Jump to content

Nove registarske tablice


AlexG

Recommended Posts

Nije losa ova sa grbom u sredini, samo da grb bude malo manji posto je ovako prenatrpan, a sa leve strane iznad SRB moze isto da ide mali grbic u tom slucaju pa da ga zameni logo evropske unije na opstu radost draleta, deija i drugara za koju godinu (ovo za koju godinu stoji namerno ;)). Btw, font je cini mi se isti kao onaj na nemackim automobilima, a kapiram da su se na ovaj korak odlucili kad su videli kako se brzo vrte cifre na registracijama automobila. Ja mislim da je negde u martu (ili cak pocetkom aprila) predjena cifra od 800 000, a sad vec postoje automobili sa 824 xxx sto ce reci da nije nerealno da se cela ova 800 grupa ispuca do kraja godine, pa onda 900 do kraja sledece, a onda ce to verovatno stvoriti probleme kad treba ponovo da se "resetuje" brojac sa vec postojecim automobilima koji imaju 123 456 tablice.

Mada mi doduse ovaj predlog deluje graficki suvise jadno, kao da je neko poubacivao elemente i kao ajde idemo dalje, pa se nadam da nije fejk.

Link to comment
Share on other sites

Meni su ove iskreno lepse nego stare. Ok, proporcije nisu dobro pogodjene i centriranje nije dobro uradjeno, ali su meni bolje, a i vise su "evropske" nego ove stare, a posto je fazon da sad svi manje vise imaju iste tablice, ne znam sto bismo mi izigravali ludilo pa smisljali neki nas dizajn sa kajsijama kao amerikanci ;)

Link to comment
Share on other sites

sta znace tri cifre u sredini i dva slova na kraju?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

@Ale

Nešto ovi novi predlozi i nisu lepši od starih, ne?

U redu je menjati ih zbog zastave, ali nemojmo pričati da je to iz estetskih razloga - jer to, očito, nije tačno.

To je zbog Nikole i njegovog "sta fali starim tablicama" [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] [:D]

Salu na stranu, to je moje licno misljenje....znaci MENI se vise svidjaju nove nego stare, ako nista drugo deluju ozbiljnije....ove sadasnje su nekako suvoparne....samo znakovi i nista drugo.....blah.....

Link to comment
Share on other sites

Ok, vidim da ova tema nikad ne jenjava.

Naime, u jednom trenutku svake godine se javi ova spika, a poslednjih godina se ponavljaju oni "predlozi" koje je Ale stavio.

Jos '93 mislim da je zapoceta...

Meni je najbolje ono srednje resenje, ali sa drugacijim resenjem grba.

Nadam se da ce konacno usvojiti nesto, ako nista, bas zbog one Lakijeve price o trenutnom priblizavanju 999 999.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

kombinacija sa dva slova ima manje nego sa tri cifre. novim tablicama će potpuno da se resetuje brojač, ali za 30 godina eto nas ponovo u problemu. rešenje je podeliti BG na nekoliko opština/reona.

nego, je l se seća neko one priče za hrvatske tablice, tj. šta ide posle ZG 999 BF?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...