Jump to content

Disciples III: Renaissance


Sex Machine

Recommended Posts

ne, akela je dokazana ekipa i to bas u slicnim tipovima igara, mada, uvek su sanse fifti-fifti za zaseravanje...sto se tice koncepta, verovatno je promenjen crtac, mada ne mora da znaci, malo firmi ima svoje crtace, uglavnom su to frilenseri, tako da je i akela mogla da angazuje istog lika bez problema. medjutim, i meni se cini da nije isti lik (tj likovi, posto ih je vise radilo), ali opet kazem, koncepti za dvojku nemaju veze po atmosferi sa in-game artworkom, tako da to moze da se fotosopuje u isti trip. takodje, neki portreti u dvojci su 3d samo sto su hevi fotosopovani da dobiju taj zlocudni vintage look. tako da, long story short, ako oce da prave isti trip, napravice ga, ako nece, nece, tako da ono, zivi bili pa videli:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.ag.ru/reviews/disciples_3_renaissance

Editor's rating: 40%

User rating: 49%

Pros

* Fascinating gloomy landscapes, bleak colors mostly grey and brown

Neutral

* Campaign is split into three parts - Humans, Elves and Demons. Totaling to a 20 missions with average of 2-3 hours per mission.

* Heroes leveling differs from Disciples 2. It's a two part system, first part is a Diablo-alike distribution of Stats(Str, Dex, Int, etc.) and the second part is Final Fantasy 10 alike bonus distribution system, there is a tiles field with each tile giving bonuses +4 Magic Defense, +1 Initiative, etc.

Cons

* Game in its current state is a commercial beta test, you buy it and hunt for bugs

* After 4 patches game is playable, but still contains a lot of small bugs

* No creature balance, atrocious GUI

* Game is closer to a turn based clone of King's Bounty: The Legend than to any previous games in the series.

* AI is heavily scripted, preferring defense and switches to attack mode as soon as player hits the trigger. Game spawns creatures, artifacts on AI path, so AI could collect them.

* Land clamming rods can be placed only in special locations and by any unit.

* Thieves don't have starting thieving abilities, need to gain a few levels in combat first

* Global magic(map magic) is unbalanced, at first level there is already powerful healing and attacking spells, no need to study higher level magic

* No diplomacy system

* Units of three playable races(Humans, Elves, Demons) are mostly a carbon copy from Disciples 2 including their skills.

* Battles are mostly like in Heroes of Might & Magic 5 with only big addition being special hex tiles on a battle field, that doubles the damage of the unit standing on it. AI most of the time can't use such tiles well

* All units are one tile large and thanks to no balance there is no need to balance the army - the more `tanks` units the better. In current state battles are even worse than in Disciples 2.

* Russian voice overs are atrocious - Elves are gays, Demons suffers from constipation.

Forthcoming add-ons will add two playable races - Undeads and Dwarves.

Link to comment
Share on other sites

e jebiga...mislim, sto popravljaju ono sto nije pokvareno? umesto samo da su enhancovali, oni uvode neke stvari za koje nemaju potvrdu u praksi (tipa stavljanje rodova na predefinisane lokacije i to od strane svih jedinica)...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa dvojka je bila kec sa novom grafikom, ne može se tako doveka :)

a, ne, ne:)

postoji razlika izmedju 'popravljanja' i 'enhancovanja'. ne mora da bude dvojka sa lepsom grafikom, mogu da se izivljavaju koliko hoce sa bilo cim, dodaju, tvikuju, al sto koncept da drndas, sta je falilo tome da imam heroja za rodove i da mogu da ih postavljam de ocu na primer? sta je falilo tome sto imam jedinicu koja je velika i zauzima dva tileta? ja jedino tu vidim prostor za enhancovanje tipa jedinice na tri tileta, nikako da sve staju na po jedan...

ono, ajmo sad da uvedemo da lovac ne ide celu dijagonalu nego pet polja, mislim, to je gej...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meh, nesto nisam odusevljen, ja volim disciples pa cu ga igrati kako god, al ko ne voli ne verujem da oce :) Cini mi se da su im zamerali ranije za battlefield, al meni se ipak vise svidjalo onako nego ovako, ne vidim ni jedna jedinica kako izgleda, sve mi sitno nesto, bleh =/ Ne svidja mi se ovaj skill tree, logicniji mi bio prosli... Za rodove mi sve jedno... I dalje jako neizbalansirana igra, jos vise sada sto kaze Doolio sve jedinice zauzimaju po jedan slot lol...I world map mi je isto konfuzan, a i ovaj novo uvedeni 3D mi je sranje. Nema skirmisha nigde, to mi je bio wtf oO, samo kampanja, al aj videcemo kad izadje za ceo svet a ne samo za ruse. Odlican artwork i dalje, prebio je taj lik sto je crtao, toliko :D

edit: typo

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

evo skidam igricu, skinuo sam neki kao english pack, bog te pita dal cu se snaci, pa javljam utiske ako se snadjem...i lol za skirmis jesu oni normalni...

mada citam nesto, englenska verzija bi trebalo da ima i skirmise i editor...zivi bili pa videli, btw, el zna neko kad ce to?...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

sve sto imam da kazem je - ovo uopste nije losa igra, naprotiv. promena ima i neki koncepti su skroz promenjeni (zauzimanje resursa), ali su jednostavno drugaciji, a ne bolji/losiji, meni se cak drzanje rudnika vise svidja ovde. i jedinice i heroji imaju ful statsove (str, agi itd.), heroj ima novi sistem razvijanja skillova i ima pun kurac 'sitnih' skillova umesto nekoliko krupnih kao ranije (tipa sada su skilovi reda velicine +2 na agility i dobija se nekoliko skil poena po nivou). magije su jace. betlfild dozvoljava neke nove takticke mogucnosti (mesta za pojacan napad, criticali, coveri itd.) sto uopste nije lose. jeste da sve jedinice zauzimaju po jedan slot, ali posto borba nema veze sa onom u dvojci (vise lici na onu iz homm, mada nije takva, a i betlfild je mnogo veci od onog u herojima), to uopste nije neki faktor, bilo bi vrlo slicno i da zauzimaju dva ili cetiri.

sve u svemu zacin c, sto se mene tice, meni je ovo skroz fino i posle onakvih rivjuova, ja sam neverovatno prijatno iznenadjen. da ne pominjem da izgleda mnogo dobro i funkcionise mnogo dobro, posle onih konfuznih heroja pravi praznik za oci.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hardverska zahtevnost je bombonica, ne brini se...jedna od retkih igara koju drzim sve na max. tri puta je manje zahtevna od heroja petice, npr.

da, ruska verzija na engleskom, glasovi su na ruskom, a txt fajlovi su propusteni kroz gugl translator koji je zapanjujuce dobro odradio posao. naravno, quest da pobijes pljackase koji su opljackali steglton je "delete robbers plundered steglton", ali kome nije jasno sta treba da radi iz konteksta, taj nije bas najbistriji...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

da, i ja sam mislio da ne moze, ali izgleda da rusi jos nisu uveli politiku neoptimizovanih igara:)

guglaj nesto tipa disciples 3 english torrent blabla, mislim da i ma na piratebayu

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mogo si za ovo vreme da skines pedeset gigabajta:)

pa vidi sta kazu komentari, taj od dva giga ce verovatno da se raspakiva sto godina u iso od sedam:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...