Jump to content

The Large Hadron Collider


leisure

Recommended Posts

smrzne mi se govno kad procitam nesto o akceleratorima. hevi shit.

kucajte hadron u youtube, ima 3 dela dokumentarac

edit: lol napisao sam hardon :D

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

hardon collider? jel to nesto ko swordfight? :P

@Topic

Bila je skoro vest da neko pokusava da izdejstvuje sudsku zabranu pokretanja dok ne otklone svaku sumnju (lol) da se moze napraviti crna rupa :P Fun people:)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

погледао сам филмић на јутјубу који је Круле предложио.

ништа посебно. занимљиво је једино колика очекивања научници имају од овог пројекта. заправо не знају шта да очекују.

не верујем у смак света услед укључења овога. још мање верујем да ће "пронаћи објашњење постојања масе" овим експериментом.

мој гимназијски професор физике, генијалан човек, тада је припремао докторат из астрофизике, тврдио је да је маса, материја какву ми познајемо, заправо разводњена маса/енергија која испуњава космос. дакле, да је међузвездана "празнина" заправо гушћа од материје.

када је причао о теоријама везаним за Ајнштајнову општу теорију релативитета, путовању брзином светлости и кроз време, о црним рупама и слично, нисам могао да га пратим до краја...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

gledao sam i kada je mira adanja polak bila tamo ima i nashih nauchnika u tim timovima.

ovo ce ili odgovoriti an sva pitanja ili ce biti propast;)

a ako proradi otvoricemo jedna nova vrata nauke, shto ej nekako i cilj, jelte.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

ako vec ima mogucnosti, ja sam za to, neka nasi namenski naprave crnu rupu, pa nek vide svi sa kim su se kacili!!!!

ZAPAMTICE ONI KOME SU NANELI NEPRAVDU - STICI CE IH KOSMICKA KAZNA I PRAVDA - BUKVALNO :D

:P

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

teslino tajno oruzje!1

slazem se sa draletom, ukoliko dodje do katastrofe, ne verujem da ce biti apokalipticnih razmera.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

chitao sam o ovome dok je josh bilo u planu. koliko sam skapirao nashih ljudi ima dosta u celom projektu. aparat prvi put treba da bude ukljuchen online tj prvi test treba da bude negde u junu 2008.

najsmeshnije koliko se setjam kad su digli paniku oko uredjaja (da se stvori mikro crna rupa) jeste bio komentar dva lika sa projekta koji su rekli, parafraziram, shansa da se tako neshto desi jeste 1:50mil .. opushteno :))

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

mislim da je taj rok za pushtanje josh pomeren, ne zbog priche o crnoj rupi naravno.

ZAPAMTICE ONI KOME SU NANELI NEPRAVDU - STICI CE IH KOSMICKA KAZNA I PRAVDA - BUKVALNO :D
kao oni nama bombe, mi njima crnu rupu:) Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

gledao sam i kada je mira adanja polak bila tamo ima i nashih nauchnika u tim timovima.

ovo ce ili odgovoriti an sva pitanja ili ce biti propast;)

a ako proradi otvoricemo jedna nova vrata nauke, shto ej nekako i cilj, jelte.

sigurno netje odgovoriti na sva pitanja. pretty fucking far from it :p

Link to comment
Share on other sites

bio je onaj uznemirujuci film na BBC (kao dan mrmota fora) sa razlicitim apokalipsama : cunami, meteor, neki vajrus i na kraju ovo u cernu.

Nadam se samo ako stvore crnu rupu da cemo biti brzo usisani. tj neka moja logika je da ce se to trenutno desiti tako da who givz a fuxx.

Ja licno da imam moc zabranio bi taj eksperiment.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

hardon collider? jel to nesto ko swordfight? :P

Vozi se taj projekat od 2005/2006...2009 treba beshe da bude big bad boom?

@Topic

Bila je skoro vest da neko pokusava da izdejstvuje sudsku zabranu pokretanja dok ne otklone svaku sumnju (lol) da se moze napraviti crna rupa :P Fun people:)

Ja izrazito podrzhavam to, zapravo ne otklonavanje sumnje za crnu rupu - nego podrzhavam kompletan ban...takve stvari su trebale da se prave na plutonu, ili drugoj galaksiji (pomogucstvu ne najblizoj) - ako je to shto tje da urade, neshto od chega je nastao nash univerzum...iako je milione puta manje (da li je?) definitivno mozhe da izazove neko mambodzambo govna - crnu rupu, procep kontnuma, iskrivljenje dimenzije, stvaranje nove galaksije, poremetjenje elektro-magnetnih polja zemlje itd itd itd, zajebi brate...preterali su ga sa zheljom za saznjem postojanja, ne znam odakle im herca kad REALNO nemaju pojma shta mozhe da se desi...mozhe sve ovo shto sam rekao, a mozhe i prosto da odjekne taj gigantski prdez koji tje se chuti na celoj zemlji i da to bude sve. Naravno, da ne uplitjemo teoriju haosa u celu tu prichu. Znachi stvarno stremim ka modernizacije, chekam dan kad tjemo se hraniti pilulama i imati implante...al ovo je previshe, dajte vi lepo polako nekim redom - prvo mi dajte da se hranim pilulama, pa mi onda dajte implante...onda me pustite da zavrshim svoj produzheni ljudski vek - onda brate ispitujte element koji ima najvishe ne poznatih u istoriji chovechanstva.

Ako ima negde peticija da se obustavi projekat, idem brate na grenland da je lichno potpishem ako treba i krv da ostavim - ovo je vetj previshe za moju gushu iskreno, do it off my life time, expecially not when im young.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Nisam uspeo da nađem neki skoriji, ali sigurno ima:

Sorry, Folks. The LHC Didn’t Find a New Particle After All

THE LAST THIRTY years of particle physics have been a little disappointing. A scientist’s job is to prove themselves wrong, but despite their best efforts, despite recreating the conditions of the Big Bang, particle physicists just keep being correct. Aside from a few unexplained observations (meddling neutrinos!), the Standard Model, which describes interactions between all known particles, has exactly predicted the outcome of every experiment in the history of particle physics. Physicists try to prove it wrong, and they keep failing.

Last December exposed the field’s latent craving for novelty. That’s when CERN announced a collection of unexpected observations at the Large Hadron Collider. Scientists quickly submitted over 500 papers, each inventing a new way to explain the observations, which seemed to blast holes in the hull of the unsinkable Standard Model. But in a new paper uploaded last night, CERN makes it clear that the search will have to continue: The exciting measurements were nothing more than statistical blips. Scientists will discuss these results in more detail later today.

Something similar happened four years ago. After improvements allowed the LHC to reach previously unachieved energies, the accelerator started up again, and ATLAS and CMS both saw extra photons summing to 125 gigaelectronvolts. Teams searched again a few months later to check their results—and continued to see photons at the exact same energy. They were definitely observing a brand-new particle. At the time, though, there remained a single unconfirmed piece of the Standard Model: ATLAS and CMS had found the Higgs boson, the final piece of the puzzle.

The photons at 750 gigaelectronvolts wouldn’t be completing any puzzle. They’d be extra pieces to the one already completed by the Higgs. “This was extremely intriguing,” Giudice says, “because it could not be explained by the Standard Model. This was absolutely clear.” The Standard Model does predict some photons summing to that energy, but nowhere near as many as ATLAS and CMS observed last year. Physicists flooded journals with papers, inventing potential new physics on the fly or adapting existing frameworks to account for the extra photons. Meanwhile, ATLAS and CMS continued to search for more data, just like they had for the Higgs.

http://www.wired.com/2016/08/sorry-folks-lhc-didnt-find-new-particle/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...