Jump to content

Disciples III: Renaissance


Sex Machine

Recommended Posts

:) nisi ga razumeo, nije on mislio da si ti glup nego da su oni glupi sto su to promenili, pa cak je i HoMM imao jedinice koje su zauzimale 2 ili vise polja kao ono oduvek a isto se igralo na hex mapi :) koji si ti lik :)

lol pa tako sam ga i razumeo ko sto ti kazes, ne znam sto si stekao drugaciji utisak:)

ceo post pricam upravo o tome kako su reakcije na takve izmene stvar licnog senzibiliteta. u stvari, mozda nisi razumeo ton mog posta:) hteo sam da kazem da je d3 mozda najgrdja igra na svetu, ali - ja tako ne mislim, meni se svidja, a u isto vreme savrseno mogu da budem i fan dvojke i normalan i strejt i ne znam ni ja sta jos:) a isto vazi i za sve ostale i njihove utiske.

pa tako meni nije big deal to sa slotovima, njemu jeste. homm kad je presao u 3d napustio je heksove i usvojio kvadrate (u cetvorci je bila neka lol poluvarijanta) zato sto je lakse skalirati jedinice na njima i vizuelno je lakse trpati ih u prostor. i u dnd-u su kvadrati, a ne heksovi iz tog istog razloga. ovde da bi titan recimo, bio dva heksa, morao bi vizuelno da bude 'duguljast'. ili da staje na sedam heksova, tad bi bio okej, ali opet, to je mnogo heksova - ne samo brojcano, vec i funkcionalno u ovakvom mehanizmu fajta. zauzimao bi preveliki prostor, ne bi mogao nigde da ide (ovo sa idenjem bi mozda bilo i okej), sta bismo radili sa powerup poljima, kolko bi ona bila heksova i kako bi se racunalo da li je titan stao na njih? a opet, i sa tim jednim heksom, razlika izmedju velicina jedinica je najveca koju smo do sada videli u nekoj igri ovog tipa. pa onda, dobili smo sijaset stvari na taktickom planu, a izgubili tu velicinu jedinice po poljima itd. mislim, mozemo ovako sutra, sta je bolje, sta je gore, kokoska ili jaje. meni se, recimo, svidja kako su se snasli i sta su uradili od igre, drugacije jeste svakako, ali mi nije gore. nekom jeste, fala bogu, da smo svi isti bio bi smor:)

ako bih otisao u mega proser, mogao bih da kazem da je leadership umno-harizmatska vestina i da ne vidim zasto bi lik mogao da vodi cetiri jogunasta carobnjaka, a samo dva titana, cetri mozga za kontrolisanje su cetri mozga za kontrolisanje. ovo jeste kosmicki proser naravno, ali hocu da prikazem kako sve ima svoje i kako argument 'uvek je bilo' ne predstavlja bas vrhunac obrazlozenja. takodje, to je moja boljka, kad cujem ovako nesto, najezim se. zato i serem ovde preterano jer sam se upecao, a u sustini nije ni vazno, jos cemo diskutovati ceo dan, a nista se igrati :)

jebiga, istina je da me pecnu takvi postovi kao sto je katsuov, jos na kraju ono. pa covece, nemoj uopste da igras ako ti se ne svidja:) zato kazem, mozemo do sutra, ne zelim to da radim. mislim, okacim impa iz dvojke i unicorna iz trojke i kazem da je artwork u trojci lepsi, onda katsu opet okaci recimo dwarf kinga iz dvojke i battle magea iz trojke i kaze da je artwork lepsi u dvojci i tako do kraja svemira:)

po njemu su upropastili igru. ali po meni nisu, stavise. ah, onda mora da nisam fan serijala:) znam da nije ozbiljno mislio, ali sama postavka stvari mislim da nije okej. a post jeste upucen meni, ima i quotova, tako da je prirodno da odgovorim.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK, OK, don't hit me! Don't hit meeeee !!!

:)

Nego, nije tacno da nema jedinice koja ne zauzima vise polja :) Poprilicno sam siguran da Tiamat zauzima 3, kao trougao i takav mu je i napad, malee AOE :)

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

nisam jos doso do njega:) ma neam pojma, lupetam ja ko magare, botom lajn, izmene su onakve kakvima ih svako od nas dozivljava.

a cek, jel tijamat ide negde ili samo stoji?

ma sto se tripujete da ja nesto ocu da se bijem, ja samo podrobno obrazlazem (ko i uvek lol:) )

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma Doolio opusteno nista ozbiljno :)

Ne napadam ja nikog zato sto mu se svidja i to blasfemi samo shala.

Ono za popizdecu i odigracu,a ti mi dodjes pice...ma daj,pa u zivotu ne bih odigrao nesto sto mi se ne svidja.

Za dizajn sam odmah u startu rekao ukusi se razlikuju,a stavio sliku onako.

Malo preuvelicavam razlike u D3,pa je mozda ispalo da te/vas koga vec napadam :P

Nisi shvatio post kao shalu. :p

Ako pogledas pre par strana moj post,videces da je kod mene vishe razocarenje nego hejt.

Sad zurim,al kad se vratim mozda cu malo odigracu pa me zanima dal moze da se podesi onaj map skroling ? I kako tacno sad radi Thief posto sam dosta igrao Guildmastera.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

katsu:

jebiga, izgleda da sam shvatio tvoj post kao zelotski i onda sam se previse aktivirao lol:)

map skroling ne moze da se podesi, ne znam u cemu je to fazon i oni heroji isto imaju prespor map skroling koji isto ima pocetnu brzinu i ubrzanje, neam pojma. ja to resavam tako sto uvatim kvadrat na minimapu, pa ga tamo setam, onda je brzo kolko oces.

thiefa nisam do sad kupio nijednom:)

g:

dobro, to se znalo cim nema patuljaka i andedova (a ima nekih jedinica i jednih i drugih u vanili), samo se nije znalo kada:) ja se nadam da ce klanovi da budu kul, da se sibam sa malim masnim dvofovima:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Fura po mapi kao solo jedinica, cudi me da je nisi video, meni se pojavila u trecoj Empire misiji, pobila mi 2 noda dok nisam stigao do nje. Tako ti je to kad vodis jednog heroja a ostavili su spawn tacke po mapama :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

upravo zavrsih cetvrtu misiju

kolki je onaj crni zmaj sunce ti jebem:) veliki plus za tolko izivljavanje u scalingu:) medjutim, on je na jednom hexu, sta je onda taj tiamat kad je na tri?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

katsu:

jebiga, izgleda da sam shvatio tvoj post kao zelotski i onda sam se previse aktivirao lol:)

Ma jok nisam ja u tom fazonu :)

Pitam ovo za thiefa zato sto je bila sjajna jedinica koja je totalno mogla da promeni misiju+josh ako se uzme Guildmaster lord dobija nove opcije(otkup neutralnih jedinica,riot itd).Cudi me da ih ne pravite.

I josh jedno pitanje onaj batja sto se dobije na pocetku empire kampanje on je kao glavni ? Posto bi ja pre uzeo maga i njega prebacivao,a ovog vucarao samo da patrolira.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

da, on je glavni i on se prebacuje u naredne misije i prica ga prati.

ja thiefa nikad nisam nesto uposljavao u dvojci, tj. jesam, ali za neke jednostavnije zadatke. uvek sam uzimao warrior lorda iz prostog razloga sto su svi fajtovi zajebani i mnogo mi je znacilo onih 15% lecenja po turnu. a voleo sam da igram sa klanovima koji nemaju healera, pa mos misliti na sta je to licilo, pogotovo na pocetku kad jedan vuk moze ti iskasapi pola likova:)

sto se trojke tice, ja sam upalio kampanju na easy, da se prosetam kroz pricu i upoznam sa jedinicama, pa da pikam scenarija na miru. tako da mi thief nije nikada ni zatrebao. fazon je sto se kuburi s parama stalno, iz prostog razloga sto se jedinice relativno brzo leveluju (jos ako jurcas za leadershipom ko ja, pa ih na kraju vucaras sedam komada), pa ti stalno treba para za zgrade i u principu frka s parama stane tek kad izgradis sve sto ti treba (znaci obicno na kraju mape). tako da nisam nista kupovao sto ne moram, pa tako ni thiefa:)

e da, mislim da je thief sada normalan heroj, tj moze da pici sa jedinicama i to.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se drugarima, igrao sam ponovo misiju sa Tiamatom i ona 2 dodatna hexa sto je on "zauzimao" su bili Dopelgengeri koji se jadni nisu ni videli od njega samog. Sta mi bi, pojma nemam, igrao sam najverovatnije nocu pa mi se spavalo bio sam umoran, gladan, sta vec :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Zar nema samo 2-3 scenarija ili ces da downloadujes?

jes vala, lol sad sam video. koji carevi, dobro, sta da mu radim, dlovacu ili cu cekati exp:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Gde ga nadje?

BTW Provalih da mi je jedna od najvecih zamerka na novi disciples, odsutnost taktike. Nekako kao da nema veze kako ces ti da ih pomeras il sta ces jos da radis na battle gridu. Ako su oni jaci mrtav si, ako si ti jaci oni su mrtvi. Sto se tice specijalnih sposobnosti, nekako su jadne iskreno i ima ih malo. Iskreno mislim da se nisu narocito potrudili da prebace u novi battle sistem igru, al bas uopste. Nisam verovao da ce biti tako laka imperijska kampanja na normalu, samo picis i koljes, cistis sve i to je to. No i da izadju neke karakondzule mislim da neko razmisljanje ne bi pomoglo, sta je tu je. AI je glup ko racq isto, al bas ono :)

Najveca fora je sto igram trenutno i king's bounty AP, borba je 9000 levela iznad ove ovde realno, ne moze da se meri. Svaki potez se racuna i moze da odluci partiju. Toliko kombinacija i raznovrsnih ishoda borbe, odlicno. Jbg i ja sam ocekivao vise, koliko sam cekao u pm.

Link to comment
Share on other sites

Gde ga nadje?

pa nacrto sam doktora, ubacio ga u prozor od doppelgangera, izbrisao ime jedinice, special abilities i description i napisao svoje i voila:)

sto se tice ovog ostalog, neam pojma, ja picim kampanju da bi je proso, obicno ne igram kampanje u ovakvim igrama. ali moguce da ti problemi nestaju na multiplejer mapama (koje cemo, nadam se, dobiti). ovo mislim zato sto je u kampanji jednostavno sve podeseno da ti setas okolo sa lambertom i koljes likove koji su, opet, nivoa kojeg treba da budu. takodje, dat ti je lambert koji negde tamo posle petnestog nivoa postaje jebeni tenk koji vodi gomilu likova, ima invulnerability i pretvara zajebane likove u peasante (u mom odabiru skilova barem). pa ti je onda data i ona inoel ili kako se vec zove, koja baca +milion helta na sve jedinice. da ne pominjem milijarde runa i govana koje nosis sa sobom.

sto se AI-a tice, glup je ko kurac, ali ja igram na easy:) ne znam kakav je na najtezem. ali ako je dobar (ili ako igraju dva coveka), onda to baca potpuno novo svetlo na fajt jer, da je AI kompetentan, jebo bi mi mamu u pola fajtova koje sam dobijao bez da mi fali dlaka s glave. pa onda tu imamo i one powerup hexove koji, cini mi se barem, dodaju na taktickom planu.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

malo zaista ima taktike koliko je moglo, mislim isto je da li secnes neprijatelja sa strane ili sa ledja, ja nesto ne kontam ranged jedinice me gadjaju iako sam se kao sakrio iza neke prepreke na mapi, a nekad skroz nelogicno ne mogu da me pogode pa kao pomeraju se gore dole pre nego sto odapnu strelu... mislim ima svega tu samo fali tuninga jos malo da bi bilo bas bas dobro

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ti strelci sto se pomeraju, to rade bezveze, valjda se pomere da ih ne dovatis ili se samo tripuju jer su piglu:)

nego ne kazete nista za doktora, a bas sam se potrudio da lici na disajpls fazon:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

To nije bug, tako je igra napravljena :) mada misljenja sam da comp kroz neke jedinice prolazi jer su prosto njegove u scenariju, tipa kod onog Elf zamka ima nekoliko Elf only jedinica i naravno da ce kroz njih da prodje njihov heroj. Osim ako nisu stvarno skinuli taj triger za NPC-a.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...