Jump to content

Hari Poter i Red feniksa


Recommended Posts

poznato je da "film sa alanom rikmanom ne mozhe biti losh", ali ovaj (hp5) stvarno pokushava da mi pobije dotichni aksiom aksiom

hp5 je shoping lista scena iz knjige (koja je vec diskutavilnog kvaliteta) bez ikave normalne pozvezanosti i dinamike i ichega sto bi choveka nateralo da gleda ovaj film...

naravno, ima razloga za uzhivanje - nadjite nekoga da vam napravi montazhu od 10 minuta sa kadrovima, ok scenama u kojima se pojavljuju alan rikman i helena bonam karter i imate odlucnu zabavu a ne 2 sata patnje...mislim, stvaaarno...

sto se tiche knjige, hp&the deathly hollows (u slobodnom prevodu "haris lonchar i deo u kom, datje bog, haris lonchar konachno umire") izlazi za 10 dana worldwide, pa kad ischitam i to chudo vratitju se ovde sa hejtom ka istoj

disclaimer - ovo je hate-lokacija za one koji su gledali filmove i chitali knjige, a ne za "zomg lol hari poter wtf" postove. pre nego sto se odluchte za kucanje takvog posta, ustedite i sebi kucanje i meni dilitovanje istih, spenkju

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeste gori je

al na drugi nachin =o)

u pajdomanu smara cmizdrenje i emocije i bla bla

ovde svi glume ki zmajevi ali rezhija i scenario su u onoj stvari...razvucheno nemotivisano samo se odvija scena za scenom i malo kome je zanimljivo ista od toga...da ne prichamo kako je secheno mnogo a ovo sto je ostale je dosadno...

ko sto rekoh...svi glume super i svaka scena ra rickmanom mene odushevljava ali ostalo...tuga...

Link to comment
Share on other sites

naravno da jesam - vishe scena sa alanom rickmanom!!!

kao sto ochekujem da snape pwnuje sve u sedmoj knjizi i onda u sedmom filmu angazhuju brusa vilisa da glumi nekog od random likova koje snape vaporizuje i kazhe mu "yippekayyay mugglefucker!" ;oP

Link to comment
Share on other sites

zar je moguce da je ovo vec peti film o Hariju poteru koji je snimljen. Odgledao sam samo prvi na pinku ove Nove godine, ali mi se u podsvesti urezalo da ih ima samo 4, zajedno sa ovim...

ali, na srecu, hp, kao najgori pripadnik Wall-Mart knjizevnosti, me veoma malo interesuje pa sam verovatno neinformisan po ovom pitanju

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

lazo imash zhuti karton od mene, hodash po veoma, veoma tankom ledu...

stijo, zapravo tretji deo, by alfonso cuaron, je verovatno najozbiljnije snimljen, posle njega idu prva 2 koje je rezhirao kris kolumbus, takodje ta dva prva filma su, zahvaljujuci chinjenici da jedino prve 2 knjige zapravo predstavljaju solidne komade modernog fantasyja za decu koje drzhe vodu a nisu skup sve vecih retardizama kako knjige odmichu, odlichni filmovi za decu pa mozhe da se diskutuje da su to "ozbiljno snimljeni filmovi za decu" ali ovaj deo, ko sto rekoh je tragichno sklepan, gluma je ok, ali sve ostalo je veoma daleko od shanse da ga neko nazove ozbiljnim =o)

Link to comment
Share on other sites

gledah sinoc film. nije ispunio moja ocekivanja, jbg. Mada, ima dosta tu forica - evo sad mi prolaze kroz glavu scene sa alanom, kole :) - ali, ono, smejala sam se i u drugim scenama. Dala bih mu 3.9 od 5 :)

E, da... Scenu sa Siriusom su neocekivano looooose uradili, sto mi je jako zao, a toliko su je najavljivali. Mada, mozda je to zbog toga sto sam drugacije zamisljala veo. A i, u knjizi je taj deo mnogo bolje opisan.

Sto se tice knjige, citala sam br. 7 koju sam nasla na netu mada ne mogu da tvrdim 100% da je jkr napisala. Mogu napisati sta se zbilo na kraju koji mi je veoma dopao, ali za slucaj da je ovo stvarno prava knjiga - mozda neko zeli da to sazna iz knjige (?) pa onda to necu napisati.

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

haha nisam ja rekao da je samo alan dobar u filmu, svi glume odlichno i ima mnogo momenata koji su da se chovek zdravo nasmeje, ali samo odvijanje radnje u filmu, pogotovo za nekog ko je prochitao knjigu je veoma sporo, chudno i nemotivisano...takodje zhivo me interesuje kako ljudi koji nisu prochitali knjigu dozhivljavaju ovaj film...

za spojlere kucash

[.spoiler] pre teksta koji ocesh da se ne vidi i

[./spoiler] (al bez tachke u oba taga) na kraju

samo naglasi pre spojlera da li prichash u njemu o knjizi ili o filmu ;o))

mali radclife koliko je god pre samo izgovarao tekst u poslednjih par filmova postaje sve bolji i bolji, vidi se da chovek glumi na west endu, respect. watson i grint, koji su chak pre radclifa pokazivali znakove interesovanja za glumu su josh bolji + klinac koji je glumio malog debeljushakstog nevila longbotoma je izdchikljao i sad navetji chovek u postavi, lol @ that...posebna primedba za kliknu koja "glumi" lunu lavgud...znachi ta mala je stvarno malko autistichna, znachi ona je naturshchik koji je mega fan knjiga i svi je se boje jer ih non stop ispravlja + sto je stvarno malo vishe chudna =o))

takodje, cela scena "wand-fighta" na kraju je uradjena preterano ishitreno ko da im je budzhet bio limitiran, a svi znamo da nije

mislim, u tom making of dokumentarcu imaju trecinu vreman posvecenu samo tome a u filmu je op gotovo...

samo prorochanstvo je loshe prezentirano, trilejni je gotovo nepotrebna u filmu zbog toga, ma koliko ja gotivio emu tompson ona je mogla da se izbaci jer nigde se ne implicira da ona daje prorochanstvo, i nigde nema dela kad firenze preuzima chas prorochanstava tako da se postalvja pitanje chemu 20 cgi kentaura u shumi kad jedan kentaur bitan za prichu nije tu?

to je ono u chemu je problem, izbacheno je toliko toga sa glavnim protagonistima, i ne mozhda bitnih dogadjaja ali defintivno dogadjaja koji stvaraju osecaj celine i daju neku inicijativu da se radnja kretje napred...pola filma nema chovek motivaciju da ochekuje sledecu sceeu

ron je bukvalno nepotreban u filmu, i nevil i luna imaju vishe screentimea od njega, ne kazhem da je to loshe, ali ono

tonks je nemi statista koja ima 3 rechenice u filmu, takodje ispade nepotrebna...persi samo stoji i ponasha se ko smokljan, ko nije chitao knjigu nece ni zanti da je to persi...i tako... =o)

sad ne kazhem ja da treba svi ovi koji deluju nepotrebno da se izbace nego da je scenario trebao da bude takav da ovi ljudi budu utkani u prichu kako valja

mnoge scene su naizgled totalno van pameti, jedino objashnjenje za njih je da imaju delimichno veze sa dogadjajima u sedmoj knjizi koji ce doci do sedmog filma (ko sto tonks i remus imaju momenat u sestoj knjizi pa su sada verovatno ovde inache...) pa da ne bude totalno stupidno u buducnosti kad necheg nema sada....blah

Link to comment
Share on other sites

ma prsla je ona od sredine tretje knjige, al ono, kad se vetj valja da isposhtujem gosn. rickmana ondak kao daj da gledam nesto malo bolje...ali ajvar =o))

e da, film je napravio pokolj prvog dana prikazivanja 44 miliona$ u sredu!!! =o))

bye bye TF, remmy and mr. mclane...

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi neko >14 godina gledao ove filmove/citao knjige??

Ja sam gledao jedan deo, i cak je jako dosadno. A ja volim crtace, decje filmove, bajke i tako to. Mene hari asocira na pitu od bubrega, puding od sljiva i tako to. smor

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...