Jump to content

Duplirana ADSL brzina kod Telekoma


kRiK u tAmI

Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ mohi

pitanje je bilo za upload. kako je moguce da sa 56k imam upload 128k???

Ne snimih upload ... jebem li ga ... sve u svemu ti sajtovi shto mere brzinu su go kurac i ne trebate se oslanjati na njih ... meni je na 10 mbita rekao da imam 1 mbit zato shto je njima link verovatno bio pun u tom trenutku ...

kako me je na keca iznervirala ova b92 glasina, ne mogu da vam opišem.

- nismo mi dovoljno pametni da ubrzamo sebi net, nego moraju oni da nam kažu

- da nam nisu rekli, mi bi se inatili do prekosutra

- oni imaju neku fiktivnu moć nad našim telekomom i mogu da mu naređuju šta da radi

sagnu mi se.

Mozes ti da jedesh govna kolko hotjesh ali dobrodoshao u banana republiku. Da telekom nije pritisnut chekali bi na ovo josh par godina ... Da imamo drugog operatera fiksne telefonije i/ili adsl-a do ovoga bi sami doshli ali pitaj drashka zashto je dobro da telekom ima monopol ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

http://www.telekom.yu/MEDIJI/Saopstenja.as...ews&ui=8627

27.07.2007

Korisnicima ADSLa duplo brži pristup Internetu po postojećim cenama od 01. septembra

Preduzeće za telekomunikacije «Telekom Srbija» a.d. obaveštava javnost da će od 01.09.2007. godine, svim svojim korisnicima usluge ADSL pristup Internetu omogućiti duplo brži pristup Internetu po postojećim cenama. Nove brzine će biti 512, 1024 i 1536 (umesto postojećih 256, 512 i 768) Kbs sa neograničenim pristupom Internetu, sa cenama koje ostaju nepromenjene i koje se kreću u rasponu od 1208 do 2415 dinara mesečno, bez PDV-a.

Poslovnim korisnicima koji imaju potrebu za naprednijim servisom pristupa Internetu, u vidu simetričnih protoka i većih brzina, biće ponuđena usluga Telekoma Srbija “Direktan pristup Internetu”, po cenama koje će od septembra biti niže od 30% do 40% u zavisnosti od brzina pristupa.

Neki ljudi sa Verata kazu da su im brzine vec sad duplirane, Telekom koliko vidimo nece ovog meseca duplirati brzine.

@Mohi

Ne lupetaj vise.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Jel ti smeta shto sam u proshlom postu zaobishao tvoje baljezgarije pa zhelish da ih sad prokomentarishem?

Sa tobom se raspravljati ima svrhe isto kolko i raspravljati se sa gancijem shto pere prozore kola na semaforu, tj ochigledno se morash isto postaviti ...

ganci: ajde batko da ti operem staklo vidi shta se nafatalo sve

vozach: ne

ganci: ajde batko shto si taki

vozach: ne bre odjebi u pm

ganci: evo batko vidi kako dobro perem

vozach: MRSH BRE U KURAC *vozach kretje da izlazi iz auta i da vadi shtanglu*

ganci: *ganci bezhi uz povike* a bre batko ne po glavu

....

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Dobro je Mohi ti najbolje znas :)

Kao sto ljudi rekose - Kujtesa kupuje od Telekoma Srbije 622 Mbit/s link, koga verovatno placa vise od domacih ISP-ova - a sta ce Kujtesa da radi sa tih 622 Mbit/s uopste nije stvar Telekoma Srbija.

Mogu oni da tih 622 Mbit/s prodaju kao 10000 ADSL konekcija od 6 Mbit/s = 60000 Mbit/s = 100:1 preprodaja, ili kao 100000 konekcija od 6 Mbit/s = 1000:1 preprodaja. Od toga ce zavisiti samo kvalitet tih veza, ali o tome se ne brine Telekom niti je to njihov problem.

Ako Telekom prodaje 34 Mbit/s za 4500 EUR u Srbiji bez PDV-a (posto poredimo sa izvozom, za sta sigurno ne placaju PDV), hajde da kazemo da Kujtesa dobija 622 Mbit/s sa sistemom prenosa za, recimo, 100000 EUR mesecno, ako imaju 10000 ADSL korisnika sa 6 Mbit/s to znaci da oni moraju to da naplate 10 EUR/mesecno da bi pokrili link + nesto iznad da bi pokrili i ostale troskove + naravno jos iznad da bi pokrili profit.

Eto to vam je prosta matematika, pa vi racunajte.

Edited by De1
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.telekom.yu/MEDIJI/Saopstenja.as...ews&ui=8627

27.07.2007

Korisnicima ADSLa duplo brži pristup Internetu po postojećim cenama od 01. septembra

...

Telekom Srbija nastavlja ubrzani razvoj Interneta u Srbiji, u cilju podrške stvaranja modernog informacionog društva što je jedan od preduslova za integraciju Srbije u EU.

jbg naviko uvek "vazna saopstenja" da citam od kraja jer se tamo uvek nalazi sustina [:p]

...

a pored maloprodaje pruža i usluge pristupa Internetu velikim operatorima u Bugarskoj, Makedoniji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini.

izostavili su shiptare jer ne zele da se "javnost uznemirava" [:p]

Link to comment
Share on other sites

Nisu ih izostavili to podrazumevaju pod sposetvene usluge unutar zemlje.

Kad bi naveli tu Kujtesu, isto bi bilo kao kad bi navodili Eunet,Beotel,Sezam i ostale domace provajdere.

Edited by Savkeeeeeee...e!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

kako me je na keca iznervirala ova b92 glasina, ne mogu da vam opišem.

- nismo mi dovoljno pametni da ubrzamo sebi net, nego moraju oni da nam kažu

- da nam nisu rekli, mi bi se inatili do prekosutra

- oni imaju neku fiktivnu moć nad našim telekomom i mogu da mu naređuju šta da radi

sagnu mi se.

sta ti je choveche ne nerviraj se, put u evropu preko b92 je jedini put, ne bih se preterano uplashio kada bi se sledeca politicka stranka zvala B92

mogu svima da nam se sagnu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Od 1. septembra na svim ADSL paketima u ponudi Neobee.net-a, brzine će biti dvostruko veće! Tako će vlasnici paketa brzine 256 kbps automatski biti prebačeni na brzinu 512 kbps, paket od 512 kbps postaje 1024 kbps, dok će vlasnici paketa najveće brzine umesto dosadašnjih 768 kbps uživati u brzini od 1536 kbps!

=]

Link to comment
Share on other sites

Neobee je u prvoj recenici obmanuo korisnike, jer je naveo da ce brzine aDSLa biti dvostruko vece, a aDSL brzine podrazumevaju i upload i download, a ne samo DL, jos jedan primer krsenja zakona tj. obmanjivanje (potencijalnih) potrosaca isto kao sto neki rade sa PDVom.

Link to comment
Share on other sites

SBB je pocetkom aprila vec duplirao brzine (da bi uhvatio prikljucak sa ADSL-om, sad 256/128 kosta 1350, do tada sam za 128/64 placao 1450), tako da ako ovo prodje, sigurno ce ih pratiti i SBB

SBB-u i ostalima ce tek da nastane frka kad prestane igra samo oko neta. Znam da Telekom ima planove da uvede Triple play, odnosno da uvede i televiziju preko ADSL-a, tu ce tek da krene krljanje sa kablovskim provajderima. Realno meni je lakse da mi sve zivo ide preko telefona, a ne da kao sada imam prikljucak za telefon, kabl za net (sa krova posto je wireless) i kabl za televiziju. Jedina uteha je u tome sto je Telekom, kao i skoro svi ostali drzavni sistemi spor do zla boga, pa se mozemo nadati da kad dodje na red TV preko telefona oni na budu i dalje imali monopol.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja neshto ne verujem da ce SBB odma da pohrli i da ponudi jeftinije pakete, opasan je njima udarac zadao adsl u poslednjih par meseci.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a sta im je alternativa - da ostanu pri ovim cenama i uslugama i da gledaju kako im prvo polako, pa onda sve brze i brze odlaze korisnici? Lokal nije reshenje takoje jer lokal postoji samo u par vecih gradova a i tamo sa njima mnogi imaju problema.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Upravo ovo shto margi kaze, odredjen broj ce uvek ostati, jer drugu varijantu nemaju. Plus, ogroman broj kod SBB uplate najjeftiniji paket i pojachan lokal, pa leechuju ono smece sa lokala

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da se kladimo da stija moze da predje na telekom za mesec dana ako hoce. sigurno bezanija barem ima tehnicke mogucnosti, ako ne i ja, posto imam noviju centralu.

I sta to znachi smece sa lokala? ok, lokal nije za najnovije stvari ali za starije stvari je bolji od tovg newsa jer je za dzabe.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Da, al sa newsa ti cepish max brzinom, i bude ti na hardu za chas posla, dok u lokalu slotovi, ili upload na torrentu, pa chekash itd itd.. A jaka mi ushteda, news te izadje 6 eura za 2 meseca..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...