnjih izdanja, ovo je malo smirenije i konzervativnije izvedeno

 

Peugeot-308_2014_photo_1b.jpg

 

-------

 

Range Rover Sport

prava mera, ni prevelik ni premali! Supercharged verzija ide celih 250 km/h uz ubrzanje od 5 sek, a pritom ume i offroad

 

Land_Rover-Range_Rover_Sport_2014_photo_

 

-------

 

Renault Captur

Klio terenac, fin autić a nije ni mnogo skup (oko 12.000)

 

Renault-Captur_2014_photo_02.jpg

 

-------

 

Škoda Octavia

već dosta toga i znamo, pojavila se još početkom 2013. godine… a namestićemo da pobedi zbog pirun-ovog testa RS-a 

 

Skoda-Octavia_RS_2014_photo_10.jpg

 

--------

 

Suzuki SX4

:)

 

Suzuki-SX4_2014_photo_0d.jpg

 

--------

 

Toyota Corolla

zamisli da imas firmu koja proizvodi nešto i to nešto u periodu od preko 40 godina proda u skoro 40 miliona primeraka… to mora bit dobro

 

Toyota-Corolla_EU-Version_2014_photo_10.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

treba banovati one koji su glasali za Captur, Pežo, Picasso i Veloster

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa nisam bio ozbiljan da bih baš izrejdžovao na te ljude ko Vića, ali ovo je izbor za automobil godine, a ne soccer mom auto koji mi je možda pristupačan. Sry, ali meni ne idu u glavu ljudi koji bi u ovakvim izborima gde ipak valjda biramo nešto ekskluzivno, nedostupno, atraktivno što je obeležilo godinu birali Pežo 308, koji manje više gledamo na ulici zadnih 10 godina i koji je ružan kao i svaki pežo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj CLA možda jedini Mercedes koji mi se dopada i koji kad ga vidim na ulici uvek malo zastanem da ga bolje pogledam, otuda glas i njemu.

 

Octaviji jer je korektan auto, posebno za te pare.

 

pa nisam bio ozbiljan da bih baš izrejdžovao na te ljude ko Vića, ali ovo je izbor za automobil godine, a ne soccer mom auto koji mi je možda pristupačan. Sry, ali meni ne idu u glavi koji bi u ovakvim izborima gde ipak valjda biramo nešto ekskluzivno, nedostupno, atraktivno što je obeležilo godinu birali Pežo 308, koji manje više gledamo na ulici zadnih 10 godina i koji je ružan kao i svaki pežo

 

Pa ja se tu nešto ne slažem, jer "auto godine" svakome ima drugu simboliku. Meni na primer auto godine ne može da bude Ferari jer ne mogu da se "povežem" sa tim automobilom.  Evo glasao sam za CLA i Oktaviju, ovaj drugi kao neka "realna mogućnost za kupovinu" ovaj prvi kao "ne toliko realna ali ipak ima neke šanse kad bude polovan za koju godinu" auto :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj CLA možda jedini Mercedes koji mi se dopada i koji kad ga vidim na ulici uvek malo zastanem da ga bolje pogledam, otuda glas i njemu.

 

Octaviji jer je korektan auto, posebno za te pare.

 

 

Pa ja se tu nešto ne slažem, jer "auto godine" svakome ima drugu simboliku. Meni na primer auto godine ne može da bude Ferari jer ne mogu da se "povežem" sa tim automobilom.  Evo glasao sam za CLA i Oktaviju, ovaj drugi kao neka "realna mogućnost za kupovinu" ovaj prvi kao "ne toliko realna ali ipak ima neke šanse kad bude polovan za koju godinu" auto :)

ja se slažem za tim za Ferari, Lambo ili tako nešto, ali npr ipak imam tu kategoriju "trenutno do jaja nedostupno, možda će biti nekad" iz koje sam birao Seriju 4 i 4C. U širi izbor bih ubacio i CLA, Range, Korvetu. Ali, pežo i sl nikako ne mogu da svarim u ovakvom izboru :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa ja se tu nešto ne slažem, jer "auto godine" svakome ima drugu simboliku. Meni na primer auto godine ne može da bude Ferari jer ne mogu da se "povežem" sa tim automobilom.  Evo glasao sam za CLA i Oktaviju, ovaj drugi kao neka "realna mogućnost za kupovinu" ovaj prvi kao "ne toliko realna ali ipak ima neke šanse kad bude polovan za koju godinu" auto :)

 

Meni recimo auto godine treba da simbolizuje i neke automobile koji su uneli znacajnije inovacije u industriji. Sa te strane mi je recimo ok C4 Picasso jer je smelo dizajnijan miniven, ili Veloster koji kao imao ono troje vrata i jos tako neke gluposti, kao neko osvezenje. Kao i Captur donekle s dizajnom iako su ti mali dzipovi vec stara vest. Nova Oktavija mi je ok jer je nekada to bio pristupacan i kvalitetan auto koji ne bih voleo da vozim, sada bi mi bio skroz primamljiv. Sa druge strane 308, Corolla ili Note bas ne vidim sta rade na listi po mojim merilima, ali kao sto rekosmo svako ima neku svoju viziju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hyundai Veloster Turbo - jedan od najružnijih automobila ikada, rame uz rame sa nisanom JUKE, sramota me što je to u izboru za RUR automobil godine.

 

inače glasao sam BMW4, S klasu i RANGE ROVER, одох сад да одрадим груди-бицепс.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ako ste se pitali (niste) čiji je ono glas za sx4, moj je. 

dao sam glas i za škodu pored toga. 

 

glasao sam po izgledju, sad opet gledam aute, ne znam što nisam dao cla-u glas jer mi je jebeno prelep. 

 

oktavia i sx4 su mi nekako nepretenciozni, a lepi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...