Jump to content

Nove registarske tablice


AlexG

Recommended Posts

Ma samo da uvedu imena na tablice i ja sam happy :))

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Prvo trenutno nema 999999 vec 900000 jer prvi broj ne moze biti 0( ne rachunam table sa 4 i 5 brojeva, u manjini su)....u Beogradu ima neshto preko 700k registrovanih vozila, tako da 3 broja i 2 slova nisu dovoljna za bg, pa ce biti 4 broja i 2 slova

edit:sad citam, Na pocetku tablice bice jos dva slova koja ce predstavljati registarsko podrucje, koje ce biti poznato samo nadleznima ovo donekle resava problem, jer onda bg moze da dobije vishe parova pocetnih slova, tj da poveca broj kombinacija pa da 3 cifre budu dovoljne.....

Edited by S9-Assassin
Link to comment
Share on other sites

Na pocetku tablice bice jos dva slova koja ce predstavljati registarsko podrucje, koje ce biti poznato samo nadleznima

ovo mi je baš glupo, nismo bosna pa da te neko upuca jer si iz tog-i-tog grada, a gotivno je da znaš odakle je koje vozilo kada si na nekom putu, recimo.

Link to comment
Share on other sites

Pa bicemo kao Francuzi......oni isto nemaju "poznatu" oznaku reona, ali skoro svi znaju koji je broj Pariz, koji Marsej itd......

Pa realno, ako u svom gradu vidis 90% automobila sa oznakom A2Y, znaces da je to oznaka tvog grada :) jedino ako stvarno ne krenu sa onim potpunim randomom, ali kapiram da nismo na tom nivou :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Rezurekt.

Neki mamlaz mi je sinoc na parkingu otkinuo tablicu na prednjem braniku, srafovi popucali od udarca. U pitanju je Fabia II.

Da li mogu sam da zamenim (samo da kupim ram) ili moram u neki servis, jer mi se cini da su rupe za srafove za okvir tablica bas nepristupacne bez nekog podizanja/zavlacenja pod automobil? Plus je tabla od udarca iskrivljena, nije strashno, ali se primeti, pa bih da je izravnaju koliko može.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ti izgledaju te rupe tj koliko su pristupacne ili ne, ali ja sam menjao ram na 2-3 automobila i to je relativno lak posao - uz novi ram dobijes i nove srafove ako su ti postojeći otpali i samo usrafis najobicnijim srafcigerom. Jedino može biti smor ako su srafovi pukli unutra onda ti verovatno treba majstor. A to sto ti je tablica izlupana nemoj da brines - ja sam jos pre 7-8 godina imao neko mini cukanje isto s Fabiom i bukvalno jedino što je nastradalo je bila tablica i ram, tablica ostala iskrivljena skroz nit me ikad neki pandur cimao nit na tehničkom, ni kad sam prodavao kola niko nije pažnju obratio niti pitao. Eventualno ako se bas nešto mnogo iskrivila izlupaj je ti nekim čekićem samo da upadne u ram.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

%C5%A0koda_Fabia_II_facelift_(silver,_fr

Rupe su u ravni sa ovim na slici, malo vise ka sredini tablice. Jesu pukli srafovi i ostali su unutra.

Vidi se da sa donje strane nema puno mesta i da su rupe visoko, morao bih da legnem da bih dohvatio rukom i zato sam pitao. Da je lepo i toplo - nema problema, ali sad na ovu hladnocu treba da budem napolju bez jakne, zavrcem rukave i lezim na asfaltu...

Realno mi se jebe za tablu, nije ispala iz okvira niti ce, ali jeste iskrivljena. Bice da nisam navikao, jer je od pocetka onakva kakvu su mi dali u mupu.

Link to comment
Share on other sites

Ma to se šrafi sa hol šrafovima. Nemaš nikakvu maticu iza, samo se ušrafi u plastiku. Ako su razvalili rupe koje su već bile izbušene onda ili možeš da staviš malo deblje šrafove ili da ušrafiš pored tih rupa, ionako će ih prekriti tablica pa se neće videti

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mawtchie said:

Realno mi se jebe za tablu, nije ispala iz okvira niti ce, ali jeste iskrivljena. Bice da nisam navikao, jer je od pocetka onakva kakvu su mi dali u mupu.

  1. Izravnaj tablicu dovoljno da može da lepo leži u ramu (ispašće ti kad tad ako to ne uradiš)
  2. Kupi novi ram
  3. Kupi 2-4 šrafa samoresca (vidi sliku)
  4. Ušrafi ram u branik

Branik ti je komad plastike, i možeš bilo gde da ušrafiš - tablica će prekriti šrafove i neće se ništa videti. Bitno je samo da su samoresci što kraći, da ne zakače nešto iz plastike branika.

 vijak-za-lim-sa-burgijom.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...