Jump to content

Disciples III: Renaissance


Sex Machine

Recommended Posts

Nekoliko pitanja :)

Kako da "nahranim" heroja onim stalnim napitcima za statistiku?

Kako da unapredim neutralni grad ako moze?

I posto su mape battle mape random, jel jos neko dobio mapu gde bukvalno nema puta izmedju dve vojske koje obicne jedinice mogu da prepesace, vec samo mozes da rokas range, magije i teleport?

Igra je bagovita za medalju.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uh, niceg se ne secam od one ruske verzije, ovu tek treba da krenem:)

za napitke se secam da ima neki trip koji sam izvalio tek posto sam imao sto miliona napitaka...dal dupli klik ili tako nesto, slicno ko za pantalone i ostale stvari. ja u onoj ruskoj nisam dobio zakrcenu battle mapu.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Kad mi se malo slegnu prvi utisci i kad odigram vishe od ova 3h mozda nesto drugo napishem,al trenutno:

Auuu...tuga.

Previshe je spora igra,mnogo loshe kretanje po mapi,borbeni sistem non disciples,nema jebenih rodova,koliko su crtezi i animacije likova bili mocniji u dvojci sve sve...nisu trebali da prebace u homm/kings bounty sistem.

Opet cu da postujem ovaj text sto je vudu postavio zato sto je sjajno "opisana" igra:

Pros

* Fascinating gloomy landscapes, bleak colors mostly grey and brown

Neutral

* Campaign is split into three parts - Humans, Elves and Demons. Totaling to a 20 missions with average of 2-3 hours per mission.

* Heroes leveling differs from Disciples 2. It's a two part system, first part is a Diablo-alike distribution of Stats(Str, Dex, Int, etc.) and the second part is Final Fantasy 10 alike bonus distribution system, there is a tiles field with each tile giving bonuses +4 Magic Defense, +1 Initiative, etc.

Cons

* Game in its current state is a commercial beta test, you buy it and hunt for bugs

* After 4 patches game is playable, but still contains a lot of small bugs

* No creature balance, atrocious GUI

* Game is closer to a turn based clone of King's Bounty: The Legend than to any previous games in the series.

* AI is heavily scripted, preferring defense and switches to attack mode as soon as player hits the trigger. Game spawns creatures, artifacts on AI path, so AI could collect them.

* Land clamming rods can be placed only in special locations and by any unit.

* Thieves don't have starting thieving abilities, need to gain a few levels in combat first

* Global magic(map magic) is unbalanced, at first level there is already powerful healing and attacking spells, no need to study higher level magic

* No diplomacy system

* Units of three playable races(Humans, Elves, Demons) are mostly a carbon copy from Disciples 2 including their skills.

* Battles are mostly like in Heroes of Might & Magic 5 with only big addition being special hex tiles on a battle field, that doubles the damage of the unit standing on it. AI most of the time can't use such tiles well

* All units are one tile large and thanks to no balance there is no need to balance the army - the more `tanks` units the better. In current state battles are even worse than in Disciples 2.

Kakvo razocarenje.Ako me sjajna brzina igre ne bude smorila mozda cu i odigrati josh malo.

Kome se igra disciples...lepo skine Disciples 2 gold edition i ostale ekspanzije.Bolje su u svakom pogledu u odnosu na ovo.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

od svega pobrojanog mene smara spor skrol, jeste neizbalansirane su jedinice kojima raspolazes i neko vece kombinovanje malte ne nije ni neophodno... ali sve ovo drugo nemam pojma, davno sam igrao prvi deo i manje-vise se ne secam se kakav je bio te sam proprilicno ravnodusan i prema ovom delu, ok sve u svemu pretpostavljam nikakvo odusevljenje nista sto nije vec vidjeno igra se a kad ce smoriti pitanje je

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tebe jebe komp, nije ti ne sc2 beta radila :) meni radi fino bez ikakvog kucanja i ostalo! ziveli!

ma znam da mi je komp govno, al radilo je ono rusko sranje kako tako, a ovo nece ni da cuje...uzdravlje!

jel ovo treba da je sve u braon-sivoj paleti? :D

to je sad in matori, goth fazon itd!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

LOL i ja sam se drkao ko debil za join fajlova. Zato sto je taj wafoss il kako se vec zove lik sa warezbba napisao tako. Izgubih sat vremena na to, a sto je najgore kad join nije odradjen dobro, probao sam da 001 otvorim sa 7z i da ekstraktujem i nisam uspeo pa sam trazio neke druge solucije lol.

U svakom slucaju, hotseat je glup do moga. Kampanja je malo popravila utisak, al opet nesto tu ne stima bas. Jedinice nisu bas izbalansirane, tj nisu uopste izbalansirane samo su ih ubacili lol. Onaj nov sistem sa rodovima, tj zauzimanjem resursa na mapi, je glup. Ima jos dosta nelogicnih ili nedovrsenih stvari u igri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...