Jump to content

Duplirana ADSL brzina kod Telekoma


kRiK u tAmI

Recommended Posts

Evo upravo chtam ugovor i pishe da sam u obavezi da ga koristim minimum godinu dana.

Btw,jel ovo povecanje vazi samo za standart pakete,ili vazi i za "specijalne ponude" kao shto je ovaj jubilarni paket kojim sam uzeo(pravi 3 mseca besplatno,bla,bla..) extra ako mi dl skochi na 1mb,OUMAJGAD!!!!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ogm suicide :)

Realno bio je krajnji red da barem malo poboljsaju stanje sa ADSL-om!

Josh samo da se dovate "drugi provideri" njihovog poteza i gg

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

lazo *moras* da placas godinu dana brate, ide ti na telefon

savke, za sve vazi , ako ga bude uopste doduse

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Aj prestanite da kukate kao neke žene (mislim na ove "OMG LOL HOĆU I JA NEMAČKE USLOVE LAWL KOD NAS NE VALJA"), i pogledajte gde se nalazimo mi, a gde oni. Ovo je dobra vest, i postupak koji treba pozdraviti.

Hocu moju mamu aaa !!! :D

Brate salim se , ko da meni nije drago sto ce biti duplo brzi net za iste novce , naravno da to pozdravljam .

Link to comment
Share on other sites

Ovde u Nemackoj je 100Mbps-a 50 evra flat.

Bas me zanima da li ce i eunet da odradi to snizenje.

Da samo sto tu u Nemackoj 90% net populacije ne skida pirateriju sa neta sve u 16, a sto se tice koriscenja interneta nikome ne treba vise od 768kbps da mu sve radi normalno, a posle 1mbit/s ne oseca se nikakvo poboljsanje u brzini otvaranja bilo koje web stranice tako da ne vidim poentu u tim ultra brzinama, za moj posao koji obavljam je potreban internet i to sve obavljam sa 512kbps i ne vidim sta ce nekome vise od toga.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se uopste trudim da objasnim ali jednostavno moras da razumes da se telekomu ne isplati to i da u Nemackoj procenat ljudi koji ima net u odnosu na procentualan broj ljudi je od prilike 18% veci nego u Srbiji, da Srbija ima 18% vise internet korisnika ne vidim zasto ne bi mogli da imamo te brzine ali to nije tako, zato umesto mrsomudja bolje radite nesto.

Posebno sto zemlje u okruzenju sve imaju veci procenat internet korisnika po glavi stanovnika, tu stvar ne resava telekom vec drzavljani ove zemlje, da Telekom ima 18% populacije Srbije vise koji koriste internet i mi bi imali takve linkove bez problema ali Telekomu se jednostavno ne isplati jer ne bi dosli ni do pozitivne nule sa tim....

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Pa za vas torrent dzedaje mozda nije ali meni koji obavljam posao preko interneta 512kbps obavlja posao sasvim i ne vidim potrebu za 100mbit/s osim u slucaju ako zelis da se izdrkavas sa skidanjima ili koristis vpn udaljene servere i diskove preko neta.

Mante se tih prica OMG U JAPANU 100mbit/s za 20e jer te zemlje imaju mnogo vise internet korisnika po glavi stanovnika zato nije ni cudo sto je internet jeftin, u Srbiji je internet jos uvek "luksuz" i malo ljudi koristi internet, a gomila ljudi jos uvek koristi dial up, jednostavno je nemoguce davati 10mbit/s za 20e kao u nekim zemljama iz prostog razloga sto mi nemamo dovoljno veliko trziste da bi to moglo da se plati.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

De1

Ja nisam reko da mi treba da imamo isto kao zapad niti pricao ista o japancima niti da ovde cena moze da bude ista kao na zapadu

vec da je prica 1mb dovoljan smesna

A za tvoj posao i plate od >>1k evra a ne mozes letovanje da platis nas ne zanima

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

DL mi je josh na 512...chekam...chekam...chekam... :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

De1

Ja nisam reko da mi treba da imamo isto kao zapad niti pricao ista o japancima niti da ovde cena moze da bude ista kao na zapadu

vec da je prica 1mb dovoljan smesna

A za tvoj posao i plate od >>1k evra a ne mozes letovanje da platis nas ne zanima

Ja idem na letovanje za nedelju dana ali to je nebitno ovde, ja govorim o tome da prosecnom korisniku ne treba vise od 1mbit/s a u ovom trenutku mu ne treba vise od 512kbps da bi pogledao mail, skinuo koji program, gledao youtube ne treba vise od 512kbps.

To sto vi speed dzedaji imate vece potrebe to je druga stvar, cinjenica jeste da kad prosecnom internet korisniku bude trebalo 1mbit/s onda mozes ocekivati vece brzine.

U zemlji kao sto je Srbija gde je jos uvek potrebno realizovati infrastrukturu a pod tim se podrazumeva putna mreza, struja, voda itd.. Tek kad se ovo razvije onda imate visak novca da razvijate sporedne stvari kao sto je mrezna infrastruktura, a kome je god zbog posla potreban brz internet oni ga imaju, internet od 20mbit/s za 10e je zadovoljstvo a to dolazi sa standardom, tako da vise rada manje price.

Ivan_, veoma lepo samo mi reci sta to nije tacno sto sam rekao.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Mnogo lakse da ti kaze sta je tacno : nista

To sto vi speed dzedaji imate [roflmao] a sta je ostatak sveta ako smo mi koji trazimo 1, 1.5 mb speed dzedaji

Meni treba vise od 512 .Zasto mi treba i gde cu da koristim takav internet ne treba druge da zanima.

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Da samo sto tu u Nemackoj 90% net populacije ne skida pirateriju sa neta sve u 16, a sto se tice koriscenja interneta nikome ne treba vise od 768kbps da mu sve radi normalno, a posle 1mbit/s ne oseca se nikakvo poboljsanje u brzini otvaranja bilo koje web stranice tako da ne vidim poentu u tim ultra brzinama, za moj posao koji obavljam je potreban internet i to sve obavljam sa 512kbps i ne vidim sta ce nekome vise od toga.

Da, u nemackoj su svi veverice. Tamo je piraterija brojcano veca nego ovde zato sto ima vise kompjuterski pismenijih, a samim tim i gikova koji ce znati gde/kad/kako sta da skinu. Mislis li da su svi axxo ili ne znam koji releasovi izbaceni da bi srbija i takve shit zemlje mogle da skidaju filmove? Pre ce biti da je taj i taj maven cam rip napravljen u nekom od nemackih bioskopa i pusten u svet npr odatle, preko ruskog ili kog vec warez foruma.

Zakljucak je da svima treba brzi internet i da nema potrebe ogranicavati se tako tupavo. U teoriji, sav posao mozes i sa 56k modemom da zavrsis, ako ne skidas filmove sa torrenta.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

lazo *moras* da placas godinu dana brate, ide ti na telefon

Ne kažem ja da je to dobra stvar, ali što reče Margi već, niko ne uzima ADSL na 2-3 meseca.

Pride, nisam imao nikakvih problema za ova 4 meseca, sve šljaka perfektno.

Jebi ga, moram da ga plaćam svakog meseca, sranje je to, ali za sada zaista nisam imao razloga da ga ne platim. Znao sam i ja s kime potpisujem ugovor. :)

Link to comment
Share on other sites

u nemachkoj strashan broj kompjuterskih obrazovanih ljudi ne piratizuje...zasto? zato sto se kod njih ide 5 godina u bajbokanu zbog toga, kod nas je i dalje divlji zapad pa ovi sto kradu na veliko daju sitnoj raji (aka nama) da kraducka malo sa neta... =o))

Link to comment
Share on other sites

I dobro, jel ima neko predstavu kada krece ovo planinarenje??

Nego, naravno ne slazem se sa Deijem nikako da je 512kb prosechnom korisniku dovoljno, jer realno, nishta nije "dovoljno" i uvek ce svi hteti josh dok se ne stigne do toga da svi skidaju film kao sad mp3 pesmu. Ali, mi smo josh jako daleko od toga, tako da je i ovaj 1mbit kul [:)]

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

Das Gesetz schiebt Raubkopien einen Riegel vor

Herstellung, Handel und Nutzung illegaler Software sind durch das Urhebergesetz untersagt. Selbst vermeintliche Kavaliersdelikte auf privater Ebene sind hiervon nicht ausgenommen: Das fängt schon bei "Freundschaftsdiensten" wie der selbst gebrannten Softwarekopie an.

In jedem Fall gilt: Von jeder Software darf in der Regel nur eine Sicherungskopie angefertigt werden. Wer Software darüber hinaus auf CD brennt oder kopiert, nutzt sie bereits illegal."

Was der Gesetzgeber festlegt

Private Anwender, die Software illegal einsetzen, können grundsätzlich zu Schadensersatz, Unterlassung und Vernichtung der illegalen Raubkopien verpflichtet werden. Zudem riskieren sie, dass z.B. der CD-Brenner vernichtet wird, den sie zur Anfertigung der illegalen Kopien verwendet haben. Erfolgt der Einsatz der Raubkopien vorsätzlich, kann sich der Anwender ebenfalls strafbar machen.

Das Anfertigen, das Vertreiben und der wissentliche Einsatz von Raubkopien geschützter Inhalte können zudem zu Geld- und Haftstrafen führen. Die Gerichte entscheiden im Einzelfall nach der Schwere der Tat und der jeweiligen kriminellen Energie.

Mehrjährige Haftstrafen bei gewerblicher illegaler Softwarenutzung oder dem Handel mit Raubkopien sind heute in Deutschland keine Seltenheit mehr. Wer wissentlich gegen Copyright-Bestimmungen verstößt, kann mit einer Geldstrafe oder mit Freiheitsstrafen von bis zu drei Jahren rechnen.

Wer mit illegaler Software handelt, kann bis zu fünf Jahre in Haft kommen. Bei Softwarekriminellen, die in professionellen Netzwerken illegale Software herstellen und vertreiben, kommt oftmals noch der Straftatbestand des gewerbsmäßigen Betrugs hinzu (bis zu zehn Jahre Haft). Dabei lassen sich zwei Tatbestandsmerkmale unterscheiden: zum einen der Vermögensschaden zu Lasten des Erwerbers der Software und zum anderen der Vermögensschaden zu Lasten des Herstellers und Lieferanten der Software.

Zwar warten Geld- oder Gefängnisstrafen erst am Ende eines Gerichtsverfahrens. Wer Raubkopien im großen Stil anfertigt, bekommt aber meist schon vorher Ärger: In der Regel muss er mit einer Hausdurchsuchung rechnen. Seine Hardware, gegebenenfalls auch Drucker und Scanner, können evtl. beschlagnahmt werden.

Stanislave...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...