Jump to content

Duplirana ADSL brzina kod Telekoma


kRiK u tAmI

Recommended Posts

Pa protivpravno je da naplacuju vise ili manje nego sto pise u cenovniku cena mora biti ista za sve, sta tebi tu nije jasno, pogledaj zakon nemam ja vremena da tebi citiram clanove, to je isto kao da udjes u prodavnicu sa ortakom njemu prodaju krem bananicu za 20 dinara a tebi za 8 dinara, to je isto to.

Prvo nije isto, jer nisu isti uslovi i usluga/ponuda se mozhe drugachije predstaviti u ovom sluchaju.

Drugo treba da se odreknesh vishe tih komunistichkih razmishljanja ... privatnik ako zheli i ako ga proizvodjach ne obavezuje mozhe prodavati svoju robu za kolko hotje kome hotje ...

Primera radi, telekom mozhe davati internet spc-u jeftinije ili chak dzabe ako zhele, sa ciljem popularisanja sebe kod novo-pravoslavnog stanovnishtva ...

Kolko ja znam nigde u zakonu to nije zabranjeno chak stavishe bi bilo apsurdno da jeste osim za neke proizvode chiju cenu drzhava odobrava zarad kupovanja socijalnog mira.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prvo nije isto, jer nisu isti uslovi i usluga/ponuda se mozhe drugachije predstaviti u ovom sluchaju.

Drugo treba da se odreknesh vishe tih komunistichkih razmishljanja ... privatnik ako zheli i ako ga proizvodjach ne obavezuje mozhe prodavati svoju robu za kolko hotje kome hotje ...

Primera radi, telekom mozhe davati internet spc-u jeftinije ili chak dzabe ako zhele, sa ciljem popularisanja sebe kod novo-pravoslavnog stanovnishtva ...

Kolko ja znam nigde u zakonu to nije zabranjeno chak stavishe bi bilo apsurdno da jeste osim za neke proizvode chiju cenu drzhava odobrava zarad kupovanja socijalnog mira.

Da ali SPC nije provajder, mesas babe i zabe ne bavi se komercijalnim uslugama interneta, SPC bi bio krajnji korisnik, nije to tako ti meni dodjes ovoliko ovaj meni dodje onoliko posao. Inace moze Telekom Srbija nekome da daje 36megabita po manjoj ceni ako zakupljuje mnogo vece kolicine nego neko drugi, to su ti popusti na kolicinu ili povlastice sto ne verujem da je ovde slucaj, ali i da je tako to opet nije toliko manje da bi mogao da oformis onakve krajnje cene, tu nesto ne stima i najbolje bi bilo da znamo nekoga ko koristi njihov net da kaze kako to stvarno radi.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Bre, josh sat i po i saznacemo :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Za ove sto govore 512 kbs mi je dovoljno za sve ... onda neka voze i fordove iz 1920 koji idu 30 na sat ... relano doveshce te tamo gde si se uputio .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

eto zashto si dement

pre par strana kukash kako je cena neta ovde realna jer nam je jadan gdp, a ne komentarishesh shiptarski gdp na kosmetu?

Pa te 2 stvari ne mogu da se porede a Shiptari uzimaju taj net od Telekoma Srbija po ISTOJ ceni kao i svi ostali provajderi, kako imaju takve brzine ja ne znam najbolje je da pitas njih, drugo ne vredjaj i ne budi bezobrazan. Mene cudi kako taj flat uopste radi kad su svaki dan restrikcije struje a 70% stanovnistva nema struju, a vise od 50% nema ni vodu...

BTW 1. Avgust je jel su se brzine promenile?

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

a tebi da verujemo na rech da uzimaju po istoj ceni?

to shto ti prichash da je protivpravno je glupost. nigde u zakonu ne stoji da cena neke usluge ili proizvoda mora svuda biti ista... negde mozhda postoje donje kvote, ispod kojih ne sme da se ide, ali to nema veze sa ovom prichom jer telekom nashim provajderima sigurno ne daje zakup po toj najnizhoj kvoti cena.

i naravno, you fail. kako sad ne mogu da se porede te dve stvari?

i na kraju shta ti tvrdish uopshte? da telekom njima daje po istim cenama kao i nama, a svi ti njihovi provajderi prave debeli deficit sa pomenutim cenama za uslugu koju trenutno nude? :]

i vredjatju i biti bezobrazan kad to zasluzhujesh. nema shta ti da me opominjesh, tu su admini...

Link to comment
Share on other sites

a tebi da verujemo na rech da uzimaju po istoj ceni?

Ne moras meni da verujes na rec, zovi Telekom pa ih pitaj, tu informaciju po zakonu moras da dobijes. Ja znam vec ljude da su zvali i daju im po istoj ceni kao sto daju i bilo kome drugom.

to shto ti prichash da je protivpravno je glupost. nigde u zakonu ne stoji da cena neke usluge ili proizvoda mora svuda biti ista... negde mozhda postoje donje kvote, ispod kojih ne sme da se ide, ali to nema veze sa ovom prichom jer telekom nashim provajderima sigurno ne daje zakup po toj najnizhoj kvoti cena.

Nije to tako kako ti mislis, cene EPSa na primer odredjuje drzava ne moze neko placati manje struju nego sto neko drugi placa i tako dalje, sve te stvari koje su opsta korist kao sto je i internet, telefon i sl. ne moze da se prodaje svakome razlicito, svako placa isto, dalje ne postoji ni jedan razuman razlog zasto bi Telekom Shiptarskom provajderu davao internet po nekim bednim cenama?! Jer kad se cena svede na krajnjeg potrosaca bude 20x veca od cene u Nemackoj na primer dok Telekom prodaje internet po ceni 40% vecoj od cene Deutche Telekoma, mada opet neko mora da plati vezu od Deutche Telekoma do sebe, tako da to ne pije vodu.

i naravno, you fail. kako sad ne mogu da se porede te dve stvari?

i na kraju shta ti tvrdish uopshte? da telekom njima daje po istim cenama kao i nama, a svi ti njihovi provajderi prave debeli deficit sa pomenutim cenama za uslugu koju trenutno nude? :]

I naravno nemas pojma i opet se petljas u nesto u sta se ne razumes i nisi odvojio malo vremena da proveris, to kako funkcionise taj Shiptarski provajder ja ne znam jer do sada nikoga nisam upoznao da bih znao kako to radi, ali izgleda da se njima to nekako isplati, kako to jedino da pitas njih.

i vredjatju i biti bezobrazan kad to zasluzhujesh. nema shta ti da me opominjesh, tu su admini...

To je nedostatak kucnog vaspitanja.

Da rezimiram, cena koju provajder placa za 36mbit od Telekoma je 40% veca nego sto je Telekom uzima od Deutche Telekoma, cena koju placa krajnji potrosac je 20x veca od cene koju placa Nemac, sad je bitno pitanje kako to od 40% vece cene na kraju bude 20x veca cena.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

znachi sve se svodi na to da ono shto chujem od telekoma mora biti istina, jer ih zakon na to primorava? :]

i jeste to tako kao shto mislim, studirao sam ekonomiju dovoljno da makar to znam. to o chemu prichash (drzhavni monopol nad proizvodnjom i distribucijom elektrichne energije) je tvoje omiljeno meshanje baba i zhaba. internet i telefon veze nemaju sa tim u normalnim drzhavama. i za potroshacha je u krajnjoj liniji mnogo bolje zbog toga. tako je i kod nas recimo, akd su u pitanju mobilne komunikacije, pa sad imamo 3 provajdera i cene usluga padaju.. plus imamo tonu nekih specijalnih ponuda i tako dalje.

izvesno je da fiksnu telefoniju kod nas drzhi jedna firma, kao i sve internet linkove ka inostranstvu. a indikativno je da su cene tih usluga kod nas dosta vetje od cena istih usluga u drzhavama gde monopola, nad pomenutim uslugama, nema.

to shto telekom pricha da su poshteni i da nije do njih je isto kao shto i jat pricha...

Link to comment
Share on other sites

znachi sve se svodi na to da ono shto chujem od telekoma mora biti istina, jer ih zakon na to primorava? :]

Pa dobro dokazi da Telekom laze?

i jeste to tako kao shto mislim, studirao sam ekonomiju dovoljno da makar to znam. to o chemu prichash (drzhavni monopol nad proizvodnjom i distribucijom elektrichne energije) je tvoje omiljeno meshanje baba i zhaba. internet i telefon veze nemaju sa tim u normalnim drzhavama. i za potroshacha je u krajnjoj liniji mnogo bolje zbog toga. tako je i kod nas recimo, akd su u pitanju mobilne komunikacije, pa sad imamo 3 provajdera i cene usluga padaju.. plus imamo tonu nekih specijalnih ponuda i tako dalje.

Ti zaboravljas da se na mobilnu telefoniju po korisniku izdvaja mnogo vise novca nego na internet i da ima mnogo vise korisnika mobilne telefonije od ukupnog broja stanovnika nego sto ima korisnika interneta, sigurno preko 70% ljudi u Srbiji ima mobilni telefon a internet ne koristi vise od 6%, ekonomiju mozes da primenis kad imas informacije koje ti nemas.

izvesno je da fiksnu telefoniju kod nas drzhi jedna firma, kao i sve internet linkove ka inostranstvu. a indikativno je da su cene tih usluga kod nas dosta vetje od cena istih usluga u drzhavama gde monopola, nad pomenutim uslugama, nema.

Kad nas dohodak bude bio kao u tim zemljama mozemo ocekivati i takve cene, poredjenje babe i zabe.

to shto telekom pricha da su poshteni i da nije do njih je isto kao shto i jat pricha...

Dokazi lepo da nisu, verujem da ce mnogi zeleti da objave tu informaciju i da ce ti platiti veliku svotu novca za istu.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Jebote, samo sam ga nakratko un-ignorovao :S

Ne zna se da li veci nesrecnik rami koji ponovo ulazi u raspravu ili nas vrli junak koji zna sve i popio je svu pamet. Te megabiti te megabajti te dojce te zidojce, ekonomija, procenti, promili, jebote covek ima uvid U SVE!!

Uh tedoh jos nesto da napisem, al ajd cao :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne zna se da li veci nesrecnik rami koji ponovo ulazi u raspravu ili nas vrli junak koji zna sve i popio je svu pamet. Te megabiti te megabajti te dojce te zidojce, ekonomija, procenti, promili, jebote covek ima uvid U SVE!!

Ne razumem se u sve ali sam odvojio dosta vremena da pogledam podatke, ti podatci su javni i dostupni su svima.

Evo sta covek kaze o uvodjenju ADSL-a u Nemackoj:

Ali evo primera iz inostranstva:

Doživeo sam uvođenje ADSL-a u Nemačkoj i u tom periodu (početkom 2001 do danas) sam pratio medije i opšte dešavanje kod njih.

Oni su na početku imali mogu reći čak ili lošije uslove za korišćenje DSL-a.

Kao prvo brzina im je bila ista kao kod nas (znači do 756kbi/s) ali su cene bile mnogo veće. Pored toga hteli su odmah da "skinu kajmak" i bilo je teško doći do Flatrate paketa.

Tako da je situacija bila da vi plaćate ne tako malu mesečnu pretplatu a imali ste ograničen protok. To ograničenje je bilo uglavnom na visinu download-a (na nekih 2-3 GB/mesečno) a retko na vreme.

I ako to pređete, teško vama. Debelo se to onda naplaćivalo.

Bilo su velike uzbune u IT sceni tako da su provideri tek nakon skoro godinu dana odustali od toga i polako prešli na Flatrate sistem.

Pored toga bum ADSL-a je u Nemačkoj tek od kraja 2003./ početkom 2004.

Eto mi imamo net sada kao u Nemackoj 2004. sto je odlicno, ako uporedimo kakav je standard bio u Nemackoj 2004. a kakav je danas kod nas videcemo da mi kaskamo za njima mnogo vise od 3 godine dok na polju internet tehnologija kaskamo samo 3 godine sto i nije toliko lose.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Evo malo glasina, nadam se da su tačne, ovo bi trebalo da je sa b92 foruma

# Nije Telekom svojom voljom duplirao ADSL pakete, vec je EU nalozila RATEL-u, a RATEL Telekomu (i ja se nadam svim provajderima), da do kraja godine moraju povecati brzine 4x. Ali se Telekom ipak odluci za varijantu 2x - 2x sto znaci da krajem godine mozemo ocekivati jos jedno dupliranje paketa!

(Milos, 27. jul 2007 18:10)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kako me je na keca iznervirala ova b92 glasina, ne mogu da vam opišem.

- nismo mi dovoljno pametni da ubrzamo sebi net, nego moraju oni da nam kažu

- da nam nisu rekli, mi bi se inatili do prekosutra

- oni imaju neku fiktivnu moć nad našim telekomom i mogu da mu naređuju šta da radi

sagnu mi se.

Link to comment
Share on other sites

# Nije Telekom svojom voljom duplirao ADSL pakete, vec je EU nalozila RATEL-u, a RATEL Telekomu (i ja se nadam svim provajderima), da do kraja godine moraju povecati brzine 4x. Ali se Telekom ipak odluci za varijantu 2x - 2x sto znaci da krajem godine mozemo ocekivati jos jedno dupliranje paketa!

(Milos, 27. jul 2007 18:10)

Grcka je u EU pa ima skuplji net nego mi, koja je ovo glupost ne mogu da verujem....

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Evo vam malo inforamcija vezano za cene linkova ka Internetu, pri tom mislim na kerijere...

Telekom naplacuje provajderima 1M oko 250 EUR dok cena franko madjarska granica iznosi max 20 EUR, a ti stigni do madjarske granice ako mozes.

U Nemackoj link od 100Mb moze da se dobije po ceni i od 1000 EUR sto mu dodje 10 EUR/Mb.

Po kojoj ceni Telekom kupuje linkove i preprodaje linkove na Kosovu nemam pojma, ali da sigurno su mu ulazne cene dobre, a samim tim ima prostora da preproda taj link dalje po znacajno nizim cenama od zvanicnih i da i dalje dobro zaradjuje.

bLOGer

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to pleo shto vi prichate,nego bre ja i dalje imam 512 :(

Glupi b92 nas je lagao!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...