Jump to content

The Witcher.


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vrlo verovatno se radi o onoj turi koja je kod nas isporučena bez serijskih brojeva (prodavali su je po full ceni jer nisu znali šta je, pa kad su ljudi krenuli da vraćaju kopije, onda su izvalili)... što u principu nije ni bitno, serijski broj služi samo za ono "register game" i nikakve veze nema sa ostatkom funkcionalnosti, a i za te pare, zabole me :D Verovatno može da se requestuje nov key od Atarija, kome baš treba...

Link to comment
Share on other sites

ja nisam nasao knjigu nigde kod nas (poslednja zelja), morao naruciti preko amazona .. :/

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Nadje li neko tu bagatelnu ponudu za Witcher EE? Video sam tako nesto u Gamesovom katalogu ali je bila "stamparska greska" - nisu nudili za te pare.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

OK je za knjige, to znam di ima :)

Igru je Games reklamirao u svom katalogu za 800 - 900 dinara. Oko Nove beše. Ali mi se lik slatko nasmejao kada sam ga pitao za to.

Greška u katalogu, košta 3000 :D

Skroz si me zbunio sa podatkom da igra može da se nađe za 900njak dinara.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne baš, pričamo o "Witcher Enchanced Edition". To sam našao za 2999 din. U Games-u....

Edit:

Ali sada vidim da i na sajtu piše EE 800 din, a regularna 1499. Nije mi jasno? Ako budem imao vremena svrnem danas pa ću da vidim koliko i šta košta.

Edit2:

Zvao, imaju, rezervisao :D

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imao sam ja slican problem sa ee. Prva dva poglavlja su bila cvrsta kao kamen ali kako sam usao u chapter 3 imao sam kreshove tu i tamo. Primetio sam da su mozda bili povezani sa mapom, sa obzirom da mi je vise puta nestala mapa pre nego sto je kreshovala igra. Problem sa resio tako sto sam cesce snimao poziciju :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja sam koncao uzeo da igram witchera (EE), jer sam tek sad u mogucnosti da je pokrenem i imam ozbiljan problem. U prvom poglavlju, gubi mi se kljucni NPC - Reverend, jednostavno ga nema. Kada drzim Alt pokazuje mi njegovo ime kao da je ispred crkve, ali je njegova fizicka forma odstutna? On je kljucan npc i ne mogu da igram igru bez njega :(

Nasao sam negde na netu informaciju da se tu radi o sistemu protekcije od piraterije, da igra detektuje da je u pitanu piratska kopija i da zakljuca igru tako sto izbaci klucnje NPCove and therefore ne mozes dalje od prvog poglavlja da igras?

Jel ima neko neki savet,a da nije kupi original? :D

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Imam 1.4 verziju, ajd potrazicu sad na netu 1.5. Hvala Vudu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravo predjoh kraj na witchera, pa imam zelju da pustim koju rec o igri :)

Sjajna je igra, to svakako. Odusevljen sam trudom koji je ulozen pre svega u reziranju same igre i price.

Cut-scenes su uradjeni savrseno, uglovi koju su birani su brilijantni, glasvovna gluma je odlicna. Scenario je takodje savrsen, puno likova, puno obrta, licnosti u igri deluju iskreno, zivo i visedimenzionalno. Igra je dovaljno nelinerna da bi s osecao slobodnim, a opet ima tu dozu solidne lineanosti koja te vodi taman toliko da ne ubijes tempo igre previse, mada sam ja vise fan "lutao sam godinama, srecu trazio" rpga, gde imas veliku mapu i potpunu slobodu :)

Neki detalji mi se mnogo svidjaju, poput razgovora sa random npcovima, koji ti pricaju neke price i dodaju ti detalje u zverinjak ili u glossary, ili ti pak odaju neku formulu ili te caste necim. Ili kad uvatis da napijes nekog, pa se on onda izleti sa nekom informacijom. I tako jos neki sitni detalji koje sam sad vec zaboravio lol :D

Igru sam igrao sa ful detaljima, u 1920x1080 rez, pa mi je igra delovala prelepo, ali napominjem da nemam iskustva sa naslovima iz zadnjih 4 godina, ovo mi je posle FO trojke, tek druga igra koju sam igrao iz toga perioda jer nisam imao kompu da ih pokrenem :(

Sad neke stvari koje nisu toliki minusi, ali su mi ipak malo zasmetali. Pre svega, ne znam koliko je tesko napraviti neki ne toliko detaljni model coveka, ali smatram da mi je mnogo ubilo atmosferu to sto se kroz celu igru razvlace 3 do 5 modela ljudi za raznorazne npcove, maltene sem za najbitnijih par npcova, za sve ostale se recikliraju modeli.

Tako, postoji samo jedan model za babu, pa pobogu mogli su bar za Vasku da izrade zaseban model. Dalje, svaki jebeni trgovac/bogati covek izgeda identicno - debeljan u smesnim krpicama i debelim podbratkom, pa onda one cikice sa kesicama zlata oko vrata, pa onaj druid model,pa model za elfa... ti modeli se vrte kroz celu igru. Nije meni problem da npcovi sa kojima ne komuniciras izgledaju isto, ali smatram da npc sa kojim stupas u koverzaciju bi trebao malo unikatnije da izlgeda.

Dalje, sam koncept napredovanja je malo lame, jer u sustini nema nekog izbora i manje-vise i onako sve nabudzis do kraja. Ja sam igru presao ko od sale, jer sam abuseovao igni sign+macevi sa dijamantskom prasinom i popijem onaj kombo potiona za endurance(mariborska suma+ tawny owl) i swallow, i nema zime za mene.

Itema za nosenje ima premalo i najbolji su oni koje dobijes kroz pricu.

Ali sve u svemu sjajna igra i jedva cekam nastavak!

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Da,Da 2 ce da bude do jaja ! Ne znam,ja 1. put kad sam igro sam bio zabezeknut,i jedan od rijetkih RPG-ova da mu ending nije bio shit :)

E SAD ! SPOILER ALERT! (Ako vec nije bilo)

Jesi uzeo armore sa kraja igre? Znaci Elven,Human,il Neutral armor? Oni su do jaja,i quest za njih je ekstra..?

Jesi uzeo IMBA!! Mac iz Chapter 2? Koji ti se opet pojavi u Chapter 4 - Pa i tad je mozda Najbolji ?

Jesi li spasio princezu,ili si ubio strigu ( mnogo dobar reward daje)

Jese li izvukao Vincenta iz warefolfa?

Jesi nailovao lady of the lake?:P

A i da te pitam,sad stvari koje si birao kroz igricu ( zanimamo ne kako si postupio)

Sta si uradio sa..nmg sad da se sjetim imena,ali onaj Witcher sto ga sreces u Chapter 4?

Sta si uradio povodom groblja,zaradio sebi kljuc,il bribovao onog lika?

Unutar groblja jesi li spasio ljude il poklao elfove? I sta si uradio sa onim ghoulom isto na groblju?

Kako si postupio u bordi u Chapter 4(elf vs human),i u 3em ( ja mislim sad) Kad si jurio elfove ispod banke:P?

Samo neke stvari koje bih ja pitao/dodao

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

1.Jesi uzeo armore sa kraja igre? Znaci Elven,Human,il Neutral armor? Oni su do jaja,i quest za njih je ekstra..

2.Jesi uzeo IMBA!! Mac iz Chapter 2? Koji ti se opet pojavi u Chapter 4 - Pa i tad je mozda Najbolji ?

3.Jesi li spasio princezu,ili si ubio strigu ( mnogo dobar reward daje)

4.Jese li izvukao Vincenta iz warefolfa?

5.Jesi nailovao lady of the lake?

6.Sta si uradio sa..nmg sad da se sjetim imena,ali onaj Witcher sto ga sreces u Chapter 4?

7.Sta si uradio povodom groblja,zaradio sebi kljuc,il bribovao onog lika?

8.Unutar groblja jesi li spasio ljude il poklao elfove? I sta si uradio sa onim ghoulom isto na groblju?

9.Kako si postupio u bordi u Chapter 4(elf vs human),i u 3em ( ja mislim sad) Kad si jurio elfove ispod banke:P

Dodao sam ti brojeve u quoteu, da bi lakse odgovarao. Ima spoilera po malo, ako neko cita a nije igrao igru.

1.Na koje armore tacno mislis? U 5 poglavlju sam sastavio onaj Ravenov armor, a pre toga sam igrao igru sa onim armorom sto se za 5 cuke kupi kod prodavca iz ordera.

2. Uzeo sam taj mac naravno, ali sam posle igrao sa jos boljim macem koji sam kupio od blacksmitha u 4. poglavlju. U pitanju je Gwalhir

3.Ubio sam strigu.

4. Ostavio sam ga da bude vukodlak.

5.Lejdi je pala :D

6.Oprostio sam mu, i posle mi se pridruzio u odlucujucem momentu, kad sam se sukobio sa Javedom.

7. Dogovorio sam se s kapetanom.

8.Lol, nikakvi elfovi i gulovi se nisu meni pojavili na groblju, bilo je pusto, samo po koji gul.

9. U 4 poglavlju sam pustio bagru da se pobije medjusobno, ostao sam neutralan tj. U trecem sam pokusao da se dogovorim sa onim elfom, ali nije hteo pa sam ih pobio, jedino je on pobegao :D

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...