Jump to content

Besplatne akcije


Recommended Posts

kolko se ja setjam neke priche kroz maglu, shvedjani su isto imali tako neku akciju pre xy godina. stim shto su oni nashli naftna polja u svjim teritorijalnim vodama valjda. bio je referendum neki gde su pitali gradjane jel hotje da dobiju kesh od te nafte, ili da se to ulozhi u socijalni program ovo ono. gradjani izabrali da se ulozhi naravno :]

kod nas je frka shto nismo shvedjani, pa kad bi kojim chudom izabrali da se ulozhi, te iste pare od uloga bi pokrao prvi koji bi doshao u kontakt sa istima. :[

Link to comment
Share on other sites

Pazite ovako, ovo nece dobiti odjednom, nego do 2010 cete/cemo dobijati u vise sitnih iznosa (akcija), 100 evra, 10 evra, pa 10 evra, 100 evra...

Druga stvar, svi oni koji su vec dobijali akcije od drzave u proslim talasima (progres, tehnogas...) nece sada dobiti.

Inace, trenutna je berza u kurcu da me izvinete :) tj. zbog politickih situacija cene akcija su drasticno pale i sada je pravo vreme za pametne ljude sa zivcima da investiraju, do marta sledece godine cene akcija najverovatnije nece ici na gore, nego ce padati (elem kada se odluci o statusu kosova mnogo toga ce se jos promeniti). Ovo su sve spekulacije jer naravno niko ne zna sta ce se desavati kako u zemlji tako i u svetu.

Inace, treba biti strpljiv i pametan i u pravo vreme prodati ove akcije koje cemo dobijati postepeno ;)

Link to comment
Share on other sites

al lepo priznaj da si se zaleteo sa tim "po mojoj rachunici" .. cela zemlja puna experata!

nisam ekspert, nego su nam rekli da cemo dobiti 15% od svih preduzeca. ako uzmes da je mobtel prodat za 1.6 milijardi, mozes da napravis neku paralelu i, imajuci u vidu cene prodaje drugih vecih preduzeca, grubo predvidis za koliko para ce biti prodate ostale firme. saberes, uzmes 15% i podelis sa 4 miliona i eto. to je naravno racunica ako bude tako isla podela.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ma kao prebaci ce nas u neki registar, i onda odesh proverish da li si upisan, ako jesi sve cool, ako nisi, vidish zashto nisi i to je to.

ok, gde da nadjem ovaj registar, tj. na kom serveru? :D

nisam ekspert, nego su nam rekli da cemo dobiti 15% od svih preduzeca. ako uzmes da je mobtel prodat za 1.6 milijardi, mozes da napravis neku paralelu i, imajuci u vidu cene prodaje drugih vecih preduzeca, grubo predvidis za koliko para ce biti prodate ostale firme. saberes, uzmes 15% i podelis sa 4 miliona i eto. to je naravno racunica ako bude tako isla podela.

u startu imash brda ljudi koji ce prodavati budzashto svoje akcije jer im hitno treba kesh. a jat cenim da ce se prodati za sitne pare jer je to jedna velika rupa za bacanje novca. za sve ove godine postojanja kupili su ne vishe od chetiri turboprop aviona, i da erbasu duguju preko 200 miliona dolara za avione koje nikad nisu dobili.

edit: preko pola milijade dolara je dug prema erbasu, ne 200 miliona.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

Inace, trenutna je berza u kurcu da me izvinete :) tj. zbog politickih situacija cene akcija su drasticno pale i sada je pravo vreme za pametne ljude sa zivcima da investiraju, do marta sledece godine cene akcija najverovatnije nece ici na gore, nego ce padati (elem kada se odluci o statusu kosova mnogo toga ce se jos promeniti). Ovo su sve spekulacije jer naravno niko ne zna sta ce se desavati kako u zemlji tako i u svetu.

Inace, treba biti strpljiv i pametan i u pravo vreme prodati ove akcije koje cemo dobijati postepeno ;)

trenutna berza svira kurcu jel je trgovanje na istoj minimalno tj. cela pricha je na nivou pochetka (13veka). inache sve berze belezhe pad nije to samo kod nas zbog politichke situacije nego zbog sjebanog (ogromnog) trzhishta hipotekarnih kredita izmedju ostalog ..

nisam ekspert, nego su nam rekli da cemo dobiti 15% od svih preduzeca. ako uzmes da je mobtel prodat za 1.6 milijardi, mozes da napravis neku paralelu i, imajuci u vidu cene prodaje drugih vecih preduzeca, grubo predvidis za koliko para ce biti prodate ostale firme. saberes, uzmes 15% i podelis sa 4 miliona i eto. to je naravno racunica ako bude tako isla podela.

da su rekli tachno shta i kako tje da bude ne bi mi prichali ovde o tome kolike su to pare, kada i sl. jednostavno posle 5x vesti koje sam chuo na ovu temu, chuo sam drugu prichu i onda mi je bilo jasno da ni oni sami ne znaju kako tje to da izvedu. kapiram da se josh nisu dogovorili koliko i ko tje da omasti brke pa nas drzhe na ledu!

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Mudo matori, delimicno si u pravu, globalno usa najvise trpi zbog njihovih problema oko hipotekarnog trzista, evropa jos nije usla u tesku fazu koja najverovatnije sledi kao posledica krize u usa..

No, sto se tice nase berze ona je u padu ali ne toliko da moze da se kaze da je trgovanje minimalno, vec je i obim prometa veci nego u odnosu npr. na ovo isto vreme prosle godine. Dnevni obim se smanjio na 3.6mil evra i ide gore dole ovih dana, sto uopste nije mala cifra, jer je u peak-u ove godine dostigla 4.6+ milki.

Link to comment
Share on other sites

Pa po Zakonu o privatizaciji, podela akcija javnih i drustvenih preduzeca morala bi da pocne makar 2010te. Sad su ovo malo zbrzali, sto se tice ovih vecih preduzeca, verovatno zbog precednickih izbora.

ja pretpostavljam da ce biti fora na pocetku: gomile koje nemaju para da sastave kraj skrajem ali i ljudi koji nemaju poverenja u akcije, navalice da prodaju za ikakvu kintu, pogotovo sto ce ovi na berzi to i pretpostaviti, te ce cena biti smesno mala u odnosu na ovo sto kazu (1000 evra). Da ne govorim sto nam je berza vec mesecima "u crvenom". Miskovic i kompanija ce da uzmu sto vise mogu, il javno ili preko nekih kompanija kompanije od kompanije itd. Mozda za god ili vise ovih 1000 evra ce toliko i biti, ali ko zna.

Anyway, kad pocne podela akcija, oni koji imaju kintu ce diktirati cenu, i to oni najveci kupci. E sad, stvarno, oni koji imaju nesto u steku, mislim na forumashe :), mozda bi valjalo uloziti nesto u to, umesto u novi komp, strpiti se god dana, i uzeti kintu na razlici ..i novi komp ofc :P

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Bice ko da gledamo opstanak

Krdo gnu antilopa se priblizava pojilu gde cekaju lavovi...

Problem je sto ce nasi jadni sugradjani pohitati na berzu gde ce prodati akcije budzasto zbog velike instant ponude a tamo ce ih sacekati domace barakude i cene tih akcija koje bi realno trebalo da vrede 800-1500E ce biti u rangu 100-350E

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

бесплатне акције су до јаја за народ, али нису добре за привреду и државу на кратак рок, док је ситуација нешто боља на дуги рок. укратко. све то може много боље. и за народ и за државу. само или неког мрзи да размишља или се ису договорили око кајмака, што рече Мудо.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

devojcicina keva radi u eps-u... sto koliko sam razumeo znaci vise akcija za nju... zanima me situacija sa njenim cerkama koje primaju caletovu penziju (a i on je do smrti radio u eps-u... znam da je irelevantno za pricu, ali covek je umro na sluzbenom putu :( )

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

бесплатне акције су до јаја за народ, али нису добре за привреду и државу на кратак рок, док је ситуација нешто боља на дуги рок. укратко. све то може много боље. и за народ и за државу. само или неког мрзи да размишља или се ису договорили око кајмака, што рече Мудо.

Besplatne akcije su loše za sve! Jedino što može da izađe iz toga je inflacija. Ovakvim načinom se gubi prvi i ujedno i najveći stepen multiplikatora ali se dobijaju politički poeni nažalost.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...