Jump to content

Ustav



Recommended Posts

Stvarno je patetichno shto se radujete ovom uzhasu ...

Ova "pobeda" je isto kao da ste jebali ribu spustenim kurcem zavezanim za shtapic ...

A da ne pominjem sto masovno odobravate malverzacije uz izgovor da su "for the cause" kao sto su penzosi za vreme milosevica odobravali kradju jel je ipak za dobar cilj. I eto opet u istom kurcu, dobijao sam batine shto sam protestvovao protiv slobinih kradja i cenim da cu za koju godinu dobijati batine sto cu protestvovati protiv kradje radikala ili koshtunice ili neke pete budale.

I nisam bio nesto preterano protiv ustava ali kad vidim sve ovo ... Ja sam jedan od tih koji su izasli i glasali protiv a cedu mozete u nebo da dizete posto da nije njegove anti kampanje dosta ovih ljudi koji namerno nisu izasli bi glasalo protiv i ne bi se izglasao. Pritom da ustav nije prosao zbog neizlaznosti opet bi se taj isti ustav predlagao, a da je odbijen morao bi da se menja i zato je trebalo izatji i retji ne cisto ako nekome nije jasan motiv za izlazenje i glasanje protiv.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 563
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

svaka cast onim Korejcima vratice im oni uskoro i za Nagasaki i za Hirosimu

da, kamo srece da im sprase bombu tim glupim amerima i pobiju dva miliona ljudi i onda ovi njima pa kinezi i jednima i drugima i onda se svi pocnemo ubijati i bacati bombe, to bi bas bilo kul

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

I nisam bio nesto preterano protiv ustava ali kad vidim sve ovo ... Ja sam jedan od tih koji su izasli i glasali protiv a cedu mozete u nebo da dizete posto da nije njegove anti kampanje dosta ovih ljudi koji namerno nisu izasli bi glasalo protiv i ne bi se izglasao.

da, citavih 5 % nije glasalo zbog cede jer je on tako rekao a drugih 40 posto nije glasalo isto zbog cede ali ne zbog onoga sto je on rekao nego zbog onoga sto je on i sve njegove kolege politichari (iz svih stranaka) radile posle petog oktobra, naravno kada su stizali uopste nesto da odrade izmedju kupovine novih kola, stanova, filip-patek satova, pojavljivanja na pinku i b92 u in magazinu gde su nam pricali kako im je bilo proslog leta u hurgadi, kosti de sol, marbelji - zbog cega je narod izgubio svaku volju za ucestvovanje u politickom procesu koji se sveo na mafijaske igre preraspodele kapitala izmedju nekoliko kurceva u srbiji.

mohi, rispekta za tvoj odlucnost u svojim stavovima, iako mislim da to ne prilichi tvojim godinama kao ni mojim.

Cheda je samo bubuljica na nasoj sceni koja ce uskoro biti iscedjena.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Mohi, patrioto!!!

[:D]

:*

kako da se ne radujem, jebote, pa za mal' na popih srcku, mracila mi se svest pri pomisli sta bi bilo da nije prosao referendum.

i niko ne sme da vas bije!!! lol

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

kako da se ne radujem, jebote, pa za mal' na popih srcku, mracila mi se svest pri pomisli sta bi bilo da nije prosao referendum.

I penzioneri zamalo nisu popili srcku 96te i njima se mracila svest pri pomisli sta bi bilo da sloba nije dobio tj pokrao izbore. Po cemu ste vi koji se sad tako osecate bolji od penzosa iz vica "Nemam hleba da jedem, hladno mi je, josh samo sloba da izgubi na izborima i najebao sam" ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, mislim da nije bilo organizovane krađe, jer za istu je bio mnogo pogodniji prvi dan, tj. noć. Ovakva izlaznost u poslednja 3 sata, se dešavala već 3 puta od 2000. pri demokratski organizovanoj i kontrolisanoj proceduri.

Eventualnu krađu bih opravdao, ali to bi bilo sasvim drugačije od vremena slobe i mohijevog primera, iz prostog razloga što su svi relevantni društveni i politički faktori podržali opciju ZA koja je trebalo da se potvrdi. Samim tim, svaki normalan čovek bi to trebalo da smatra kao nešto dobro, a neuspeh kao nešto loše.

Mohijev primer kao prvo, govori o izborima, valjda ne treba da crtam koooliko je to drugačija stvar.

A kao drugo, čak i da pretpostavimo teoretski tu nemoguću paralelu između stranke i opcije na referendumu, Milošević ni na jednim izborima ne samo što nije imao podršku svih relevantnih partija, nego nije imao podršku ni svih društveno relevantih institucija.

U tome je ogromna razlika.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

da, citavih 5 % nije glasalo zbog cede jer je on tako rekao a drugih 40 posto nije glasalo isto zbog cede ali ne zbog onoga sto je on rekao nego zbog onoga sto je on i sve njegove kolege politichari (iz svih stranaka) radile posle petog oktobra, naravno kada su stizali uopste nesto da odrade izmedju kupovine novih kola, stanova, filip-patek satova, pojavljivanja na pinku i b92 u in magazinu gde su nam pricali kako im je bilo proslog leta u hurgadi, kosti de sol, marbelji - zbog cega je narod izgubio svaku volju za ucestvovanje u politickom procesu koji se sveo na mafijaske igre preraspodele kapitala izmedju nekoliko kurceva u srbiji.

mohi, rispekta za tvoj odlucnost u svojim stavovima, iako mislim da to ne prilichi tvojim godinama kao ni mojim.

Cheda je samo bubuljica na nasoj sceni koja ce uskoro biti iscedjena.

Tih 5% bi odbilo ovaj ustav ... i ne vidim poentu ne izlazenja, ili si za ili si protiv. Ne izlazenjem bi se samo ponovio isti ovaj referendum. To je vid protesta "e vi me zatrpavajte govnima, a ja tju vam tjutati u inat"

A cheda je miteser dok su neki drugi one masne chibulje ako cemo tim metaforama da se sluzhimo.

Jbg igz a kad cemo biti u godinama da brinemo o tome? Kao nase babe i dede? Da sa 80 dina postanemo politicki angazovani da bi, kao sto su konkretno moji baba i deda glasali za milosevica da bi meni njihovom unuku bilo bolje, "pomagali" nasoj deci i unucima?

Ja prvi mrzim politiku i ne zelim istom da se bavim ali zivimo u zemlji gde ipak moras malo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

a cedu mozete u nebo da dizete posto da nije njegove anti kampanje dosta ovih ljudi koji namerno nisu izasli bi glasalo protiv i ne bi se izglasao.

Hajde sada (još jednom) RAZMISLI oko te matematike...

A Čedu volim kao Koka kolu - hladnog i na stolu! [:D]

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

brate, ovaj projekat nije smeo da ne uspe. sta vise da ti kazem... ako ti to nije jasno, kako da ti objasnim. to je kao da pravis atomku tokom WW2. znas da to nije dobro, znas da ce da ubije mnogo ljudi, ali radis svim srcem, jer ako te neprijatelji preteknu, najebao si.

ako i dalje ne verujes da Srbija ima neprijatelje i da se rat nije zavrsio ni Dejtonskim ni Kumanovskim sporazumom, nego su Bljeskovi, Oluje i Milosrdni andjeli samo zamenjeni drugim operacijama, koje nisu tako ocigledne, onda je stvarno blesavo da bilo sta pricam i bolje je da ostane na tome da se neki od nas "igraju Slobe", jer su nepovratno izgubljeni u ispiracini mozgova tokom '90-tih.

inace, ristekpa sto si izasao, pogotovo sto si glasao protiv. to je odraz zrelosti.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

relevantni

relevantnih

relevantih

relevantan se na srpskom kaze bitan ili uticajan

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Tih 5% bi odbilo ovaj ustav ... i ne vidim poentu ne izlazenja, ili si za ili si protiv. Ne izlazenjem bi se samo ponovio isti ovaj referendum. To je vid protesta "e vi me zatrpavajte govnima, a ja tju vam tjutati u inat"

A cheda je miteser dok su neki drugi one masne chibulje ako cemo tim metaforama da se sluzhimo.

Jbg igz a kad cemo biti u godinama da brinemo o tome? Kao nase babe i dede? Da sa 80 dina postanemo politicki angazovani da bi, kao sto su konkretno moji baba i deda glasali za milosevica da bi meni njihovom unuku bilo bolje, "pomagali" nasoj deci i unucima?

Ja prvi mrzim politiku i ne zelim istom da se bavim ali zivimo u zemlji gde ipak moras malo.

Ја не видим поенту твоје неписмености, неизлажење се пише заједно!

Посебно та паралела између Милошевића и референдума за устав није на месту, овај устав је подржала и ЕУ ено пише ти на Б92 сајту.

Ти немаш основно политичко образовање и основну политичку свест да би се бавио истом, зашто је у Атини била демократска структура гласања, зато што су сви Атињани имали политичку свест а држава-град им је била на првом месту а тек онда све остало.

Довољно смо либерални што пуштамо свима да гласају ни у Америци није овако, проблем је што није уведен предмет у школе који би деци објаснио да не треба државу пљувати и делити већ да држава долази на прво место а не основни животињски нагони као код Млохија, он само жели да има кеша, да добро једе, да кара нешто, да се проводи и њему је супер, кад схватиш да има других ствари осим основних нагона онда ћеш схватити да и ти требаш нешто да урадиш за своју државу а не само да од ње очекујеш да нешто уради за тебе.

Edited by De1Rekt0n
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

relevantan se na srpskom kaze bitan ili uticajan

Ne, brate relevant (eng) se na srpskom kaže bitan, a relevantan je već na srpskom, i ima obogaćeno značenje kao i 80% drugih tuđica, ali da ne započinjemo jezičku raspravu iz očaja nemanja argumenata za glavnu temu? Važi? [:D]

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, mislim da nije bilo organizovane krađe, jer za istu je bio mnogo pogodniji prvi dan, tj. noć. Ovakva izlaznost u poslednja 3 sata, se dešavala već 3 puta od 2000. pri demokratski organizovanoj i kontrolisanoj proceduri.

Eventualnu krađu bih opravdao, ali to bi bilo sasvim drugačije od vremena slobe i mohijevog primera, iz prostog razloga što su svi relevantni društveni i politički faktori podržali opciju ZA koja je trebalo da se potvrdi. Samim tim, svaki normalan čovek bi to trebalo da smatra kao nešto dobro, a neuspeh kao nešto loše.

Mohijev primer kao prvo, govori o izborima, valjda ne treba da crtam koooliko je to drugačija stvar.

A kao drugo, čak i da pretpostavimo teoretski tu nemoguću paralelu između stranke i opcije na referendumu, Milošević ni na jednim izborima ne samo što nije imao podršku svih relevantnih partija, nego nije imao podršku ni svih društveno relevantih institucija.

U tome je ogromna razlika.

pogresno mislish ...

Link to comment
Share on other sites

pogresno mislish ...

Ništa me ne može tako pokolebati kao ovako rečit i argumentovan odgovor. Sad potpuno drugačije mislim i ja, i svi koji misle slično kao ja. Još kada pomisli čovek da si takav kopernikanski obrt postigao nepovećavši statistiku poslatih postova ni za 1. E!

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Па овде нема озбиљних кандидата за дискусију, левичари не знају ни шта заступају нит имају аргументе нит знају да воде расправу, једино што знају је да вређају, исмевају и да се спрдају са другима.

Edited by De1Rekt0n
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Nemoj da ga diras, vidis da igra OGame, mora da ubija vreme.

Sta znam, to da su pokrali i neka su, nisam glasao pa mi i ne smeta. Meni vise lezi teorija da su zvanje 2 sata pred zatvaranje, masovne SMS poruke, kucanje na vratima, cimanje komsija koje nisu partijski angazovane, cinjenica da su siptari pravili zuru sa vatrometom, patrijarh Pavle glasao u 90+ godini zivota i jos neke stvari naterale narod da glasa.

Zasto bold za Pavla ? Jer je narod otkrio veru u poslednjih 6 godina, pekar sam pa znam po slavama i postovima, a kad se neko kao patrijarh pojavi da glasa e vala. Mada ja nisam vernik, ali bi cisto zbog njega izasao.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

To me je uvek bunilo, desnicari su tvrda strana, nacionalisti itd. a levicari su liberali, i ? Ajde neko sa znanjem da objasni. Zivo me zanima, jer ima i ono neonacionalisti, pa socijaldemokrate pa kao sto je bilo u Americi neko vreme, nije se znalo da li si republikanac ili demokrata, itd.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

To me je uvek bunilo, desnicari su tvrda strana, nacionalisti itd. a levicari su liberali, i ? Ajde neko sa znanjem da objasni. Zivo me zanima, jer ima i ono neonacionalisti, pa socijaldemokrate pa kao sto je bilo u Americi neko vreme, nije se znalo da li si republikanac ili demokrata, itd.

Levičari su socijalisti. Ostalo je bagra.

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji postoje samo oportunisti kao ujedinjene "desno-leva pokrivamo celo glasacko telo" partije kojima je glavni program (onaj koji se ne stampa) da Milojeva tetka dobije od drzave penziju a i ostali da ne ostanu kratki, i sva prica oko programa i orijentacije pada u vodu kad se dokopaju kase na 5 minuta a misle da niko ne gleda... mozes samo da biras kako ces da im zaradis te novce, radeci ili krvareci...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...