Jump to content

odjednom trudnoca


Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Baš to. Nekoliko članova moje šire familije se poženilo i dobilo decu, i kad su pregrmeli prvi kratak period kad se budiš sto puta noću i dok je dete jako osetljivo, potpuno su se vratili na stari "kolosek". I oni i žene njihove. Rade sve što su i pre radili, osim što sada vucaraju decu sa sobom.

Mislim da je to o "uništavanju života" izgovor likova koji su se prosto smorili i na bilo kakvu aktivnost imaju odgovor "nemam vremena/sredstava zbog deteta", a u stvari ih mrzi da dignu dupe ispred televizora. Doduše ovo ne važi za nekog ko ima ispod 20 godina i nije ni sa školom svršio, al ako si stariji, jebiga, to su samo loši izgovori. Još ako imaš roditelje taze penzionere, eto ko će da se bakće prepovijanjem, bejbisitovanjem i sličnim stvarima. Ionako nemaju druga posla.

A realno, deca su pre 40-50 i više godina odgajana uz daleko veću nebrigu (šta, neko je u seljačkim porodicama sa 4-5 dece vodio računa o dečijim željama, osećanjima i potrebama i "ne sme ništa da mu fali"?) pa su izrasla u ljude.

dete nije kraj zivota. Dete je kraj kakvog si do tada vodio i pocetak jednog koji se mnogo razlikuje od zivota kada je dobrobit "tvoje guzice" bila najvaznija. Hocesh da mi kazesh da oni, ti tvoji prijatelji, ili bilo ko u slichnoj poziciji, i dalje izlaze do 3 ujutro, napijaju, troshe pare prvenstveno na sebe kupujuci igrackice za kola, novi hardver...itd, ma bilo koja iracionalna igrackica u zivotu..Ne, siguran sam da iako se to tebi ne chini da im je dobrobit deteta imperativ.Ako to nije onda i nisu neki roditelji.

Dete jeste nesto najverovatnije (kazem najverovatnije jer samo to pretpostavljam posto nisam josh jedno stvorio) najlepshe sto se coveku moze desiti, ali dete nije za svakoga, ili barem za svaki trenutak u zivotu jer to nije igracka koju mozesh da stavish u fioku kada se smorish.... Lichno voleo bih da imam barem troje dece, i siguran sam da bih bio dobar roditelj ali ne u ovom trenutku. Ne zato sto nemam stan, stalan posao, kola ili nesto drugo slichno, nego zato sto se nisam dovoljno iziveo. U stvari, tek sam poceo da se izivljavam.

a ti manda, ako ti se devojka ne odluchi na abortus, ni ne razmisljaj o shot-gun vencanju. To ne bi bilo pametno ni za tebe ni za nju, a ponajmanje za dete koje bi moralo da odrasta u drustvu neurotichnih roditelja koje ne spaja bash neka velika ljubav nego samo jedna noc bez kurtona.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Hocesh da mi kazesh da oni, ti tvoji prijatelji, ili bilo ko u slichnoj poziciji, i dalje izlaze do 3 ujutro, napijaju, troshe pare prvenstveno na sebe kupujuci igrackice za kola, novi hardver...itd, ma bilo koja iracionalna igrackica u zivotu..Ne, siguran sam da iako se to tebi ne chini da im je dobrobit deteta imperativ.Ako to nije onda i nisu neki roditelji.

Zapravo dosta rade to i super su roditelji :). Ovo oko "da se izivis". mogu ti reci da se covek nikad ne "izivi" - jeb'ga.Ne ides vise na rejv, al dobijes nove bubice :)

E sad, ima dosta ljudi koji posle zavrsene skole ne zele da ulazu nit u karijeru nit u obrazovanje, takav je dobar deo srbije, njima je svejedno kad ce biti roditelji.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

znam ljude koji su u braq i sa decom zavrshila faxove.. tako da ni to nije izgovor.. podrshka roditelja je tu najglavnija.. dete je zaista najvetja sretja.. al koliko i sretja toliko i nesretja..

def po shkolama treba josh edukacije o sexu.. akcenat na kontracepciji zhena..

Ajde razradi temu kako su to deca nesreca. Mislim za nekog od 5 godina ne znamo oce'l bit novi legija ili krca-lepak.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

to da si se oprostio od obrazovanja, nije istina. znam par parova koji su tako "uchili zajedno", dobili bekca i opet zavrsili faks. istina je da je teze, ali nije nemoguce. malo pomazu roditelji (keshom, i logistichki) i oke

moji matori su npr. dali specijalisticke (koje su 3 godine, mind) a vec su imali debelog i mene

nacin zivota kakav poznajes do tad je gotov (ako zelis da preuzmes odgovornost, naravno), ali sve se moze postici

slažem se ja da je moguće, ali na tih par parova dolazi jedno 100 koji su otišli u kurac sa rođenjem deteta. statistika je neumoljiva. :)

Link to comment
Share on other sites

U mojoj trenutnoj situaciji, pitanje nije da li hocu dete vec da li hocu zenu. Ako je u pitanju veza onda bi pristao na vencanje a ako je u pitanju "na brzaka/alko stanje" onda bi definitivno trazio dete da bude kod mene a nju bi uzeo na "trail" period u vanbracnoj zajednici pa ako ide vencavam a ako ne ide, nek trazi srecu na drugu stranu a meni dete nek ostavi.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

e kad smo vec kod toga, kako je uopste nastala rech kurton? ajd kondom prezervativ ali kurton? ne da rogobatno zvuchi nego katastrofa... mora da ga tako zovu i u africi pa ga niko ne koristi :P

mislim da sam chuo da je neki hrvat u svom novom rechniku napisao da se kondom zove udnakuljica, pa ti vidi!

Link to comment
Share on other sites

Chinjenica je da se zivot skroz menja kada se rodi dete, ali da li ce se promeniti na bolje ili loshije zavisi od roditelja i podrshke koje oni dobijaju od svojih roditelja i prijatelja. Kod mene je sluchaj najgori moguci - niti imam pomoc od svojih (zato shto sam daleko) niti ovde zena ima normalnu familiju. Stranac sam ovde i jedini sam koji radi u porodici a prijatelja isto nemam u Rusiji. I opet se osecam super kada dodjem kuci s posla i cheka me mali ja sa osmehom od uveta do uveta [:D]

Ne znam kako vi, ali ja bih voleo da sam imao klinca u 20-oj i da mu je sada 11 godina. Zashto? Pa zato shto gledam ljude koji imaju vec odraslu decu u 35 i vidim koliko su oni blizi sa svojom decom od onih koji imaju 45 kada im dete ima 15-16 godina...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam o čemu vi, ljudi, pričate. ako se oženiš i postaneš roditelj sa 20, automatski si se oprostio od obrazovanja i bilo kakvog ok posla jer moraš da nađeš bilo šta da bi imao keša za pelene. dvadesete su period kada najviše ulažeš u svoju budućnost, i ako ti ih pojedu žena i beba, nema priče o nekakvom hepi endu.

@g: kurton ti je rogobatna reč? au... šta je sledeće, "maženje" umesto "jebanje", baby talk, šta?!

mjok, nego jednostavno meni para ushi.... nisam ja nikakav puritanac ali sigurno nercu reci devojci jesi li za jedno jebanje u chmar sa kurtonom... a i interesuje me kako su dosli do samog izraza, mislio sam da postoji neka urbana pricha or something...

jednostavno nije tachno da se sve zavrsi kada dobijesh dete, ako je situacija takva treba joj se prilagoditi i primiti svu mogucu pomoc, xyz je njih zavrshilo fax sa klincima... nego je to kod nas preuvelichano jer u srbiji fax u proseku traje 15 godina na maminoj 'rani... a i to je fazon tipa "sta zna dete sta je 100 kg" jer kad si klinac ni ne znash u stvari koliko energije imash i koliku si obavezu preuzeo, to bi mozda skapirao tek kasnije recimo sa 26-7....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...