Jump to content

Duplirana ADSL brzina kod Telekoma


kRiK u tAmI

Recommended Posts

Da, otkad imam 5 mbit-a, ne moram da razmishljam da li cu chekati stream video 2 ili 3 minute, vec gledam sve u 16 i u realnom vremenu. Ako pogledamo realno, dok ne bude srednja brzina net-a 10-ak mbit/s nema smisla da se unapredjuje kontent koji gledamo preko neta, a ja nisam bash zadovoljan kvalitetom youtube-a i ostalih servisa koji daju realtime streaming....

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I pored opasnosti da me izvredjas, moram se ne sloziti sa konstatacijom za PTT cable. Naime iako je imbecilno preskup, od svega sto sam probao do sada (raznih cable/adsl/wireless provajdera) cable ptt radi najbolje. A imam i ja neki mali deo tvog znanja o pingu lagu, mrezi, paketima i tako to. Dakle na osnovu empirijskih podataka tvrdim da je kabl ptt najkvalitetnija veza kod nas. Bar za nas na "tosinom bunaru".

A naravno promenicu ga, preskup je. I nije 256/128 vec 256/64 , i nije 2000 vec 2100 :)

mogu samo da pretpostavim da su drugi isp gori (nisam imao tehnickih mogucnosti da probam [:p] )

ha kad me vec ispravljas napisi da imas iznajmljeni modem tako da sada placas 2000+100 modem (a placao si 2300 = 2000+300 modem)

i ptt naplacuje 256/128 ako ti imas 256/64 znaci da je situacija kod tebe jos gora [:p]

98706443.png

oops pa tebi je veza katastrofa sad nadjoh tvoju sliku

f4ts0.JPG

sry ako sam te izvredjao [:p]

Takodje ni deo za PTT adsl mi nije jasan posto prijatelj ima isti i generalno radi dobro (isto se covek dosta igra), mada ponekad imaju problem koji opet rese.

pitanje je koju igru igra i gde

ja btw uvek drzim ukljucen netgraph (jbg ostalo od modemskih dana) pl je katastrofa uvece kada ima najvise igraca

a iskustvo od 3 godine ADSL-isanja valjda nesto znaci ili ne

jbg offtopic sry admins

Drugo, to sa % ima samo delimicno veze. Dakle, 20% populcije u Nemackoj nije isto sto i 20% populacije u Srbiji. To sa malim brojem korisnika i telekomom ima veze kada bi se gledalo jednodimenzionalno. Nazalost pitanje je koliki su telekomovi kapaciteti ka inostranstvu, posto, jelte, oni iznajmljuju, pa u odnosu na to, bla, bla, bla. A sto je mnogo vaznije telekom je monopolisticka kompanija sto nas dovodi u situaciju da realno ne znamo kakva je situacija povodom cena.

posebna prica je sto nemogu da urade osnovnu racunicu sto se tice linka ka inostranstvu:

xxxx korisnika 256/64 skidaju isti fajl (Prison Break) i svi od stranih usera jer niko nema dovoljnu brzinu da skine i da sheruje

povecanjem brzine povecao bi se "domaci" saobracaj jer prvih par korisnika koji skinu interesantan fajl bi slobodno sherovali svoj 512/1mb link

Trece, to da je 512kbpsa dovoljno je najveca glupost koju sam cuo. To je isto kao kada bih rekao da je ljudima neartikulisano sporazumevanje bilo dovoljno. Realno jeste, razumeli su se. Dei, da li ti mozes da shvatis da internet ne sluzi samo sa surfovanje i skidanje nelegalnog materijala?

pa ovo ti je zemlja gde svako prema sebi 'kroji kapu' jelte valjda je on najpametniji

Link to comment
Share on other sites

ha kad me vec ispravljas napisi da imas iznajmljeni modem tako da sada placas 2000+100 modem (a placao si 2300 = 2000+300 modem)

i ptt naplacuje 256/128 ako ti imas 256/64 znaci da je situacija kod tebe jos gora [:p]

svi korisnici ptt kabla imaju 256/64. Bilo je 256/128, smanjeno je ima ihahaha.

Oko vredjanja nisam mislio na frag-razliku (bolji si svaka cast), vec neki tvoj generalni stav. ping 26 je o.d.l.i.c.a.n. (bez konzolasenja).

No, sve u svemu, lep potez naseg telekoma, povecanje brzine, pdv 8 posto, polako zakuvavanje jos nekih akcija od jeseni, cinimi se da smo na finom putu.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod imbecilno preskupog PTT kabla, iako me služi perfektno, hoću da menjam za ADSL jer brate, dvaput je dvaput ko što kaže u onom vicu. Vredi li uzimati ovo telekomovo, ako je neko slučajno probao? Ili šta preporučujete alternativno? Fala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da sam f4ts0v prijatelj ja :D

Ovako, da ne bi puno davio, igram uglavnom Dotu (hostujem na Northrendu 768/192 PTT paket bez problema, osim kad ulete francuzi... boga pitaj zašto njima uvek laguje, a ja imam spikes kad oni hostuju), ponekad CS sa prilično lepim pingovima (20-50 ms, uglavnom oko 3x) po evropi, a i WoW je radio jako lepo.

158469536.png

P.S. ping je obično manji :)

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Niko ne pravi problem sa p2p - cak ni telekom omrazeni.

Prave ljudi koji stave razne firewalle a ne znaju da setuju.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo za hrvate (dcm.hr) moze da meri dl, ali ne ul LOL :)

E dobro je, pošto nisam od takvih :)

Vidim da ne naplaćuju uvođenej, još samo jedno pitanje pa idem :) koliko se čeka na realizaciju? Ne bih da me zavlače dve nedelje il itako nešto.

Drzi cable dok ne dobijes adsl

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

A sto je mnogo vaznije telekom je monopolisticka kompanija sto nas dovodi u situaciju da realno ne znamo kakva je situacija povodom cena.

Ne sasvim tacno, Telekom ima monopol samo na jednom delu dok danasnje tehnologije podrazumevaju razne nacine kako napraviti spoljni link van zemlje, to moze da uradi Telenor, VIP a i Verat ima wireless link ka svetu i potpuno je nezavistan od telekoma. Ukidanje monopola nece smanjiti toliko cenu mozda 20%-30% ali ono sto ce stvarno smanjiti cenu to je vece trziste i veci zahtevi za internetom.

Trece, to da je 512kbpsa dovoljno je najveca glupost koju sam cuo. To je isto kao kada bih rekao da je ljudima neartikulisano sporazumevanje bilo dovoljno. Realno jeste, razumeli su se. Dei, da li ti mozes da shvatis da internet ne sluzi samo sa surfovanje i skidanje nelegalnog materijala?

Ja ne znam koji od osnovnih servisa ti ne mozes da koristis sa 512kbps, ti ne razumes da je potreba u Srbiji sa internetom veoma mala i ne gledas objektivno celo okruzenje, ti gledas 2% cele populacije i kukas kako ti je net "spor", to jednostavno ne ide tako, pa Grci imaju skuplji net od nas a oni su u EU i sta ti ja znam....

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

EU IMAJU za 10e 6mbit/s OMG!

Gde smo mi, a gde je EU milion svetlosnih godina daleko po pitanju Interneta.

Od jeseni ce se ublaziti kriterijumi za osnivanje NeVladihihOrganizacija tako da ce tri 14-tog godisnjaka moci da osnoju NVO, kada se usvoji taj zakon u Skupstini i stupi na snagu mozete ocekivati jednu mladu i dinamicnu NVO kojoj ce biti cilj podizanje svesti o Internetu u Srbiji kao i zastiti prava internet korisnika.

Link to comment
Share on other sites

Ja ima da osnujem NVO Klub mrzitelja pulp fictiona pedesetih :D

Šalim se naravno (osnovaću samo klub koji će da propagira protiv javnog isticanja nesrbskih simbola kao što su pipboy, maska protiv radijacije i slično).

A sad ozbiljno, koja je poenta ovako disproporcionalnog dl/ul? Pa ima da nas banuju sa svih torent trekera ffs :)

Mislim, ajde da ja nešto skinem, pa da posle držim torent aktivnim par dana dok ne nabijem ratio. Ali to onda znači da mi protok bezveze zjapi, i ostvarujem isti prosečni download na dan kao sa duplo slabijom vezom.

Tako da serem im se u dupliranje, poslušaću mudrog fetsa koji me još nije zajebo.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

osnovaću samo klub koji će da propagira protiv javnog isticanja nesrbskih simbola kao što su pipboy, maska protiv radijacije i slično).

[:D] NVO Fallout je bolja PC igra od Obliviona, nego sad na temu dupliranje dl je zamizaivanje oci javnosti kako nas internet puz skida kucicu i postaje laksi (telekomov prihod) i zato se brze stvari prema (dl) njemu brze krecu dok on ide nesmetanom zestinom (ul).

I uvek ti ostaje news kao opcija, jer je za news ul nebitan.

Link to comment
Share on other sites

na 256/64 ne može normalno da se telefonira skajpom, a video razgovor ne bi lepo šljakao ni sa 512/128. da ne pričam o video konferencijama recimo. tako da, dei, ti si retard.

Od jeseni ce se ublaziti kriterijumi za osnivanje NeVladihihOrganizacija tako da ce tri 14-tog godisnjaka moci da osnoju NVO,

već je dovoljno lako, koji moj dodatno olakšavaju. pa ne treba bukvalno ništa osim statuta, pet (il koliko već) potpisa i neke takse.

Link to comment
Share on other sites

Omajgad zashto mi pokazuje ovako veliki ping,koliko god puta da sam testira uvek stavi da je 900+

158583498.png

Telekomov 512/128

Edited by Savkeeeeeee...e!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...