Jump to content

The Witcher.


G!!!

Recommended Posts

Oruzhje koje je prokrijumchareno u grad u chapteru 1 je specijalno dizajnirano za ubijanje neoklopljenih meta. Zar se borish za prava neduzhnih tako shto ubijash druge neduzhne ljude?

Potom me je Yaevinn izigra u mochvari tako shto te navodno poshalje u razmenu sa shvercerima oruzhja, a ustvari te poshalje na patrolu Ordera. Zatim te shalje da mu obezbedish pare od bankara, a kada ga bankar otkachi jer se ne slazhe sa njegovim metodama, on silom otme te pare. Onda ide ubijanje civila na groblju - dripci chak iz zabave zatvore nekoliko civila u kriptu da ih pojedu monsteri. Ali kap koja je prelila chashu je Murky Waters. Seljani su ispoljili prijateljske namere prema njima i nudili im besplatno hranu, a veverice su im se oduzhile tako shto su ubile nekolicinu kao upozorenje Orderu da ne prilaze, a ostale seljane uzeli kao taoce.

Geralt nije nichija kuchka.

ne kazem da nisi u pravu. al hocu da dokucim pravu istinu ovde. koliko je meni poznato, jedina zrtva specijalne strele je onaj coleman, svercer droge. sto se banke tice, ljudi su je oduzeli od dwarfova, pa taj dwarf bankar je lepo reko da su mu je uzeli na mufte. to na groblju jeste prevrsilo granice, ali to je rat, nema tu honora ko u rambu, obe strane rade gadosti, ali treba imati na umu da su ljudi ti koji su rasisti i maltretiraju sve nonhumane. u murky waters su imali dve opcije, da se predaju i budu pogubljeni (vojnici su imali pismo sa tajnim odredbama da ih pokolju, ma sta se desilo, ona riba komandant to prizna posle masakra, ili da pokusaju da zastite sopstvene zivote na jedini moguci nacin.

ne kazem da sam upravu, u ratu je tesko korektno rezonovati, ali overall mi u ovoj igri humani deluju kao zlikovci. mozda bi najrealnije bilo zauzeti neutralan stav witchera, ali to onda dovodi u pitanje karakter geralta, dal ga onda to cini sebicnom kukavicom nezrelom da donosi bitne odluke? mislim, order je stavio u isti kosh i monstere i elfove i dwarfove a to je cisti rasizam. pored svih spekulacija, cinjenica stoji da je nonhumana malo i da ih humani maltretiraju, cak im se deca igraju "kill the elf" igre.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.. treba imati na umu da su ljudi ti koji su rasisti i maltretiraju sve nonhumane. u murky waters su imali dve opcije, da se predaju i budu pogubljeni (vojnici su imali pismo sa tajnim odredbama da ih pokolju, ma sta se desilo, ona riba komandant to prizna posle masakra, ili da pokusaju da zastite sopstvene zivote na jedini moguci nacin.

ne kazem da sam upravu, u ratu je tesko korektno rezonovati, ali overall mi u ovoj igri humani deluju kao zlikovci.

slazhem se da su ljudi krivi, ali pogledaj to ovako: kada bi cigani u beogradu krenuli da bacaju koktele na drzhavne institucije i ubijaju civile, da li bi ih podrzhavao? ipak su oni shikanirani od strane svih josh od nastanka sveta.

jedina zrtva specijalne strele je onaj coleman
ne bi oni kupili sanduke pune dum-dum strela za jednog choveka

dwarf bankar je lepo reko da su mu je uzeli na mufte
tachno, ali taj bankar je takodje rekao da ne zheli da daje svoje pare. shto nije sprechilo scoi'tel da opljachka banku i iskoristi te pare za oruzhje i opremu.

Dear Yaevinn!

I will graciously overlook the tone of your letter. Your query was simple, and thus my answer will be. I believe your enterprise to be adolescent and harmful both to elves and dwarves. To use the language of financiers, I cannot extend credit towards its pursuit. To use your boys' language: I have naught and shall give not, and what is more I would not give even if I had any.

V.

mozda bi najrealnije bilo zauzeti neutralan stav witchera, ali to onda dovodi u pitanje karakter geralta, dal ga onda to cini sebicnom kukavicom nezrelom da donosi bitne odluke?
Ti pretpostavljash da kukavichluk i nezrelost mogu da dovedu Geralda u ovu situaciju. Ja, naprotiv, mislim da Gerald ne zheli da proliva krv ljudi zarad tudje koristi, i da bira manje od dva zla. Ipak se ovde ne pricha o pravu za glasanje i penzionim fondovima. Humani su rasa na usponu i oni zhele da istrebe non-humane. Non-humani izumiru i za to krive humane koji su u njihovim ochima u rangu LOTR orkova.

U krajnjoj liniji, kao shto pekarmen reche, ne postoji jasna podela na ispravan/pogreshan ili dobar/zao izbor, vec samo razlika u mishljenjima.

u tome i jeste char sveta Witchera :)

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

slazhem se da su ljudi krivi, ali pogledaj to ovako: kada bi cigani u beogradu krenuli da bacaju koktele na drzhavne institucije i ubijaju civile, da li bi ih podrzhavao? ipak su oni shikanirani od strane svih josh od nastanka sveta.

U krajnjoj liniji, kao shto pekarmen reche, ne postoji jasna podela na ispravan/pogreshan ili dobar/zao izbor, vec samo razlika u mishljenjima.

u tome i jeste char sveta Witchera :)

losa je komparacija, zato sto cigani nisu bili ovde milenijumima pre nas, i mi nismo sagradili nase gradove na rusevinama njihovih. oni su jednostavno dosli iz indije.

ne stojim ja cvrsto pri misljenju od ranije, nego sam pokusao da dokucim istinu, al to nije moguce. slazem se za ovo zadnje. najbolji rpg ikad, a cak ni nema int based dialoge [8D]

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Dagon writes that Polish game mag CD Action has an interview with CD Projekt's Michal Kicinksi confirming The Witcher 2 is in production and expected in 2010. This comes as no great surprise, so there's little reason to doubt the veracity.

eto vam ga na

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Starting on the 8th of July, you’ll be able to download the next update for The Witcher, version 1.5! Copy securities (DRM) - removed. Problems with EAX and blur - solved. 5 additional, community-made adventures - ADDED ;-) More info on our official board:

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=24449

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ono sto viceru fali nisu zajebaniji neprijatelji nego manje crafting sirovina :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Aj da malo ozivim ovo...hmm pokusavam sad posle dosta vremena da instaliram witchera, ali ovoga puta sa enhanched edition...i nema sheme... znaci dva dana se vec j... sa njim..

Jednostavno ne mogu da prodjem onaj registration activation, kako god da se zove...pokusao sam i ono sto je ovde voodu pricao, na nekoj od strana unazad, sa extract_all, ali to vise ne radi...jednostavno uopste ne reaguje na tu komandu..skinuo sam i universal extractor programcic da probam da extractujem to TWEE govno, medjutim on extractuje jedan dvd, a za drugi kaze da je corruptovan...sto mi je bilo nelogicno jer sam skidao sa originalnog sajta...pa sam onda pokusao opet da ga skinem (kao ono, mozda se nesto zeznulo u toku downloada)..medjutim i posle toga, sa novom verzijom se isto desi..opet nece exctrac_all, i opet nemoze da se extractuje (navodno opet je corrupted) jednostavno nece...Kada pokusam da skinem one crackove sa gcw, ne vredi..postoje dva scenarija...

1) posle kopiranja kreka, kada pokrenem TWEE_Upgrade, provali da nije registrovan i prijavi error i nece dalje..

2) kao krene da se instalira ali tako sto preskoci sve...to traje 15 sekundi onda mi prijavi da je kao instalirao i kao to je to...ali kad probam da igram...ostane mi crni ekran posle onog introa...(sto ce reci verovatno nije ni instalirao taj patch...posto bi to kao trebalo da traje duze, a ne 10 sekundi, zar ne?)

Dva tri puta sam i igru reinstalirao i probao ponovo..medjutim ne vredi...skinuo sam sve crackove sa gcw, i masu njih sa torrenta medjutim nijedan, ama bas nijedan ne radi...

Pa posto sam ocajan, resih da se javim ovde...ima li neko da je to instalirao u poslednje vreme, i da mu radi??? Izgleda da taj TWEE fajl kada se skine od njih jednostavno provali sve te krekove, i ne mozes nista...

Svaka pomoc dobrodosla..

Unapred zahvalan!

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Info za ljubitelje Witcher serijala - IPS izbacio novo poglavlje Witcher sage, Mač Sudbine. Zanimljivo je to što se još uvek nije pojavilo izdanje na engleskom :)

699 kinti u knjižari Akademija na Platou.

edit: videh i u Mamutu za istu cifru

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...