Jump to content

Duplirana ADSL brzina kod Telekoma


kRiK u tAmI

Recommended Posts

rukovanje ilegalnom softverom, 5 godina...

to je sve sto sam shvatio, ali kapiram poentu:)

ma daj bre, malo je ljudi koje u nemackoj mogu da uhvate zbog skidanja pirata.

ima puno onih koji bi zeleli, ali su cave zbog zakona.

vecina onih koji skidaju, imaju neku zastitu, da ih ne bi provalili.

btw nisam pratio topic od pocetka (procitao sam)

uopste nemam poverenja u taj telekom adsl

cak stavise, ostacu kod raspalog sbba, pa kapirate sta mislim o telekomu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobro, pod jedan: to je za upotrebu ilegalnog softvera, a ne za filmove; pod dva: postoji li primer u sudskoj praksi da je neko osuđen na bilo šta zato što je skinuo film sa torenta, newsa ili čegaveć?

nemam želju da se prepirem s tobom, al stvarno se nadam da nisu u nemačkoj počeli da ganjaju likove koji skinu film ili seriju. ok je da jure i kažnjavaju firme koje koriste piratski softver, ali ovo je ipak preterano.

Link to comment
Share on other sites

ne jure istina, ali kad uvate da je neko narezao softver koji je kupio na bekap disk => zatvor!

kao "ljudi imaju pravo da prave bekap diskove, ali ako je proizvodjach stavio disk-copy zastitu onda je kopiranje ilegalno i kazhnjava se zatovorm ne manjim od 1g"! alo bre! ocesh da napravish bekap softvera koji si platio 2k jura i zaglavish 12 meseci bajbok! to nije zdravo, al je tako...

i onda zbog takvog stava niko od njih (ok ne niko ali vecina) nece da dluje ni muziku a kamoli nesto vece...

Link to comment
Share on other sites

Zakljucak je da svima treba brzi internet i da nema potrebe ogranicavati se tako tupavo. U teoriji, sav posao mozes i sa 56k modemom da zavrsis, ako ne skidas filmove sa torrenta.

Ja ti kazem da trenutno prosecnom internet korisniku ne treba vise od 512kbps i to je fakat, dalje ja sam vec objasnio zasto je u Nemackoj brzina tolika a ovde toliko zato sto u Nemackoj od ukupne populacije oni imaju 18% vise internet korisnika nego mi, mi trenutno imamo 6% a oni 24%, kada kod nas bude taj broj isti kao u Nemackoj mozete ocekivati vece brzine, Telekomu se NE ISPLATI da daje takve brzine sa sadasnjim kapacitetom ljudi, NEMA DOVOLJNO LJUDI, sta tu vama nije jasno!?

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

matematika ftw

pogresno si razumeo mi imamo 6% internet korisnika po glavi stanovnika, Nemci imaju 24% 24-6=18%, kad mi budemo imali 18% po glavi stanovnika VISE.

Pre nego sto krenes da se smejes malo se potrudi da razumes. Ja se nisam dobro izrazio ali to ne znaci da se treba praviti lud i kao ne shvatati sta sam hteo reci.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Najskuplji i najjeftini Internet

Među članicama Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD) Internet najskuplje plaćaju građani Turske - 81 dolar za megabit u sekundi (Mbit/s), a najmanje Japanci - 0,22 dolara.

Izvor: Tanjug

Prema najnovijim podacima OECD-a, koje prenosi BBC, među zemljama sa najskupljim Internetom su još i Grčka, sa početnom cenom od 37,5 dolara i Meksiko sa 34 dolara. Nasuprot tome, posle Japanaca, najjeftiniji Internet imaju Šveđani (0,33 dolara) i Južnokorejci (0,42 dolara). U SAD najjeftinije priključenje na Mrežu košta 3,18 dolara, a u Velikoj Britaniji 3,62 dolara.

Oko 60 odsto korisnika Interneta u zemljama članicama OECD priključeno je pomoću broadband-a - širokopojasnog priključka. Prema tim podacima, zemlje koje su prešle na optičke mreže imaju najveće brzine za najniže cene.

U Japanu se koriste linije brzine 100 Mbit/s, što je 10 puta brže od proseka u zemljama OECD. Korisnici optičkih mreža u Japanu mogu da šalju i preuzimaju podatke istom brzinom, što nije moguće kod ADSL priključaka, a u većini slučajeva ni kod kablovskog Interneta. Priključenje brzine od 100 Mbit/s nude takođe i Švedska, Koreja i Finska i u njima je dobro razvijeno i priključenje optičkim vlaknima.

Članice organizacije OECD su 30 zemalja sa jakom privredom, od Australije, preko SAD i Francuske, do Japana. Cena širokopojasnog interneta je u odnosu na oktobar prošle godine, pala 19 odsto, pri čemu je brzina povećana 29 odsto. Cene i brzine kablovskog priključenja pratile su sličan trend.

Najjeftiniju stalna vezu pomochu broadband-a nude Šveđani i to za 10,79 dolara mesečno, pri brzini od 256 kilobita u sekundi. Ista usluga je najskuplja u Meksiku, 52,36 dolara, ali za brzinu od jednog megabita u sekundi.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

ja te razumem ali ti opet brljas

kad budemo imali 18% vise nego sad, imacemo 7.08%

Pa nisam mislio 18% vise vec kad mi ne budemo imali 6% korisnika po glavi stanovnika nego 24% korisnika po glavi stanovnika

to sto tebi treba su procentni poeni, ne %

i otkud znam da li zaista znas ili ne, ipak si ti pravnik [:D]

Bitno je da se razumemo, ostalo su sitnice.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

@Laza:A gde si to "chuo" :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

sve je to lepo..ali zasto nece da uvode adsl u manja mesta..mislim nije da zivim u nekoj vukojebini nego 15 min od beograda...

sto rece bullseye krv i smrt telekomu...

pa kako bilo koja firma da ulaze u razvoj kad ima da placa par stotina(hiljada) seratora kao sto je ovaj Da1

politika je oderi koje mozes dok je moja partija na vlasti u toj firmi

a sta ce biti posle: "pa uproredjivacemo se sa nemackom" kao i sada

Link to comment
Share on other sites

Meni je stigao neki newsletter od Beocity-ja u kojima oni kažu da od narednog meseca 512 naplaćuju kao 256, 768 kao 512 i 1 kao 768. Kao telekom spustio, spuštamo i mi, itd itd. Tako da je realno očekivati da će uskoro i ostali provajderi krenuti u tu šemu.

Link to comment
Share on other sites

Meni je stigao neki newsletter od Beocity-ja u kojima oni kažu da od narednog meseca 512 naplaćuju kao 256, 768 kao 512 i 1 kao 768. Kao telekom spustio, spuštamo i mi, itd itd. Tako da je realno očekivati da će uskoro i ostali provajderi krenuti u tu šemu.

najs Lucky

ja sam kod ptt 768/192 placao

2005 = 5.350 + 5000 'harac za uvodjenje'

2006 = 4.000

2007 = 2.240 (popust kao 'stari korisnik')

i sad veza nikad gora...jeftino je al' te kosta zivaca [:p]

adslcheap.JPG

dok ptt cable divljaci nemrdaju vec 3 godine ni sa cenom ni brzinom 256/128 = 2000 (sem sto je veza gora)

Link to comment
Share on other sites

Ja ti kazem da trenutno prosecnom internet korisniku ne treba vise od 512kbps i to je fakat, dalje ja sam vec objasnio zasto je u Nemackoj brzina tolika a ovde toliko zato sto u Nemackoj od ukupne populacije oni imaju 18% vise internet korisnika nego mi, mi trenutno imamo 6% a oni 24%, kada kod nas bude taj broj isti kao u Nemackoj mozete ocekivati vece brzine, Telekomu se NE ISPLATI da daje takve brzine sa sadasnjim kapacitetom ljudi, NEMA DOVOLJNO LJUDI, sta tu vama nije jasno!?

Ono sto ivan rece, u tri reci.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

najs Lucky

ja sam kod ptt 768/192 placao

2005 = 5.350 + 5000 'harac za uvodjenje'

2006 = 4.000

2007 = 2.240 (popust kao 'stari korisnik')

i sad veza nikad gora...jeftino je al' te kosta zivaca [:p]

adslcheap.JPG

dok ptt cable divljaci nemrdaju vec 3 godine ni sa cenom ni brzinom 256/128 = 2000 (sem sto je veza gora)

I pored opasnosti da me izvredjas, moram se ne sloziti sa konstatacijom za PTT cable. Naime iako je imbecilno preskup, od svega sto sam probao do sada (raznih cable/adsl/wireless provajdera) cable ptt radi najbolje. A imam i ja neki mali deo tvog znanja o pingu lagu, mrezi, paketima i tako to. Dakle na osnovu empirijskih podataka tvrdim da je kabl ptt najkvalitetnija veza kod nas. Bar za nas na "tosinom bunaru".

Takodje ni deo za PTT adsl mi nije jasan posto prijatelj ima isti i generalno radi dobro (isto se covek dosta igra), mada ponekad imaju problem koji opet rese.

A naravno promenicu ga, preskup je. I nije 256/128 vec 256/64 , i nije 2000 vec 2100 :)

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Najsladje mi je ovo oko piraterije. Ako neko piraterise u Evopi to su Nemci, a i ostali su blizu. I to je sasvim normalno. Najvise piraterije ima u SAD i Rusiji. I to je sasvim normalno. Mi pirati? To je smesno do besvesti. Ako smo mi pirati onda ono sta rade drugi nema ime. Srbija ne kosta piraterizovanu industriju ni 0,001%, ako i toliko.

Drugo, to sa % ima samo delimicno veze. Dakle, 20% populcije u Nemackoj nije isto sto i 20% populacije u Srbiji. To sa malim brojem korisnika i telekomom ima veze kada bi se gledalo jednodimenzionalno. Nazalost pitanje je koliki su telekomovi kapaciteti ka inostranstvu, posto, jelte, oni iznajmljuju, pa u odnosu na to, bla, bla, bla. A sto je mnogo vaznije telekom je monopolisticka kompanija sto nas dovodi u situaciju da realno ne znamo kakva je situacija povodom cena.

Trece, to da je 512kbpsa dovoljno je najveca glupost koju sam cuo. To je isto kao kada bih rekao da je ljudima neartikulisano sporazumevanje bilo dovoljno. Realno jeste, razumeli su se. Dei, da li ti mozes da shvatis da internet ne sluzi samo sa surfovanje i skidanje nelegalnog materijala?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...