Jump to content

Pricajte sta ste gledali u poslednje vreme.


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e da gledao sam tajh shoot em up, ne vidim poentu tolike filozofije oko filma, film igra na ivici shunda, ali opet je donekle zabavan ako uspesh totalno da se iskljuchish i uzivash u pucanju pucanju pucanju... koje je vecim delom neinspirativno, neorginalno a veoma malim delom zabavno, plus faktor monike koji se nikako ne moze zanemariti... dakle monika koja daje sisu plus par zabavnih fora ca pucanjem i stash vishe za jedno popodne...

e da minor spojler alert

3.10 to yuma, http://www.imdb.com/title/tt0381849/ , rimejk, iako se originala samo pomalo secam, ovaj rimejk me je odushevio... dakle film koji mi je totalno popravio raspolozenje... a toooo se takoooo retkoooo desahvaaaaa..... sjajno sjajno sjajno, smrdljivi prljavi kauboji, rasel krou ne moze da ne briljira dok je bradat prljav ne silazi sa konja i prosipa fore njegovim kul-sam-dok-pricam -kroz nos glasicem sa paorskim akcentom tu i tamo zakolje ponekog, upuca njih 20ak, od dve ribe u filmu jednu smuva a druga ovlazi na njega, i mucheni kristijan bejl koji u svakom desetom filmu ne glumi kao da se ceo svet okrenuo protiv njega ukljucivsi tu i njegovu zenu koja je btw ona ista riba koja je ovlazila na rasela :P na kraju pravi herojski kaubojac... da da da moja secanja na dechachke dane se vracaju i sad se mnogo lepo osecam... woohooo... njiiihiiiihihiii...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

imam velikih problema, sto sa profi filmskim kriticharima sto sa "civilima" ;o) koji osecaju potrebu da nahvale kompletan film samo zato sto su glumci u njima odlichni. Mislim, ok, glumite maestralno ali to radite u loshe napisanom filmu za velike pare = not good =o)

3:10 (2007) je toliko inferiorniji film u odnosu na Three Ten (1957) da je to fantastichno. Da, original je mnogo jednostavniji, sa manje nijansi, ali je tempo infintezimalno bolji plus, mnogo bitnije, Ben Wade Dzhona Forda se nonshalantno smeje onome kog glumi Russel Crowe. Russelov Wade, u svom prosirivanju nije ni jednu desetinu simpatichan kao Fordov Wade (a fazon celog filma jeste da vremenom publika zavoli Wadea kako bi se josh vishe slagao sa svima koji nagovaraju Evansa da ga pusti) svega toga u novoj verziji nema - Russelov Wade je pametni/nachitan (lol biblije) psihopata....nista ne objashnjava onakvo krvnishtvo - taj lik nije likeable i tachka! Tako da njegove akcije na kraju filma, dok mogu da se tumache nekom unutrashnjom promenom, zapravo bolje lezhe uz teoriju da je on i dalje labilni sociopata.

Takodje zamutili su logiku para, sklonili odlichnu zavrshnicu sa kishom i dodali agonalnu stupidariju sa klincem...kao i smejuriju sa Bejlovom nogom (primetite da bejl chas shepa chas ne u ovom filmu - like wtf mate! =o)) onda nichim izazvani jebo-sam-ti-zhenu momenat tokom vechere (ok, ta implikacija objashnjava novu zavrshnicu donekle ali i dalje mnogo bushnija varijanta u odnosu na odlichan tok originala)....sve u svemu originalni film jeste prekratak po danashnjim standardima, ali ovako razvuchno i to 99% samo zarad akcionih scena je ro-fl. Ne mora niko da umre u filmu da bi isti bio dinamichan, samo treba lepo smisliti tok radnje a ne kasapiti tudj materijal i gurati ga u kalup koji mu ne pristaje.

G! drugare preporuchujem ti da pogledash original 40ak min je kraci od ovoga ali je toliko kompletniji i bolji film da ce ti biti milo sto si me poslushao =o)

Link to comment
Share on other sites

...

kole treba da skapirash kakve likove su ljudi voleli krajem sezdesetih a kakve vole sada :) pre su voleli suptilne negativce koji su u glavnom bili negativci jer nose crno i upucaju par momaka vise od dobrih baja koji usput piju samo mleko a sada vole omg baje nad bajama ubice koji odvajaju ribetine a koji u sebi imaju malo emocija ali to kao vesto skrivaju i zbog toga su iskompleksirani =) zato se i radi rimejk ;) naravno mozda je jednsotavno tajming bio takav da su se podzemni tokovi ukristili i da je meni film jednsotavno legao na pravi nachin u pravo vreme...u glavnom ne mogu nista pametno da rapsravljam dok ne pogledam original ceo i oblaka jedan deo

a i gledao sam taj film kao kaubojstinu za jedno veche a nisam toliko razmishljao o likovima prichi svemo tome nebitnom :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Daklem P.S. I love you, ekstra filmic za svima kojima treba smeha i popravljanja raspolozenja. Odgledao sam ga pre jedno nedelju dana i jos mi ne silazi osmeh sa lica.

Video sam danas trejler za ovaj film danas u jutarnjem programu, moracu da ga ubacim na download. Skinula mi se inace sasvim fina kopija 30 days of night, ali nikako da stignem da pogledam.

Link to comment
Share on other sites

Dr. Strangelove / How i learned to love the bomb

gledo sinoc s ortacima,oni gledali prvi put, ja neki 3,4..i uvek je genijalno sjajan!

a danas

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Potpuno sam odusevljen..generalno volim da nadjem manu svakom filmu ali ovaj je stvarno jako blizu savrsenosti..vecinu ljudi ce odbiti trajanje i cinice se razvucenim al meni nije bilo tako..fenomenalno sve(sad sam pod utiskom:), apostrofiram fotografiju.davno nisam video bolju. Bred Pit skroz ok..ma pogledajte film obavezno

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...