Jump to content

novi auto za ~12k


Doolio

Recommended Posts

dakle, treba mi novi auto, ne premali, znaci otpadaju ford kaovi, atosi, sparkovi i slicno...ja imam neke svoje tripove, neko mi kaze skroz drugacije, onda dodje neko treci i kaze nesto deseto, tako da, ajde jos ovde da vidim sta ce da se desi:)

elem, seat grdoba sa finom opremom (klima, centralno, podizaci...) dodje negde ispod 12 iljada 1.2 verzija

fabija je nesto skuplja, ali je nemac

tu su negde hjundai aksent i kia rio, sto mu dodje isto sranje kolko sam ja shvatio

astra klasik mu dodje 11.5 sa sve 1.4 motorom, to mi trenutno deluje najprimamljivije, jeste stariji model, ali brate. sad mi je krle upravo skrenuo paznju na to, fala:)

dajte jos neki predlog ako imate ili mi prodiskutujte ovo sto sam napisao, pa da konacno odlucim. auto je za grad, ne treba da bude mnogo mali, ali ne i poveliki, ne treba mi neko kurcenje po semaforu, ali treba da moze da povuce normalno, posto ce se cesto voziti vise osoba itd...

fala:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa, pazi, mozes ti da se zezas na temu nemaca, ali ako nista, pristupacnost svega zivoga je neuporedivo veca nego za istocnjacke recimo.

pazi, ne pitam se ja, da se ja pitam, ja bi uzo sledece:

-pezo 206 polovan i za ostale pare ga ufensio i skuco se u drvo, bilo bi kratko ali slatko

-20-godisnju reli bembaru ili forda i skuco se u drvo.

:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ta mazda mi je mnogo mala nesto kolko sam skontao...

fetso, ne bih 206 da uzimam, to sto bih ga ja uzeo, to su moji neki nerealni fetisi posto kamdr na taj dizajn jos od kada se pojavio, ali ovo su sve bolji automobili od 206 u sustini.

sta mislite o ovoj astri, 1.4 za male pare?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav 206, jel si ti normalan? :) Pored tog dizajna, koji jeste dobar, 206 nema da ponudi apsolutno nista dobro.

Mazda 2 je odlicna za te pare, i dobila silne neke nagrade i sve, a koliko se secam, nije najmanja klasa vec ona jedna "stepenica" posle te, pa je mozda upravo ono sto bi zeleo.

A i ta astra valjda valja necemu, mada opet, ja bih pre isao na Accenta koga si vec pomenuo, garancija i sve, nego na Opel. A i sad kad sam ovo skapirao, kapiram da ti necemo bas nesto puno pomoci kad ovako samo nabacujemo raznorazne modele :)

Link to comment
Share on other sites

pa ne, cisto da vidim javno mnjenje, pa cu na kraju ja sam da kupim nesto valjda:) ionako je to manje vise isto sve...

nije najmanja klasa, ali je mali auto, pogledaj fotke kolki je prednji deo i sediste za vozaca, nazad moze beba eventualno:)

a sto se tice astre, dobijes 1.4 za iste pare za koje dobijes aksenta, i jos mozes da je farbas u crno metalik i opet je jeftiniji:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo tu Astru 1.4 za 11800. Jebga, bilo je tu dilema koliko hoćeš, prvo sam hteo Zastavu 10 (qq), pa sam onda skontao da je to isto sranje ko yugo, jedino što je tiši, pa zatim sam gledao Rumuna (da, sa velikim R, pošto je Dacia za te novce stvarno nudila puno),pa čak i Roomstera, koji je ipak bio oko 14 pa na gore (verzija sa 1,4 l motorom), međutim, kad je skinuta carina za astru classic, nisam se nešto puno razmišljao. Imam je od polovine septembra, prešao oko 8,5k km bez ijednog problema. Jedino što bi se u ovom trenutku ipak odlučio za 1,6, čisto zbog leta i klime, koja ipak pomalo guši motor na nižim obrtajima (potreban je malo veći gas kada krećeš, nedostatak obrtnog momenta). Što se grdobe tiče, mislim da je u pitanju trocilindraš od 1,2 l, i tu se završava sva priča. Jednostavno ne bih vozio auto koji vuče kao jugo. Nadam se da će ti moji utisci pomoći.

Aj pa javi šta si odlučio.

EDIT.: Eventualno bih se raspitao dal' Hyundai ili Kia pripremaju neku akciju, pa bi ganjao i30 ili c'eed-a.

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

metalik crna ftw, jeste, i ja nesto mislim da je astra najbolja zbog 1.4 motora, ovi ostali su svi 1.2 osim fabije (ako se ne varam ona je 1.3).

1.6 je skuplji, sad cu da vidim da li cu da zongliram za 1.6 ili da uzmem 1.4 manje-vise komotno.

santo kolko trosi to otprilike?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

uzmi veliki kanister od 25L, ugradi mu tockove od rolshua i straga motoric od onih malih motornih aviona,

sa fensi volano sve zajedno izadje oko 350e (kad napunis 25L benzina u kanister) i za ostalih 11650eur

kupi kesu koke, viski i pravac najskuplji bordel. Ujutru ces mozda osetiti blagu glavobolju ali

sledecih 10 godina jahaces na ogromnom talasu svoje srece!

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

mojoj sestri je cale uzeo tu astru pre 2 godine, 1,4 klima i sve ostalo... jedino sto je malo smesna bez alu felni, i da pod obavezno crnu :) vozili smo se kojekuda i ako ne divljas, do mora (cg) se odvozash komotno ne osetish put sa klimom naravno... e sad ne znam da li ima razlike u ovim sada modelima i onim od pre dve godine (tj ne znam da li im je isto mesto proizvodnje i koliko to uopste utice na perfomanse)... ako je za porodicu ne vidim da ima nesto bolje u toj cenovnoj kategoriji jer oni prcmoljci ala mazda 2 ili 206, otpadaju definitivno ako nista drugo zbog prostora... tako ja bar gledam...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ma kontam da je dovoljno 1.4, necu da se kurcim uz brdo [:D], a i za celu famigliu je, nije za mene, tj nisam ja egzekjutiv lice, a 1.6 je mozda malo skuplji, ali dovoljno da je vec stani-pani...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sorry, sinoć zaspah dok sam uspavljivao klinca :) , što se u principu redovno dešava tj, on uspava mene. Ovako, potrošnja grad Beograd : 8-9 l (to je sa sve našim čuvenim gužvama stop&go, bliže 8 nego 9 dok sam leti izmerio okruglo 8), otvoreni put tipa BG - Obrenovac oko 6 - 6,5 (pri brzinama od 80-100 u 5-oj), autoput BG-ZG oko 7 do 7,5 (prosek 140-150 km/h).

Šta da vam kažem, kad sam uzimao auto nisam imao baš puno opcija, prodaja tek što je krenula, i imali su onu opremu kao u reklamama. Za sce customizacije se čekalo dodatnih mesec i po do dva, a meni se baš fućka za alu felne (auto možda ide brže sa njima? Manje troši?). Sve u svemu, prezadovoljan.

Edit: Crna metalik lepo izgleda, ali u principu nekih 5-6 sati nakon što izađeš iz perionice. Nakon toga izgleda kao obična crna, dok posle 2-3 dana izgleda kao siva. :D Prlja se ko nenormalan.

@hpo

1,4 twinport uopšte nije slab motor, jedino što se veselo vrti i vuče tek iznad 3,5-4,0 o/min. Mislim da izvući 90 ks iz 136x ccm nije loše :)

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

A koliko u BG-u koshta Rio - ima ga prijatelj i veoma je zadovoljan: nema nikakvih problema evo vec 2-3 godine, samo redovno odrzavanje i to je to. Mazda 2 je isto zakon.

P.S. ovo 2-3 godine mozda izgleda smeshno, ali u uslovima ruske zime je to zaista za pohvalu :)

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...