Jump to content

Hari Poter i Red feniksa


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prochitah knjigu sinotj

i mnogo mi se dopada

iz vishe razloga

sledi spiler free pricha, ne brinite ;oP

dinamika je odlichna, kao sto sam se nadao kad nisu vezani lancem za hogwarts mnogo bolje je pripovedanje

mada iako je pricha dinamichna hronologija iste je bespotrebno razvuchena...uopste nije bilo razloga da sve ovo ponovo traje jednu kalendarsku godinu...jedini razlog da sve ne traje par meseci je to sto je htela da ima scene na snegu i kishi ;oP

also delovi u kojima se pojedini likovi bespotrebno retardiraju su minimalizovani i najcvheshtje dobro objashnjeni/mogu da se opravdaju

mada kraj i sve ostalo dok donekle objashnjava stupidarije tokom 4-6 knjige ne chini ih ishta boljima =o)

po kvalitetu svrstao bih hp7 oma izmedju prve i druge knjige u seriji =o)

ono zbog vhega mi se ova knjiga verovatno najvishe svidja je sto je bilo ko ko pokusha da pretvori ovu knjigu u film (pa makar i od 3.5 sata) najebo iz mesta

ima toliko dogadjaja, da ko god krene da seche levo i desno (kao sto je 5ta knjiga za aktuelni film) bitje grom i pakao loshe

tako da ako ijedna knjiga bude pretvrorena u 2 filma to ce biti ova...also ne ochekujte dva kratka filma ;o))

ako neko ima muda onda ce da podeli knjiga na 2 dela, prve 3/5 naspram druge 2/5, prvi film da se zavrshi on a sad note kao imperija pa onda grand finale ;o)))

mada to bi bilo veoma tricky jer bi u prvom sluchaj troje glavnih glumaca bilo odsutno iz vishe od pola prvog filma...ko joj kriv kad tochi polyjuice ko luda ;oPPP

also, za kraj, mora joj se priznati da je veoma vesto i pametno uspela da povezhe toliko razbacanih pitanja i random stvariu koherentnu celinu...skoro kao da je od pomenute 4te knjige znala sta oce da uradi, respect za to

a sada malo spojlera

ok, iako je ispao baja i iako sam ochekivao da neka od objashnjenja budu takva kao sto ih je i dala, nikako nisam ochekivao toliko malo pojavljivanje i tako patetichnu upotrebu snejpa...snape je bre zakon, a ona ga pretvorila u lol emo gay lika...pa de to bre ima =o/

also iako je epilog smeshten u taj vremenski period kada je smeshten opusteno si je ostavila tjurka otvoreni prozor za josh filmova, pardon, knjiga u serijalu ili bar u tom settingu

i za kraj - ono "jedan od glavnih likova ce da umre" je malo preliberalno shvatila, znachi opusteno je uzela mashinku i reshila da pokosi pola likova kojima je godinama pretrpavala knjige...zaboga =o))

Link to comment
Share on other sites

It is done!

Ne mogu da kazem da sam pun entuzijazma kao Kole. Meni su sve knjige manje vise iste. Ova, iako se ne desava u Hogwartsu, prakticno ima taj patern desavanja. Jedino sto se meni isto dopalo je sto je povezala sve stvari, a da li je imala plan ili je pametno pisala, ne znam, knjiga je ipak prosta i shiroka da je mogla da na kljucnim mestima ostavlja prostora koliko je htela. Sigurno se jedino moze reci da su poslednje dve knjige smisljene u komadu, kljucni delovi, naravno.

Sto se tice, Kole, drugog spojlera, slazem se sa prvim pasusom ali mislim da se to videlo iz aviona. Sa drugim pasus se slazem potpuno. A sto se treceg pasusa tice, pametno je to uradila, malo da pojaca vaznost dogadjaja.

Stilski je svakako napredovala jos, cak su i dijalozi bolji, a iako se gubi kada pokusava da produbi ozbiljne teme, najbolje to radi do sada (ne mislim da se najbolje gubi).

Sve u svemu, kapiram da ce uraditi kao svaki pametan pisac danasnjice - franshiza!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Stilski je svakako napredovala jos, cak su i dijalozi bolji, a iako se gubi kada pokusava da produbi ozbiljne teme, najbolje to radi do sada (ne mislim da se najbolje gubi).

hahah da da, pred kraj u kings cross poglavlju kad krene da se gubi i ponavlja 5 puta istu stvar na 3 strane...alo zheno kapiramo iskuliraj =o)))

dunno kako nisi odushevljeniji, poslednje tri knjige su po meni zadnje djubre (jer stalno ponavlja iste "greshke") dok ova ima pochetak sredinu i kraj sa minimumom retardiranja...i mislim da nije tesko svarljiva ni za klince od 12ak godina a i odraslima je cool da puste mozak na ispashu =o))

Link to comment
Share on other sites

Sve najbolje za knjigu.. lepo su rekli i bole i kole (: ne bih dodao nista.

btw, jel neko reko medolinki da je ona knjiga koju je ona procitala fejk?

osim par stvari:

R.A.B osoba... cak kad se zavrsila knjiga br. 6 znao sam ko je u pitanju.. samo meni nije jasno zasto je on ukrao Voldemorov horkruks kad je bio njegov sledbenik... mozda se meni spavalo kad sam citao taj deo ili nesto.. ali ne mogu da se setim.

Za razliku od poslednje 2,3 knjige, svidelo mi se kako su neke stvari iz ove knjige povezane sa onim knjigama sa pocetka.. dakle prvih nekoliko.

Drago mi je sto ima taj neki hepi end, ipak, cela je knjiga u tom duhu.

Snejp.. jebiga, zao mi je sto je umro, posto je najveci baja.. i nekako najbolji liku celom serijalu.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

naravno, to smo utvrdili oma chim se pojavio 10-chapter file u sredu il cetvrtak...nego ona oce da "gustira" knjigu, a zli dushmani oce da joj spojluju (btw dotichni nisu prochitali knjigu al su nashli za shodno da izguglaju kako se zavrshava knjiga...chisto radi informisanosti i kvalitetnijeg hejta...svaka chast =o)))

Link to comment
Share on other sites

hejt prema hariju poteru je kao spajs melanzh - produzuje zivot, otvara nove poglede na svet i chini ochi plavim [:)]

sori, kole, ali zaista hari poter serijal je u najmanju ruku primer industrijske, korporativne knjizevnosti.

cartoons_05.jpg

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da kazem da je lik Snejpa najbolji kast, Alan Rikman, u istoriji kinematografije kada su u pitanju filmovi snimljeni na osnovu vec napisanih knjiga. U stvari, mislim da je Hari Poter ukupno najbolji kast ikada.

Inace, meni nikad nije smetalo to njeno nelogicno objasnjavanje i resavanje odredjenih dogadjaja. Ceo serijal od pocetka do kraja je napisan sa gomilom rupa, ali u sustini s obzirom na svet koji je JK napravila, kako je postavila ceo sisitem i koliko je prostora ostavila, meni to nikada nije smetalno jer nije narusavalo dinamiku knjige niti je vredjalo citaoca vise nego sto je navikao. Ono sto mi se takodje svidja je sto je radnja sve ozbiljnija kako dolaze nove knjige.

Hocu da kazem da sam zadovoljan.

Poslednja glava je nekako, sta ja znam, nepotrebna. Sa druge strane lepo je citati je posle cele one napetosti. Cak mislim da ekipa koja sada ima 36 godina, lepo odrasla, a Ron baca najbolje fore koje se mogu naci u celoj knjizi. Uliva mi nadu da ce mozda sesti i napisati neku ozbiljnu Fantasy knjigu (uzimam da takve postoje u tom zanru), jer je nacin na koji je poslednje poglavlje napisano potpuno drugaciji od ostatka serijala. Samo da ne vrati Voldija i to ce biti genijalno. Za tih 19 godina, valjda se nasao neki novi batorica, preporucljivo u inostranstvu.

Sad mi pade na pamet. Dajte neki info oko prodaje knjige. Vidim da je u Americi poslednji Hari prikupio za jedan dan 250 miliona dolara.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

dunno, nisam se nesto interesovao, gledao sam samo neki report na CNNu da je do pre izlaska 7. knjige HP franshiza zaradila 16 milijardi dolara neto!!!!!!! kao i da su u ponedeljak deonice njenog originalnog izdavacha propale jer su ljudi sad izgubili svoj najvredniji serijal!!!

sto se tiche potencijalnih nastavaka mislim da ce pre ili da popunjava period nakon sto zavrshe skolu (ginny + ovo troje sto su bili odsutni poslendju godinu =o))) do trenutka kad krenu prva deca *khm*traditional world tour*khm* (znachi i do 5 godina nakon ove knjige) ili da se fokusira na decu dal njihovu ili na teddyja to josh nisam odluchio mada sumnjam da bih ikada chitao opet novu knjigu koja pochinje u kasno leto pa cela godina na hogwartsu i na kraju srecan kraj po srbiju = hendikep ;o))

also note kako je struchno izbegla da kazhe sta bilo ko od ovih 4oro radi u buducem zivotu! samo smo saznali da nisu u hogwartsu...kuva stara tjurka novu knjigu vetj sada aj ken fiil it in me bounz arrr sez ajjj ;o)))

a sto se AR tiche meni strashno smeta sto je takav chovek toliko neiskorishtjen u filmu...oma nakon retardiranog smeshtanja eme thompson u ulogu prof trilejni - pogledati film judin poljubac za naaaajbolju interakciju izmedju njih dvoje EVER! =o))

bilo bi super kad bi u DH 5 ili 6 brusa vilisa bio na odmoru u engleskoj i da opet daju ulogu rickmanu! =o)) mozda ne negativca ali nekog iz antiteroristichkog ogreda koji se smara sa brusom ;o)))

Link to comment
Share on other sites

Sve najbolje za knjigu.. lepo su rekli i bole i kole (: ne bih dodao nista.

btw, jel neko reko medolinki da je ona knjiga koju je ona procitala fejk?

shvatila sam i sama, al nema veze, i fake prilicno nije los. :)

ja sad da odgovorim na ovaj deo tvog posta i vidim da mogu da procitam spojlere. AAAAA :) al dobro je, uspela sam da izbrisem bez da procitam ista sem R.A.B.

i sto su na jebenim vestima morali da javljaju da hari poter nije umro.

nisam jos procitala, odugovlacim :) ali mi se za sad ne svidja to sto hari ili ron cim nose onaj horkruks oko vrata promene raspolozenje na gore. potseca na gospodara prstenova, zar ne?

Sad mi pade na pamet. Dajte neki info oko prodaje knjige. Vidim da je u Americi poslednji Hari prikupio za jedan dan 250 miliona dolara.

Ja sam cula da je prvog dana prodato 20 miliona primeraka. Jos od ranije sam procitala podatke da je Daniel najbogatiji tinejdzer u Engleskoj, a JKR najbogatija posle kraljice. Sad je presisala i nju.

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

jeste, podseca malo vishe, ali bolje je i tako nego da se retardiraju neobjashnjivo....

also sad me vidish podseti na neobjashnjeno u celoj knjizi -

zasto V. ne oseti kad se unistavaju 'orkruxi? i zasto je tako preterano opusten pred kraj i odluchuje da ide na ostrvce u petjinu da chekira bazenchitj?

a za to sto ti spojluju....pa dovragola trebalo je da znash da ce to da se desi, sta mislis sto smo pesma i ja zhurili da prochitamo? imala si bre i 10 poglavlja fore!!!11one =o)))

ja chuh danas da je u SAD za prva 24h prodato 8.5 od 12miliona odstampanih primeraka u primarnom tirazhu...sad hardcover je 25 ili 35$....yeowza =o)...

Link to comment
Share on other sites

Juce je bila vest da su prodali 12 miliona i prihod od 250 miliona za jedan dan. Vidim sada da je ipak, 10,9 miliona u US i UK zajedno. U svakom slucaju zajebano.

Sto bi osetio? Mislim, nigde od pocetka serijala nije bilo indicija da on oseca. Cak mozemo da kazemo da je to nekako normalno, s obzirom da je protiv zakona prirode, pa valjda moze da ima neku losu stranu, naravno osim glavne lose strane.

Ovo za opustenost ne razumem. Vrlo je napet kada skapira sta mu se desava sa horaksima. A i ovo za bazencic ne razumem, pa tu mu je horaks.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

konacno procitah, a onda odma otvorila topik i procitala vase spojlere

Skroz je dobro uradjena knjiga, ali ga malo zajeba s ovim epilogom - mogla je to i bolje da odradi? nista nije napisala sta se desilo s likovima (a cemu bi epilog i trebalo da sluzi), samo to da hari&dzini i ron&hermiona imaju decu. Sta je s ostalim ou em dzi?

jel mozemo da prestanemo da koristimo spojlere ili...?

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto ima u filmu da se vidi su efekti! Stvarno su za svaku pohvalu, dok ni rezija nije losa. Gluma mi se nije svidela, Hermiona postaje kao Tanja Boskovic jbt... Nerviraju me i oni emo momenti tipa:

"-I must go to London myself!

-But, Hairy, omg, we're your friends, we love you, lalala

-Yeah sure, get your coats..."

Link to comment
Share on other sites

odgledah skoro prvi i drugi deo hari potera, i stvarno, bolji su bili tad nego u poslednjem filmu, bar u nekim (povecim) segmentima. to se odnosi na harija i hermionu. ron je okej, ona luna fantasticna :)

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

jutros sam zavrsio knjigu :)

on the snape - ocekivao sam da ce ispasti pozitivac, ali me je obradovalo objasnjenje svega sto je radio, cak i kroz ponavljanje secanja sa pete godine snejpove generacije posle ispita :)

malo mi je bzvz to sto su blizanci stradali(jedan osakacen, drugi ubijen)

i tako... svidelo mi se... vise od ostalih delova, if i may add

Link to comment
Share on other sites

ok mi je knjiga, nije nista sad da skacem do neba i vicem wuhu. ali skroz mi je pozitivno sto je spremna da ubije svoje likove ali da je malo preterala preterala je.

nepotrebno je ubila lupina i tonks, to sto je jedan od blizanaca umro je sjajan potez, tu sam se odusevio zbog jedne jednostavne stvari, ovo nije decija knjiga, ja gotivim knjige koje imaju bitter happy end.

ups...

Edited by Jokerman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

citala pre neki dan u novinama da ce jkr da napise jos jednu knjigu o magijskom svetu, tj. objasnjenje sta se dogodilo u medjuvremenu (posle pada Voldija) sa svim ostalim likovima. daklem, onaj epilog je bio nepotpun s razlogom. nije ni ona naivna... :/

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

navodno da

a) "pishe" trecu neku kompilacijsku knjigu koja je kao dve magijske enciklopedije/stavec koje je vec izdala i zarada od toga ide full u charity

b) pishe novi serijal, sa potpuno novim setingom i likovima i nenajavljenim release dateom

c) pishe paraleno 3-4 knjige pa za koju se uhvati/koja joj se primi od nje ce da pravi novi serijal

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam odgledao film,i mogu da kazem da sam apsolutno odusevljen...

Knjigu nisam procitao,tako da sa tog aspekta ne mogu pricam...

Najvise me je iznenadilo koliko je pocelo da se radi na samim kadrovima i izgledu filma,po pitanju kamere...nije vise sve samo na efektima...

Odlicna i prica...i mali,ali sasvim dovoljan broj duhovitih(koliko-toliko) scena,za razliku od 4. dela gde se tom elementu malo vise dalo na znacaju,sto je meni dosta zasmetalo...

sve u svemu 10+/10 !!!

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Danas odgledao film. Taman sam mislio da sam se izvukao jer nijedan drugi nisam gleado, procitao prove cetiri knjige. Danice, molim te da dovli das half-blood prince, bio bih ti vrlo zahvalan, mora se to citati. Momci, mozemo ponovo u bugarsku :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...