Jump to content

Disciples III: Renaissance


Sex Machine

Recommended Posts

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

neces uspeti vudi, necu uzeti nov komp makar se zapalio sa sve procesorom i grafickom!1...ne stvarno, kakav im je ovo instal, prvo nesto odbrojava unazad, pa obradjuje zvucne fajlove i sve to vreme mi stoji na 0 instal...a posle krene da instalira brzinom od 1mb u minuti, al bukvalno...prokleti haxori, ni igru vise ne znaju da krekuju!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

purnjaj ga lol

ne, stvarno, sto sam nepouzdan? i ja sam gotivio dvojku bruka i igro je ko nezdrav i cekam trojku ko ozeblo sunce.

evo:

-nema vise rodova, zauzimaju se checkpointi, nesto kao fiksni rodovi, koji bleje blizu rudnika, mana poolova i slicnih stvari. kad ih zauzmes, na njima automatski 'sedi' tvoj guardian koji je osrednje jak. recimo nesto kao CoH, samo potezno.

-u principu je mapa vise pohomm-ovana, ali sto se mene tice, to nije promena na gore vec 'u stranu'. pa vi vidite kako je vama. ovo ce se ljudima verovatno ili svideti ili ne, meni je onako, okej, mozda cak i bolje jer sad ima vise interaktivnih tripova po mapi. e sad, tacno je da je gomila njih ista ko u dvojci (stani ovde sa herojem i dobices dzabe deset koraka i tako to), ali sta ja znam, ako na to ne gledamo emotivno (omg groteskno mergeovanje zaracenih fransiza, umrite u ognju!!11) onda je sasvim fino i dodaje neke nove strateske elemente i stvari koje treba uzeti u obzir.

-fajt je isto pohomm-ovan, s tim sto je ipak specifican. polje je heksasto, nije kvadratasto.

-jedinice u pasivi threatuju adjacent polja, tako da ako oces da odes od jedinice da bi napao drugu, ova moze da te nabode za dzabe. takodje, broj ovih udaraca po potezu je razlicit za razne jedinice. takodje, mislim da se on clashuje sa agilitijem protivnicke jedinice, pa moze da se desi i da se ne trigeruje i da ova prodje nesmetano. takodje, moze se birati da li hoces da iskoristis taj napad ili da cekas neku socniju jedinicu da prodje.

-po betlfildu mogu da bleje random razbacani heksovi (neki magijski konfluks, uzvisenje i tome slicno) koje je pozeljno zauzimati. recimo, ako stavis strelca na taj heks sa uzvisenjem, on oduzima tipa 1.5 ili 2 puta vise. isto vazi za magijasa ako ga stavis na to magijsko sranje. e sad, opet MENI posto sam nepouzdan, to je super jer stalno vagas oces li stici do tog heksa, pa onda, sta ako ti stignes i zauzmes ga, al onda lik taman dodje do tebe i zabode te prvi (a recimo jak je) itd.

-sve jedinice (koje sam do sad sreo) zauzimaju po jedan heks, ali razlika izmedju velicina pojedinih likova je ogromantna. recimo, dosta veca u odnosu na heroje ili na disajplse keca i dvojku:

disciples-3-renaissance-2.jpg

-zbog promenjene prirode betlfilda sad postoje i napadi koji nabadaju recimo targetovani heks i adjacent heksove, a ne samo ili pojedinacan napad ili all.

-raspon HP-a je veci, sto mi se strasno svidja. dakle, nema seljan sto, a zmaj sedamsto, nego ce seljan da ima sto, a zmaj tipa 4000. nisam se jos sretao sa zmajevima, ali trol je imao oko 3500 ako se secam.

-jedinice imaju vise karakteristika koje se koriste u borbi. dakle, strength, agility i tome slicno. isto vazi i za heroje. heroj ima brdo skilova i karakteristika, brze se leveluje, a napredak je u manjim koracima, jelte. takodje, heroj nosi normalno oruzje i iteme koji se stavljaju na paperdoll, dakle, stavis mu mac u ruku, oklop na torzo itd. eve:

shot_0124.jpg

-sto se tice grada i sistema regrutovanja i unapredjivanja jedinica, potpuno je isti. stil crtanja je isto potpuno isti (povlacim rec da je malo drugaciji, isti je skroz), sto je po meni do jaja, uvek su mi d2 bili najbolji sto se tice te morbidne atmosfere i portreta jedinica.

-thief je postao ful heroj, dakle vodi jedinice i sve to, jedino sto nisam igrao s njim (jer nema scenarija, samo kampanja lol, bice ih valjda u evropskoj verziji), pa ne znam sta radi ovako.

-magije su jace. barem summoni, recimo earth elemental je mnogo zeznuta mrcina koja prilicno moze da osakati solidni party.

-u vanili su ljudi, elfovi i legions of the damned, a patuljci su me napadali u nekim scenarijima kao npc-ovi. kolko znam, ubacice preostale frakcije u ekspanzije.

neam pojma, ako se setim jos neceg postovacu, meni se svidja, al brate, dal ce tebi, to ne mogu da ti kazem, moraces da probas, jebiga.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mozda sam lose onda preneo trip, mislim, bas nema tri blage sa AoW...zato ga nisam ni pomenuo, igra se uglavnom seta izmedju homm i disciples serijala.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

heh, age of wonders, kad je to bilo:)...btw, ne vredi, komp mi je govno ipak...instalirao i krekovao, stavio eng patch itd...i pokrenem igru, radi, al rekoh daj da smanjim malo grafiku da se ne vuce...i kad odem na settings i promenim ih zabode komp...posle probam da pokrenem sa default settingsima i posle 5 minuta igranja mi je restartovao komp...probao jos neke kombinacije, al sve se zavrsi restartom...izgleda da je doslo vreme da mi umre komp:(

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

a jebiga, odreagovao sam emo zato sto sam jedini napisao nesto o igri und mehanici, a vi me kudite:)

neam pojma, ja bi reko ladne glave da je ovo sasvim u redu igra, samo sto je zbagovana za sve pare, takodje nedovrsena (nema scenarija vec samo kampanja, nema editor, nema nista, bagovi na sve strane, ume i da skuca povremeno itd), al kontam da ce engleze verzija da bude kul.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja imam oba pa igram i jedno i drugo...a ne volim kampanje u igrama, tako da mi to 'odigravanje' otpada, uzmm ponekad neku mapu pa otpikam...zato mi ide na kurac sto u ovoj ruskoj trojci ima samo kampanja...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja ne, slogiralo mi se samo dva puta do sada i to oba puta kad je trebalo da iskoci neki event/da se pokrene neki dijalog. posle sam loadovo autosejv i eventovalo se kako treba.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ma bolje sacekajte da izadje zakrpljena verzija ,posto je igra u ovakvom stanju zestoko sranje.Da ne kazem da su recimo neke jedinice mnogoooo slabije od onih spec pocetnih jedinica (recimo avengeri grana u odnosu na titana)

E i jos nesto.Oni djavoli su tako ruzno izmodelovani i izrenderovani da je to strasno

Link to comment
Share on other sites

kakvo jebeno sranje...znaci uzeo drugu graficku i opet mi krashuje igra u momentima lodovanja ili u sred igre...i dalje se vuce cak i na min detalja, mada kapiram da je to vise do mog jadnog procesora...cak sam skinuo i ovu full verziju sa torrenta (imao sam instaliranu onu od2 i nesto giga), al nece da instalira...krene setup i zabode ili izbaci neki error...jebalo ih sranje, ima dvojku da uzmem da igram...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja na Heroje nikada nisam mogao da se primim, ali sam Disciples 2 sam igrao kao mutav, bio sam prešao sa svim rasama osim onim patuljcima valjda, imali su mnogo slabašne jedinice.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

meni kaze jos dvaes minuta za onu od cetri giga i nesto.

jel imaju scenarija ili samo kampanja, u onoj ruskoj verziji je bila samo kampanja?

Al' davno sam igrao prvi deo, a za drugi se ni ne secam da l sam probao, tako da ne mogu konkretno da uporedim koje su sve razlike i tako to :)

drugi je isti ko prvi samo dojajnije izgleda:) treci je izmuckao drugi deo sa gomilama drugih stragedija, uglavnom homm.

Ja na Heroje nikada nisam mogao da se primim, ali sam Disciples 2 sam igrao kao mutav, bio sam prešao sa svim rasama osim onim patuljcima valjda, imali su mnogo slabašne jedinice.

ali...ali...patuljci jedino sto imaju dobro, to su prejake jedinice

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...