Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

tek sam poceo sa prvom knjigom. za sada deluje dobro, klasichno super-detaljno i nauchno moguce delo Robinsona. ali malo me baca u depresiju, jer je lik napisao knjigu koja je veoma bliska sadasnjosti i u detalje predvidja mehaniku nasheg sjebavanja. Ako te zanima, mozesh da nadjesh na demonoidu. trilogija se zove Capital Code.

btw kako se zove onaj nas sajt kojim mozesh da proverish da li ima neka knjiga u knjizarama?

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Možda misliš na ovo, ali to su biblioteke, ne knjižare

http://www.vbs.rs/cobiss/

Nego, što se tiče Mars trilogije, jel se prvo čita Crveni Mars ili je bolje ona Antarktika koja je kao prequel (ako sam dobro skontao).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

eee to sam chitala davno i nameravala sam nekome da je poklonim, obishla sve knjizare i nema je nigde, izgleda da je rasprodata a novo izdanje nije izashlo, po meni je to najbolja Barkerova knjiga, imam je al dala sam sestri ne vraca je godinama

ako bas zelis da prochitash ajd mogu da je iscimam pa da ti pozajmim

Au Doolio, nemoj mi to, pa procitaj Song of Ice and Fire, knjiga zlata vredi. Meni je, iskreno, bolja od Lotra.

Trenutno citam:

Great Expectations (ubi boze smor, jedva citam, poceo pre par meseci)

Name of the Wind (poceo tek, jako obecava i ima do jaja kritike)

Flight of the Eisenstein (Warhammer 40k knjiga iz serijala Horus Heresy, do jaja lozenje i to je to :D )

great expectations mi je super film al knjigu sam dva puta pokushala da prochitam i smorila se

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Možda misliš na ovo, ali to su biblioteke, ne knjižare

http://www.vbs.rs/cobiss/

Nego, što se tiče Mars trilogije, jel se prvo čita Crveni Mars ili je bolje ona Antarktika koja je kao prequel (ako sam dobro skontao).

antarktika je knjiga koja ce te najverovatnije smoriti ako je procitash prvu, iako je ona naravno hronoloski ispred svih njih. Problem je u veome kompleksnim likovima - ta knjiga treba da da pozadinu karakterima likova iz trilogije i da pruzi neko objasnjenje nekih njihovih poteza u trilogiji, ali stice se utisak da koliko objasnjava toliko se i naslanja na tri knjige koje prethodi.

Moj savet ti je da nadjesh tri knjige i onda kazesh meni gde si ih kupio i onda ih lepo procitash [8D] Bez zezanja, meni je to najbolji hard-fiction. Neki ce reci da je Fondacija bolja, i mozda i jeste, ali nije to toliki hard fiction koliko trilogija Mars. Kada zavrshish sa citanjem Crvenog, Zelenog i Plavog marsa imacesh utisak da si se veoma zabavio ali i da si nauchio dosta. Barem sam se ja tako osecao.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

great expectations mi je super film al knjigu sam dva puta pokushala da prochitam i smorila se

Razumem zasto. :D Ja sam neko vreme pokusavao da kad citam knjige procitam jednu koja je klasik, pa onda jedan fantasy/sf/itd da ne bude da bas citam samo jedno te isto, ali to mi jako tesko ide... Procitao sam ok broj tih klasika (Tale of Two Cities, Monte Cristo, Treasure Island, 20 000 milja pod morem, Last of the Mohicans) i svi su mi bili smor, i bas ne mogu da se nateram da nastavim Great Expectations... Ali sam zato procitao 4 neka SFa za ovo leto. :D

Link to comment
Share on other sites

ali zar neki od tih nisu za decu?

mozda ti ne lezi zanr

sto se tice tih sf/fantasy i sl ja sebe ne mogu da nateram da prochitam neki jer svi imaju po 95 delova i tesko mi je da se cimam kojim redosledom itd plus iz biblioteke uzimam knjige uglavnom

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Razumem zasto. :D Ja sam neko vreme pokusavao da kad citam knjige procitam jednu koja je klasik, pa onda jedan fantasy/sf/itd da ne bude da bas citam samo jedno te isto, ali to mi jako tesko ide... Procitao sam ok broj tih klasika (Tale of Two Cities, Monte Cristo, Treasure Island, 20 000 milja pod morem, Last of the Mohicans) i svi su mi bili smor, i bas ne mogu da se nateram da nastavim Great Expectations... Ali sam zato procitao 4 neka SFa za ovo leto. :D

predji na ruse :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ali zar neki od tih nisu za decu?

mozda ti ne lezi zanr

Pa Treasure Island i 20 000 Milja jesu kao, mada ja ne znam kako bi nekom detetu ovo bilo zanimljivije nego meni, kad ja em sto sam detinjast em je jednostavno dosadno, a ne decije. Treasure Island je jos i ok, ali ne kapiram po cemu je to toliko poznata knjiga. A 20 000 Milja... Tu bez zajebancije ima po citava strana gde glavni lik nabrojava nazive riba koje je video dok su putovali. Last of the Mohicans je posebna prica tek... Gledajte film, batalite knjigu, pokvarice vam utisak. :D

sto se tice tih sf/fantasy i sl ja sebe ne mogu da nateram da prochitam neki jer svi imaju po 95 delova i tesko mi je da se cimam kojim redosledom itd plus iz biblioteke uzimam knjige uglavnom

Pa sta ja znam, meni to nikad nije bio problem. Vecina dobrih fantasy serijala imaju po 3-4 knjige, s tim sto neki onda pocnu novu pricu sa istim likovima pa je to trilogija za sebe itd. Meni to nikad nije bio problem, uvek uzmem procitam prvu, ako je dobra knjiga uopste ne razmisljam o tome koliko delova ima, citam dok mi je zanimljivo. Tako sam recimo procitao 12 knjiga od Raymond E Feista iz serijala Riftwar + Serpentwar + par stand alonea. U jednom trenutku zagine vecina likova koji su mi bili interesantni pa nisam citao dalje. :D

A meni je uvek greota da uzimam iz biblioteke iz 2 razloga - prvi je sto volim da citam u originalu (mahom na engleskom, jelte), a drugo ako pozajmim iz biblioteke/ortaka nikad necu kupiti sam tu knjigu, a ja bas mnogo volim da skupljam knjige, imam police sa oko 200 knjiga. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa Treasure Island i 20 000 Milja jesu kao, mada ja ne znam kako bi nekom detetu ovo bilo zanimljivije nego meni, kad ja em sto sam detinjast em je jednostavno dosadno, a ne decije. Treasure Island je jos i ok, ali ne kapiram po cemu je to toliko poznata knjiga. A 20 000 Milja... Tu bez zajebancije ima po citava strana gde glavni lik nabrojava nazive riba koje je video dok su putovali. Last of the Mohicans je posebna prica tek... Gledajte film, batalite knjigu, pokvarice vam utisak. :D

Svašta, još ćeš i po Hobitu da počneš da pljuješ :)))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Hobita sam procitao 7-8 puta i nikad mi nije dosadio. :D Ali ozbiljno, uzmi procitaj neke od ovih knjiga i videces koliko se nista u njima ne desava. Treasure Island jos i ajde, ima globalnu pricu, desavaju se stvari itd, ali 20 000 Milja pod morem... Uf. Idu, idu, idu, naidju na koralni greben. Idu, idu, idu, naidju na ronioce. I tako samo nabacani dogadjaji bez neke prevelike povezanosti ili globalne price i to je to...

A tek Last of the Mohicans... Pre nego sto sam krenuo da ga citam sam procitao par clanaka koji su ga kritikovali da je spora knjiga, ali nisam ocekivao da ce biti toliko spora... I sta reci kad je to zapravo samo prva knjiga u serijalu koji se zove Leatherstocking Tales (zato sto glavni lik nosi kozne pantalone) i glavni lik se zove Natty Bumppo... Skidam kapu scenaristi koji je od toga napravio fantastican avanturisticki film. :D

Link to comment
Share on other sites

Hobita sam procitao 7-8 puta i nikad mi nije dosadio

a brate, hobit sluzi da ne dosadi nikome, takva je knjiga. to ko da kazes da si gledao betmena i da ti nije dosadan. naravno da nije, al to je druga kategorija knjiga u odnosu na te pomenute ruse recimo. u zlocinu i kazni se nista ne desava celu knjigu, a jede pet hobita za dorucak...

a te stvari sto si citao, to su avanturisticki romani i knjige za cistu razonodu i naravno da ce gotivnija da bude neka knjiga sa zmajem i patuljcima, nego poslednji mohikanac. sve zavisi sta hoces zapravo da citas.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro ne samo da mi nije dosadio nego mi je jos i pride fantasticna knjiga. :D I Poslednji Mohikanac je avanturisticki roman, s tim sto sam na jedvite jade zavrsio knjigu. I to samo zato sto mi je trulo da batalim knjigu koju sam poceo da citam. Ja najvise volim da citam EF/SF knjige (u mnogo vecoj meri EF doduse), mada mi malo trulo da budem tako usko orijentisan na jednu tematiku, tako da se trudim da ubacim i te neke klasike, kakvi god bili.

Link to comment
Share on other sites

a brate, hobit sluzi da ne dosadi nikome, takva je knjiga. to ko da kazes da si gledao betmena i da ti nije dosadan. naravno da nije, al to je druga kategorija knjiga u odnosu na te pomenute ruse recimo. u zlocinu i kazni se nista ne desava celu knjigu, a jede pet hobita za dorucak...

a te stvari sto si citao, to su avanturisticki romani i knjige za cistu razonodu i naravno da ce gotivnija da bude neka knjiga sa zmajem i patuljcima, nego poslednji mohikanac. sve zavisi sta hoces zapravo da citas.

kako ste dosli do toga da imate hobite i zlocin i kaznu u istom postu ne zelim da znam :P

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

pa ja to i kazem, ako oces sarenu interesantnu knjizicu, uzmes hobita, ja mislim da on ne moze da bude dosadan ni mojoj babi jer jednostavno ima te hej haj fantazi elemente koji su sami po sebi zanimljivi. pa ja sam procitao cak i jednu dnd knjigu, a svi znamo koliki su literarni dometi tih likova...sa druge strane, ako citas avanturisticki roman koji nema zmajove, odmah ti je dosadniji jer, pa, nema zmajova:) to kazem zato sto i ja volim EF, ima zmajeva > nema zmajeva:)

u EF ces jako tesko naci nesto sto se moze pribliziti recimo psiholoskim romanima nekih hardkor pisaca, jednostavno tematika vuce konce i na kraju se obicno zavrsi na toj zanimljivosti koju pominjes u hobitu. mislim, i meni se digne kita kad neko napise "sword of awesomeness" jer se przim na te epik tripove, ali to nista ne govori. mislim, sve ima svoju primenu i adekvatnost, ja vise volim da pogledam lotr nego let iznad kukavicjeg gnezda, ali je iluzorno pricati koji film je dublji, intenzivniji itd.

sve se svodi na to sta ti oces od knjige, ko sto sam i rekao gore:)

te knjige koje si ti, pretpostavljam, citao ceo zivot su neverovatno pitke i zato ti i jeste tesko da svaris nesto sto se ne oslanja na pitkost, ko sto bi ti posle xmena neka svedska drama bila spora, dosadna i nezanimljiva, pa makar bila bolja od xmena deset puta.

ono gde ja mislim da ti gresis, to je sto uzimas knjige iz slicnog zanra (jej avanturistika), samo bez zmajeva i oces da ti se digne kita ko kad citas o zmajevima:) to ide malo teze:) moj ti je predlog i dalje da uzmes neke ruse ili argentince ili neke nobelovce ili mesu selimovica. tu nema nista ni od avanture ni od zmajeva, ali ja to smatram klasicima, tj to mi padne na pamet kad neko kaze "klasici".

takodje, zil vern je super originalan i inventivan i tako to, ali je vec vidjen, u smislu da tebi nece izazivati ne znam ni ja sta ako citas o podmornicama jer one postoje vec jako dugo:) ako oces da gledas holivudske spektakle, neces bas posegnuti za ben hurom (koji je super, ali je oldie) vec za lotrom. dok ako oces da gledas neki mega zajebani pametni omg film, svejedno ti je oces li uzeti nesto iz pedesetih ili iz dveiljaditih.

rezime:

ako oces da se lozis na sword of might +7, onda kopaj po EF i to po novim stvarima, ima ih kolko oces, mozda ima i neceg dobrog...ali neces naci sword of might u poslednjem mohikancu. a ako oces da siris vidike, onda mislim da moras da bajt d bulet:) u smislu da uzmes lepo neke ruse i da bacas peglu od nepitkosti dok se ne naviknes, a onda ces skontati zasto su rusi rusi:) ne mos se jebes, a da ti ne udje:)

mada mi malo trulo da budem tako usko orijentisan na jednu tematiku, tako da se trudim da ubacim i te neke klasike, kakvi god bili.

da, al si nabroajo naslove koji su jako slicni EF romanima, samo sto nisu EF:)

imas gomilu knjiga od kojih ti nece biti dobro kad ih budes procitao i to na mnogo zajebanijem nivou (tunel od sabata), ima brdo knjiga koje su majndfak nad majndfakovima (u davno doba od vandzerina - ljudi su u fazonu da je ovo decija knjiga, medjutim, jako je kompleksna, cudna knjiga, puna simbolike, alegorija i tripova koji s decom nemaju veze), ima knjiga koje imaju jako monoton stil pisanja i maltene se nista ne desava u njima, a dobre su (agnesa od petera stama), ima knjiga koje su +10 na philosophy i +10 na knjizevnost u isto vreme (zaratustra) itd itd itd...kod knjiga postoji veca raznolikost nego kod filmova recimo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ja sam procitao cak i jednu dnd knjigu, a svi znamo koliki su literarni dometi tih likova...

95% njih da... Ali ja sam procitao nekoliko serijala D&D knjiga i mogu ti reci nadje se poneki dragulj medju njima. I Salvatore koji je pisao Drizzt seriju je bio zanimljiv na pocetku. Dok recimo Erevis Cale serijal spada u moje omiljene knjige. Na trenutke stvarno jeste dublji nego prosecna D&D knjiga jer se dotice nekih tema kojih uglavnom nema.

sa druge strane, ako citas avanturisticki roman koji nema zmajove, odmah ti je dosadniji jer, pa, nema zmajova:) to kazem zato sto i ja volim EF, ima zmajeva > nema zmajeva:)

Pa dobro, volim i ja recimo neke Krajtonove avanturisticke romane iako u njima nema zmajeva (ne mislim samo na Park iz Doba Jure, nego i Eaters of the Dead, Timeline i slicno :P ), tako da mislim da je vise problem u tome u kom su vremenu pisane te knjige, a ne koji elementi dominiraju.

sve se svodi na to sta ti oces od knjige, ko sto sam i rekao gore:)

te knjige koje si ti, pretpostavljam, citao ceo zivot su neverovatno pitke i zato ti i jeste tesko da svaris nesto sto se ne oslanja na pitkost, ko sto bi ti posle xmena neka svedska drama bila spora, dosadna i nezanimljiva, pa makar bila bolja od xmena deset puta.

Bice da je to. :/ Sta da radim, kad knjige citam prvenstveno zbog tog awesomeness faktora, tj. to mi je zanimljivo. Drame i slicno su mi previse monotone... Mada Na Drini Cuprija mi recimo nije bila losa.

to ide malo teze:) moj ti je predlog i dalje da uzmes neke ruse ili argentince ili neke nobelovce ili mesu selimovica. tu nema nista ni od avanture ni od zmajeva, ali ja to smatram klasicima, tj to mi padne na pamet kad neko kaze "klasici".

Verovatno je tako... Ajd preporuci nekog Meshu Selimovica, sta znas mozda i ispadne dobro. Planirao sam da krenem da citam Vreme Smrti, to svi preporucuju...

Link to comment
Share on other sites

pa ja to i kazem, ako oces sarenu interesantnu knjizicu, uzmes hobita, ja mislim da on ne moze da bude dosadan ni mojoj babi jer jednostavno ima te hej haj fantazi elemente koji su sami po sebi zanimljivi. pa ja sam procitao cak i jednu dnd knjigu, a svi znamo koliki su literarni dometi tih likova...sa druge strane, ako citas avanturisticki roman koji nema zmajove, odmah ti je dosadniji jer, pa, nema zmajova:) to kazem zato sto i ja volim EF, ima zmajeva > nema zmajeva:)

u EF ces jako tesko naci nesto sto se moze pribliziti recimo psiholoskim romanima nekih hardkor pisaca, jednostavno tematika vuce konce i na kraju se obicno zavrsi na toj zanimljivosti koju pominjes u hobitu. mislim, i meni se digne kita kad neko napise "sword of awesomeness" jer se przim na te epik tripove, ali to nista ne govori. mislim, sve ima svoju primenu i adekvatnost, ja vise volim da pogledam lotr nego let iznad kukavicjeg gnezda, ali je iluzorno pricati koji film je dublji, intenzivniji itd.

sve se svodi na to sta ti oces od knjige, ko sto sam i rekao gore:)

te knjige koje si ti, pretpostavljam, citao ceo zivot su neverovatno pitke i zato ti i jeste tesko da svaris nesto sto se ne oslanja na pitkost, ko sto bi ti posle xmena neka svedska drama bila spora, dosadna i nezanimljiva, pa makar bila bolja od xmena deset puta.

ono gde ja mislim da ti gresis, to je sto uzimas knjige iz slicnog zanra (jej avanturistika), samo bez zmajeva i oces da ti se digne kita ko kad citas o zmajevima:) to ide malo teze:) moj ti je predlog i dalje da uzmes neke ruse ili argentince ili neke nobelovce ili mesu selimovica. tu nema nista ni od avanture ni od zmajeva, ali ja to smatram klasicima, tj to mi padne na pamet kad neko kaze "klasici".

takodje, zil vern je super originalan i inventivan i tako to, ali je vec vidjen, u smislu da tebi nece izazivati ne znam ni ja sta ako citas o podmornicama jer one postoje vec jako dugo:) ako oces da gledas holivudske spektakle, neces bas posegnuti za ben hurom (koji je super, ali je oldie) vec za lotrom. dok ako oces da gledas neki mega zajebani pametni omg film, svejedno ti je oces li uzeti nesto iz pedesetih ili iz dveiljaditih.

rezime:

ako oces da se lozis na sword of might +7, onda kopaj po EF i to po novim stvarima, ima ih kolko oces, mozda ima i neceg dobrog...ali neces naci sword of might u poslednjem mohikancu. a ako oces da siris vidike, onda mislim da moras da bajt d bulet:) u smislu da uzmes lepo neke ruse i da bacas peglu od nepitkosti dok se ne naviknes, a onda ces skontati zasto su rusi rusi:) ne mos se jebes, a da ti ne udje:)

da, al si nabroajo naslove koji su jako slicni EF romanima, samo sto nisu EF:)

imas gomilu knjiga od kojih ti nece biti dobro kad ih budes procitao i to na mnogo zajebanijem nivou (tunel od sabata), ima brdo knjiga koje su majndfak nad majndfakovima (u davno doba od vandzerina - ljudi su u fazonu da je ovo decija knjiga, medjutim, jako je kompleksna, cudna knjiga, puna simbolike, alegorija i tripova koji s decom nemaju veze), ima knjiga koje imaju jako monoton stil pisanja i maltene se nista ne desava u njima, a dobre su (agnesa od petera stama), ima knjiga koje su +10 na philosophy i +10 na knjizevnost u isto vreme (zaratustra) itd itd itd...kod knjiga postoji veca raznolikost nego kod filmova recimo.

ben hur > sve nove istorijske "spektakle " kao npr troja lol 

95% njih da... Ali ja sam procitao nekoliko serijala D&D knjiga i mogu ti reci nadje se poneki dragulj medju njima. I Salvatore koji je pisao Drizzt seriju je bio zanimljiv na pocetku. Dok recimo Erevis Cale serijal spada u moje omiljene knjige. Na trenutke stvarno jeste dublji nego prosecna D&D knjiga jer se dotice nekih tema kojih uglavnom nema.

Pa dobro, volim i ja recimo neke Krajtonove avanturisticke romane iako u njima nema zmajeva (ne mislim samo na Park iz Doba Jure, nego i Eaters of the Dead, Timeline i slicno :P ), tako da mislim da je vise problem u tome u kom su vremenu pisane te knjige, a ne koji elementi dominiraju.

Bice da je to. :/ Sta da radim, kad knjige citam prvenstveno zbog tog awesomeness faktora, tj. to mi je zanimljivo. Drame i slicno su mi previse monotone... Mada Na Drini Cuprija mi recimo nije bila losa.

Verovatno je tako... Ajd preporuci nekog Meshu Selimovica, sta znas mozda i ispadne dobro. Planirao sam da krenem da citam Vreme Smrti, to svi preporucuju...

ti sa hobita udario na vreme smrti ako ces domace a da bude dobro i  pitko kreni cosica daleko je sunce i knjige tog tipa meni je to uvek zanimljivo a lagano ^^

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ben hur > sve nove istorijske "spektakle " kao npr troja lol

jeste, al znas sta sam hteo da kazem. ako oces sareno i gotivno, sigurno ces pre gledati betmena nego aleksandra nevskog (iako je nevski groundbrejkniji i bolji film tehnicki, ako se gleda vreme, jelte). isto tako ces da opicis tog krajtona (omg dnk, dinosaurusi itd) nego verna (lol podmornica, blejo sam u podmornici na ekskurziji). vern bi morao da bude deset puta bolji pisac od krajtona da bi mogao da pise primacke SF romane za danasnju publiku, a on jednostavno to nije.

@sinistral:

mesa je bas hardkor, on mu dodje nesto ko dostojevski, samo manje pitak. mozda bi bilo kul da uzmes pa da citas razne zanrove, pa da vidis da li ti se nesto izdvaja...ali ako oces da se rves sa mesom, onda dervis i smrt svakako.

probaj da nadjes ovaj tunel sto sam preporucivao, nije velika knjiga, nije prespora, a mnogo je dobar psiholoski roman. znaci ernesto sabato - tunel. mene je bas iscimala knjiga propisno. recimo da bi to bila nambr van preporuka od mene:) pogotovo zato sto nije zajeban za citanje, ni tehnicki ni filozofski.

pretpostavljam da si procitao zlocin i kaznu jer je u lektiri, ako nisi, procitaj, to je najpitkija knjiga od dostojevskog. sto se mene tice, ja od njega preporucujem sve. on nije tezak za citanje u smislu da neces shvatiti, ali zahteva odredjene "radne navike" sto se citanja tice. ali opet, imho, manje od selimovica.

kazu ljudi da onaj pamuk nije los, nisam citao, ali preporucuju ga, mada niko mi do sada nije rekao da je fenomenalan.

generalno, nobelovci su dobri i retko ces omasiti, zavisi samo sta bi ti citao u principu.

ovo sto kaze stormsajon, cosica isto mozes, ja bi krenuo redom te njegove knjige...meni licno je on dosadnjikav, ali samo zato sto ne volim ni stil ni tematiku, medjutim, odlican je i perfektno prikazuje to sto hoce i to sto treba.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hahahahahahahah:D

enivej, citaj dervis i smrt od mese selimovica, za pocetak.

Btw, uzmi i selektivno procitaj lektiru za srednju skolu(to su jako dobre knjige, ali imali smo pametnija posla u srednjoj:P).

Ja sam pre 2-3 meseca ponovo procitao song of ice and fire, i kako vreme prolazi, verujem da cu o5. Neverovatno je koliko mi se dopada. Mada, vrlo verovatno cu prvo Amber o5, davno sam je citao, a svideo mi se Zelazni opako:)

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...