Jump to content

Big Brader


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne, nisam u pravu, i konzumenti odredjuju kvalitet... pomeshali ste neshto izgleda :]

da vam napsihem shta mi je onomad isprichao lik iz kraja, profi barmen inache koji se vratio sa nekog prvenstva sveta u barmenisanju, ili kako se vetj zove to mutjkanje koktela ( [:D] ). kazhe on meni:

"dolaze ljudi i probavaju te koktele koje im mi pravimo. svako od njih ima neki koji mu se bash svidja, ili bash ne svidja. ako napravish anketu medju svim gostima, rezultati tje pokazati da im se u globali najvishe svidja taj i taj koktel. ali shta oni znaju? nisu oni merodavni da ocenjuju kvalitet nekog koktela, mogu samo da daju svoje mishljenje, a profesionalci se bave ocenom, i oni kazhu da je neki drugi koktel bolji!"

e sad, pitate se vi, ko sam ja da dajem sud. smatrajte me profesionalcem, shta da vam kazhem :]

a ako ne zhelite da mi uvazhite mishljenje kao profi, da vam postavim hipotetichko pitanje:

shta AKO se moje mishljenje podudara sa referentnim/objektivnim mishjenjem?

Link to comment
Share on other sites

Tako da ukratko neki moj stav : za osobu od 18-27 naravno da je tracenje vremena igrati igrice pored toliko stvari koje treba uraditi-i izlaziti i juriti zene/muskarce, studirati, pocinjati posao...ma ihaj.

Ali za nas koji smo izasli iz omladinstva, prilicno je kul spucati 2-3-4 slobodna sata na wow/dotu/cs stagod umesto spavanja u krevetu sa novinama preko glave ili gledanja bezmozgastog TV programa.

ajde da imash troje dece koje morash da drzish na oku 24h pa ti je muka od zivota, ali ovako ne kapiram kada tih 2-3-4 sata mozesh teoretski da provedesh samo citajuci novine ili tv.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

e sad, pitate se vi, ko sam ja da dajem sud. smatrajte me profesionalcem, shta da vam kazhem :]

a ako ne zhelite da mi uvazhite mishljenje kao profi, da vam postavim hipotetichko pitanje:

shta AKO se moje mishljenje podudara sa referentnim/objektivnim mishjenjem?

gde da procitam to referetno misljenje pa cu onda da ti kazem

samo mi na pisi www.tamoitamo/veliikbrat/referentnomisljenje da vidim pa da odgovorim

ali ako se tvoje podudara sa referentnim onda si u pravu da je vb dno zabave sto isto i mi govorimo

a samo malo podsecanje.

oko CEGA se raspravljamo? mislim, koja je tema rasprave?

Link to comment
Share on other sites

imenjace > kvalitetan hejt nema sta skidam kapu :)

ali nije u tome poenta. poenta je u tome sto su oni za tih par meseci radili sledece:

isli na fax, jeli, srali, pisali, spavali, jebali se i igrali wow.

to bas ne otvara preterano veliki broj mogucnosti za pricu ako izuzmemo da isere govno koje lici na slobodana milosevica :)

bottom line

wow je govno

vb je govno

svi srecni svi zadovoljni...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ajde da imash troje dece koje morash da drzish na oku 24h pa ti je muka od zivota, ali ovako ne kapiram kada tih 2-3-4 sata mozesh teoretski da provedesh samo citajuci novine ili tv.

Ja ne razumem tvoju recenicu.

A i realno samtram da nije muka imati decu (dok su mala - vec kad napune 12 pocinu da seru preterano)

Mada opet kazem ja sam sve gluplji a ti si na vrhu svoje intelektualne moci, kao i vecina ljudi u srednim dvadesetim. Mozdane celije vremenom odumiru a ne regenerisu se :(

Ako si mislio da ima pametnijih stvari od citanja novina / gledanja TV-a, jebi ga naravno da ima. WOW je jedna od tih stvari, kao i cs, dota, fudbal, voznja bajsa, trucanje po forumima...ajd uzdravlje

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

a ako ne zhelite da mi uvazhite mishljenje kao profi, da vam postavim hipotetichko pitanje:

shta AKO se moje mishljenje podudara sa referentnim/objektivnim mishjenjem?

ne postoji objektivno misljenje koje ti moze biti referent... oni to pokusavaju da ti kazu... ne moze se vrednosni sud proglasiti cinjenicom...

obaveze...

veliki brat je sranje.

wow je imba.

ona je ruzna.

ti si glup.

sve su to samo vrednosni sudovi... cak je i tvrdnja: "marija serifovic je ruzna kao grob." samo subjektivno misljenje... posto se oko njega gotovo svi slazu, odnosno dele zajednicko misljenje, to neopravdano uzimamo kao aksiom...

igrajuci wow 27 sati bez prestanka gianluca sarmani je umro od posledica epi napada. e to je cinjenica. (u ovom konkretnom primeru neistinita cinjenica...)

Edited by JetSet

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

mislim da se ove sezone placa... prosle godine live je bio besplatan... tako da moze... :))

btw. ni u wow-u nije bolje... mislim moze da se igra dan i noc bez prestanka, ali samo jedanput... potvrdjeno u praksi... ;)

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem tvoju recenicu.

A i realno samtram da nije muka imati decu (dok su mala - vec kad napune 12 pocinu da seru preterano)

Mada opet kazem ja sam sve gluplji a ti si na vrhu svoje intelektualne moci, kao i vecina ljudi u srednim dvadesetim. Mozdane celije vremenom odumiru a ne regenerisu se :(

Ako si mislio da ima pametnijih stvari od citanja novina / gledanja TV-a, jebi ga naravno da ima. WOW je jedna od tih stvari, kao i cs, dota, fudbal, voznja bajsa, trucanje po forumima...ajd uzdravlje

sizhe moje poruke - da li ti je tvoj dnevni meni posle posla samo :

a) tv

b) wow....

i mani me tih pricha o starosti. nisi zhena.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

o boze ovde se i dalje raspravlja o wowu i vb-u sto jednostavno ne otvorite anketu neka narod kaze :) sta je bolje a sta losije ....................

od kada je mishljenje naroda merilo kvaliteta?

ne postoji objektivno misljenje koje ti moze biti referent... oni to pokusavaju da ti kazu... ne moze se vrednosni sud proglasiti cinjenicom...

obaveze...

veliki brat je sranje.

wow je imba.

ona je ruzna.

ti si glup.

sve su to samo vrednosni sudovi... cak je i tvrdnja: "marija serifovic je ruzna kao grob." samo subjektivno misljenje... posto se oko njega gotovo svi slazu, odnosno dele zajednicko misljenje, to neopravdano uzimamo kao aksiom...

igrajuci wow 27 sati bez prestanka gianluca sarmani je umro od posledica epi napada. e to je cinjenica. (u ovom konkretnom primeru neistinita cinjenica...)

upravo sam pre par postova napisao da mozhe. ne mozhe svako da da referentni sud, ali neko mozhe. struchnjak za tu temu, ili kako god hotjesh da ga kvalifikujesh. zato postoje sudije recimo.

pohvalno je shto ti makar razmishljash, iako ti teza ne stoji :]

Link to comment
Share on other sites

od kada je mishljenje naroda merilo kvaliteta?

upravo sam pre par postova napisao da mozhe. ne mozhe svako da da referentni sud, ali neko mozhe. struchnjak za tu temu, ili kako god hotjesh da ga kvalifikujesh. zato postoje sudije recimo.

pohvalno je shto ti makar razmishljash, iako ti teza ne stoji :]

ne postoji sudija za dobro i lose, lepo i ruzno, smesno i tuzno... svako od nas je sudija i moze da da svoj sud... neciji sud se mora postovati samo ako za to postoje tacno odredjena i definisana pravila i ako je taj neko odredjen da da sud o tome... sto postoji u sportu ili zakonodavstvu... on je skolovan za to... ne postoji nijedno pravilo sta je to "dno dna", samim tim ni skola koja ti moze dati sertifikat da odlucujes o tome... niti ce ikada postojati na opstem nivou... to bi bilo kao kada bismo pokusali da polemisemo o filmu koji je dobio oskara... ko kaze da taj film nekome treba da bude dobar??? ne samo da zadrzavam pravo da je za mene devojka od milion dolara najvece govno svih vremena, vec i postujem vase pravo da placete gledajuci ga... ili da ga proglasite za najbolje ostvarnje ikada... no to je i dalje samo vrednosni sud... i nista vise od toga... vi ga drzite u licnoj kolekciji, ja cu promeniti kanal kada ga slucajno uhvatim na tv-u... nemam ni prava ni razloga da vas pljujem zbog toga, ali nemate ni vi...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

pa niko nije ni rekao da neshto shto je ocenjeno kao dobro od strane referentnog tela, mora i tebi lichno da bude dobro. i obrnuto, ako je u pitanju loshe. kao najbolji koktel na svetu je ocenjen tamo neki koji se meni lichno ne svidja. ali on je najbolji univerzalno, dok je meni lichno najbolji neki drugi koktel. itd.

recimo u sluchaju vb, ljudima se to svidja i dobro im je. niakad ja to nisam sporio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...