Jump to content

The Witcher.


G!!!

Recommended Posts

Sutradan, između 7 i 8 se pojavljuje, provereno. Meni se dešavalo da se šetkam oko mlina i čekam da se pojavim, i onda se malo udaljim (na most recimo) i kada se vratim, ona se generiše tamo. Možda neće ako baš stojiš i čekaš na tom mestu, prošetaj malo pa se vrati nekoliko puta, sigurno će se pojaviti.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

To unlock the original, uncut version of the English-language dialogues in The Witcher (which were butchered by Atari in the released version). Here's a step-by-step instruction how to do it:

1. Open Windows's Registry Editor (Start->Run->type "regedit"). Navigate towards 'HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARECD Projekt RedThe Witcher' . Double-click the 'Language' tab. Enter '1' in 'Value Data' without the commas. Close the Editor (it saves the changes automatically).

2. Go to your Witcher's Data folder inside the directory where you installed the game.

3. Rename 'lang_3.key' to 'lang_1.key'.

4. Rename 'dialog_3.tlk' to 'dialog_1.tlk'.

5. DO NOT rename anything else. The game will still look inside voices_3_00.bif to get the dialogue wave files, for example.

It seems that while the uncut dialogues are restored this way, there is also a side effect - some parts of the journal are in Polish instead of English.

There has also been an official response by Michal Kicinski, one of the founders and joint CEO of CD Projekt, regarding restoring the cut dialogues:

We know, we know. We noted it when first comments appeared. Yet, it is huge task and in comparison to other stuff, priority is not that high. But, we WON'T forget about it. Some day you'll see

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

samo da odrade neki fan patch koji ce da ispegla neravnine nastale ovim fixom, i witchere eto me opet :)

inace, razlog zasto je witcher toliko bolji od konkurencije:

Regarding money/budget stuff. Game so far cost us 8+ mln usd. And it wasn't a bank loan or whatever. Just money we earn on games distribution (we are not so small company: offices in 3 countries, 200+ people, 40+ mln usd yearly turnover).

Actually, this was risky, but also good and very independent way:) Our money, our vision, our game:)

That is why we could make whatever we liked, and that's why the game is so different from the standard big corporation fare (targeted to anybody between 10-99 years old and always 110% political correct etc).

lik objasnjava :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Još da izbace krek i super, tačno mi se ne stavlja ponovo DTPro.

zasto je komplikovano instaliras ga jednom i posle samo chekiras u msconfigu kad ti zatreba

anyway nisam stigao da probgam jer sam bio kod drugarice na drugom danu slave;... znaci sutra eventualno... ko prvi proba nek javne utiske

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

evo ja sam malo detaljnije isprobavao

masina: 2 giga ddr2, core2duo 64xx (mada ovo i nije toliko bitno, jer raspali nwn engine podrzava samo jedan core), x1950 pro. zahtevnost je ostala apsolutno ista, sto se tice frameratea, bar na ovoj masini. isprobavao sam najzahtevnije delove igre, dakle cemetary swamp, old vizima (u ratnom stanju) i trade quarter, i fps je maltene isti. old vizina je i dalje strahovito zahtevna. ovo je i u redu, posto nije ni bilo meta patcha. dakle loading times. pocetni loading times su malo kraci, verovatno 30% na ovoj masini, ali loading times kad se vracate u mesta koja ste vec ranije posetili tokom sesije su neverovatno skresani. kad ih vec jednom posetite, putovanje izmedju old manor, cemetary swamp, i old vizima traje manje od 5 (PET) sekundi! ako udjete u enterijer negde u old vizima izbrisace se delimicno iz memorije cemetary swamp (trebace mu desetak sekundi da se ucita), ali ce bar ostati old vizima, i izlazak iz enterijera u eksterijer je samo 5 sekundi :) slicno i u trade quarteru, mozda par sekundi duze :)

dakle, glavni zadatak patcha, veliko skracenje loading times tokom igranja, je definitivno postignut.

za druge probleme i bagove ne mogu da govorim, posto mi se ni ranije nisu desavali, kao ni za memory leak, posto mi se i pre patcha desio mozda dva puta tokom nekih 40 sati igre.

i da, fanmade dialog fix za originalni english script i dalje radi.

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

trazim armor. sidjem dole u old mine i nekako uspem da aktiviram onaj kamen, ali kad hocu da se vratim, nece da funkcionira

aerd igni aerd ne funkcionise

sta treba!?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Izašao fixed exe za ruski 1.2. Aj nek neko proba dal šljaka sa engleskom verzijom, čitao sam negde da su ruski 1.1 i 1.1a radili i sa ostalim.

Izgleda da radi: http://fileforums.com/showthread.php?t=831...ghlight=witcher (post broj 6)

edit: na nforceu nađoh da ruski EXE ne radi na procesorima bez SSE2 instrukcija (tj. Athlon XP ili stariji), dok bi na svim ostalim (Pentium 4/D, Core/Core 2, Athlon64/Sempron64) trebalo da radi.

edit2: probano kod mene, radi potpuno normalno. Zbogom Daemon Toolse Pro, na k. te nabijem.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odlicno sto sam primetio da je izasao patch taman kada se ponovim sa 8800gt za dan dva da obrnem opet stalkera i witchera u punoj slavi :D

znachi brate nemoj da se uvredish nije tebi upuceno lichno ali da se nadovezem na 8800 gt kroz shalu [:D] ...ljudi jel to neko deli te grafichke karte>?< chitam po forumu i svako drugo lice kaze : " E super uzeo sam 8800 gt taman sad da isprobam" gde ima i ako je to tako jeftino ocu i ja bre!!! [:D][:0]

92% od tih famoznih 6.5 gb-a da se skine i da se probaaaa!!!

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Ma buržuji + graphic whores koje se lože na grafiku!

Istina, grafika u Witcheru je super, greota ne igrati na full.

sad se osecam kao ono dete iz crtanog filma shto je lizalo sladoled kroz izlog i taman kad sam otishao izashao chika napolje i pitao gde su deca jel video neko onu decu...

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

znachi brate nemoj da se uvredish nije tebi upuceno lichno ali da se nadovezem na 8800 gt kroz shalu [:D] ...ljudi jel to neko deli te grafichke karte>?< chitam po forumu i svako drugo lice kaze : " E super uzeo sam 8800 gt taman sad da isprobam" gde ima i ako je to tako jeftino ocu i ja bre!!! [:D][:0]

92% od tih famoznih 6.5 gb-a da se skine i da se probaaaa!!!

Ne dele se nigde dzabe ali ipak je cinjenica da nikada do sada nismo mogli da kupimo karticu koja realno pripada visoj klasi po takvoj ceni od 200e.A meni je ionako doslo vreme za zamenu starog 7600gt pa sto ne iskoristiti ovu priliku [8D]

Link to comment
Share on other sites

E ljudi a pitanje jedno ...

ja imam retardirano /nezanimljivu konfiguraciju..tj atlon 2000+ i 1gb rama i geforce 7600gs...pa se pitam da li uopste da pokusavam da instaliram ovog "veshtichara" ili ne?

Aj pomozite... plz

PS gothic 3 je nekako radila po 3 minuta je trajao loading...pa kapiram da ce i ovo ...a sta vi mislite?

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...