Jump to content

novi auto za ~12k


Doolio

Recommended Posts

pazi, šasiju od čeličnih greda na koju je našrafljena školjka imaju još samo kamioni i američki džipovi, tako da te što su ti rekli da grande punto nema šasiju slobodno nemoj ni oko čega više da slušaš :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa da, ja sam i dalje u astra klasik fazonu, samo da se jos informisem zbog sajma, ali pretpostavljam da necu promeniti trip.

ivan - aha, okej onda, al ipak bas cu da pitam tog lika, meni je nesto u secanju ostalo kao da je to neki trip koji samo grande punto nema, mozda sam lose interpretirao to sto mi je reko.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa nema zbora da astra sije punta kako god okrenes, od tih manjih bih eventualno uzeo mazdu 2 posto je stvarno autic bombonica, jos pride je fensi japanski.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

206 mi je vec ispod astre, mator je maltene ko astra, a manji je triput. 207 je vec druga prica, al kosta pare:)

a jebiga, da kupujem po lepoti, odma bi uzeo 206, al ja sam ipak srbin u srbiji, lepota mi je poslednje sto gledam, nazalost.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Taj pezo pored lepote nema nista drugo, tako da ne znam sto bi takav auto bilo ko kupio. A i mi smo sjajni sto kako dulio vozdigne topic "e kupujem" mi pomenemo sve automobile koji postoje :)

Brate, ono, idi na sajam kupi sta hoces :) Ja bih kupio pre Korsu nego Astru klasik, jer (to je moje licno misljenje) zaista znachi kad imas manji auto po gradu, ma sta ko prichao. Obrnesh ga gde god hoces, nadjes gomile parking mesta gde si taman kraci tih nekih 20-30 cm u odnosu na sedane da mozes lepo da se uvalish i tako dalje. Mazda 2 je isto ok izbor, unutra je malo slabija izrada sto je za mene minus, spolja je bash lepa, ali je i uzha, bash sam juche jednu gledao. Sto je opet ok, jer mozes da se provuches, itd.

Mislim takodje da je ova Fiesta na popustu sad super kupovina, ako nisi fan toga da imas najnoviju verziju automobila (posto uskoro izlazi) jer Fiesta definitivno ima najvise prostora pozadi i tako to.

Link to comment
Share on other sites

i ja bi kupio pre korsu, bas je jebozovna, i korsa i astra nova su stvarno supis:) fiesta mi nekako krndzavo deluje, mada mozda se tripujem. videcu koliko je korsa snizena, ako je nesto stani-pani, uzecu astru klasik. i mazdu cu da iscekiram, meni ovo sto sam video po parkinzima izgleda profi unutra, nemam pojma.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam malo tu "pipav" jer kao sto sam napomenuo bash drzhim da enterijer mora da izgleda dobro. Pod tim ne ocekujem kozhu i izvrnutu kozhu, vec da materijali budu kvalitetni i opravdaju izgled spolja i cenu automobila. Ok mi je da u marutiju i daciiji bude slabiji kvalitet, ali da je on identican u Korsi i Mazdi kao pomenutom Marutiju, to je bezveze. Pri cemu ne pricam o dizajnu, vec kvalitetu izrade. I takodje ne pricam o nekoj opc zbudzenoj verziji koja kosta preko 20k :)

Jedino sto kod Korse ona sa 5-oro vrata izgleda maaaaalcice losije nego ona sa 3-ja, ali sta sad. A sto se fiesta - korsa odnosa tice, Fiesta je ipak starija nego korsa, treba i to imati u vidu. Mis'im, generacijski.

Link to comment
Share on other sites

laki - to je skroz okej, ali ja nemam neki izgradjen trip po kome gledam auto nego skacem sa tripa na trip, tj kad zadovoljim nametnute tripove tipa prostranost, jacina, isplativost onda krecem da lupetam:) i da se setam od dizajna, preko unutrasnjosti do toga kako mu stoji crna boja i slicne gluposti. mislim, ja sam imao ladu samaru raspalu, meni je ovo sto cu sad da kupim u svakom slucaju sedmica na lotou sta god da uzmem. al onda mi opet proradi onaj trip da se ne zajebem i onda uhvatim sebe kako smaram ovako, umesto da prelomim. od biraca nema jebaca:)

vudu - ma nemam pojma:) evo sad barem nesto kao zovem okolo i raspitujem se. mislim, taman kazem kevi, kevo astru uzimaj, i ono, ukradu joj novcanik sa dokumentima u prevozu ahaha:) dok ona povadi sve to, dodje sajamski popust:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno, uvek imajte u vidu i to da je Astra Classic automobil koji datira iz 1998. godine, a danas se proizvodi uglavnom zbog toga sto fabrika ima viska starih delova. Ko kad bi sad VW proizvodio Golf IV "Classic" ili tako nesto... glupi GM. :)

U skladu sa Lucky-jevom konstatacijom da uvek pomenemo neki novi model u ovom topiku - sacekajte novu Daciju Sandero (detaljnije u sledecem izdanju eZinea RUSH!). :)

Dacia-Sandero_2009_photo_06.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

@ dovla - Gledao sam i ja taj Sandero malo, deluje ok, ali je still dacia. ne znam koju ce cenu imati, ali ako se nekako ne podvuku ispod trenutnog logana nemam pojma 'di ce naci publiku jer tu ipak imaju blagu dominaciju aveo/getz i ta ekipa. No videcemo.

@ dulio - kapiram te, ali dok jednostavno ne kazhes - to je to, nema tu puno priche. Jer, uvek kod nekog automobila nesto fali. tipa, jao koreanac, nikad to neces prodati, jao golf, to ce da ti ukradu, jao ford - NIKAD FORD, jao dacia - brate to ce da se raspadne. Nego lepo odes na sajam, poranis po mogucnostvu da ne udjes u guzvu, udjes u svaki model koji te zanima i kazes - to je to.

Link to comment
Share on other sites

OH HAI!

haha slicna prica,i ja isto nista nisam ispazario.s tim sto stvarno nije do mene(tj maj familija)nego se sele ovi sto treba da nas oslobode pdva i carine.

pre jedno mesec dana sam se bas zagrejao za korsu.isao sam u salon da je pogledam,i popricam o opcijama sa prodavcem,jer su katalozi u najmanju ruku konfuzni.da ne komplikujem mnogo,ja sam izracunao da bi me korsa dosla oko 14k.dakle

CORSA 5-door Enjoy Z1.2XEP (59 kW / 80 h.p.) 12.700e

+oko 1200 za paket u kojem imas klimu i cd(mp3)+300 za metalik boju

e sad,nisam siguran da li smem da stavim ovaj link,al aj izbrisace ga neko ako ne smem

http://www.opelkomnenovic.co.yu/start/inde...5&Itemid=37

tu imas cene i pakete opreme.cini mi se da bi mogao da zbudzis najslabiji sa petoro vrata,cdom i klimom za oko 12.400.a mozda dolazi u opciju troje vrata?mozda bude popusta na sajmu?sve u svemu,korsu bi mogao da zbudzis.ako ti nesto nije jasno oko ovih cenovnika,pitaj mozda uspem da pomognem:)

necu da ulazim u neku vecu raspravu,al meni je astra klasik i kad je izasla delovala ,onako,klasicno da klasicnije ne moz biti.sad mi je bas ...nelepa:)

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

sto se lepote tice, tacno je da je astra klasik jedan od ruznijih u opticaju, sto je i normalno, ali zato je generalno najbolji auto u sustini:)

kod ove korse, ako nema popusta, onda nista, posto ne bih bas dao tolike pare za taj auto, astru klasik mogu da uzmem sa gomilom opreme za manje pare, onda mi je suludo da uzimam korsu. kad bih mogao korsu neku normalne jacine da uzmem sa petoro vrata i barem priblizno isto opreme kao i astra, onda bih vec to mozda bila druga prica.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dulio, nista neces ovako uraditi :)

Ja sam gledao po netu mesec dana, provozao se u par komada, reko sebi "getz it shall be" i uzeo sam ga bez obzira na sveeeee prepreke (omg astra za samo 1000 vise, omg cordoba za samo 1000 vise..., omg 206 za maltene isto, omg omfg, tt, ma daj da se utalimo pa da uzmemo m6....)

Dakle ako je porodicni auto, astra i ne razmisljaj dalje.

Bice ti saaasvim dovoljna. Kad u mog getza stane komotno 4 normalne osobe (~185 visine), za astru nemas zime :)

Mada realno ja bih mozda cak i pre uzeo Seata. Ono sto bi kod mene presudilo u borbi seat/astra je "podrska" u vidu delova, servisa i cene odrzavanja.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Dulio, nista neces ovako uraditi :)

Ja sam gledao po netu mesec dana, provozao se u par komada, reko sebi "getz it shall be" i uzeo sam ga bez obzira na sveeeee prepreke (omg astra za samo 1000 vise, omg cordoba za samo 1000 vise..., omg 206 za maltene isto, omg omfg, tt, ma daj da se utalimo pa da uzmemo m6....)

Dakle ako je porodicni auto, astra i ne razmisljaj dalje.

Bice ti saaasvim dovoljna. Kad u mog getza stane komotno 4 normalne osobe (~185 visine), za astru nemas zime :)

Mada realno ja bih mozda cak i pre uzeo Seata. Ono sto bi kod mene presudilo u borbi seat/astra je "podrska" u vidu delova, servisa i cene odrzavanja.

Koji su pretpostavljam jeftiniji za Opela :)

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

verovatno mi pada hejt za ovo ali sta cu...jace od mene...

sto ne probas sa polovnim do 2,3 godine..?? za te pare mozes bombu od auta da uzmes dizel,shiber,navigacija,kurac

palac..porodicni,sportski,sedan,multivan,crossover ovo ono...??imas i preko lizinga provereno...sve lizing kuce saradjuju sa nekom firmom kojima je specijalitet polovljak.....

i sve su to jake firme,ipak je auto 4,5 godina njihov pa tek na kraju tvoj :)ja sam svojevremeno hteo da kupim na lizing

polovni auto....nisu losi uslovi...hypo lizing npr...i uvrek na novom autu gubis na vrednosti vec u startu...ovako kupis jaku marku,pouzdanu kojoj ce drzati cena i neces mnogo izgubiti za 3,4 godine i onda jovo nanovo...opet lizing i teraj drugi :)))tako rade napolju...ja sam kupio megana '04 8500 e 1.5 dci...strasan auto..motor je odlican...stedljiv...gomila opreme...registracija nije puno...primer:Astra classic nova 12000 e astra classic 2004/'05 izmedju 8000 i 9000...drzi cenu..a dizel i dosta opreme..

ovo je samo predlog nemojte odma novo je novo...dza bu...kao macka u dzaku...treba uzeti sve u obzir...ipak nov

auto za nase uslove je blago receno neisplativo...

ps:gledaj ako ipak budes nov auto kupovao gledaj da uvatis one pogodnosti za garanciju...mislim da hjundai tu prednjaci...tipa 130000 km ili 3 god. garanciju a na karoseriju tipa 10 god...ili daju na pr. dzabe kasko prvih 3 god...sve to znaci...

niste ni svesni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...