Jump to content

novi auto za ~12k


Doolio

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne citas lepo laki - bazni je 10k, solidno opremljen je oko 11,5k.

Treba imati na umu i da je ta Astra veca od svih automobila o kojima se ovde prica.

Dobar izbor svakako, a i pomocices nasoj auto-industriji! (kako bi se ispunio deal GM-a i Zastave da se proda odredjeni, citaj: veliki kontigent ovih automobila) :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ihaaa pa to je i vise nego dovoljno.

meni se situacija iskomplikovala pa jos nisam nista pazario.naime ovi koji treba da donesu resenje o oslobadjanju od poreza i carine se sele,pa ce trebati jos koji mesec.a moji su sad u tripu da uzmemo novu astru ili korsu.i to iz svice da dovucemo,preko nekoh silnih popusta.ja doduse,opel nikad nisam voleo...

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

po mom mišljenju, 90 ks je sasvim dovoljno ako je menjač dobar. toliko ima moj auto, i sasvim se lepo pretiče kada vratiš u niži stepen, a na autoputu može udobno da se krstari oko 150 km/h. po gradu je dovoljno i 10 ks, da se razumemo.

Link to comment
Share on other sites

90 ks je cool, bojao sam se da nije jedan od onih starih motora koji su bili valjda 65 ili 75 ks, to je ipak malo za tu kategoriju automobila. Stara Astra je i dalje simpa automobilche, tako da mislim da je OK za tu cenu (dodushe ne znam shta ide od dodatne opreme).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pa meni treba gotovo iskljucivo za grad, tako da kontam da mi ni ovi slabiji motori nisu oh noez.

sad mi rece ortak da je novi klio do jaja, on ga uzeo pre dve godine oma i kao prezadovoljan je, 1.2...

evo ovde ima konfigurator, pa mozes sam da vidis sta mozes da budzis:

http://www.autopromet.co.yu/opel/modelpage...ASTRA%20CLASSIC

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ispade da nije tolko mali?!

ortak ima 195cm i u fazonu je da moze da sedi pozadi, a napred da je njegov klon ili tako nesto i da ima mesta:) gledali smo neke astre po parkingu i lik je u fazonu da tripuje da je klio veci unutra, mislim, pogledacu ja to po prodavnicama, uci cu u svaki od uze izabranih automobila...

ali mislim da mogu bolje da zbudzim astru za iste pare...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nijedan mali auto unutra nije toliko mali koliko ti mislis. Primera radi, taj "mali" Atos je auto u kojem sam se vozio više puta, i ima mesta "koliko hoćeš". Ja sa druge strane recimo vozim Corsu, i definitivno nema mesta da pet košarkaša ide na utakmicu u njemu, ali ja mogu da sedim iza vozača pozadi osim ako on nije neki baš najkrupniji čovek. Cenim da je mazda2 i clio i slični veća od Corse po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

izgleda da su ti autici opticke varke, jos fabia ispade najmanja unutra kad sam gledao po ulici:)

ova mazda 2 deluje fino onda ako ispada da nije mala, ne znam, moracu da se prosetam i da posedam u sve te automobile i napred i nazad da steknem bolji osecaj...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ta astra je skroz dobar izbor ako uzimas za family.

Sta znam ja stalno vozim ortakinjinog Clia II 1.2 motor(o njemu pricamo valjda). Sta znam napred ima mesta ok ali iza kad nas je 3 bogami malo guzva. Taj 1.2 motor je super za grad, al kad te udari adrenalin smoris se :(

A za felne... lepo kupis naknadno, posto su opelove prilicno skupe. Secam se ja kad sam gledao 14" origi su bile 5500din komad, tako da ti je bolje da kupis neke aftermarket :D

Link to comment
Share on other sites

Imam vishe mesta napred u mom sviftu nego u kliju, da ne pricham shto mi je u kliju volan jako nisko nekako... Kao shto reche Laki, u malim automobilima ima zaista dosta mesta - kod mene mogu da sednu 4 velika choveka komotno, 5 ako se malo skupe ;-)) Zato imam mali prtljaznik, ali to mi nije neki prioritet.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ja sam u novoj fabiji sedeo iza lika moje visine, i mogao sam da ispravim glavu (što mi je u toj klasi veći problem od mesta za noge), dok u lakijevoj korsi (znači prethodna generacija) ne mogu. 195 cm.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, to možda ima veze i sa samom visinom krova a ne ukupnom količinom prostora, da tako kažem. Recimo, Spark ima dosta visok krov, pa čovek može da ispruži glavu, kao i Panda, ali Spark recimo sigurno nema mesta pozadi kao Korsa. No koliko ja vidim, dulio se već nameračio na astru tako da to je to :)

Link to comment
Share on other sites

pa izgleda da se jesam nameracio, ali ko zna sta ce sutra biti:)

jedino mi je jos dojmljiv onaj kordoba ili aksent, ali su 1.2, kazu ljudi da je malo, opet neki kazu da je okej...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 1.0, i ako ništa drugo, benzin sipam svake prestupne godine! :) Pazi, primeti se da je slabo, ali nikada u gradu, stani-kreni fore i slično. Hoće tipa na uzbrdici, možeš da zaboraviš na preticanje bilo kakvog tipa. Na autoputu može da dogura do 130 otpr, i eto. Jeste aksent veći auto, no čisto da imaš iskustvo 1.0 motora (prava retkost danas, reklo bi se :))

Link to comment
Share on other sites

izgleda da su ti autici opticke varke, jos fabia ispade najmanja unutra kad sam gledao po ulici:)

ova mazda 2 deluje fino onda ako ispada da nije mala, ne znam, moracu da se prosetam i da posedam u sve te automobile i napred i nazad da steknem bolji osecaj...

zvao sam ja za mazdu2 nece je biti u narednih 3 meseca valjda.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

pa vec sam se oladio od mazde ako je mala:)

laki:

pa ono, ne treba mi za kurcenje i to, ali bih se smorio ko morz kad bih uzbrdo isao ko osamdeset dvojka kad se penje na bezaniju:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hmm,ne bih sad da te dodatno zbunjujem,al ako si vec gledao koreance,sto nisi gledao i lacceti?pocinje od 12.4,ima osetno vise konja.jedino nisam siguran za finalnu obradu,i uopste unutrasnjost.inace je meni posle ceeda ubedljivo najlepsi koreanac,daleko lepsi od astre klasik.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

pa ono, ne treba mi za kurcenje i to, ali bih se smorio ko morz kad bih uzbrdo isao ko osamdeset dvojka kad se penje na bezaniju:)

Pa dobro, pazi, nije trotinet :) Znaci, ide sporije, ali nista sporije od onog ispred tebe koji vozi 2.0 ali vozi sporo :)

Link to comment
Share on other sites

E da, uvek zaboravim ovo da napisem.. Nisam ja za dzaba izdvojio Cordobu jos od onog topika o Impreci:

nije 1,2 vec 1,4 16v sa 85 KS

ima klimu, podizace, ABS, centralnu i maglenke

ima gepek veci od astre klasik!

11.770, ogranicen lager

putem opreativnog lizinga na 5 godina - prvo placanje 1900 evra, rata 200 evra x 60.

haha eto twista sada! :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...