Jump to content

Dragon Age Origins


G!!!

Recommended Posts

Zavrsih je i ja. Inace, totalni sam nabler i uvek igram na easy. Igrao sam sa Rogueom, dualist/bard. I hocu da bacim nekoliko utisaka, mozda nekom pomogne.

Uopsteno

Najsmesnije mi je bilo sto sam od druge polovine igre (otprilike) u borbama kontrolisao Morigan, a ne samog sebe. Mislim da je najteze namestiti Mage-a koji je dmg dealer da radi po AI-u. Mage ubedljivo najbolje kontrolise i ubija, ali ne znam kako to da uradi kada ima u grupi od recimo pet kripova bar jedan koji je boss. Pesmo daj neke tips&tricks, stavi ih u spojler slobodno. Neko je vec rekao i tu se potpuno slazem, ima dosta tuche za moj ukus, bilo bi bolje da ima manje, al' sta sad, igra je stvarno vrhunska. Jedini bag koji sam primetio bio je u misiji Redcliff kada dolaze spawnovi i treba da ih sve pobijem, jednostavno igra nece nekad da predje dalje, cak i kada pobijete sve, ukljucujuci i one zaglavljene negde na mapi. Ovo namerno nisam stavio u spojler da ljudi ne bi upali u paniku kakvu sam ja.

Ostalo cu staviti u spojler.

Rogue

Kao sto rekoh igrao sam kombinaciju dualist/bard. Moja prva zelja je bila da igram dualist/assasin, ali sam skapirao da nisam nabudzio stealth do kraja, posto sam odustao u medjuvremenu, i onda, aj kao bard, bas je simpaticno. I stvarno je kul. Sve 4 magije su korisne, a poslednja narocito kada su slabiji neprijatelji (prolazi i kod zutih), jedino sto rogue tada ne napada nego stoji u mestu, ali svi koji pridju bivaju stanovani sve dok ostatak partija ih ne pobije. Sto ce reci, ako neko hoce da soluje sa rogueom, ne vidim drugi nacin osim da nabudzi nevidljivost do kraja i da ne bude bard.

Iako sam igrao na easy, mislim da je rogue za tucu jedan na jedan (koje doduse ima malo u igri) ubedljivo najbolji. Jos ako se budze traps i poison, mislim da je jos zajebaniji. Na easy nivou trapovi partiju ne prave skoro nikakav dmg, pretpostavljam da je drugacije na tezim nivoima.

Warrior

Delimicno sam razocaran ovom klasom. Jedina svetla tacka je onaj patuljak na O, koji je odlican i mislim da je to zato sto je berserker. Templar klasa mi uopste nije jasna, koristio sam samo jednom magije templara. Moguce je da na visim nivoima imaju neku poentu u tuci sa mageovima, ali po meni, cisto bacanje skila. Alister je potpuno neupotrebljiv posle 15. lvla. Sa druge strane Alister mi je bio bolji od Stena. Sten i Origan (valjda se tako zove dwarf), su obojica berserkeri, ali iz nekog razloga Origan mi nijednom nije zaginuo, a Sten mi je bas bio problematican (skilovi isti malne). U svakom slucaju, necu igrati sa warom.

Mage

Realno, klasa sa kojom se najlepse igra. Iako sam lose skilovao Morgan, mogu da kazem da sam podstaknut da krenem sa mageom iz pocetka. Magija koja uvek i na svakom neprijatelju sigurno radi je Cone of Cold. Shock je isto dobar narocito u kombinaciji sa Affliction Hex (ova magija spusta resistance protivnika na elementarne magije, ali sam primetio da najvise pate kada ih pogodi struja). Mass Paralysis prolazi uvek kod slabijih protivnika i cesto kod jacih, samo ih krace drzi. Mana Clash je bez premca najbolja magija protiv mage-ova, ali samo ako se baci odmah (pre nego sto mage baci magiju), onda ubija iz prve. Crushing Prison - vec su svi zakljucili da je odlicna magija.

Nisam probao blood mage granu. Deluje ok. Nisam nasao trenera (ako neko zna gde je neka kaze). Arcane grana deluje dobro samo ako se neko odluci da odmah na pocetku krene sa njom i eventualno drzi mac u ruci, sto mi se ne cini kul. Shapeshifter granu nisam dovoljno isprobao, deluje da je dobra ako se igra solo. Hiler je odlicna stvar, najbolji support koji postoji.

Ostalo

Sto pre prosiriti inventar. Ako ga prodavac ima, uvek je na dnu. Uvek od prodavca kupovati sve od helta i mane. Kupovati recepte da bi se pravili helt i mana, a pretpostavljam na visim nivoima tezine ne moze da se igra bez potiona za resistance. Kesh apsolutno ne treba stedeti, osim ako niste bacili oko na nesto specijalno. Obavezno metati rune u oruzja jer mogu lako da se zamene. Najveca zamerka igri mi je sto ima suvise malo razlicitog oruzja i armora. Takodje nisam zadovoljan krajem. Ocekivao sam da ce moje odluke imati mnogo vise uticaja na desavanja, ali ovako ne deluje da je tako.

I za kraj, moja omiljena odluka je kada sam zrtvovao zenu Arla od Redcliffa da bih spsao od demona njega i njegovog sina. Vrhunska stvar.

  • Upvote (+1) 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

predjoh i ja, sad sam napravio elficu rouge i krecem ponovo, drzao sam sliku andjeline 15tak minuta dok sam pravio lika tako da ce mi igranje biti prava bombonica :D

blood mage-a dobijes u redcliffu ako odaberes da odes u fade i ako napravis deal sa demonom

igrao sam sa magom pa neki moj mali utisak, u sustini earth grana je vise manje beskorisna, jedino je treba uzeti zbog one pesnaje jer jedino ogromni protivnici nisu imuni na to, svi ostali padaju, takodje zajedno sa cone of cold jebe mile mame, mada primetio sam da se svi obicni i vecina zutih mogu shatterovati, tako da je to korisno znati. arcane warrior je fantastican kad se digne do kraja, postaje providan, velika regeneracija mane i izbegava jako veliki broj udaraca, zajedno sa nekim machem i stitom je jebeno sjajan, samo treba napraviti dobru kombinaciju odece jer ako mu nabudzis heavy armour onda je jebeno beskoristan jer posle 3 magije potrosi svu manu.

ja kod prodavaca nisam ni jednom kupio ni jednom niti healt niti manu, al sam zato kupio 150 bocica za napitke :D

savet za sve: idite prvo kod wynn, ja sam otisao kod nje poslednje i namucio sam se kao mali u polovini fajtova, sa druge strane, kad sam dobio wynn igra mi je postala prelaka.

takodje razocarenje blago za zadnji fajt, mnogo tezi mi je bio onaj zmaj na planini od tog demona, mada kad razmislim pola fajtova su mi bili tezi od demona, ona kuja dvorfica mi je jebala mile mame 8 puta pa sam na kraju stavio na easy i jedva je pregazio djubre jedno patuljacko

inace obavezno sa svim kasterima juriti crushing prision granu magija, olaksava igru desetostruko

a za 1-1 fajtove najbolji je ubedljivo mag koliko mi se cini mada sam rouga najmanje vodio od svih, svi likovi izuzev bas bas boseva nisu imuni na crushing prision, a kad mu to bacis u kombinaciji sa arcane warriorom... tjao zdravo

dajte dl za onu pesmu koja ide dok tucas, sjajna je :D

e da sprco sam i morrigan i onu bardicu, steta sto nema vise likova za sprcati :D :D

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad je izasla iz divljine, uzelela se devojka :P .

Njen lik me prosto odusevljava kao i vecina likova u Bioware-ovim igrama, ali ovo su bas uboli sa Claudiom Black i njenim australijskim akcentom + njen cinizam, cista 10tka. Ja se samo nadam da ovo nije zadnje sto smo videli od Morrigan, posto je l' te, odlazi na kraju. Verovatno cemo je videti u expanziji :P.

Elem, archdemon mi je bio smesan fight, jer sam imao 75% spirit i 75% fire resistance, i dva runa sa po 10% spell resistance, jednostavno potrosio sam 3 mana potiona za ceo fight, tako da sam se razocarao, najveci challenge mi bio High dragon. Posle prelaska igre resio sam da jos jednom proletim kroz Baldur's gate seriju, ali jednostavno ne mogu, DA: O me ocarao sa skoro svime jer je kombinacija Mass effecta i Baldure, gde ces bolje.

Zato sam krenuo na DA: O na nightmare, i ne cini mi se puno teze od normal moda, mada jos nisam imao mass fight kao onaj road encounter sa barikadama i gomilom genlock archera koji me siluju, tu sam se oznojio i na normalu. Ali otom-potom, mozda gresim, jer jos nisam tukao brood mother i high dragona. I nekako mi je zanimljivije igrati sad nego prvi put, verovatno jer ne zurim da vidim samo pricu, nego obilazim svaki kutak igre. U prvom prelasku sam uradio mozda 50% side questova ali jednostavno prica me vukla da je vidim celu sto pre.... Anyways gief expanziju :P

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Evo presao i ja, malo ga preterase sa bitkama kasnije al dobro.

Bilo lepo sve do kraja kad sam se vec smorio od klanja, ubijali me vise nego sto treba, ne znam zasto. S druge strane vidim svi kazete da je high dragon bio najtezi. Cudno posto su mi i flemeth i onaj kangaxxeer23 u denerimu bili za 2 klase tezi. Noo lepo bese, jedva cekam ekspanziju il drugi deo il sta god. Ima toliko beskorisnih magija, a opet s druge strane ima isto toliko ekstra korisnih. Super igra, moze ladnjaka odma da se igra opet. Doduse mene mrzi, a i hocu da igram kings bounty.

Link to comment
Share on other sites

meni ni flemeth ni brood mother nisu bili veliki problem, al me je zato ona patuljica sa golemima isilovala zesce,

za brood mother sam skontao foru, odmah pobegnes tamo iza nje, rokas pipke i kuliras nju u pocetku, kad pipci pobegnu izletis i samo je gazis archerima i ne prilazis joj, kad dolete oni orci(tako ih zovem navikao sam a u sustini oni i jesu to) pobegnes opet iza i pokoljes ih i opet iznova sve.

flemeth sam samo iznapadao sa svima sa kojima sam imao, tad sam vec imao spirit healera i problema nije bilo

koji su sve krajevi? ja sam zavrsio tako sto sam napravio bebche sa morrigan

nesto cenim da nece da nastave pricu sa morrigan ili ako je nastave flemeth ce da udje u njeno bebche i ona ce biti glavni negativac u potencijalnoj expanziji/nastavku

u svakom slucaju svaka im cast na sistemu koji su napravili, daleko je savrseniji i napredniji od dungeons and dragons sistema, i ceo svet koji su napravili je sjajan

gde se nalazi mach onog smaracha?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ja zavrsih tako sto sam ostavio Anoru da vlada, napravio bebu Morrigan i naravno ubio Loghaina. Ovaj drugi prelazak razmisljam sta cu ali otom-potom. Meni ta dwarfica sa golemima bila prelaka, drzao je pod cc dok nisam unistio goleme i sa Morrigan i Wynne trcao okolo i kupio Lyrium veine, sto je i cilj, da ne bi ona uzela. A gaxkan je lak ako imas curse of mortality, bacis to i ne moze se heal :P

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Da sam znao koje su magije i skillovi imba od pocetka bilo bi mi mnogo lakse :) Ne kazem da je bilo tesko, ipak sam igrao na normal, samo da bi bilo lakse ;) Sigurno cu igrati opet. Juce kad sam presao sve vreme sam snimao neke zanimljive buildove. Stvarno bih hteo da pokusam rogue nightmare solo. Ne znam da li ste razmisljali o tome? Jeste da je smaranje, al cisto iz cimanja :) Najbolje mi izgleda rogue ranger/bard il duelist sa bowom (skinuo sam dexterity hotfix). Neka sema sa trapovima, kradjom itd. Ne znam da li znate da mozete u stealthu da postavite trap bukvalno ispod protivnika koji ce se odma aktivirati, a vi cete ostati u stealthu i dalje. Druga mogucnost je DW rogue, al njega bi zaobisao, posto sam sad presao sa njim. Treca mogucnost je Aracane Warrior/Spirit healer, lepo mi deluje na papiru, posto je onaj poslednji skill Fade shroud totalno prejak :) No, stvarno ne znam kako bi igrao sa njim.

Aj ako nekog interesuje, nek napise neke ideje. Kako bi dizao atribute, koje skillove, koje talente. Presao sam samo jednom, pa mi treba pomoc. Bilo bi super, kad bi jos neki samoubica uzeo da igra solo :)

Link to comment
Share on other sites

Odlicna igra:

zavrshio sam sa Ultimate Sacriface i Alisterom na tronu. Svidjaju mi se price za kraj, koje zavise od toga shto si uradio. Podseca me na Fallout =). Ne svidja mi se nedostatak dvorucnih maceva u igri...jedva cekam neki expansion. Ipak, cini mi se da je igra ponegde ne zavrshena, da li namerni ili zato shto su hteli da ostave neshto za DLC ne znam, ali to mi je pokvarilo utisak. I pored toga, definitivno mozda i najbolje RPG u 21om veku.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Kako mislish ima ih na svakom koraku? Ja sam ukupno nashao 4 dvorucna maca u igri koji nisu "obicni", 2 su bili govno a jedan nisam mogao da nosim. A pogledao sam ispod svakog kamena.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...