Jump to content

The Witcher.


G!!!

Recommended Posts

The_Witcher_EU_box.jpg

The Witcher is a computer role-playing game in development for the PC by CD Projekt RED STUDIO. Based on the book series of the same name by Polish author Andrzej Sapkowski, the game uses BioWare's proprietary Aurora Engine and is currently scheduled for release in October 2007.

The Witcher follows the story of Geralt, a man who becomes a "witcher" — a travelling monster hunter for hire gifted with unnatural powers. Taking place in a medieval world, the game implements detailed visuals. The natural light during various phases of the day is realistically altered, and the day and night transitions serve to enrich the game's ambience. The weather can dynamically change from a light drizzle to a dark, stormy downpour accompanied by thunder and lightning.

There are two ways of playing The Witcher. You can play The Witcher from a top-down perspective, in which case you use the mouse to control everything. However, you can also play The Witcher this way and use the keyboard and mouse for controls.

The combat system in The Witcher represents a departure from most RPGs. First, you have to choose one of three different fighting styles. The quick fighting style lets you make fast jabs that don't deliver a lot of damage. Then there's the heavy fighting style, which is a slower style that lets you make powerful attacks; imagine a swordsman raising his sword over his head to deliver a crushing blow. Finally, there's the group fighting style, which features a lot of sweeping attacks that are best used if you're surrounded by foes.

An innovative, time delayed decision-consequence system means that the repercussions of players decisions will make themselves apparent up to 10 -15 hours later in the game. This will presumably prompt players to put more critical thinking into making each decision, and circumvent a save-reload approach to decision making.

The nature of the options faced by players rarely falls into the typical good-bad dichotomy. Players will often find themselves choosing from the lesser of two evils, a situation more reflective of real life morality

gold, i u srbiji

ko ima dobru rapid prodavnicu nek baci pm

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bah, opet dupli DVD. Pojavio se pre jedno 6-7 sati, jos je sporo ali racunam da ce neka veca prica da padne za vikend a najranije za sutra. Posle teskih razocarenja a i nedostatka kvalitetnih naslova koji ne spadaju u FPS kategoriju ovo u svakom slucaju spada pod dobru vest.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pa najvise mi smeta sto je borba vise nego retardirana: pritisnes na neprijatelja, on sam izvodi napad, u odredjenom trenutku pritisnes jos jednom za combo, pa opet za combo itd

Sto se tice okruzenja, ok je skroz, dakle skroz zavise stvari od vremena kad se radi, i moze poprilicno da uvuce sa atmosferom u sebe igraca.

Skill tree je isto ok, ima dosta razlicitih nacina kako da se raspodele skillovi, prema nacinu borbe koje igrac voli. A najvise mi lici kao da budzis nekog dzedaja, sobzirom na witcher moci.

U svakom slucaju, igram je :)

ps. igra ce verovatno biti odvratna onima koji su navikli na: nadji npca sa zutim znakom iznad glave, idi tamo pobi 10 za 5 dropova, vrati se do npca sa turim znakom ;)

skroz gotivna igra :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ako je verovati pricama, odluke koje donosis u Act I uticu tek kasnije na dalji tok igre, Act III ili Act IV. Sto em daje replay vredost em nesto za razmisljati.

Kao "E secas se kad si ubio onog ghoula ? E taj ghoul je trebao da posluzi kao izvor leka za ovu kugu, jebiga" ili tako nesto. Tek sam krenuo, glavni cilj mi je da obalim kelnericu ako je moguce :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

a jebote smejao sam se na benchu nekom ko se zali da na duga ucitavanja, ali sto je mnogo mnogo je... 1/3 vremena provedenih u igri ode na njih

slobode istrazivanja nema, neke tajne stashove nisam otkrio... borba sve zanimljivija i mislim da je odlichno odradjena iako u samom pocetku ne mozesh da ne budesh sumnjicav oko nje.... opetimas milion svecki ya branje...Jurnal je skoro pa idealan sto se tiche featura i sta sve u sebi ima.... trackin quest zna da bude koristan...ocekivao sam malo vise NPCeva... mada taman kad pomislish da si se mozda smorio iskochi neki momenat igre koji je fantastichan... neu da kvarim utisak mnogih koji tek treba da pocnu da je igraju....

e da iznenadjen sam kvalitetom voice overa s obzirom da su poljaci radili igru

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad sam igrao jedno pola sata, i prvi utisci su mi krajnje pozitivni :) na početku, ne sećam se da sam video kvalitetnije odrađeni intro već dugo vremena :) dalje, sa vizuelne strane sve je na visokom nivou - obično kad dođe neka istočnoevropska igra, sve smrdi na amaterizam ma koliko se trudili. Ovde je totalno suprotno - dizajn, boje, art, sve je super. Kombat sistem je sasvim ok, igram mouse-controlled visoku izometriju i nemam problema. Da ne pričam šta su uspeli da naprave od matore Aurore, pa ovo nema veze sa prvim shotovima koje sam video pre tri godine u Hackeru. Doduše od role-playa slabo šta ima, makar na početku, al videćemo kako ide radnja fabule.

Link to comment
Share on other sites

Power, sex. Sex, power. They both come to one thing, fucking others [:D]

XP 32 bit - http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1773

XP 64 bit - http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1774

Vista 32 Bit - http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1772

Vista 64 bit - http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1771

reshavaju par stvari u igri i poboljshavaju perfomanse neki kazu i do 20%

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Osecam da sam propustio da opalim neku devu, kopka me da krenem iz pocetka. Ali koliko ima kombinacija, tek sam ActII. Svidja mi se i sto ima sekvenci posle nekih digadjaja gde Witcher u sebi prodiskutuje neku svoju proslu radnju i sta bi se desilo da je uradio nesto drugo u tom trenutku.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...