Jump to content

Warcraft Movie (mart 2016.)


Recommended Posts

Moj utisak

Ako si fan i sekao si vene za svim warcraft igrama i izgubio si pola zivota na wow bices odusevljen filmom.

Ako si pak pikao malo igrice ili nisi uopste i dosao si da gledas film da se zabavis... film je nepovezan, gluma je ocajna i generalno me je smorio vise od bvs-a.

izasao sam iz bioskopa zevajuci

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Šta je bvs?

 

Edit:

Ah, ukapirao sam. Nisam ga gledao, pa ne mogu da poredim.

Meni je gluma u Warcraft-u sasvim ok. Ne znam šta vam smeta? Takođe radnja je konzistentna i smislena, mada na momente malo zbrzana (čekamo produženu verziju filma). Ja sam baš izašao izuzetno zadovoljan iz bioskopa.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Pa smeta mi to sto sam dosao da gledam film cije pracenje ne ZAHTEVA potpuno predznanje celog lore-a da bi imao smisla. A i cak uz to predznanje ima previse scena koje su transferi blama i nemaju nikakvog smisla niti logike.

No cak se i to moze iskulirati uz izgovor "ovo je vise trejler za buduce filmove nego film" ali ovaj nivo glume se ne moze iskulirati. Jedini koji se kao nesto trudi i pokusava je Ragnar..

 

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran koliko prica zahteva Warcraft predznanje. Mislim pricaje bazirana na prvom Warcraftu koji je izasao pre sto godina i ja sam bio jedva dovoljno mator da ga se secam, a i ja se secam kroz maglu, ostao mi bukvalno u secanju samo Portal kroz koji oni dolaze i koji se unistava na kraju. Sad ovi neki likovi se kasnije pominju u razlicitim delovima Warcrafta ili WoW ali opet nisam siguran da je zamisljeno da je neophodno. Sad koliko je sama prica dobro izgradjena u filmu je malo diskutabilno, pitanje je koliko svi mogu da povezu sve onako kako je prezentovano.  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sta ti je percepcija cudo jedno =o)
fimmel je vecini ljudi sa kojima sam pricao hekshuli najlosiji od cele ekipe jer ima isti flat line pristup kao kad glumi ragnara

mislim da je dzhons najvise vremena posvetio glumi orkova i da su najizrazajnije izvedbe u filmu zapravo one koje su ostvarili kebel, kazinski i wu...od ovih bez "maske" rut nega je zapravo najupecatljivija...also total waste glen close u onoj kameo ulozi

al opet...da je tok filma bolji i prirodniji gluma ne bi bila problem...cekamo directors cut =o)

sto se lora tiche, cini mi se da postoji neki sweet spot u kom ce gledaocu da bude jasnije sta se desava, a nece da smeta odstupanje od knjiga i igara...al opet...taj spot je mnogo mali i blizi je "ne znam nista" delu skale nego "znam sve" 

 

film danas krece u americi i tamo najverovatnije nece dobro proci, srecom (lol kinezi carevi) u svetu je zaradio dovoljno da, kad na sve to legne home theatre sales za sest meseci, postoje velike sanse da sem full produkcijskih troskova vrate i pare za reklamu, ostvare profit i krenu da prave nastavak \o/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

immel je vecini ljudi sa kojima sam pricao hekshuli najlosiji od cele ekipe jer ima isti flat line pristup kao kad glumi ragnara

Ето, Санта, то је викинг :)

Сморио је за 10.

Quote

film danas krece u americi i tamo najverovatnije nece dobro proci,

Мислим да неће толико лоше проћи ни у САД. Верујем да ће филм, поред класичне базе WC играча, намамити доста још људи због хајпа+лоша критика, чисто да виде шта то критичари серу, или бар да се придруже у заједничком пљувању филма. Неће откинути као они "већи" блокбастери, али и више него довољно да оправдају не снимање само следећег, него ако бог да далеко више делова.

Моја процена - макар 100-150 милки у САД+Канада :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Prekidao sam gledanje dva puta kolko smara film 

Ipak kraj je malo bolji. 

A i polomio mozak da sese setim khadagar wiskera :) 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jos da dodam povodom toga da je film za decu :)

Petar je povremeno ulazio u sobu dok smo žena i ja gledali, baci pogled, gleda, izađe i tako par puta

Kad smo završili i sećali se neuspelih raidova u karazanu i tako, gleda dete i kaže "bože kojim se vi glupostima bavite" i ode

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

a znaci ipak se gledao pirat =o)
da si bio u bioskopu (bez eksploziva kao islamski fundamentalista) utisak bi ti bio kudikamo bolji =o)
meni je na drugo gledanje u bioskopu, u 2d, film bolje legao

ipak, tempo i uopste konstrukcija price ostaju problematicni 
cak i da su sargerasa naveli imenom i pojasnili sa 2 recenice kad pricaju khadgar i alodaj, jednostavno je previse stvari natrpano u jedan film da bi ovakva prica finkcionisala kako treba
dobra stvar je da su kinezi, koji su partial producing partneri na filmu, odvalili bioskope od para (film je u kini najgledanija stvar svih vremena ;oD, bolje od avatara, marvela, transformersa, diznija itd =oD) i sa tih 420 milki su vratili i produkcioni i reklamni budzhet i verovatno ostvarili ok profit = bice nastavak sigurno, jedino je pitanje kada =o)

na znam kako je film za decu sa onolikim rasprskavanjem lobanja, po ozbiljnosti price verovatno jeste =o)
uopste, cini mi se da ti je stav takav jer trolujes dete veci deo vremena koji provodite zajedno pa mislis da ce on da iskoristi iskrenu naklonost ka nekoj gluposti kao municiju za kontrnapad...a i treba, jer zasluzujes ;oP 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kole said:

uopste, cini mi se da ti je stav takav jer trolujes dete veci deo vremena koji provodite zajedno pa mislis da ce on da iskoristi iskrenu naklonost ka nekoj gluposti kao municiju za kontrnapad...a i treba, jer zasluzujes ;oP 

Jok, prosto ga nije dojmio, mnogo mu je zanimljivije nesto drugo. Sto je i ocekivano, ima 6 godina, kad ja ne mogu da zapamtim lore, sto bi se on ložio.

FIlm je prosto plitak. Aj da probam da objasnim. Svi koji su igrali warcraft serijal, mnogo su se vise uživljavali u lore, pratili radnju, razvoj junaka, gledali iz prikrajka Kungena kako bere cveće, da bi mogli biti zadovoljni ovolikom "površnoću".

Ja uopšte nisam svestan iz lorea da je Anduin jeboa Garonu (što je ovde jelte implicirano) i tako neke stvari. Tj, finalni utisak mi je da iako fim traje 2+ sata da je prekratko i da je prenabijeno. Što je i normalno ako se uzme u obzir kolko sam vremena potrošio na warcraft igre.

Dakle po meni trebalo je da film traje barem tri sata, gde bi prvih pola sata bilo prolog - kao što Dune počinje ili LOTR (lord of the rings, Dule), samo ovde ipak malo detaljnije. Čisto da se postavi tabla sa igračima na sto, razjasne početne stavke. Tada bi film bio lakši za praćenje. Barem ljudima koji ne znaju Lore, ili meni koji ga se seća kroz maglu. Nisam mogao da se setim na primer odma jel orgrimar u azerotu ili kalimdoru, kao ni gde beše Lorderon. I sad umesto da radim gledam mapu i sećam se detalja :P

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

mislis umesto da planiras dzhihad? ;oP
 

film je trebalo da pokrije radnju/pricu prve igre sto je samo po sebi sumanuto jer je 
ali su resili da izmene neke stvari, najvise opstu strukturu, timeline i detalje u vezi sa garonom
tako sada, u filmu 
- garona nije orc-drenaj hibrid koja se smuva sa medivom tokom x nedelja/meseci koliko vec traje prvi rat (i posle dobije dete koje postaje sledeci guardian) nego je half human (i to verovatno medivova cerka!) 
- ispada da je prvi rat trajao mnogo kratko
- otklonjeno/precutano je direktno delovanje legije na orkove - nema ispijanja manorotove krvi
- takodje shadow council ne postoji (nerzula i kilroga sam trazio ciljano, nisu mi bili ocigledni u masi kao grom i kargath)
- u loreu draka i durotan umiru zajedno, NAKON sto su odveli frostwolfe do alteraca, thrall nije ozhivljavan felom kao beba (also doomhamer nikada ne izdaje durotana da bi postao warchief nego je reshio blackhanda (tako da nije lotar ubijao blackhanda)

verovatno si u pravu za neophodnost prologa u stilu dine/lotr ali prolog za warfraft bi bio mnooogo velik jer ne znas sa cim poceti (realno najbolje sa lightom/titanima i voidom, ali ispricati odatle do mediva i sargerasa trebas 15-20 min filma sto nije prolog nego domaci zadatak pred pocetak gledanja filma =o))

Link to comment
Share on other sites

sa zvanicnog Warcraft naloga na kineskom ekvivalentu tviteru 

 

Quote

 

“Warcraft’s theatrical run is coming to an end. But the chapter of a new decade has just begun. It’s a starting point, not an end point. We don’t say goodbye now because we’ll meet you again!”

znaci neko ce da pravi nekakav sequel, ali ko i kada...ne zna se =o)

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

po onome sto su svi pricali (i pre i posle pojavljivanja filma) blizz ima svoj timeline koji zele da ispostuju....po tome bi se reklo
- bar jos 1 film sa lotarom, khadgarom i garonom (drugi rat)
- bar 1 film sa nikad prezaljenom lord of the clans pricom (thrall)
- tek onda Arthas/treci rat (mada bi bilo profi imati beyond the dark portal pricu)

po mom misljenju, kod pandarije je najbolja prica ustanak protiv thunder kinga, ali i to je kosmicki toliko zamuljeno da bi bilo veoma zabavno videti kako bi to neko ispricao =o)

 

Link to comment
Share on other sites

Иронично сам напљувао Близ да ће да праве оно што публика тражи, а и пљување скокова по лореу и разних промена. А очигледно је да су једина "права" публика - Кинези. Дакле, Панде фтв. :)

 

Да имам кинту, дао бих пар милиона долара Близу само да ангажују Сапочника

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

alan tejlor se vraca pa je moguce da su onda njega uzeli za "jake" epizode?
koliko ja znam, sapocnik za sledecu godinu snima epizode za 2 serije (sem got, mislim da je za ajronfista za netflix vec zavrsio posao) + pocinje predprodukciju za svoj sledeci film...tako da je moguce da je gotov sa GoT, ali se nadam da nije tako, ako je hbo pametan iscimace ga za kraj serije da im snimi lepo

hmm ovo se od wowa brzo pretvorilo u got talk  =o)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...