Jump to content

Disciples III: Renaissance


Sex Machine

Recommended Posts

Ma jok, instaliraj i probaj, meni se recimo ne svidja sto stalno imas osecaj nedovrsenosti tj. ko da su uzeli da prave igru, batalili i zavrsili sa nekom drugom. I dalje ne mogu da nahranim glavnog lika napitcima, gradovi gube imena i upravo mi je glavni Empire grad postao glavni Elf grad suprotne strane. Da bukvalno glavni grad mi nije Empire vec Elf iako igram Empire kampanju, desilo se tokom jedne promene. Rune me nerviraju do bola, imam ih 3 strane i pojma nemam sta da radim sa njima. Pola nema svrhu jer su jedinice koje vodim dovoljne da ubijem sve sto se mrda. Generisanje battle mapa je dokaz debilnosti jer mi se nebrojano puta desi da neprijatelj ili neka moja jedinica bude zarobljena ili da ima samo jedan put kojim moze da ide a to obicno bude zona smrti ko prvi zgazi tuda. Ili nov zajeb, bonus polje od 7 polja. Kako god da udjem u njega, neprijatelj ce da se nacrta na minimum 2. Prvi put nisam ni primetio jer se ne razaznaje tako lako pa sam stavio jedinicu u sredinu a sledecih 4 neprijateljskih je dosetalo, odradili svoj focus bonus napad i ubilo mi tu jedinicu koja je bila jelte tenk. Posle sam bezao po mapi i bacao one summon rune. Ok, necemu sluze :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... zasto bi unistio Elfove? Dosao sam do njih, rekli su da odjebem, moj lik je rekao ok, nema potrebe da prosipamo krv. Necu da idem mimo njegovih zelja ffs! :) Ako je rekao da mu nije do fight-a zasto bi ga gurkao u isti? Dok sam dosao do njih vec sam dostigao level cap za Lamberta i Ione koji jedine i prenosim, a nije da sam video da ima neki item za Lamberta koji mogu da pokupim dok Elfova. Znaci nije bug nego "feature" :)

Vidis, nije mi opste palo na pamet da probam sa prevlacenjem u party prozoru. Racunam inventar za to sluzi :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

... zasto bi unistio Elfove? Dosao sam do njih, rekli su da odjebem, moj lik je rekao ok, nema potrebe da prosipamo krv. Necu da idem mimo njegovih zelja ffs! :) Ako je rekao da mu nije do fight-a zasto bi ga gurkao u isti? Dok sam dosao do njih vec sam dostigao level cap za Lamberta i Ione koji jedine i prenosim, a nije da sam video da ima neki item za Lamberta koji mogu da pokupim dok Elfova. Znaci nije bug nego "feature" :)

Vidis, nije mi opste palo na pamet da probam sa prevlacenjem u party prozoru. Racunam inventar za to sluzi :)

Sta znam, ja idem i unistim sve na sta naidjem nisam ni obracao neku paznju na to sta su pricali [:D]

ylE5Zte.png

Link to comment
Share on other sites

vudu:

vise sam mislio na to sto su svi razglabali vec kakva je ruska, a ti dodjes i opet pitas te sve kakva je igra:)

topic:

meni i dalje igra kao takva stvarno nije losa, a svrsavo sam na dvojku i keca. sto se tice izmena u gejmpleju, one su mi ili dobre ili sam indiferentan sto se tice kvaliteta istih.

e sad, bagovi i to, to je stvarno sranje, na srecu, meni se nije prikazao nijedan osim da mi igra ctduje tipa tri puta do sada i to je to. ali sudeci po vasim postovima, katastrofa je i to je najgore sto moze da se desi nekoj igri.

sto se nebalansiranosti tice, nemam pojma, ja ne znam otkud ste svi za tako kratko vreme izvalili da nije izbalansirano...ja recimo nisam ni pipnuo legije ili elfove, ne znam ni sta imaju od jedinica, a kamoli da li su kao frakcije bolje ili losije od empirea.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa valjda sto je prelagana igra? ubacish titane x3 i cistish mapu opusteno, malte ne ti ne treba nikakva taktichnost ... mislim lupam ja sam igrao par dana pa sam sad zakucao nemam vremena, ali ono je bilo lakshe nego tutorial :) pokrenuo sam na normal, ne mogu da nadjem da sad okrenem na hard, a ne bih pocinjao iz pocetka

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, nije bas da mozes samo sa jednom jedinicom da cistis mapu, moras da pokrijes imunitete i velike otpore na neku vrstu stete koju cinis, recimo vukodlaci standardno ili elementali. Ali da je lako jeste, posebno sto se tice nodova. Pojma nemam po kojoj logici se unapredjuju, sto vise vremena prodje oni postaju jaci ali glavni elf heroj, ok bar mislim da je glavni jer je imao 7 jedinica i brdo itema, mi je napao najstariji nod i posisao karu :). Ili Tiamat koji je napao Tier2 znaci regeneracija i summon air elemental i ubio sam ga bez nekog veceg cimanja. Sta bi bilo da ostavljam jedinice kao podrsku?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

a to ste mislili, onda okej. ja sam mislio da mislite na multiplejer balans. vidim ja nesto mi cudno, obicno treba da igram igru tipa par meseci da bih pricao nesto o balansu, a vi svi istrcali sa tim:) otkud znam, ja u strategijama cesto i ne odigram kampanju, a bas nikad se nisam udubljivao u balans same kampanje.

neam pojma, sad igram menadzera, ovo cu posle, a rusku sam igrao 2-3 misije cini mi se i bogami, iskido me onaj lik de jurim onog biskupa, jebiga, ne secam se vise. i to me iskido tri loada za redom i onda vise nisam hteo da igram:) posto je skriptovan ne mozes da mu bacis magiju, jer dodje do tebe niotkuda i to me je sjebalo. istina da nisam pocistio mapu i verovatno sam mogao da nafuram mozda jednu-dve jedinice za nivo, al svejedno. e sad, nisam imao titane uopste, volim ove careve sto se leveluju milion levela, to mi je bilo i u ranijim verzijama najjace u celoj igri (picim sto godina da bi levelovo nesto i onda skakucem ko devojcica kad mi se morfuje jedinica:) ).

sto se nodova tice meni su skroz okej kao fazon, taman su ekstra jaki da ne mozes da radis hit end ran rush na njih, sto me je u principu i nerviralo kod rodova u dvojci, jer volim da pravim jednog zajebanog lika, a kad krenu da kradu rodove, samo trcis u krug, ne vredi. u stvari, rodovi su me ekstra nervirali kao koncept, zato mi je valjda sad ovo okej, posto vidim da drugi pizde:)

ono sto je meni zasmetalo za to kratko vreme koliko sam igrao rusa, to su jace magije nego ranije, prvo mi je to delovalo kul, ali onda sam skontao da gija prvog ili drugog nivoa moze da resi fajt i onda sam se smorio.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

... nesto se ne secam da ako unistim glavni grad i zauzmem sve ostale, neprijateljski heroj i dalje moze da svira po mapi ... ili je tako i bilo a meni se nikad nije desila takva situacija? E da, jos jedno pitanje, posto je totalno debilno resen Fog of war tj. nerazaznaje se polje vida bas najbolje *em sto je bukvalno 2-3 koraka* a posto scout vodja nema, jel svima isti FoV ili ima neko ko moze da vidi vise oko sebe? Jer mi je mega debilno kad mi promakne neprijateljski heroj jer je eto prosao korak van tog polja, sto mi se upravo i desilo i evo vrslja mi iza ledja a posto kao doolio vodim jednog heroja sad moram da se vracam :(

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Sve to sto vi kazete stoji,ali kao i za gomilu drugih igara sledi ona recenica:da se ne zove disciples bila bi solidna.Jako malo dodirnih tacaka ima sa prethodnim delom.Nije ono sto sam ocekivao i zato sam se razocarao.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Dule, sto si spomenuo onu misiju sa iknvizitorom. U toj misiji (to je druga valjda), to je kao najteza borba, al opet bilo mi lako bas, bas. Heroj Lambert, 2xtitan, onaj knight na konju (zaboravih ime), mage, assassin, healerka koju cuvas. Poprilicno bese lako. Koliko se secam nisu imali ranged jedinice i jos plus sam imao neko focus polje blizu. Poredjas ih u liniji i cekas da te napadaju, upadnu u taj cover i to je to. Tezi mi bio fight pre tog poslednjeg, kad ides da oslobodis healerku u nekom zamku, mozda si mislio na taj fight? Uglavnom verovatno je sema sto smo ja i kreculj preorali celu mapu uzduz i popreko, pa niko ziv nije ostao na mapi. Posle 20% misije imali smo sve jedinice max apgrejdovane, posle toga se kao dize malo dmg i ostalo.

BTW Uzmete jedno trojicu elementalista i summon water elementale, nemaju napad neki al zato nesto manje od 1k hpa. Mogu da rade summon 5-6 puta sigurno, verovatno beskonacno, nisam testirao toliko. U svakom slucaju 3x6 elementala=18 polja zauzetih=neprobojni wall. Jedino neki skup zaebanih ranged jedinica moze nesto da uradi protiv njih.

Link to comment
Share on other sites

jok, hilerka mi je bila laka za oslobadjanje:)

2xtitan

mislim da je ovo kljucno:) ja titane ne volim da vodim zato sto se ne menjaju, meni to glavni trip disajplsa:)

kreculj

darko kreculj? a, ti si mu onda taj ortak s rura?:)

e pa da, ja sam imao samo autosejv koji je odmah pre fajta, tako da nisam mogao ni da bezim. ne secam se, ali ako je lak fajt kako ti kazes, onda verovatno nisam precesljao mapu, a moguce da nisam bio ni skroz citav sa jedinicama.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da, Darko Kreculj, jes ja sam mu taj ortak :)

Ma i meni su glupi titani, al rek'o aj da probamo. Koliko mi se cini taj glavni inkvizitor nema nesto mnogo hp-a. Ne znam ni koliko si jedinica ukupno vodio, mi smo jurili leadership skillove pa smo eto malo vise jedinica vodili, plus ta healerka se ne racuna kao jedinica koja uzima leadership poen. Mozes da bacis npr magiju za armor +15% pre borbe il tako nesto. Takodje taj fazon sa cekanjem da oni prvi napadnu nije los, em sto mozes da iskoristis par runa za dmg na pocetku, em sto taj cover radi super kad poredjas jedinice kako valja.

Link to comment
Share on other sites

jebiga, igro sam pre tipa dva meseca, ne secam se, al stono rekoh, moguce da mi nisu bili svi citavi ili da mi je cak vitez bio mrtav ili tako nesto posle onog fajta pre toga...

ili cek, sad mi nesto naviru secanja:) ja mislim da nisam imao hilerku za taj fajt jer su je valjda zdipili ili tako nesto, ili sam je vratio gde treba ili nemam pojma:)

uglavnom, jebiga kad ne mogu da se setim, u stvari sam zapoceo celu pricu, a ne secam se, mozda sam bio skroz desetkovan kad sam poceo fajt (a nisam imao save od ranije).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Tri pitanja (za sada):

Napravio sam zgradu za Titane, ali u sledećem krugu mi ne da opciju da ih pravim (kliknem na hire ikonicu, i dole mi ono "units" stoji zatamnjeno), jel radim nešto pogrešno.

Drugo, jel postoji mogućnost da se hireovani lideri nekako uključe u borbu sa glavnim partijem (pošto ne mogu da ih pridružim na drugi način).

Treće, jel se jedinice apgrejduju u svoje napredne varijante (koje su uslovljene izgrađenim zgradama u kapitolu) kada dostigu sledeći iskkustveni nivo, ili prvo taj level mora da bude dosegnut (npr. za napredne warriore piše lvl5, jel to znači da treba sa običnim warriorom da stignem na lvl4 pa tek u sledećoj turi postaje namunjen?)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

odgovoricu ti na poslednje pitanje:

pazario si squirea i otiso da se fajtas okolo. ako imas zgradu za knightove, kad squier dostigne prvi sledeci nivo, postaje knight. ako je nemas, squire ce se levelovati u jaceg squirea, sve dok ne izgradis zgradu za knightove. tako da tu cesto treba zonglirati sa parama i fajtovima. recimo, ako trenutno nemas para za zgradu za knighta, a squire ti je blizu levelovanja, postavlja se pitanje za koliko vremena ces ustedeti za istu, tj da li se isplati da levelujes squirea, kupis zgradu u medjuvremenu, i tek u onom tamo levelovanju dobijes knighta. ili da endturnujes par puta ne fajtajuci se uopste, i kad izgradis zgradu odes, pofajtas se i dobijes knighta odmah taj level.

ukratko, ako imas zgradu za napredniju varijantu, svako levelovanje je apgrejd.

e sad, ono sto ne znam je, da li je u krajnjem efektu bitno kad si levelovo jedinicu u sledecu. da pojasnim:

imamo dva knighta. jedan je nastao odmah od squirea najranije moguce, dakle, kupljen je squire, kupljena zgrada za knighta, prvo levelovanje squirea je bilo u knighta. potom se knight levelovao jos pet puta recimo. dakle, ukupno sest levelovanja u globalu.

drugi knight je nastao od squirea koji se prvo levelovao pet puta, sve vreme ostajuci squire, a tek tada je izgradjena zgrada za knighta i sesto levelovanje squirea je bilo u knighta.

da li su ova dva knighta ista po karakteristikama ili ne?

sto se tice titana, da li imas para za njih? kostaju iljadu ja mislim. da li imas mesta za novu jedinicu?

odigrao sam tri misije u ljuckoj kampanji i nisam video nijedan bag za divno cudo. da vi znate kakva je ona ruska verzija, vi biste pevali sto vam ne nestaju jedinice iz partyja, sto mozete da bacite magiju, sto radi desno dugme misa i tome slicno [:D]

moram posebnu paznju da skrenem na artwork i dizajn koji je jos bolji nego u dvojci. ovo je apsolutno nesto najoriginalnije, najefektnije i najbolje sto sam video sto se tice dizajna, u bilo kojoj igri ili filmu. al stvarno. one elfovske jedinice, sto u portretima, sto u borbi, su fenomenalno uradjene. ilustrator je ocigledno genije, bez preterivanja.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče tog levelovanja, ja mislim da je princip sledeći: kog knighta piše lvl5, to znači da će skvajer da postane knight tek kada stigne do petog iskustvenog nivoa, naravno ako je u međuvremenu napravljena zgrada za vitezove, svaki sledeći level up ne podrazumeva i prelazak na jaču varijantu jedinice (pod jačom mislim na novi portret i sve, ne samo na dizanje statistika).

Što se tiče titan problema, da odgovorim sav na svoje pitanje: prvo mora da se pazari hero jedinica (leader, pa tek onda se otvara mogućnost hireovanja običnih unita, s tim što ne može da se trpa neograničen broj jedinica pod barjak jednog heroja (ovo sam saznao nakon što sam se vraćao pet poteza sa kraja mape u glavni grad, samo da bi mi napisao da nemam dovoljan leadership). Inače dotična karakteristika nije nige navedena, niti igde postoji podataka kako da znam koliko koja jedinica zahteva da heroj ima leadershipa, iako taj perk postoji u onom skill treeu (nije ni tree, nego ona "ukršetnica" gde se budže veštine i karakteristike). Najgore od svega što tu dobiješ perk "Leadership +1", a nigde ne piše koliki ti je ukupan lideršip.

I pitanje vezano za levelovanje jedinica, za heroja mi je jasno, da li levelovanje ostalih jedinica podrazumeva dodeljivanje poena na karakteristike ili se automatski to podiže (pojavi mi se plus pored portreta jedinice, ali ne mogu ništa sa time da radim).

Što se tiče bagova, jedini koji sam ja primetio je da mi neki jači spellovi koštaju manje od svojih slabijih varijanti. Npr., svo vreme štekam za +400hp spell, samo da bih video da košta i još nekog resursa kojeg još nema na mapi, a onda pogledam sledeći spell tier, i tamo +700hpa (tako nešto), košta duplo manje nego onih 400 i to bez tog novog resursa. Sve ostalo radi korektno.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

nesto si se zbunio:) mislim, pitas, ja ti odgovorim, ti i dalje pretpostavljas.

dakle, ovo sto sam ti odgovorio, to nije pretpostavka nego je tako:) dakle, squire prvog nivoa, ako postoji zgrada za knighta, postaje knight cim se leveluje. mozes i da probas.

level jedinice (sad sam proverio) predstavlja generalni nivo jedinice, tj njeno kotiranje medju ostalim jedinicama. tako, ako se lvl1 squire leveluje (a sagradio si zgradu za knighta), levelovace se u knighta lvl5. ako nemas zgradu, levelovace se u squirea lvl2. dakle, [knight lvl5] ne znaci da se knight levelovao cetiri puta, vec da je to knight - koji je jedinica petog nivoa. knight lvl6 bi znacilo da smo levelovali knighta jednom i nismo imali zgradu za imperial knighta.

nadam se da sam pojasnio, mada ne znam kako deluje ovako napisano, ako ti nesto nije jasno, pitaj slobodno.

sto se tice titan problema, opet si se malkice zbunio:)

ako jedinicu pazaris sa desne strane, ona stoji u gradskom garnizonu, sa leve strane su heroji. ne treba ti heroj da bi kupovao jedinice, samo, naravno, moras da ih stavljas u one desne slotove. dakle, levi slotovi - herojevi, desni slotovi - gradski.

sto se tice leadershipa - leadership je skill koji ima heroj i zapravo predstavlja koliko jedinica heroj moze da vuce za sobom ma koje one bile. ako heroj ima leadership 5, moci ce da vuklja pet jedinica sa sobom, bilo to pet titana ili pet seljana. koliki leadership ima heroj mozes proveriti gore levo na herojevom ekranu, ispod portreta heroja, ikonica sa plavom zastavicom, izmedju indikatora herojevog nivoa i movement pointsa.

ako smem da dodam, leadership je mozda i najvazniji skill (uvek i bio u disajplsima), tako da bih toplo preporucio jurnjavu za njima po 'ukrstenici'.

levelovanje jedinica:

ne, ne mozes da intervenises, same idu zacrtanim obrascem.

to za bagove, interesantan bag, mislim, ne znam kako su uspeli da naprave endzin gde moze takav bag da se pojavi:) mozes li opisati konkretno situaciju, mozda si nesto prevideo?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

da dodam (upravo plejtestovano):

i squire prvog i squire recimo treceg nivoa se oba leveluju u knighta petog nivoa i oba knighta bice istih karakteristika. dakle, pozeljno je sto pre graditi zgrade.

nagradno pitanje:

postoji li squire petog ili sestog nivoa? ili se cappuje na cetvrti?

ako se ne cappuje, i imamo squirea osmog nivoa recimo, i kupimo zgradu, da li se on leveluje u knighta petog ili knighta devetog nivoa.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

skroz dobra igra, mislim jednau "tablu" odigras malo pauze i igra mi se i dalje :)

discajplse nisam igrao 100 godina i nisam nikakav fan, al meni nekako sve prijemcljivo, valjda sto odmah cim startujem ovakav tip igre udjem u stas screen i gledam i ispitujem sta je i kako je, a ima i help :D

ja koliko sam igrao knight ne moze preko 10 lvla

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

to sam i ja video kad sam otisao kod trenera da me trenira za pare. ali opet nisam siguran da li je to tako u globalu ili je to cap za tu "tablu" u kampanji. ako se ne varam, vanila imperial knight je trinaesti lvl, ako to ista znaci:)

evo, ja na cetvrtoj tabli i ide fino, samo sto, naravno, kuburim s parama i svi zivi mi se leveluju bez zgrada:( i malo sam se usro jer je poceo neki legions of the damned lik da mi bije one guardiane i uzima nodove i mnogo je predrkan, predrkaniji od mene.

upravo mi je glavni Empire grad postao glavni Elf grad suprotne strane.

lol to se i meni upravo desilo:) save pa load resava stvar.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Auuu...blasphemy niste vi nikakvi fanovi Disciplesa :)

sto se tice leadershipa - leadership je skill koji ima heroj i zapravo predstavlja koliko jedinica heroj moze da vuce za sobom ma koje one bile. ako heroj ima leadership 5, moci ce da vuklja pet jedinica sa sobom, bilo to pet titana ili pet seljana.

koja glupost...velike jedinice su zauzimale 2 slota.

moram posebnu paznju da skrenem na artwork i dizajn koji je jos bolji nego u dvojci. ovo je apsolutno nesto najoriginalnije, najefektnije i najbolje sto sam video sto se tice dizajna, u bilo kojoj igri ili filmu. al stvarno. one elfovske jedinice, sto u portretima, sto u borbi, su fenomenalno uradjene. ilustrator je ocigledno genije, bez preterivanja.

Svakako odlika Disciples serijala i verovatno glavna stvar zasto je serijal imao toliki uspeh...totalno se slazem da je lik car.Samo mi je malo klimavo da je bolje u trojci,mozda gresim.

Kad si poslednji put igrao D2 ? Ja ga imam instaliranog i upravo sam uporedjivao.Animacija borbi i crtez je bolji u dvojci...stoji da su jedinice u borbi mnogo vece.

Mada stvar ukusa.

D2.jpg

d3.jpg

Jedino sto moram da priznam D2 zbog sistema stacionarnih jedinica nije imao neki pretarani takticki element kao sto su imali heroji.

Jednog od ovih dana ima da popizdim sednem predjem D3 i dam finalni sud.I ako ispadne da je opasno sranje Doolio dodjes mi pice zbog pretrpljenog dushevnog bola [:D]

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

brate, okej, meni se svidja, tebi ne:)

koja glupost...velike jedinice su zauzimale 2 slota.

covek je pitao za d3.

Uopste se ne slazem.Kad si ti poslednji put igrao D2 ? Ja ga imam instaliranog i upravo sam uporedjivao.Animacijau borbi i crtez je bolji u dvojci...stoji da su jedinice mnogo vece.

Mada opet stvar ukusa.

danas sam igrao poslednji put d2.

artwork je evidentno radio isti lik, tako da je to manje-vise isto. i meni se vise svidja grand inkvizitor u dvojci, ali recimo elfovi su mi neuporedivi. ovde sam video vise jedinica za krace vreme i sve su fenomenalne, pogotovo jednorog koji je nesto najbolesnije sto sam video i vise lici na nekog zlog boga sume iz princeze mononoke nego na jednoroga. sto je kod mene veliki plus. takodje, ovde imas loading ekrana koji su isto sjajni. sto se tice animacija jedinica, ovde je full 3d tako da su animacije svakako tecnije, a ako mene pitas i bolje. takodje, imamo i animacije kretanja (elfovski konjanici su sjajni kad kaskaju okolo), cega u dvojci nema.

elfovsko sve sto sam video je nesto najgotivnije sto sam video do sada negde sto se dizajna i izvedbe tice, ljudi jesu slabiji od elfova, mozda slabiji i od ljudi u dvojci, mada su tu negde, ovde su dobre ove svestenice i poslednji tier konjanika - to mi je lepse nego u dvojci, skvajeri, knightovi i magovi su mi ruzniji nego u dvojci.

mada ne vidim smisao ovakvog unit by unit uporedjivanja, imam pravo da mi se svidja (iako sam fan dvojke, zamisli ti te blasfemije sunce mu poljubim), a ti imas pravo da ti se ne svidja.

a ti igraj ako oces, niko te ne tera, licno nikad iz ispizdjivanja nisam igrao igru. ako ti je sranje, sranje ti je, meni nije. finalni sud slobodno daj, svako od nas ima svoj sud, to je prirodno. ali tvoj sud nista ne znaci meni koji sam takodje igrao igru (da nisam, znacio bi mi, kao savet) i ja imam svoj sud. licni, isto ko i tvoj.

tako da, mogu ja da te castim ovako, to je super, boze zdravlja pa cu te i castiti nekad, ali ne vidim zasto bi te castio iz rzloga sto je tebi sranje igra koja meni nije:)

tako da, opusti se, tebi novi disajplsi ocigledno ne leze i ja ne vidim nista lose u tome. meni, eto, bas fino leze i uglavnom sam prijatno iznenadjen cak i drasticnim promenama. ali to je razlika u senzibilitetu igraca gde si ti ovim nastavkom izvukao deblji kraj ocigledno:)

primera radi, to da velika jedinica zauzima dva slota. to je imalo savrsenu primenu u dvojci, ali ovde jednostavno tu primenu vise nema - veliko bojno polje, mogucnost kretanja po istom, mnogo vise slotova kod heroja itd. jednostavno, takva vrsta taktiziranja u ovom mehanizmu koji ima d3 ne pije vise vodu. zato je to otislo, tebe je to smorilo, ja sam potpuno indiferentan prema tome recimo. homm je sa peticom uradio upravo obrnuto na primer. te promene se desavaju u serijalima jebiga. ovde bi bilo to bilo zajebano izvesti jer je betlfild u heksovima, a ne u kvadratima.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

:) nisi ga razumeo, nije on mislio da si ti glup nego da su oni glupi sto su to promenili, pa cak je i HoMM imao jedinice koje su zauzimale 2 ili vise polja kao ono oduvek a isto se igralo na hex mapi :) koji si ti lik :)

Bonus po meni je taj sto heroji koje vodis vizualno nose opremu koju im stavis. A vizualno je ono sto je i prodavalo serijal kod vecine.

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...